Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4286)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3940)
Українці мої... (1582)
Резонанс (1872)
Урок української (1002)
"Білі плями" історії (1808)
Крим - наш дім (612)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (129)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (125)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.


ВО╥НИ СВ╤ТЛА ЗАХИЩАЮТЬ УКРА╥НУ
На виставц╕ представлено фото- ╕ в╕део-портрети ╕ноземц╕в, як╕ беруть участь у боротьб╕...


ЧИ ЗГОДН╤ УКРА╥НЦ╤ В╤ДДАТИ РФ ЧАСТИНУ ТЕРИТОР╤╥ ЗАРАДИ МИРУ?
У вс╕х рег╕онах Укра╖ни абсолютна б╕льш╕сть населення проти будь-яких територ╕альних поступок.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 23.09.2022
УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»

Укра╖на повернула з рос╕йського полону 215 людей, серед яких 124 оф╕цери. Про це Президентов╕ Володимиру Зеленському допов╕в кер╕вник Оф╕су Глави держави Андр╕й ╢рмак п╕д час прямого включення з╕ зв╕льненими захисниками.

Зокрема, зв╕льнено 108 б╕йц╕в полку «Азов» та ╕нших формувань Нац╕онально╖ гвард╕╖ Укра╖ни, а також в╕йськовослужбовц╕в Сухопутних ╕ В╕йськово-Морських сил, територ╕ально╖ оборони ЗСУ, Державно╖ прикордонно╖ служби, Нац╕онально╖ пол╕ц╕╖, прац╕вник╕в СБУ, Держспецслужби транспорту, Державно╖ митно╖ служби.

«Серед зв╕льнених – командир «Азова», Герой Укра╖ни Денис Прокопенко («Ред╕с»), Серг╕й Волинський («Волина»), виконувач обов’язк╕в командира 36-╖ окремо╖ бригади морсько╖ п╕хоти, Святослав Паламар («Азов»), Олег Хоменко («Азов»), Денис Шлега з Нацгвард╕╖ Укра╖ни, Герой Укра╖ни ╢вген╕й Бова, командувач 1-го окремого батальйону морсько╖ п╕хоти. Також поверта╓ться Катерина Пол╕щук («Пташка»)», – пов╕домив Андр╕й ╢рмак.

Зв╕льнен╕ й захисниц╕ Мар’яна Мамонова, Яна Шумовецька та Анастас╕я Черненька, як╕ потрапили в полон, перебуваючи при над╕╖.

«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного вторгнення», – констатував кер╕вник Оф╕су Президента.

Тимчасовий виконувач обов’язк╕в голови СБУ Василь Малюк, заступник начальника Головного управл╕ння розв╕дки Дмитро Усов та уповноважений Верховно╖ Ради з прав людини Дмитро Луб╕нець зустр╕ли 200 зв╕льнених укра╖нц╕в.

«Безпосередньо ми сьогодн╕ обм╕няли 200 громадян Укра╖ни на пана Медведчука. Хочу зазначити, що Медведчук – це не просто кум Пут╕на, а як╕сно задокументований нами державний зрадник. Його провина повн╕стю заф╕ксована у в╕дпов╕дних матер╕алах», – заявив Василь Малюк.

В╕н зазначив, що п╕д час роботи над справами В╕ктора Медведчука було знешкоджено низку агентурних мереж, затримано державних зрадник╕в та здобуто велику к╕льк╕сть ╕нформац╕╖, яка використову╓ться у контррозв╕дувальних заходах.

Кр╕м того, ще п’ятеро громадян були зв╕льнен╕ шляхом обм╕ну на 55 рос╕йських полонених.

Майже вс╕ зв╕льнен╕ вже на територ╕╖ Укра╖ни, окр╕м п’ятьох командир╕в «Азова», як╕, зг╕дно з домовленостями, досягнутими ран╕ше з Президентом Реджепом Та╖пом Ердоганом, перебувають у Туреччин╕ п╕д його особистими гарант╕ями захисту. Начальник Головного управл╕ння розв╕дки М╕н╕стерства оборони Укра╖ни Кирило Буданов ╕ м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Денис Монастирський поряд ╕з п’ятьма «азовцями».

«В╕таю вас, наших хлопц╕в, наших геро╖в, ╕з поверненням. Радий бачити кожного п╕сля того, як ми були т╕льки на телефонному зв’язку. Надзвичайно пиша╓мося тим, що ви зробили для нашо╖ держави. Пиша╓мося кожним ╕з вас», – сказав Володимир Зеленський п╕д час в╕деовключення з╕ зв╕льненими захисниками «Азовстал╕».

Глава держави зазначив, що нин╕ в Туреччин╕ вони в безпец╕, а наступний крок – це ╖хн╓ повернення на батьк╕вщину.

«Слава Укра╖н╕! Пане Президенте, у нас все добре, стан здоров’я задов╕льний. Дякую вам ╕ вс╕й команд╕», – сказав командир полку «Азов» Денис Прокопенко.

Б╕йц╕ висловили подяку команд╕ та укра╖нському народов╕ в╕д ╕мен╕ вс╕х захисник╕в «Азовстал╕».

Кирило Буданов допов╕в Глав╕ держави про завершення чергового етапу обм╕ну в╕йськовополоненими й запевнив, що робота з╕ зв╕льнення вс╕х укра╖нських громадян трива╓.

Кр╕м того, на прохання м╕жнародних партнер╕в Укра╖на домоглася зв╕льнення десяти ╕ноземц╕в – захисник╕в Укра╖ни, громадян п’яти держав-партнер╕в. Визволених захисник╕в-╕ноземц╕в 21 вересня доправили в Сауд╕вську Арав╕ю. З ними перебува╓ голова Фонду державного майна Рустем Умеров.

«Це надзвичайний усп╕х, ╕ я вдячний ус╕м причетним до ц╕╓╖ операц╕╖ – ус╕м, хто пров╕в цю титан╕чну роботу. Щиро в╕таю наших геро╖в з поверненням додому. Ми надамо ╖м усю необх╕дну допомогу – медичну, соц╕альну та будь-яку ╕ншу. Працю╓мо дал╕ над зв╕льненням ус╕х наших громадян, яких окупанти утримують у полон╕», – сказав Андр╕й ╢рмак.

Володимир Зеленський зазначив, що цю операц╕ю з╕ зв╕льнення готували довго й старанно. В╕н висловив подяку Президенту Туреччини, а також ус╕м, хто займався цим питанням з укра╖нського боку, зокрема кер╕внику Оф╕су Президента Андр╕ю ╢рмаку, начальнику ГУР Кирилу Буданову, кер╕внику СБУ Василю Малюку, голов╕ ФДМУ Рустему Умерову, м╕н╕стру внутр╕шн╕х справ Денису Монастирському, а також Дмитру Усову та Дмитру Луб╕нцю.

«Дякую вам, хлопц╕. Я вважаю, що це справд╕ велика перемога для нашо╖ держави, для всього нашого сусп╕льства. А головне – для родин наших захисник╕в, як╕ зможуть побачити сво╖х близьких у безпец╕», – сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що, зг╕дно з наявною в нього ╕нформац╕╓ю, багато полонених були приречен╕ на смертну кару, тож зв╕льнення врятувало ╖м життя.

Глава держави також наголосив, що Укра╖на пам’ята╓ про вс╕х сво╖х громадян ╕ намагатиметься врятувати кожного укра╖нця.

«Ми зробимо все, щоб урятувати вс╕х, хто перебува╓ в рос╕йському полон╕. Ми ц╕ну╓мо кожне життя! Цим ми в╕др╕зня╓мося в╕д ворога», – зазначив Президент.

 

СЬОГОДН╤ У НАС 215 ХОРОШИХ НОВИН – МИ ПОВЕРТА╢МО ДОДОМУ НАШИХ ЛЮДЕЙ

Звернення Президента Володимира Зеленського.

Укра╖нц╕! Укра╖нки!

Ми поверта╓мо додому наших людей. Щойно завершився обм╕н. Сьогодн╕ у нас 215 хороших новин. 215!

Це однозначно перемога для нашо╖ держави, для всього нашого сусп╕льства. А головне – для 215 родин, як╕ зможуть побачити сво╖х близьких у безпец╕.

Герой Укра╖ни ╢вген╕й Бова. Герой Укра╖ни Лев Пашко. Герой Укра╖ни Денис Прокопенко.

А загалом 108 б╕йц╕в «Азова», загалом 188 геро╖в «Азовстал╕» та Мар╕уполя. Восьмеро – поранен╕ п╕д час рос╕йського теракту в Олен╕вц╕. Загалом 215 геро╖в!

Це во╖ни Нацгвард╕╖, нашо╖ арм╕╖, В╕йськово-Морських сил, прикордонники, пол╕цейськ╕, тероборон╕вц╕, прац╕вники СБУ та ╕нш╕.

Дмитро Козацький – знаменитий «Орест», фотограф з «Азовстал╕». Микола Кущ ╕ Костянтин Н╕к╕тенко – бойовики засудили ╖х до смертно╖ кари.

Катерина Пол╕щук – «Пташка», Мар?яна Мамонова, Валентина Зубко, Яна Шумовецька, Зоряна Репецька, Анастас╕я Черненька.

Ми пам?ята╓мо про вс╕х наших людей ╕ намага╓мося врятувати кожного укра╖нця. В цьому сенс Укра╖ни, наша сутн╕сть, цим ми в╕др╕зня╓мось в╕д ворога... Ми ц╕ну╓мо кожне життя!

╤ обов’язково зробимо все, щоб урятувати вс╕х, хто перебува╓ в рос╕йському полон╕.

Ця операц╕я готувалася довол╕ довго. ╤ в обм╕н╕ ╓ к╕лька складових.

Перша складова: ми обм╕няли одного фаната Рос╕╖ на 200 во╖н╕в. Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обм╕н на одного з тих, хто перебував у сл╕дчому ╕золятор╕ СБУ. Ми говорили. Наполягали. Число 50 зросло до двохсот. Вони вже в Укра╖н╕. Я вважаю, це хороший результат.

Хоча нав╕ть б╕льше, н╕ж 200... Бо серед зв╕льнених укра╖нок ╓ т╕, хто готу╓ться стати мамою. ╤ я особливо щасливий, що вдалося зараз повернути ╖х в Укра╖ну.

В╕ддати Медведчука за справжн╕х во╖н╕в – не шкода. В╕н пройшов ус╕ сл╕дч╕ д╕╖, як╕ передбачен╕ законодавством. Укра╖на отримала в╕д нього все, що необх╕дно для встановлення правди в межах крим╕нальних проваджень.

Друга складова – окр╕м 200 во╖н╕в, ми повернули ще п?ятьох бойових командир╕в, за яких довелося поборотися найб╕льше, найдовше, найскладн╕ше. ╥м загрожувало найжорсток╕ше. П’ять супергеро╖в.

В обм╕н на них ми в╕ддали 55 тих, хто не заслугову╓ ан╕ жалю, ан╕ сп╕вчуття, ан╕ взагал╕ будь-яких сл╕в. Тих, хто воював проти Укра╖ни. ╤ тих, хто зрадив Укра╖ну. Тих, хто нам з вами точно не потр╕бен.

Укра╖на домовилася з Туреччиною – я говорив про це з Президентом Ердоганом, – що п?ятеро наших командир╕в, яких зв╕льняють з полону, перебуватимуть у повн╕й безпец╕, у комфортних умовах ╕ п╕д особистою протекц╕╓ю Президента Туреччини. На час до к╕нця в╕йни. Але ми забезпечимо ╖хн╕м родинам можлив╕сть з ними бачитися.

Серг╕й Волинський, Святослав Паламар, Денис Прокопенко, Олег Хоменко, Денис Шлега. Ще раз дякую Президенту Ердогану!

╤, звичайно, ми допомогли нашим друзям – це питання чест╕ для Укра╖ни, питання нашо╖ вдячност╕ за допомогу наш╕й держав╕. Нам вдалося зв╕льнити десятьох ╕ноземних громадян, як╕ перебували в рос╕йському полон╕.

Свого часу ми обговорювали це з Борисом Джонсоном – в╕н звертався по сприяння. ╤з американськими друзями. Тепер додому повернуться: п’ять громадян Велико╖ Британ╕╖, два громадяни США, один громадянин Марокко ╕ громадянин Швец╕╖, один громадянин Хорват╕╖. Ворог призначив ╖м вирок – довгий терм╕н ув’язнення чи смертну кару. Ми врятували ╖м життя.

Ус╕ вони повернуться додому за посередництва Сауд╕всько╖ Арав╕╖. Щиро вдячний за допомогу вс╕м, хто долучився!

╤ хочу назвати тих людей, завдяки кому ми ма╓мо сьогодн╕ ц╕ 215 хороших новин.

З укра╖нського боку питанням зв╕льнення займа╓ться достатньо потужна група. Нею керують четверо: кер╕вник Оф╕су ╢рмак, кер╕вник нашо╖ розв╕дки Буданов, голова СБУ Малюк ╕ Рустем Умеров. А також дякую ╖хн╕й команд╕ – Дмитру Усову, омбудсмену Луб╕нцю, м╕н╕стру Монастирському.

Дякую вам, хлопц╕, за цей укра╖нський усп╕х!

Вже завтра представимо й деяких ╕нших учасник╕в нашо╖ групи, яка працю╓ заради порятунку наших людей ╕з полону. Надамо також ╕ б╕льше деталей цього обм╕ну. Дочекайтесь, будь ласка, в╕дпов╕дного бриф╕нгу.

Ще раз дякую вс╕м, хто реал╕зував цю перемогу для Укра╖ни!

В╕таю вс╕х наших захисник╕в, наших захисниць, як╕ повертаються додому!

Пам’ята╓мо про кожного й кожну!

Слава Укра╖н╕!

 

ОБМ╤Н МЕДВЕДЧУКА НА УКРА╥НСЬКИХ ЗАХИСНИК╤В НЕ ПЕРЕШКОДЖА╢ РОЗГЛЯДУ ЙОГО СПРАВ У СУД╤

Медведчук – це не просто кум Пут╕на, а як╕сно задокументований державний зрадник, зазначив в.о. голови Служби безпеки Укра╖ни Василь Малюк.

Обм╕н В╕ктора Медведчука на укра╖нських захисник╕в не перешкоджа╓ розгляду його справ у суд╕.

Про це заявив виконувач обов'язк╕в голови Служби безпеки Укра╖ни Василь Малюк, який також зустр╕чав зв╕льнених укра╖нц╕в у Черн╕г╕вськ╕й област╕ п╕д час процедури обм╕ну.

Як пов╕домля╓ прес-центр СБУ, в╕н п╕дкреслив, що "це стосу╓ться ╕ ухвалення р╕шень, ╕ призначення покарання, ╕ конф╕скац╕╖ арештованого майна. Адже у такому раз╕ застосову╓ться процедура спец╕ального судового розгляду за в╕дсутност╕ обвинуваченого".

Малюк додав, що проведення обм╕ну стало можливим завдяки зм╕нам до чинного законодавства, як╕ врегулювали в╕дпов╕дн╕ правов╕ механ╕зми. При цьому в╕н наголосив, що аби врятувати життя та здоров’я наших захисник╕в, Координац╕йний штаб з питань поводження з в╕йськовополоненими прийняв р╕шення про зд╕йснення обм╕ну.

Малюк зазначив, що Медведчук також надав згоду на це, тому суд задовольнив клопотання прокурора.

"Медведчук – це не просто кум Пут╕на, а як╕сно задокументований нами державний зрадник. Його провина повн╕стю заф╕ксована у в╕дпов╕дних матер╕алах, як╕ з╕брала СБУ. Кр╕м того, п╕д час роботи по справах Медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадник╕в та здобули велику к╕льк╕сть важливо╖ ╕нформац╕╖, яку використову╓мо у контррозв╕дувальних заходах. А тепер завдяки обм╕ну ми змогли витягнути з рос╕йського полону геро╖в, на яких так чекають вдома", – сказав Малюк.

В.о. голови СБУ зазначив, що, попри складн╕ переговори, обм╕н пройшов усп╕шно, адже Укра╖на поверта╓ значно б╕льше захисник╕в, н╕ж в╕дда╓ рос╕ян.

Малюк нагадав, що з початку повномасштабного вторгнення РФ загалом в╕дбулося 20 таких зв╕льнень, за результатами яких вдалося повернути з полону 802 бранц╕в.

У СБУ зазначають, що В╕ктору Медведчуку ран╕ше було пов╕домлено про п╕дозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 258-3 (сприяння терористичн╕й орган╕зац╕╖) та ч. 1 ст. 438 (розграбування нац╕ональних ц╕нностей) Крим╕нального кодексу Укра╖ни.

Сл╕дством встановлено, що Медведчук, д╕ючи за попередньою змовою з тод╕шн╕ми президентом Укра╖ни, м╕н╕стром енергетики та вуг╕льно╖ промисловост╕ та ╕ншими особами, починаючи з листопада 2014 року, узгодив з учасниками терористичних орган╕зац╕й "Л/ДНР" та орган╕зував постачання ними вуг╕лля з тимчасово окупованих територ╕й. Тим самим – сприяв ф╕нансуванню терорист╕в.

З╕брано вичерпн╕ докази (покази св╕дк╕в, телефонн╕ розмови, висновки експертиз, речов╕ докази) причетност╕ й вини Медведчука та ╕нших п╕дозрюваних в особливо тяжких злочинах проти Укра╖ни.

В ╕ншому крим╕нальному провадженн╕ встановлено, що Медведчук передав представникам рос╕йських спецслужб в╕домост╕ про м╕сце розташування в╕йськового п╕дрозд╕лу ГУР МО, його приховану бойову п╕дготовку, особовий склад тощо. Це завдало шкоди обороноздатност╕ Укра╖ни.

Окр╕м того, В╕ктор Медведчук у листопад╕ 2020 року взяв активну участь у розробц╕ антиукра╖нського проекту "Пром╕нь", завданням якого було посилити вплив спец╕альних служб кра╖ни-агресора на пол╕тичну ситуац╕ю в Укра╖н╕.

Також Медведчук вчинив низку протиправних д╕й проти Укра╖ни в ╕нтересах РФ, направлених на розграбування нац╕ональних ц╕нностей (нафти та газу) варт╕стю понад 38 млрд грн у тимчасово окупованому Криму.

У СБУ запевняють, що нараз╕ майно Медведчука та його дружини заарештовано.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 23.09.2022 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24513

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков