Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3476)
З потоку життя (6713)
Душі криниця (3636)
Українці мої... (1489)
Резонанс (1551)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1733)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОСИЛЕННЯ КАРАНТИНУ: В УРЯД╤ ПЕРЕЛ╤ЧИЛИ НОВ╤ ЗАБОРОНИ ДЛЯ УКРА╥НЦ╤В
Доктор Комаровський жорстко в╕дреагував на р╕шення уряду посилити карантин ╕ написав свою думку у...


ЗЕЛЕНСЬКИЙ VS КОЛОМОЙСЬКИЙ: БИТВА ЗА МВФ, В ЯК╤Й ЗАГИНУЛА МОНОБ╤ЛЬШ╤СТЬ
Ця битва була неминучою. Як би часто не показували ще-ком╕ка Володимира Зеленського на канал╕...


ЗАРОБ╤ТЧАНИ ЗА Р╤К ПЕРЕКАЗАЛИ В УКРА╥НУ ПОНАД $12 М╤ЛЬЯРД╤В
обсяг приватних грошових переказ╕в в Укра╖ну у 2018 роц╕ становив 11,111 м╕льярда долар╕в.


ЗАВАЛИМО РОС╤Ю ПОЗОВАМИ, А ЩЕ – Д╤ЗНА╢МОСЯ В КОГО ЯК╤ ПАСПОРТИ…
Окупанти в Криму продовжили сво╓ звичне – грабунок. Цьому треба протистояти. А ще –...


"ВСЕУКРА╥НСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН" БУДЕ ДОСТУПНА ДЛЯ ШКОЛЯР╤В З КРИМУ ТА ОРДЛО
6 кв╕тня в Укра╖н╕ старту╓ осв╕тн╕й проект «Всеукра╖нська школа онлайн».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 24.09.2004
ТУТ ВЧАТЬ ВІТЧИЗНУ БОРОНИТИ!
Олександр ВОРОНІН, голова Нижньогірської районної організації ТСОУ України.

Товариство сприяння обороні України (ТСОУ) було організоване на базі колишнього ДТСААФа 26 вересня 1991 року.
Умови, в яких опинилось оборонне товариство, були зовсім не такі, як у Радянському Союзі. Але ТСОУ успадкувало кращі традиції своїх попередників ТСОАВІАФІМА і ДТСААФа і продовжує налагоджену роботу. На жаль, не вдалося утримати на висоті такі престижні види спорту, як мотобол і мотокрос. Але позиції з картингу ми не здаємо, тримаємо лідерство в Криму. Керує секцією Юрій Крюков. Із технічних та прикладних видів спорту розвиваємо стрілецький і радіоспорт. Спортивне орієнтування на місцевості ("Полювання на лис") дуже захоплюючий вид спорту. Секція, якою керує Григорій Телушко, проводить не лише районні тренування і змагання, але й виїжджає на республіканські змагання, що проводяться вже декілька років і присвячені пам'яті Миколи Копилова - нижньогірця, серце якого зупинилось саме на республіканських змаганнях "Полювання на лис".
Кульові стрільби ми проводимо з бойової зброї та пневматичної. Бойові стрільби вдається організувати з допомогою військової частини, яка є нашими шефами. З пневматикою - простіше, ця зброя є в нашій організації. Цей вид спорту - масовий і ми залучаємо до змагань школярів, наші первинні організації, проводимо внутріклубні змагання серед конкурсантів, що навчаються у нас.
Наша районна організація існує за рахунок внесків та підготовки кадрів масових технічних професій. Готуємо водіїв усіх категорій, електрогазозварників, машиністів холодильних установок. За дев'ять місяців 2004 року ці професії освоїли 250 чоловік, навчаються 90, тобто є всі передумови для виконання річного завдання з підготовки кадрів масових технічних професій, а воно немале - 320 чоловік.
Навчають наших курсантів та слухачів викладачі високої кваліфікації, але готуємо й молодого викладача - Віктора Михайловича Кучинського, який подає великі надії.
У спортивно-технічному клубі постійно ведеться робота по зміцненню матеріальної бази. Силами співробітників виготовлено макет автомобіля "Москвич" з електроприводом трансмісії. Одержані три автомобілі Міністерства Оборони України - 2 ЗІЛ-131 і КАМАЗ-43101. У серпні придбали новий автомобіль ВАЗ-21074.
Заробляємо ми гроші і шляхом здачі в оренду приміщень, боксів, навісів, пропонуємо автопослуги населенню і підприємствам.
У нашому оборонному Товаристві велику роль приділяємо військово-патріотичному вихованню молоді. Для цього працюємо спільно з райвійськкоматом, районним відділом освіти, відділом по роботі з молоддю та спорту райдержадміністрації, Радами ветеранів Великої Вітчизняної війни та воїнів-інтернаціоналістів, координуємо свою діяльність з райдержадміністрацією та райрадою. В більшості випадків знаходимо підтримку та взаєморозуміння.
Наш район за 10 років війни в Афганістані втратив 12 хлопців, які не пізнали кохання, не створили сімей, не оправдали надії батьків на спокійну і щасливу старість...
В тому далекому 1984 році Нижньогір'я було приголомшене страшними звістками: 27 липня загинув Анатолій Легкий із Уварівки, 1 вересня - Сергій Шавшуков з Ізобільного. Тоді вже було ясно, що наші солдати в Афганістані не з мирною метою, не будують школи, житло і мости, а воюють з добре озброєними "духами". Майже кожна група, що навчається у нас, відвідує місця поховань воїнів-інтернаціоналістів, покладає вінки, зустрічається з батьками, висловлюючи слова підтримки та співчуття. Дні пам'яті провели ми, відмітивши їх автопробігами.
З хлопцями, що навчаються на категорію "ВС" (професіонали) постійно організуємо зустрічі з військовим комісаром, ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами-інтернаціоналістами. Спільно з зацікавленими організаціями готуємося гідно зустріти 60-річчя Великої Перемоги над Німеччиною.
У цьому році плануємо велику роботу під час проведення звітно-виборчої кампанії в первинних організаціях ТСОУ і на районному рівні. У лютому пройде Пленум республіканського комітету, а в квітні 2005 року - Х з'їзд оборонного Товариства.
В день утворення ТСОУ не можна не згадати і не сказати слова подяки нашим шановним ветеранам, які беруть участь у всіх заходах, що проводяться районною організацією. Це Г. П. Ковальов, М. Є. Глушак, В. В. Пєшков, П. І. Мєзенцев, І. О. Гребнюк та інші.
У нас до цього часу працюють В. П. Ліпко та С. М. Фокін. На жаль, сьогодні хвороби забрали від нас Павла Дорофійовича Агафонова і Віктора Тимофійовича Мальнева. А наших патріотів Михайла Васильовича Осинцева і Павла Максимовича Тарасенка немає з нами. Прекрасні були люди, ми на них рівнялись і пишалися ними...
У нашій організації багато активних помічників. Особливо хочеться відзначити голів первинних організацій В. В. Скрипниченко (Чкалівська школа), Г. І. Рибалко (НЗОШ № 3), А. Т. Азангарієв (Садовська сш), І. О. Деркачев (Желябівська школа), А. Г. Палій (СГПЧ - 41), В. І. Мірошниченко (РТП), А. Є. Грищенко (ЦРБ).
Наш колектив пишається такими працівниками СТК, як Ю. О. Крюков, О. Д. Кадочкін, Г. В. Нікішова, В. О. Шиленков. В трудовій книжці Ю. О. Крюкова один запис, датований 1974 роком: "Зарахований на роботу інструктором зі спорту". На сьогодні Юрій - майстер виробничого навчання з водіння, ветеран ТСОУ, член профкому, ентузіаст, люблячий син, батько, чоловік. Його фотографія декілька років знаходиться на республіканський дошці пошани ТСОУ.
З ювілеєм, ветеране! Навчати Вам ще не одну сотню курсантів! Терпіння, здоров'я, бадьорості, надії! Многії Вам літа!
Велике спасибі всім працівникам Нижньогірського ТСОУ. Ми з вами робимо спільну справу з навчання і виховання молоді - справжніх громадян України - нашого майбутнього.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2441

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков