"Кримська Свiтлиця" > #33 за 19.08.2022 > Тема ""Будьмо!""
#33 за 19.08.2022
ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року виповнилося 60 рок╕в. В╕н народився в сел╕ Крижовлин Балтського району на Одещин╕. У 1983 роц╕ зак╕нчив Одеське вище в╕йськове командне артилер╕йське училище. Служив у Н╕меччин╕ ╕ на Зеленому Клин╕ на Далекому Сход╕. Побачив облудн╕сть радянсько╖ пропаганди про дружбу народ╕в. Перевага завжди надавалася рос╕янам. Можна було зробити кар’╓ру, записавшись рос╕янином. Серг╕ю Мартинюку теж пропонували стати рос╕янином Мартинюковим, але в╕н в╕дмовився зраджувати св╕й р╕д ╕ свою укра╖нську нац╕ю. Проте Мартинюк говорить, що в арм╕╖ навчився головного правила життя: «╤стину треба не п╕знавати, ╖╖ треба створювати. Тому н╕коли не здавайся ╕ в╕р у себе».
У 1991 роц╕ в зв’язку ╕з скороченням кап╕тан Мартинюк був зв╕льнений у запас ╕ повернувся в Укра╖ну. В╕н був депутатом Балтсько╖ райради, працював радником голови Федерац╕╖ профсп╕лок Укра╖ни, генеральним директором п╕дпри╓мства Дирекц╕╖ управл╕ння майном Нац╕онально╖ сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, виклада╓ журнал╕стику в Ки╖вському фаховому коледж╕ приватного ВНЗ «Ун╕верситет сучасних знань».
В дитинств╕ Серг╕й Якович писав опов╕дання ╕ мр╕яв стати письменником. Тепер в╕н зд╕йснив свою мр╕ю. Серг╕й Мартинюк пише прозу, публ╕цистику, в╕рш╕ ╕ п’╓си. Назви його книг говорять про ╖х зм╕ст ╕ характеризують автора: «Здобули волю – здобудемо долю», «З Укра╖ною в серц╕», «Пишаюся, що я Укра╖нець», «Я Укра╖нець ╕ маю розум переможця», «Народжен╕ перемагати», «Маю честь бути Укра╖нцем», «Того, хто йде, важко спинити». Серг╕й Якович заснував альманах «Балтське коло», мистецький проект «Моя перша поетична зб╕рка» ╕ Балтський л╕тературний осередок Л╕ги укра╖нських письменник╕в ╕м. П. Чубинського.
Серг╕й Мартинюк говорить, що укра╖нцям необх╕дно подолати нав’язаний нам комплекс меншовартост╕ ╕ заклика╓: «Ми повинн╕ створити нац╕ю з розумом переможц╕в». В╕н це робить, розпов╕даючи в сво╖х книгах ╕ виступах у ЗМ╤ правду про Укра╖ну ╕ ╖╖ геро╖чне минуле.
С. Мартинюк став засновником ╕ директором Благод╕йного медичного фонду «Лелеко», створеного у кв╕тн╕ 2014 року для допомоги травмованим учасникам Революц╕╖ Г╕дност╕ ╕ пораненим на Донбас╕ захисникам Укра╖ни в╕д рос╕йсько╖ агрес╕╖. Упродовж 2014-2015 рок╕в фонд «Лелеко» направив на реаб╕л╕тац╕ю 550 ос╕б.
У 2021 роц╕ С.Я. Мартинюк обраний членом Центрального проводу Сп╕лки оф╕цер╕в Укра╖ни.
Серг╕й Мартинюк одружився 19-р╕чним курсантом ╕ вже понад 40 л╕т живе з сво╓ю дружиною. Зараз Мартинюки живуть у м╕ст╕ ╤рпен╕ на Ки╖вщин╕. Серг╕й Мартинюк говорить: «У нас здоров╕ д╕ти ╕ здоров╕ онуки. Ми хороша родина». Серг╕й Якович вчить д╕тей: «У житт╕ не треба соромитися трьох речей – старого одягу, простого життя й стареньких батьк╕в».
Мартинюк сво╖м життям п╕дтверджу╓ те, про що пише в книгах. Коли розпочалася повномасштабна агрес╕я Рос╕╖ проти Укра╖ни, Серг╕й Мартинюк у той же день взяв мисливську рушницю ╕ став до лав ╤рп╕нсько╖ територ╕ально╖ оборони. В╕н згаду╓: «У мене була власна мотивац╕я – я захищав свою землю, свою родину, св╕й д╕м, Я не маю права не боронити св╕й д╕м ╕ свою родину. Вважаю, що це обов’язок кожного справжнього чолов╕ка. Ми чудово розум╕ли, якщо впаде ╤рп╕нь, то впаде ╕ Ки╖в. Тому стояли на смерть. Ми чудово розум╕ли, що за Укра╖ну треба вбивати, а не гинути. Смерт╕ не боялись».
А смерть носилась поруч. 38 б╕йц╕в територ╕ально╖ оборони ╕ 50 в╕йськовослужбовц╕в Збройних Сил Укра╖ни загинули в боях за ╤рп╕нь. Серг╕й Мартинюк був дв╕ч╕ контужений. Але в╕н в числ╕ переможц╕в, як╕ в╕д╕гнали московських окупант╕в в╕д Ки╓ва.
Азербайджанський журнал╕ст Ейнулла Фатулла╓в назвав Серг╕я Мартинюка уособленням територ╕ально╖ оборони в ╤рпен╕.
Зараз Мартинюк п╕дл╕кову╓ здоров’я ╕ знову взяв до рук перо. Вже п╕дготував зб╕рку в╕рш╕в, пише книгу про нин╕шню в╕йну ╕ плану╓ створити ф╕льм з ц╕╓╖ теми.
З роси ╕ з води вам, Серг╕ю Яковичу!
Анатол╕й Зборовський, директор ╤рп╕нського ╕сторико-кра╓знавчого музею
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 19.08.2022 > Тема ""Будьмо!""
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24431
|