Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4328)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3977)
Українці мої... (1606)
Резонанс (1952)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1812)
Крим - наш дім (674)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (167)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (142)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…


БАЙДЕН ПОГОВОРИВ ╤З ЗЕЛЕНСЬКИМ
У Б╕лому дом╕ озвучили детал╕ розмови.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День сто в╕с╕мдесят трет╕й…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 12.08.2022
9 СЕРПНЯ - М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОР╤ННИХ НАРОД╤В

Кор╕нним народом вважа╓ться автохтонна етн╕чна сп╕льнота, яка сформувалася на територ╕╖ певно╖ держави та, на в╕дм╕ну в╕д нац╕онально╖ меншини, не ма╓ власного державного утворення поза межами ц╕╓╖ кра╖ни.

Кор╕нн╕ народи св╕ту населяють 22% площ╕ нашо╖ планети, а серед населення представниками кор╕нних народ╕в ╓ близько 476 млн людей.

В Укра╖н╕ кор╕нних народ╕в ╓ три: кримськ╕ татари, кара╖ми та кримчаки, як╕ загалом проживають на територ╕╖ тимчасово окупованого Кримського п╕вострова. Через д╕яльн╕сть окупац╕йних адм╕н╕страц╕й Криму права представник╕в кор╕нних народ╕в систематично порушуються. Рос╕я робить усе, аби позбутися традиц╕йно нелояльного до не╖ кримськотатарського народу: застосову╓ пол╕тичн╕ репрес╕╖, дискрим╕нац╕ю, тортури та залякування, зм╕ню╓ демограф╕чний склад Криму. Тому сьогодн╕ ми ще раз наголошу╓мо на необх╕дност╕ якомога швидшо╖ деокупац╕╖ укра╖нського п╕вострова, аби припинити беззаконня, яке чинить рф.

Також, щоб остаточно зруйнувати пропагандистський наратив рф про те, що “кримськ╕ татари не ╓ кор╕нним народом Криму ╕ взагал╕ це те ж саме, що й монголо-татари”, радимо прочитати наш допис про розв╕ювання цього м╕фу –

https://cutt.ly/5ZX4L3f.

Укра╖на вт╕лю╓ державну пол╕тику етнонац╕онально╖ ╓дност╕, готова захищати сво╖ кор╕нн╕ народи, зокрема працювати над консол╕дац╕╓ю м╕жнародного тиску на кра╖ну-агресорку, щоб зупинити масов╕ порушення прав людини на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму:

р╕к тому, 1 липня, з ╕н╕ц╕ативи Президента Укра╖ни Володимира Зеленського Верховна Рада ухвалила Закон № 1616-IX «Про кор╕нн╕ народи Укра╖ни», у п╕дготовц╕ та просуванн╕ якого Представництво брало активну участь –

https://cutt.ly/aZX5sXk

13 кв╕тня 2022 року Укра╖на вперше в ╕стор╕╖ стала членкинею Пост╕йного Форуму ООН ╕з питань кор╕нних народ╕в (UNPFII). Представником Укра╖ни на Форум╕ на 2023-2025 роки став юрист-м╕жнародник, представник кримськотатарського народу Сулейман Мамутов.

Також захист прав кор╕нних народ╕в ╓ одним ╕з пр╕оритетних напрям╕в роботи м╕жнародно╖ Кримсько╖ платформи. Укра╖на активно д╕╓ та заклика╓ м╕жнародну сп╕льноту до захисту прав кор╕нних народ╕в ╕ збереження ╖хньо╖ самобутност╕.

http://www.ppu.gov.ua

 

В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ РОС╤Я ПРОВАДИТЬ ПОЛ╤ТИКУ ЗНИЩЕННЯ КОР╤ННИХ НАРОД╤В

Укра╖на моб╕л╕зу╓ м╕жнародних партнер╕в задля посилення тиску на рф для протид╕╖ масовим порушенням прав людини в тимчасово окупованому Криму.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це йдеться у заяв╕ М╕н╕стерства закордонних справ з нагоди М╕жнародного дня кор╕нних народ╕в, оприлюднен╕й у Фейсбуц╕.

У зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ зауважили, що на територ╕╖ тимчасово окупованого Криму держава-агресор рос╕я посл╕довно ╕ ц╕леспрямовано провадить пол╕тику на знищення та вит╕снення кор╕нних народ╕в з п╕вострова.

Зокрема, рос╕йська окупац╕йна адм╕н╕страц╕я з пол╕тичних чи рел╕г╕йних мотив╕в незаконно утриму╓ за ╜ратами понад 120 громадян Укра╖ни з Криму, б╕льш╕сть серед яких - кримськ╕ татари. Окр╕м того, з 2016 року окупац╕йна влада заборонила Меджл╕с кримськотатарського народу та уже понад ш╕сть рок╕в ╕гнору╓ наказ М╕жнародного Суду щодо скасування цього незаконного р╕шення

«Укра╖на доклада╓ максимальних зусиль для забезпечення прав ╕ свобод представник╕в кор╕нних народ╕в на тимчасово окупованих територ╕ях: правозахисний трек ╓ одним з п’яти пр╕оритет╕в д╕яльност╕ М╕жнародно╖ Кримсько╖ платформи», - зазначили в МЗС.

У зовн╕шньопол╕тичному в╕домств╕ також нагадали, що у кв╕тн╕ Укра╖ну вперше в ╕стор╕╖ обрали до центрального координац╕йного органу ООН з питань, що стосуються проблем та прав кор╕нних народ╕в св╕ту - Пост╕йного Форуму ООН з питань кор╕нних народ╕в, де наша кра╖на працюватиме над питанням захисту прав кор╕нних народ╕в у Криму.

До кор╕нних народ╕в, за даними ЮНЕСКО, належать понад 476 м╕льйон╕в ос╕б, як╕ мешкають на 22% нашо╖ планети.

 

УКРА╥НА У М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОР╤ННИХ НАРОД╤В П╤ДТВЕРДИЛА НАМ╤Р ПОВЕРНУТИ КРИМ

Укра╖на у М╕жнародний день кор╕нних народ╕в св╕ту п╕дтверджу╓ прихильн╕сть захисту прав кор╕нних народ╕в ╕ поверненню тимчасово окупованого Криму.

Про це заявила у Тв╕ттер╕ перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова, переда╓ Укр╕нформ.

«Сьогодн╕, у М╕жнародний день кор╕нних народ╕в св╕ту, ми п╕дтверджу╓мо нашу прихильн╕сть захисту прав кор╕нних народ╕в ╕ поверненню Криму, де кримськ╕ татари зазнають пересл╕дувань ╕ тиску рос╕╖, оск╕льки вони не погоджуються з окупац╕╓ю та п╕дтримують територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни», - написала Джапарова.

Вона зазначила, що це питання стало нар╕жним каменем Кримсько╖ платформи, яка об’╓дну╓ нац╕ональн╕ та м╕жнародн╕ зусилля щодо деокупац╕╖ п╕вострова та захисту прав кор╕нних народ╕в.

У цьому контекст╕ Джапарова нагадала, що другий сам╕т Кримсько╖ платформи в╕дбудеться 23 серпня.

1 липня 2021 року Президент Укра╖ни Володимир Зеленський п╕дписав ╕н╕ц╕йований ним Закон «Про кор╕нн╕ народи Укра╖ни».

В╕дпов╕дно до цього закону, кор╕нний народ Укра╖ни – це автохтонна етн╕чна сп╕льнота, яка сформувалася на територ╕╖ Укра╖ни, ╓ нос╕╓м самобутньо╖ мови ╕ культури, ма╓ традиц╕йн╕, соц╕альн╕, культурн╕ або представницьк╕ органи, самоусв╕домлю╓ себе кор╕нним народом Укра╖ни, становить етн╕чну менш╕сть у склад╕ ╖╖ населення ╕ не ма╓ власного державного утворення за межами Укра╖ни. Цим законом визначено, що кор╕нними народами Укра╖ни, як╕ сформувались на територ╕╖ Кримського п╕вострова, ╓ кримськ╕ татари, кара╖ми та кримчаки.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24413

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков