Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4506)
З потоку життя (7297)
Душі криниця (4200)
Українці мої... (1691)
Резонанс (2214)
Урок української (1007)
"Білі плями" історії (1857)
Крим - наш дім (1208)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (246)
Бути чи не бути? (406)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (238)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НАБРЯКИ ПРИ ВОДЯНИЦ╤
Народна медицина


ПРИМХИ СЕРЦЯ
Народна медицина


ПРОЯВИ АЛЕРГ╤╥ НА ШК╤Р╤
Народна медицина


ПАСТЕРНАК НА ВСЯК ╤ ТАК...
Народна медицина


Ц╤ЛИТЕЛЬКА КАПУСТА
Народна медицина




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 16.09.2022 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 16.09.2022
ЧАР╤ВНИЦЯ ВЕРБА

Восени вся рослинн╕сть завмира╓, але кор╕ння деяких рослин навпаки сили набира╓. Отож час заготовляти й кор╕ння верби, яке застосовують в╕д головного болю:

- 1 столову ложку подр╕бнено╖ сировини залити окропом - 0,5 л. Варити 10 хвилин. Пот╕м в╕двар з подр╕бненим кор╕нням в╕дразу перелити у термос. Настояти 2 години. Проц╕дити. Випити протягом дня за 7-8 раз╕в. Вживати т╕льки п╕д час загострення недуги.

Увага! Краще брати кор╕ння з молодих кущ╕в верби.

Заготовляють таке кор╕ння ╕ ранньою весною, але доречним буде, коли використати його «оперативно».

ЩЕ РАЗ ПРО ГОР╤ХИ

Хворим з п╕двищеною кислотн╕стю шлункового соку варто щоденно з'╖дати по 25-100 г (залежно в╕д ваги т╕ла)  очищених плод╕в волоського гор╕ха. Дуже корисн╕ молод╕ волоськ╕ гор╕хи, як╕ щойно дозр╕вають.

У ДОРОГУ...

Вирушаючи у далеку виснажливу мандр╕вку, бер╕ть з╕ собою у термос╕ чай з вересу. В╕н завжди додасть вам сили, енерг╕╖, зн╕ме втому. Приготування з розрахунку:

- 1 чайна ложка засушено╖ подр╕бнено╖ рослини на 200 мл окропу. Настояти 15-20 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити у термос.

Збирають ╕ сушать верес у вересн╕, нав╕ть у жовтн╕, коли рослина ще цв╕те. Завжди будьте бадьор╕!

P.S. Найкраще збирати верес у л╕сах, розташованих далеко в╕д промислових об'╓кт╕в!

ОС╤НН╤Й КОМПОТ

Справжн╕м ос╕нн╕м компотом народн╕ зц╕лител╕ називають виноградно-яблучний, чи то яблучно-виноградний. Ось така хитра вит╕вка! Бо хтось може додати б╕льше винограду, а хтось, навпаки, б╕льше яблук. Кому що смаку╓.

Загалом, для приготування:

- Взяти по 0,5 кг яблук (╖х розр╕зати на четвертинки) ╕ грона винограду. Дари саду беруть будь-яких сорт╕в. Зрештою, ╕ виб╕р ╓.... Залити ╖х 5-6 л тепло╖ води. Довести до кип╕ння ╕ кип'ятити на малому вогн╕ 8-10 хвилин. Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Перед вживанням проц╕дити. Пийте, ск╕льки смаку╓!

Тим паче, якщо ви важко ф╕зично працю╓те в пол╕, на город╕, такий компот додасть вам сили, в╕дновить втрачену енерг╕ю, втаму╓ спрагу та й здоров'ю не зашкодить...

ШИПШИНА-СТИМУЛЯТОР

Плоди (ягоди) шипшини багат╕ в╕там╕нами. Тому, насамперед, ╖х вживають при ав╕там╕ноз╕, також для покращення ╕мунно╖ системи орган╕зму. Та, головне, не передозувати, бо може виникнути й негативна реакц╕я.

Отож, На день:

- 7 середн╕х плод╕в шипшини (╕ не б╕льше!) залити окропом - 400 мл. Кип'ятити 8-10 хвилин (мають добре «розваритися»). Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. В╕двар випити протягом дня за 4-5 раз╕в. Через кожних три тижн╕ вживання роботи перерву на 10-12 дн╕в. Протягом року - 5-6 таких курс╕в.

Шипшину найкраще заготовляти у середин╕ осен╕, п╕сля перших мороз╕в..

ПОЛЕЖАТИ НА ЖИТ╤

У давнину старш╕ люди л╕кували радикул╕т, позбавлялися болю у спин╕ ╕ суглобах тим, що спали на... житн╕ солом╕. Нав╕ть поверх не╖ не стелили рядна, простирадла. Але солом'яну п╕дстилку регулярно м╕няли! А коли приймали ванну, то також запарювали у н╕й к╕лька жмень житньо╖ соломи. До реч╕, найкраще використовувати св╕жу, в╕дразу п╕сля жнив. Допомагало!..

Во╕стину, з житом жити - не тужити!

НЕ БУДЕ ЗАЙВИМ!

Стався пор╕з, утворилася рана, але вчасно не промили ╖╖, належно не перев'язали, бо не виявилася п╕дручних засоб╕в. Тод╕:

- При перш╕й же зручн╕й нагод╕ належно промийте рану теплою водою з господарським милом, але перед тим, як перев'язати, поклад╕ть на не╖ розр╕заний листок алое. ╤ лише тод╕ зроб╕ть перев'язку.

Алое вбива╓ шк╕длив╕ бактер╕╖, як╕, без сумн╕ву, вже потрапили у рану, запоб╕га╓ запальним процесам, загно╓нню. Зв╕сно, не забувайте про йод, зеленку, перекис водню. Вони завжди мають бути у домашн╕й аптечц╕. Так само алое на п╕дв╕конн╕...

ЗАХВОРЮВАННЯ ГОРЛА ╤ ГОРТАН╤

Анг╕на, гострий ╕ хрон╕чний ларинг╕т, фаринг╕т:

- Взяти пор╕вну кв╕ти ромашки, листя шавл╕╖, траву приворотню. 1 столову ложку засушеного подр╕бненого збору залити окропом - 200 мл. Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Полоскати горло 3-4 рази на день. Щоразу готувати св╕жий наст╕й.

ПОМ'ЯКШУВАЛЬНИЙ ЗАС╤Б

При гострому запаленн╕ верхн╕х дихальних шлях╕в л╕куються ╕нгаляц╕╓ю з шавл╕╖:

- Жменю засушеного листя рослини залити окропом - 1,5 л. Кип'ятити на малому вогн╕ 3-4 хвилини. Використовувати для ╕нгаляц╕╖ - вдихати гарячу (як т╕льки можете витримати) пару впродовж 12-15 хвилин. Процедуру приймати 3-4 рази на день. На н╕ч перед сном - неодм╕нно.

П╕сля кожно╖ процедури не виходити на вулицю протягом години.

МЕТОДОМ СПРИНЦЮВАННЯ

Захворювання ж╕ночих статевих орган╕в, зокрема запалення, як╕ спричиняють б╕ль л╕кують таким методом:

- Взяти пор╕вну засушен╕ подр╕бнен╕ кв╕ти ромашки ╕ траву перстачу гусячого. 1 столову ложку збору залити окропом - 1 л. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Використовувати для спринцювання. Процедуру приймати 2-3 рази на день. Курс л╕кування - до повного одужання.

ЧОТИРИ КОМПОНЕНТИ

Ефективно под╕╓ на л╕кування д╕атезу рослинний зб╕р з чотирьох компонент╕в рослин - молодо╖ (зелено╖) кори крушини, кореня солодки, трави ф╕алки трикол╕рно╖, листя гор╕ха волоського у сп╕вв╕дношенн╕ 1:1:4:4.

- 1 столову ложку засушеного подр╕бненого збору залити теплою водою - 600 мл. Поставити на вогонь, довести до кип╕ння ╕ кип'ятити, допоки не випару╓ться 200 мл р╕дини. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Цю порц╕ю випити протягом дня малими ковтками.

Курс л╕кування - 14 дн╕в. Повторити, якщо необх╕дно, через 7-8 дн╕в.

НЕФРИТ

Зм╕шати засушен╕ подр╕бнен╕ листя суниц╕ л╕сово╖, кропиви дводомно╖, ожини, берези (листя деревця краще заготовляти у травн╕) та нас╕ння льону у сп╕вв╕дношенн╕ - 1:1:1:2:5 (за вагою):

- Дв╕ повн╕ столов╕ ложки сум╕ш╕ звечора залити холодною водою - 400 мл. Настояти м╕н╕мум 8 годин. Вранц╕ поставити на вогонь, довести до кип╕ння ╕ кип'ятити 15 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити за 3-4 рази за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - 30 дн╕в. Повторити через 10 дн╕в. Протягом року - 7-8 курс╕в.

ЗАСПОКО╥ТИ СВЕРБ╤Ж

Найчаст╕ше сверб╕ж виника╓ в╕д укус╕в комар╕в, мурах та ╕нших комах, в╕д дотику до окремих вид╕в рослин... Як його заспоко╖ти?...

- Потр╕ть уражене м╕сце нашатирним спиртом або розчином питно╖ соди - 1 чайна ложка соди на 200 мл тепло╖ води. Приймайте процедуру к╕лька раз╕в на день, особливо ввечер╕ перед сном. На лон╕ природи можна застосувати чудов╕ рослини - мел╕су, м'яту, подорожник... ╥хн╕ листочки потр╕бно роз╕м'яти так, щоб проступив с╕к, ╕ прикладати до ураженого м╕сця.

Застереження! Не варто змащувати м╕сця укус╕в оцтом. Щоправда, у не вс╕х, але у декого в╕н може спричинити подразнення шк╕ри. Про д╕тей нав╕ть не йдеться!

ДЕРЕВ╤Й ПОМ'ЯКШИТЬ ШК╤РУ

Ванни з дерев╕ю використовують для пом'якшення сухо╖ ╕ потр╕скано╖ шк╕ри:

- Достатньо 5-6 жмень подр╕бнено╖ трави залити окропом - 3 л ╕ кип'ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Проц╕дити у ванну з розрахунку на 60 л води, температурою +40-42 С. З легким паром!

Процедуру краще приймати ввечер╕ перед сном трич╕ на тиждень. К╕льк╕сть таких процедур протягом року не ╓ обмеженою.

ЗАЯЧА КАПУСТА

Тим, у кого понижена шлункова кислотн╕сть:

- 1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ заячо╖ капусти залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на малому вогн╕ 2-3 хвилини. Настояти 45 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Вживати т╕льки п╕д час загострення недуги.

Ось такий чудод╕йний «гостинець в╕д зайчика»!

НЕ ЗАВАДИТЬ МУМ╤ЙО

Л╕кування хрон╕чного кол╕ту зд╕йсню╓ться мум╕йо:

- Вживати по 0,1 г (четвертина пшеничного зернятка) трич╕ на день протягом 30 дн╕в при виразков╕й ╕ 20 дн╕в при невиразков╕й форм╕ захворювання. Повторити можна через 6-7 м╕сяц╕в.

ПРО ВСЯК ВИПАДОК...

Коли ще не дозр╕в виноград, можна готувати в╕двар з його листя ╕ вусик╕в:

- Три жмен╕ сировини на 5 л тепло╖ води. Довести до кип╕ння ╕ кип'ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Перед вживанням проц╕дити. Пийте досхочу!

Такий в╕двар особливо корисний людям з╕ серцевими недугами. У лист╕ ╕ вусиках винограду також високий вм╕ст глюкози.

АНТИМ╤КРОБ-ШАВЛ╤Я

Для гн╕йних ран, як╕ довго не гояться, усп╕шно використовують наст╕й шавл╕╖, адже ця рослина м╕стить антим╕кробн╕ (антив╕русн╕) речовини:

- 2 столових ложки подр╕бнено╖ шавл╕╖ (однаково використовують щойно заготовлену чи засушену рослину) залити окропом - 0,5 л. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. У насто╖ змочувати марлю ╕ накладати у вигляд╕ компрес╕в на гн╕йн╕ рани. Процедуру приймати 4-5 раз╕в на день по 15-20 хвилин.

НЕВРАСТЕН╤Я

При неврастен╕╖ з пост╕йними болями голови варто заготовити зб╕р з хвоща польового, сухоцв╕ту болотяного, мел╕си та собачо╖ кропиви у сп╕вв╕дношенн╕ - 1:3:3:1.

- Дв╕ столов╕ ложки засушеного подр╕бненого збору звечора засипати у термос ╕ залити окропом - 400 мл. Настояти м╕н╕мум 8 годин. Вранц╕ проц╕дити. Пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Вживати т╕льки п╕д час загострення недуги.

ПРОТЯГОМ ДНЯ...

Хворим на атеросклероз, г╕пертон╕ю доц╕льно мати у запас╕ засушен╕ подр╕бнен╕ кв╕ти глоду, листя барв╕нку (його збирають у кв╕тн╕), траву дерев╕ю. Зб╕р заготовляють у сп╕вв╕дношенн╕ - 1:1:2. У раз╕ загострення недуги:

- 1 столову ложку сум╕ш╕ настояти впродовж 3 годин у холодн╕й вод╕ - 200 мл. Пот╕м поставити на вогонь, довести до кип╕ння ╕ кип'ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Настояти 5 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Випити протягом дня малими ковтками.

КУЧЕРЯВА ПЕТРУШКА

Коренеплоди петрушки кучеряво╖ народна медицина використову╓ при набряках, спричинених серцевими захворюваннями:

- 1 столову ложку подр╕бнено╖ на «груб╕й» тертц╕ сировини залити окропом - 400 мл. Кип'ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити теплим по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - 21 день. Повторити, якщо необх╕дно, через 12-14 дн╕в.

Застереження! Протипоказано при нефрит╕, цистит╕!

ДУХМЯНА ЧАРОД╤ЙКА

Якщо виникла нудота ╕ год╕ ╖╖ зупинити:

- 1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ м'яти перцево╖ (╖╖ ще називають англ╕йською м'ятою, бо потрапила до нас з Британ╕╖ у XIX стол╕тт╕) залити окропом - 200 мл. Настояти 40 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день.

ПРОГРЕС НА ОВЕС

Л╕куванню простатиту допоможе в╕всяний в╕двар:

- 100 г (за вагою) обмолочених зерен в╕вса залити теплою водою — 1-1,5 л. Настояти 1 годину, щоб зерно трохи розм'якло. Варити до готовност╕ (ма╓ утворитися р╕дка в╕всяна каша). Коли в╕двар охолоне, проц╕дити. Р╕дину випити теплою протягом дня. Саму в╕всяну кашу також корисно ╖сти. Курс л╕кування не ╓ обмеженим. Але через кожних 10 дн╕в вживання роб╕ть перерву на 2-3 дн╕, щоб орган╕зм не вельми призвичаювався до «л╕к╕в». Бо тод╕ в╕двар хоч ╕ шкоди не завдасть, але й бажаного ефекту не принесе.

Застереження! Не купуйте нас╕ння в╕вса у с╕льськогосподарських крамницях, на ринках. Воно може бути «збагачене» добривами для пос╕ву, швидкого росту та дозр╕вання... Таке нас╕ння - вкрай шк╕дливе! Краще брати його у власник╕в коней, як╕ вирощують овес на корм сво╖м гриватим пом╕чникам. Т╕ не стануть додавати дом╕шок у кормове нас╕ння...

НАВ╤ТЬ У СУП

У кого хвор╕ печ╕нка, шлунок, нирки, сечовий м╕хур:

- Коли готу╓те перш╕ страви - суп, борщ.., додавайте до них 4-5 кв╕точок календули (наг╕док). Однаково використовують щойно зр╕зан╕ чи засушен╕.

Будьте певн╕, п╕дл╕кують!..

РЕЦЕПТ ДЛЯ Ж╤НОК

Нестерпн╕ бол╕ при м╕сячних:

- Готують наст╕й трави дерев╕ю ╕ омели (омелу заготовляють у жовтн╕). Рослини брати пор╕вну. Засушений подр╕бнений зб╕р збер╕гають у скляних закритих банках. Дв╕ столових ложки збору залити окропом - 1 л. Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Використовувати для спринцювання. Процедуру краще приймати на н╕ч. Але не б╕льше трьох процедур протягом пер╕оду.

ВИКОРИСТОВУ╢МО ДЛЯ ВАНН

Л╕куючи геморой, використайте засушений подр╕бнений зб╕р з кори дуба (брати молоду кору), трави хвоща польового, кореня валер╕ани у сп╕вв╕дношенн╕ - 5:2:2:

- Три столових ложки сум╕ш╕ залити окропом - 1 Л. Настояти у посуд╕ п╕д кришкою протягом 6 годин. Проц╕дити у ванну з розрахунку на 60 л води (температура ма╓ сягати +38 С). Купатися щодня впродовж 20 хвилин, краще ввечер╕ перед сном. Приймати процедури хоча б упродовж м╕сяця. Вт╕м, такий процес л╕кування не ╓ обмеженим.

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕР╤ОД

╤з дванадцяти м╕сяц╕в року медики ╕ народн╕ зц╕лител╕ вир╕зняють двох брат╕в - листопад ╕ березень: перех╕д в╕д тепло╖ пори року до холодно╖ ╕ навпаки. Саме на них припада╓ найб╕льше захворювань на р╕зн╕ форми простуди, грипу, анг╕ни... Так св╕дчить статистика!

Щоб уберегтися, част╕ше пийте чай з листя ╕ молодих г╕лочок малини, смородини, калини, ╖жте варення, джеми, ягоди (засушен╕, заморожен╕, але не холодн╕) цих кущ╕в. Допоможуть часник, цибуля, чорна редька, мед...

Береж╕ть себе!

ЗАПАЛЕННЯ НЕРВУ

У р╕вних пропорц╕ях беруть трави кропиви собачо╖, мел╕си ( можна зам╕нити м'ятою), кор╕нь валер╕ани ╕ шишки хмелю:

- 1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ сум╕ш╕ залити окропом - 200 мл. Настояти 45 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити три таких порц╕╖. Курс л╕кування - до повного одужання.

ВУГРИ НА ОБЛИЧЧ╤

- Клаптик вати змочувати у св╕жому лимонному соц╕ ╕ протирати обличчя. Процедуру приймати 3-4 рази на день.

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград

Льв╕всько╖ област╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 16.09.2022 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24507

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков