Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 24.09.2004
МИНУЛЕ - ДЗЕРКАЛО МАЙБУТНЬОГО...
Микола Йосипович МОСКАЛЕНКО

В цьому переконаний наш гість М. Й. Москаленко (на фото), розповідь про якого ми розпочали на 1-й стор. Микола Йосипович приніс до редакції звернення до українського народу так званої "канівської четвірки", яке було в ходу перед минулими президентськими виборами у 1999 році. Нехай читачі "Кримської світлиці", запропонував М. Й. Москаленко, звірять текст цього звернення - до речі, дуже радикальний! - з політичними долями тих, хто його підписав, і задумаються, чи можна вірити декому з них нині. Бо хіба можливий після таких звинувачень, якими рясніє цей документ, подальший діалог, а то й співпраця підписантів з владою? Вони ж усі, можна сказати, наші перші вітчизняні опозиціонери. То чому ж тепер не з опозицією?
Отож бо й воно...

... А ПРЕЗИДЕНТ - ОБЛИЧЧЯ ДЕРЖАВИ!
Я звертаюсь до депутатів Верховної Ради України, блоків і фракцій парламенту, партій і громадських організацій: треба поставити питання перед Конституційним судом з приводу легітимності реєстрації Центральною Виборчою Комісією В. Януковича кандидатом в президенти в зв'язку з тим, що він був двічі засуджений і відсидів у в'язниці обидва строки. А з парламентської трибуни нещодавно говорилося ще про дві його судимості.
Невже людина, яка була засуджена і відсиділа у в'язниці, має право бути президентом?!
Микола Йосипович МОСКАЛЕНКО,
учасник Великої Вітчизняної війни,
ветеран праці, кавалер двох орденів "Знак пошани".

* * *

Згуртуймося! Батьківщина в небезпеці!
Звернення кандидатів у Президенти України Євгена МАРЧУКА, Олександра МОРОЗА, Володимира ОЛІЙНИКА, Олександра ТКАЧЕНКА до народу України

Дорогі співвітчизники!
Сьогодні, 24 серпня 1999 року, в День 8-ої річниці незалежності України звертаємося до вас із цього священного місця - з Чернечої гори у Каневі - зі словами великої тривоги. Вона іде від розуміння глибини розвалу, в яку втягнув Україну сьогоднішній антинародний режим.
Набирає сили черговий етап виборчого президентського марафону. Багатьох із вас ми ознайомили зі своїми програмами. Ближче відчули, що систематичне, протягом восьми років погіршення життя вичерпує людське терпіння. Ми виросли в трудових родинах у тяжкі повоєнні часи і добре розуміємо і поділяємо ваші турботи і біль. Передусім переконалися в тому, що хронічна хвороба нашої держави переходить у клінічну стадію. Економіка повсюдно зруйнована. Ключові галузі промисловості, у тому числі машинобудування, розгромлені. Небувала занедбаність у сільському господарстві, що загрожує голодом.
Про розвиток економіки і державності, покращання життя народу нинішня влада по-справжньому не дбає. Інтереси урядовців і їхнього оточення розходяться з інтересами громадян. Повсюдно панує некомпетентність управлінців і свавілля державних органів. Президентськими приспішниками топчеться довгоочікувана демократія. Над Україною піднімається чорна рука диктатури.
Ми приходимо до твердого переконання: 31 жовтня 1999 року - це не чергові вибори, а поворотний день в історії України. Громадянам необхідно обирати не президента, а рятівника держави. По всьому видно, якщо залишиться нинішній президент, буде остаточно зруйнована держава, втрачено суверенітет України.
Закликаємо всіх людей доброї волі: згуртуймося! Батьківщина в небезпеці! Вашим дітям і онукам уготована рабська доля.
Ми звертаємося до Леоніда Даниловича Кучми з категоричною вимогою: припиніть глумитися над добрим, працелюбним і терпеливим народом! За шість років Вашого прем'єрства і президентства Україна втратила більше, ніж за роки фашистської окупації. Негайно відзвітуйтеся перед людьми за своє керування. Усвідомте свою провину. Попросіть у людей прощення. Такий крок залишається єдиною доброю справою, яку Ви ще можете зробити для України.
Закликаємо керівників обласних, міських і районних адміністрацій, керівників усіх рівнів органів внутрішніх справ, служби безпеки, податкових адміністрацій, контрольованих владою засобів масової інформації: зупиніть розгорнуте вами свавілля! Ви мимоволі стаєте поборниками неправого діла, існувати якому залишилось небагато часу. Незважаючи на організовувані вами залякування і репресивні дії, народ обере іншого, ніж ви нав'язуєте, президента і позбавиться вашої опіки. Згадайте про приклад ваших попередників, які подібними методами уже розгортали терор у державі, і те, чим це закінчилося для них і для суспільства.
Матері та дружини цих ревних чиновників, втримайте своїх синів і чоловіків від протиправних дій, вчасно подбайте про вашу честь і спокій! Цей ваш спокій не з президентом Л. Д. Кучмою, а саме без нього.

Дорогі співвітчизники!
Ми приймаємо як всенародний наказ - об'єднатися кандидатам у президенти, котрі усвідомлюють масштаби біди і готові взяти на себе відповідальність за майбутнє України.
Заявляємо: надалі ми діємо спільно! Знаємо, що у відповідь на цей виважений крок за одного із нас кандидата в президенти, прізвище якого назвемо пізніше, виборці уже в першому турі віддадуть переважну більшість голосів і другого туру не знадобиться.
Кожний із нас глибоко усвідомлює складність президентства в умовах майже повного розвалу держави. Адже не з підручників і не з розповідей відчуваємо биття пульсу України. Один із нас - О. Мороз - був Головою Верховної Ради України, другий - Є. Марчук - Прем'єр-міністром України, третій - В. Олійник - головою міської ради, тепер - президент Асоціації міст України, черкаський міський голова, четвертий - О. Ткаченко - міністром, першим заступником Голови Ради Міністрів УРСР, а зараз - Голова Верховної Ради України. Разом ми - інженер, генерал, юрист і хлібороб - знаємо різносторонність життя, вміємо спрямувати його в русло розвитку.
Запевняємо вас, шановні виборці, що прагнемо не почестей президентства, а беремося спільно за складну і важку роботу по відродженню України, справжнього зміцнення її міжнародного авторитету.
Піднімемося всенародно і зробимо Україну багатою, сильною і шанованою у світі державою!
Є. МАРЧУК, О. МОРОЗ, В. ОЛІЙНИК, О. ТКАЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2453

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков