Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДАР СОНЦЯ
Народна медицина


ЛОПУХ В ОЦТ╤
Народна медицина


ПОВИВСЯ В’ЮНОК
Народна медицина


ЗАЦВ╤В П╤ДБ╤Л
Народна медицина


ЖАДА╢ ПЕЧ╤НКА…
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 23.09.2022
ЗАГОСТРЕННЯ

П╕зньо╖ осен╕, взимку та ранньою весною найчаст╕ше виникають ризики захвор╕ти на грип, застуду, анг╕ну... Л╕кар╕ це називають «спалахом еп╕дем╕╖ гострих респ╕раторних захворювань». Як уберегтися в╕д недуги, або, якщо вже захвор╕ли, як краще л╕куватися, в т.ч. засобами народно╖ медицини?.. К╕лька порад:

* * *

Уникайте масового скупчення людей, бо, на жаль, дехто вже може бути нос╕╓м хвороби. Адже вона переда╓ться й пов╕трям, крапельним шляхом.

* * *

Захистить медична маска, яку потр╕бно регулярно м╕няти.

* * *

╥жте якомога б╕льше цибул╕, часнику; пийте малиновий, калиновий, липовий чай.

* * *

Використовуйте ╕нгаляц╕╖ з картопл╕, хво╖.

* * *

Коли парите ноги, то додайте г╕рчичного порошку:

- 1 чайна ложка на 6 л гарячо╖ води.

* * *

Застуда часто посилю╓ ревматичн╕ захворювання, бол╕ у суглобах. Тод╕ парте ноги у гаряч╕й вод╕, додаючи до не╖ морсько╖ сол╕:

- 2 столових ложки на 6-7 л води.

* * *

Запалення горла:

- У 200 мл тепло╖ води розчинити 1 чайну ложку св╕жого соку з листя алое. Полоскати горло 3-4 рази на день. Щоразу готувати св╕жий розчин.

- Ковтати трич╕ на день по 1 чайн╕й ложц╕ оливково╖ ол╕╖. Але вона ма╓ бути теплою.

* * *

Якщо анг╕на:

- 75-100 г (за вагою) засушено╖ подр╕бнено╖ трави дерев╕ю залити 1 л гарячого пива (брати св╕тле, легке). Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити теплим по 150-200 мл трич╕ на день. Не зловживати! Так╕ «л╕ки» - т╕льки для дорослих!

- Збити св╕же яйце. Добре розм╕шати його у 200 мл тепло╖ води. Полоскати горло 5-6 раз╕в на день. Неодм╕нно випльовувати. Народн╕ зц╕лител╕ запевняють: «Вся нечисть на яйце осяде, тод╕ сплюнути ╖╖...».

* * *

Гостр╕ респ╕раторн╕ захворювання часто «пересл╕дують» тих, у кого слабка ╕мунна система орган╕зму. Тод╕ корисним буде шипшиновий чай (нав╕ть для проф╕лактики):

- 1 столову ложку засушеного подр╕бненого цв╕ту шипшини залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогн╕ 3 хвилини. Настояти 10 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Перед вживанням проц╕дити. Можна додати 1 чайну ложку меду. Протягом дня випити три таких порц╕╖.

- Зам╕сть цв╕ту ╕нколи використовують листя шипшини. Приготування аналог╕чне. Але оск╕льки листя д╕╓ менше ефективно, то доведеться брати подв╕йну дозу сировини.

- Також готують в╕двар з молодого подр╕бненого кореня куща. Для приготування - 1 чайна ложка сировини на 200 мл тепло╖ води. Довести до кип╕ння ╕ кип'ятити 7-8 хвилин. Настояти 15 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Перед вживанням проц╕дити.

- Так само в╕дварюють ягоди шипшини. Але лише 7 яг╕д (╕ не б╕льше!) на 0,5 л води. Це - денна норма.

* * *

С╕к лимона здатний збивати п╕двищену температуру, втамовувати спрагу:

- 3 столових ложки на 200 мл тепло╖ води.

* * *

П╕д час застуди, п╕двищено╖ температури корисно ╖сти грейпфрут.

* * *

У раз╕ таких захворювань краще в╕дмовитися в╕д шоколаду, цукерок, взагал╕ солодощ╕в, окр╕м меду. Зв╕сно, якщо мед не спричиня╓ у вас алерг╕ю, або ви хвор╕╓те на цукровий д╕абет.

* * *

УВАГА! Завжди звертайтеся до л╕каря!

ПРИГОЖИЙ ЛОПУХ

Восени заготовляють кор╕нь лопуха. Сушать ╕ збер╕гають у скляних банках протягом року. В╕н сприя╓ л╕куванню багатьох недуг, зокрема позбавля╓ головного болю:

- 1 столову ложку подр╕бненого кореня лопуха залити окропом - 300 мл. Кип'ятити, допоки не випару╓ться 50 мл р╕дини. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити за 3-4 рази. Вживати п╕д час загострення недуги.

П╤ЗН╤ ЯБЛУКА

Будь-як╕ сорти яблук по-сво╓му корисн╕ для людського орган╕зму. А от п╕зн╕ (зимов╕) сорти особливо корисн╕ для людей з малокр╕в'ям. Серед них, наприклад, «Тарас╕вка». До реч╕, ц╕ яблука довго збер╕гаються ╕ не втрачають сво╖х смамкових якостей ╕ л╕кувальних властивостей нав╕ть у прим╕щенн╕ з к╕мнатною температурою. ╥жте, ск╕льки смаку╓!..

М╤ЦНИЙ ╤МУН╤ТЕТ

Ще наш╕ предки активно заготовляли восени кв╕ти чорнобривц╕в. Робили це з л╕кувальною метою. Адже вони широко використовуються у народн╕й медицин╕. Зокрема:

- 5-6 засушених кв╕т╕в чорнобривц╕в залити окропом - 0,5 л. Кип'ятити на малому вогн╕ 4-5 хвилин. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Використовувати, як заварку.

Чай з чорнобривц╕в зм╕цню╓ ╕мун╕тет, виводить зайв╕ шлаки з орган╕зму, покращу╓ сечовид╕лення.

КВ╤ТКА ОСЕН╤

Жоржина, яка восени милу╓ око сво╓ю красою, також ма╓ ц╕лющ╕ властивост╕:

- Св╕ж╕ пелюстки кв╕тки (брати св╕тлих кольор╕в) «по в╕нця» утрамбувати у п╕вл╕трову чи л╕трову банку. Залити соняшниковою ол╕╓ю, щоб в'язка р╕дина покрила пелюстки. Посуд герметично закрити. Настояти м╕н╕мум 21 день у темному, але теплому м╕сц╕. Не проц╕джувати! Збер╕гати у холодильнику. Терм╕н збер╕гання - не б╕льше року!

Таку ол╕йку наносять на м╕сця оп╕к╕в шк╕ри, сприя╓ вона ╕ заго╓нню ран, в т.ч. гн╕йних.

ОБЛ╤ПИХОВА ОЛ╤Я

- Досп╕л╕ ягоди обл╕пихи (краще збирати ╖х наприк╕нц╕ вересня — у жовтн╕) перемолоти на м'ясорубц╕. Через марлю в╕дтиснути с╕к. Додати до нього соняшниково╖ ол╕╖ у сп╕вв╕дношенн╕ - 1:1. Добре розм╕шати. Збер╕гати у холодному м╕сц╕, у щ╕льно закритому скляному посуд╕.

Таку ол╕ю наносять на м╕сця оп╕к╕в шк╕ри. Можна ╖╖ вживати й у раз╕ запалення горла - по 1 чайн╕й ложц╕ 3-4 рази на день.

ДЖЕРЕЛО КАРОТИНУ

У давнину вважали, що морквяний с╕к сприя╓ в╕чн╕й молодост╕, легко засвою╓ться орган╕змом. В╕н багатий на каротин, в╕там╕н А. Народн╕ зц╕лител╕ рекомендують матерям-годувальницям:

- 4-5 раз╕в на день споживати по 1 столов╕й ложц╕ св╕жого соку моркви, додаючи до нього по 1 чайн╕й ложц╕ меду. В╕д цього материнського молока т╕льки прибуде!

КАЛИНОВЕ НАС╤ННЯ

Не т╕льки ягоди, цв╕т, листя, молода кора, паг╕нц╕, кор╕нц╕ калини мають л╕кувальн╕ властивост╕. Саме нас╕ння з яг╕д калини (доведеться попрацювати, щоб його «видобути») використовують як потог╕нний зас╕б:

- 1 десертну ложку нас╕ння (св╕жого або засушеного) залити окропом - 300 мл. Кип'ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити за три рази. Пити гарячим. Можна додавати меду.

ЩОЙНО З ГОРОДУ

За належних умов, гарбуз можна довго збер╕гати. Але найкращий ╕ найкорисн╕ший гарбуз (запечений, каша з його м'якуш╕) - св╕жий, щойно взятий з грядки. Цей господар городу добре л╕ку╓ печ╕нку, виводить глисти. Ну а с╕к, зв╕сно, беруть т╕льки з╕ св╕жого плоду, а не з╕в'ялого.

СМАЧНА ДИНЯ ╤ КОРИСНА!

Як ╕ ╖╖ «чолов╕к» гарбуз, диня - добра й вправна господиня!.. Диня корисна ще й тим, що у народн╕й медицин╕ ╖╖ вживають як пом╕рно послаблювальний, сечог╕нний та жовчог╕нний зас╕б, також при захворюваннях серцево-судинно╖ системи. ╥жте, ск╕льки смаку╓. Скористайтеся сезоном!

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград

Льв╕всько╖ област╕

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24530

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков