Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 16.09.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 16.09.2022
РОС╤Я МА╢ В╤ДПОВ╤СТИ ЗА АГРЕС╤Ю

Ком╕тет м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи п╕дтриму╓ Укра╖ну ╕ заявля╓ про нагальну потребу створити комплексну систему в╕дпов╕дальност╕ за порушення м╕жнародного права ╕ злочин агрес╕╖ рф проти Укра╖ни.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це йдеться у р╕шенн╕ Ком╕тету, ухваленому на зас╕данн╕ 14-15 вересня, текст якого розм╕щений на сайт╕ Ради ╢вропи.

Зокрема, у сво╓му р╕шенн╕ Ком╕тет м╕н╕стр╕в Р╢ п╕дтвердив необх╕дн╕сть р╕шучо╖ та недвозначно╖ м╕жнародно-правово╖ в╕дпов╕д╕ на рос╕йську агрес╕ю проти Укра╖ни, не залишаючи м╕сця безкарност╕ за серйозн╕ порушення м╕жнародного права та п╕дкреслюючи, що правова в╕дпов╕дальн╕сть ос╕б, як╕ вчинили так╕ порушення, ╓ надзвичайно важливою.

Зазнача╓ться, що члени Ком╕тету “п╕дкреслили нагальну потребу створити комплексну систему в╕дпов╕дальност╕ за серйозн╕ порушення м╕жнародного права внасл╕док рос╕йсько╖ агрес╕╖ проти Укра╖ни, щоб уникнути безкарност╕ та запоб╕гти новим порушенням”.

Ком╕тет м╕н╕стр╕в ╕з зац╕кавленням прийняв до в╕дома пропозиц╕╖ Укра╖ни щодо створення спец╕ального ad hoc трибуналу щодо злочину агрес╕╖ проти Укра╖ни та комплексного м╕жнародного механ╕зму компенсац╕╖, включаючи, як перший крок, м╕жнародний ре╓стр збитк╕в.

Також у р╕шенн╕ в╕таються зусилля у сп╕впрац╕ з Укра╖ною, спрямованн╕ на притягнення до в╕дпов╕дальност╕ ос╕б, як╕ вчинили злочин агрес╕╖ проти Укра╖ни, та отримання повного в╕дшкодування збитк╕в чи шкоди, спричинених порушеннями рос╕╓ю м╕жнародного права щодо Укра╖ни.

Ком╕тет м╕н╕стр╕в закликав держави-члени та Раду ╢вропи продовжувати активно займатися цим питанням ╕ брати активну участь у подальшому розвитку комплексно╖ системи п╕дзв╕тност╕ в╕дпов╕дно до стандарт╕в м╕жнародного права, включаючи ╢вропейську конвенц╕ю з прав людини.

У р╕шенн╕ заф╕ксовано домовлен╕сть в╕дновити розгляд вищезазначених питань на наступних зас╕даннях.

В ц╕лому Ком╕тет м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи наголосив, що повторно п╕дтверджу╓ свою непохитну в╕ддан╕сть незалежност╕, суверен╕тету та територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в.

У р╕шенн╕ п╕дкреслено, що рос╕йська федерац╕я несе в╕дпов╕дальн╕сть за акт агрес╕╖ проти Укра╖ни та зобов’язана за м╕жнародним правом забезпечити негайне та беззастережне припинення ц╕╓╖ агрес╕╖, що вона ма╓ надати гарант╕╖ ╖╖ неповторення та забезпечити повне в╕дшкодування збитк╕в чи шкоди, матер╕ально╖ чи морально╖, спричинених порушенням рос╕╓ю м╕жнародного права.

 

УКРА╥НА В╤ТА╢ Р╤ШЕННЯ КОМ╤ТЕТУ М╤Н╤СТР╤В РАДИ ╢ВРОПИ ЩОДО В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤ РФ ЗА ЗЛОЧИН АГРЕС╤╥

Заступник кер╕вника Оф╕су Президента Андр╕й Смирнов та посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич прив╕тали р╕шення Ком╕тету м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи щодо забезпечення в╕дпов╕дальност╕ за злочин агрес╕╖ проти Укра╖ни.

Про це йдеться в наданих Укр╕нформу коментарях.

«Ми в╕та╓мо р╕шення Ком╕тету м╕н╕стр╕в Ради ╢вропи. З першого дня ескалац╕╖ в╕йни, 24 лютого, ми знаходилися у пошуках в╕дпов╕д╕ на запитання: як притягнути до в╕дпов╕дальност╕ тих, хто розв'язав агрес╕ю проти Укра╖ни. Ми зважили вс╕ ╕снуюч╕ механ╕зми, включно з механ╕змами ООН та М╕жнародного крим╕нального суду. Ми провели безл╕ч консультац╕й ╕з найв╕дом╕шими юристами-м╕жнародниками р╕зних кра╖н», - сказав Смирнов.

В╕н зауважив, що влада розум╕ла величезн╕ ризики того, що н╕хто не буде притягнутий до в╕дпов╕дальност╕ за злочин агрес╕╖ проти Укра╖ни, якщо не створити спец╕альний м╕жнародний трибунал, мандат якого полягатиме у розсл╕дуванн╕ ╕ притягненн╕ до в╕дпов╕дальност╕ за вчинення злочину агрес╕╖ проти Укра╖ни.

Заступник кер╕вника Оф╕су також закликав створити м╕жнародний спец╕альний трибунал щодо злочину агрес╕╖ проти Укра╖ни та зазначив, що Укра╖на хоче створити його шляхом п╕дписання м╕жнародного договору з ус╕м цив╕л╕зованим св╕том, ус╕ма кра╖нами, як╕ точно готов╕ дати юридичну оц╕нку варварськ╕й та жорсток╕й в╕йськов╕й пол╕тиц╕ пут╕на та його кл╕ки.

Посол з особливих доручень МЗС Антон Кориневич так само наголосив, що причина того, чому ╕дея заснування Спец╕ального трибуналу ма╓ бути п╕дтримана, — це той факт, що ╢вропа базу╓ться на ц╕нностях, зокрема верховенства права ╕ захисту прав людини.

«Перес╕чний ╓вропе╓ць ма╓ розум╕ти, що ╢вропа ╕ св╕т загалом ма╓ зреагувати на цю агрес╕ю, бо це безпрецедентно. Такого не було з час╕в Нюрнберзького трибуналу. ╤ якщо св╕т п╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни зреагував належним чином, створивши М╕жнародний в╕йськовий трибунал, то сьогодн╕ не зреагувати ╕ промовчати просто неможливо», — висловив думку Кориневич.

«Друга складова питання: якщо цю агрес╕ю залишити непокараною, агрес╕я може бути повторена ╕ в ╕нших державах. Чи т╕╓ю ж рос╕╓ю, чи кимось ╕ншим. Великою функц╕╓ю м╕жнародного права ╓ функц╕я превентивна — показувати, що якимось чином не можна себе поводити, ╕накше за так╕ д╕яння неодм╕нно настане в╕дпов╕дальн╕сть», - п╕дкреслив посол.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 16.09.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24493

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков