Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4286)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3940)
Українці мої... (1582)
Резонанс (1872)
Урок української (1002)
"Білі плями" історії (1808)
Крим - наш дім (612)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (129)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (125)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМЧАНАМ СЛ╤Д ПОВ╤ДОМЛЯТИ ПРО ВИПАДКИ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥ НА ГАРЯЧУ Л╤Н╤Ю
Про примусову моб╕л╕зац╕ю в Криму сл╕д пов╕домляти на гарячу л╕н╕ю в Укра╖н╕.


У В╤ЙН╤ ПРОТИ УКРА╥НИ ЗАГИНУЛИ 139 КРИМЧАН, ЩЕ 22 ПОТРАПИЛИ В ПОЛОН
Частина з цих в╕йськовослужбовц╕в була зрадниками ЗСУ у 2014 роц╕…


ЗА ВСЮ ╤СТОР╤Ю РФ ЛИШЕ ДВ╤Ч╤ ОГОЛОШУВАЛА МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю, ЦЕ БАГАТО ПРО ЩО ГОВОРИТЬ…
Оч╕ку╓ться, що Рос╕я може з╕ткнутися з багатьма проблемами п╕д час моб╕л╕зац╕╖ тако╖ к╕лькост╕...


«НЕ МАТИМЕ ЖОДНО╥ ЮРИДИЧНО╥ СИЛИ ╤ ЗАСЛУГОВУ╢ НА ЗАСУДЖЕННЯ»
Генсек ООН засудив нам╕ри Кремля анексувати укра╖нськ╕ територ╕╖ п╕сля "референдум╕в".


НА КОРДОНАХ РФ РОЗГОРТАЮТЬСЯ ТРАГЕД╤╥ КРИМЧАН, ЯК╤ Т╤КАЮТЬ В╤Д МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥
Катастроф╕чна ситуац╕я склалася на рос╕йсько-грузинському кордон╕, де оч╕кують переходу десятки...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 23.09.2022
МЗС Р╤ШУЧЕ ЗАСУДЖУ╢ «ВИРОК» ДЖЕЛЯЛОВУ ╤ БРАТАМ АХТЕМОВИМ

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни р╕шуче засуджу╓ ганебний «вирок» першому заступнику Голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕ману Джелялову ╕ братам Асану та Аз╕зу Ахтемовим, винесений в тимчасово окупованому Криму.

Про це йдеться у коментар╕ зовн╕шньопол╕тичного в╕домства, переда╓ Укр╕нформ.

У МЗС зазначили, що в╕д початку повномасштабного вторгнення рф в Укра╖ну злочинна окупац╕йна влада винесла б╕льше 30 вирок╕в кримським пол╕тв’язням, сумарний терм╕н ув’язнення яких вже склада╓ понад 1100 рок╕в.

«Сьогодн╕шн╕й ганебний вирок став черговим св╕дченням пол╕тично вмотивованого пересл╕дування рос╕йською владою представник╕в кримськотатарського народу, як╕ опинилися у заручниках злочинного пут╕нського режиму через незгоду з окупац╕╓ю Криму… Зверта╓мося до м╕жнародно╖ сп╕льноти та наших партнер╕в по М╕жнародн╕й Кримськ╕й платформ╕ ╕з закликом чинити пол╕тичний, дипломатичний, санкц╕йний та економ╕чний тиск на рос╕ю з метою негайного зв╕льнення Нар╕мана Джелялова, брат╕в Аз╕за ╕ Асана Ахтемових та ус╕х укра╖нських громадян, незаконно ув’язнених пут╕нським режимом», - заявили укра╖нськ╕ дипломати.

Як пов╕домлялося, Нар╕ман Джелялов був затриманий 4 вересня 2021 року одразу п╕сля повернення до Криму з Ки╓ва, де в╕н брав участь в установчому сам╕т╕ М╕жнародно╖ Кримсько╖ платформи. Його затримання стало черговою спробою зламати дух спротиву окупац╕╖ на п╕востров╕ та цин╕чною реакц╕╓ю на започаткування нового формату м╕жнародно╖ сп╕впрац╕ задля деокупац╕╖ Кримського п╕вострова. З того часу Нар╕ман Джелялов ╕ брати Асан та Аз╕з Ахтемови пройшли через увесь арсенал рос╕йських репресивних метод╕в тиску: в╕д залякувань та погроз до ф╕зичних тортур.

Вирок Нар╕ману Джелялову становить 17 рок╕в позбавлення вол╕ з╕ штрафом 700 тисяч рубл╕в, Асану Ахтемову - 15 рок╕в позбавлення вол╕ з╕ штрафом 500 тисяч рубл╕в, Аз╕зу Ахтемову - 13 рок╕в позбавлення вол╕ з╕ штрафом 500 тисяч рубл╕в.

 

***

В п╕дконтрольному рос╕╖ кримському “суд╕” оголошено вирок заступнику голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕ману Джелялу (Джелялову) та братам Аз╕зу та Асану Ахметовим.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це у Фейсбуц╕ пов╕домила Лев╕за, дружина Нар╕мана Джеляла.

Як зазнача╓ться в допис╕, Нар╕ману Джелялу “суд” призначив 17 рок╕в колон╕╖ суворого режиму, штраф 700 тисяч рубл╕в та обмеження вол╕ на терм╕н 1 р╕к ╕ 6 м╕сяц╕в.

Асана Ахметова засуджено до 15 рок╕в колон╕╖ суворого режиму, також призначено штраф 500 тисяч рубл╕в та обмеження вол╕ на 1 р╕к.

Аз╕за Ахметова — до 13 рок╕в колон╕╖ суворого режиму, призначено штраф 500 тисяч рубл╕в та обмеження вол╕ на 1 р╕к.

Сво╓ю чергою прокуратура АР Крим та м. Севастополя пов╕домила про п╕дозри "сл╕дчому" фсб в Криму та “судд╕” С╕мферопольського “суду”, як╕ причетн╕ до незаконного крим╕нального пересл╕дування першого заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕мана Джеляла.

"Прокуратура автоном╕╖ пов╕домила про п╕дозри "старшому сл╕дчому" незаконно створеного управл╕ння фсб по Республ╕ц╕ Крим, а також "судд╕" окупац╕йного Ки╖вського районного "суду" м. С╕мферополя, як╕ причетн╕ до незаконного крим╕нального пересл╕дування першого заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕мана Джеляла”, - йдеться в пов╕домленн╕.

Д╕╖ п╕дозрюваних квал╕ф╕ковано як порушення закон╕в та звича╖в в╕йни (ст. 438 Крим╕нального кодексу Укра╖ни).

Як пов╕домляв Укр╕нформ, у вересн╕ 2021 року в окупованому Криму силовики провели незаконн╕ обшуки та затримали першого заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕мана Джеляла, а також Аз╕за й Асана Ахтемових.

Джелялу спочатку висунули обвинувачення у пособництв╕ в диверс╕╖ на газопровод╕ в сел╕ Перевальне, а пот╕м переквал╕ф╕кували обвинувачення у "вчинення диверс╕╖ у склад╕ орган╕зовано╖ групи" та "незаконне придбання, збер╕гання та перевезення вибухових пристро╖в, вчинен╕ орган╕зованою групою".

Згодом Джеляла звинуватили ╕ в контрабанд╕ вибухового пристрою. Асана й Аз╕за Ахтемових звинуватили у "диверс╕╖, ско╓н╕й групою ос╕б, незаконному придбанн╕, збер╕ганн╕ вибухових речовин ╕ контрабанд╕ вибухових пристро╖в".

 

***

Вироки так званого суду рф у тимчасово окупованому Криму заступнику голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕ману Джелялову та братам Аз╕зу та Асану Ахтемових ╓ помстою рос╕╖ за спротив окупац╕╖ кор╕нного кримськотатарського народу з 2014 року.

На цьому у Телеграм╕ наголосив Уповноважений ВР Укра╖ни з прав людини Дмитро Луб╕нець, переда╓ Укр╕нформ.

«Ц╕ вироки – помста рос╕йсько╖ федерац╕╖ за супротив окупац╕╖ кор╕нного кримськотатарського народу з 2014 року, помста за участь Нар╕мана Джелялова у минулор╕чн╕й Кримськ╕й платформ╕, помста за в╕дсутн╕сть усп╕х╕в зовн╕шньо╖ пол╕тики рос╕╖ на м╕жнародн╕й арен╕», – наголосив в╕н.

Луб╕нець запевнив, що в╕н буде докладати вс╕х можливих зусиль для зв╕льнення укра╖нських пол╕тв’язн╕в.

«Ми будемо моб╕л╕зовувати сили в наш╕й кра╖н╕ та наголошувати про це за ╖╖ межами в сп╕лкуванн╕ з кра╖нами-партнерами задля зб╕льшення тиску на рф», – зазначив уповноважений ВР з прав людини.

 

У ПРЕДСТАВНИЦТВ╤ ПРЕЗИДЕНТА УКРА╥НИ В АРК НАЗВАЛИ СУДИЛИЩЕ НАД ДЖЕЛЯЛОВИМ КРИЧУЩИМ ЗЛОЧИНОМ

Представництво Президента Укра╖ни в АР Крим засуджу╓ черговий кричущий злочин рф, ско╓ний у тимчасово окупованому Криму.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це пов╕домило представництво у Фейсбуц╕.

“Представництво засуджу╓ черговий кричущий злочин рф, ско╓ний у тимчасово окупованому Криму щодо незаконного позбавлення вол╕ громадян Укра╖ни, представник╕в кор╕нного кримськотатарського народу – першого заступника Голови Меджл╕су Нар╕мана Джеляла, а також брат╕в Асана й Аз╕за Ахтемових”, - йдеться в пов╕домленн╕.

Зазнача╓ться, що Нар╕ман Джелял став ╓диним представником кримськотатарського народу, який прожива╓ в тимчасово окупованому Криму та в╕дкрито взяв участь в установчому сам╕т╕ Кримсько╖ платформи.

У представництв╕ наголошують, що силовики рф ще у вересн╕ 2021-го сказали Джелялу, що справжньою причиною його затримання ╓ участь у сам╕т╕ Кримсько╖ платформи.

“Представництво висловлю╓ п╕дтримку незаконно засудженим та ╖хн╕м родинам, ╕ вимага╓ в╕д рос╕йсько╖ федерац╕╖ негайного зв╕льнити вс╕х незаконно утримуваних громадян Укра╖ни”, - йдеться в пов╕домленн╕.

Також у в╕домств╕ закликали св╕тову сп╕льноту р╕шуче засудити незаконн╕ д╕╖ рф, яка зд╕йсню╓ системн╕ ганебн╕ пересл╕дування укра╖нських громадян на тимчасово окупованих територ╕ях за ╖хн╕ погляди та активну громадську позиц╕ю.

 

ЧУБАРОВ ПРО ВИРОК ДЖЕЛЯЛУ: РФ НАМАГА╢ТЬСЯ ЗАЛЯКАТИ КРИМСЬКЕ СУСП╤ЛЬСТВО

Мета вироку стосовно першого заступника голови Меджл╕су кримськотатарського народу Нар╕мана Джеляла (Джелялова) — взяти п╕д тотальний контроль кримське сусп╕льство.

Як переда╓ кореспондент Укр╕нформу, про це заявив голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров п╕д час пресконференц╕╖ в Укр╕нформ╕.

В╕н зазначив, що не оч╕кував в╕д судилища над Нар╕маном Джелялом бодай натяку на справедлив╕сть.

"Все це було ╕з самого початку сплановано, сфальсиф╕ковано. Конкретна мета - розчавити кримськотатарський народ, взагал╕ унеможливити його спротив. Для цього обирають найкращих син╕в кримськотатарського народу. У Криму вже засудили понад 135 людей, б╕льш╕сть ╕з них - кримськ╕ татари, ╓ й етн╕чн╕ укра╖нц╕, люди ╕нших нац╕ональностей. Це найкращ╕ люди, як╕ не ламаються на судах, не дають покази, як╕ в╕д них оч╕кують окупанти. Рос╕яни не знають ╕нших механ╕зм╕в, щоби змусити людей в Криму п╕дкоритися. Репрес╕╖ будуть продовжуватися", - сказав Чубаров.

В╕н зазначив, що окупанти не могли пробачити Джелялу, що в╕н д╕яв у Криму як заступник голови Меджл╕су, також не могли пробачити його участ╕ у Кримськ╕й платформ╕, розробц╕ закону Укра╖ни про кор╕нн╕ народи.

"У ц╕ дн╕ влада рф, в╕дчуваючи свою неминучу поразку у в╕йн╕ проти Укра╖ни, намага╓ться максимально взяти п╕д контроль рос╕йське сусп╕льство, але ще б╕льш — сусп╕льство на окупованих територ╕ях. Цей вирок ╓ показовим, його мета - налякати ╕ розчавити вс╕х, хто не прийма╓ окупац╕ю Криму, взяти п╕д тотальний контроль кримське сусп╕льство", - наголосив голова Меджл╕су кримськотатарського народу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24518

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков