Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4328)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3977)
Українці мої... (1606)
Резонанс (1952)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1812)
Крим - наш дім (674)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (167)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (142)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИБУНАЛУ ДЛЯ ПУТ╤НА ТА ЛУКАШЕНКА — БУТИ: ВАЖЛИВ╤ Р╤ШЕННЯ ╢П ТА ╢С
Укра╖на стала на крок ближче до того, аби пут╕н постав перед трибуналом...


╢СПЛ ПРИЙНЯВ ВАЖЛИВЕ Р╤ШЕННЯ У СПРАВ╤ ЩОДО ЗЛОЧИН╤В РОС╤╥ НА ДОНБАС╤
Тепер суд перейде до розгляду справи по сут╕.


ПАР╢ ВИЗНАЛА, ЩО РОС╤Я ВЕДЕ В╤ЙНУ ПРОТИ УКРА╥НИ З 2014 РОКУ
В╕дпов╕дна резолюц╕я була п╕дтримана 122 голосами, чотири депутати утрималися.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАПРОВАДИВ САНКЦ╤╥ ПРОТИ ЩЕ 198 Д╤ЯЧ╤В КУЛЬТУРИ Й МЕД╤АСФЕРИ
Проти зазначених ос╕б запроваджу╓ться повний пакет персональних санкц╕й терм╕ном на 10 рок╕в.


СЛ╤ДСТВО ТРИВА╢, ╢ К╤ЛЬКА ВЕРС╤Й
Зеленський - про трагед╕ю у Броварах.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 12.08.2022
СЕЙМ ЛАТВ╤╥ ВИЗНАВ РОС╤Ю КРА╥НОЮ-СПОНСОРОМ ТЕРОРИЗМУ

Латв╕йський парламент оф╕ц╕йно визнав тероризмом насильницьк╕ д╕╖ рос╕йсько╖ федерац╕╖ проти цив╕льних ос╕б Укра╖ни та ╕нших кра╖н, а саму рос╕ю - кра╖ною, що п╕дтриму╓ тероризм.

Про це пов╕домля╓ Укр╕нформ ╕з посиланням на нац╕онального мовника LSM.

За в╕дпов╕дний документ, зг╕дно з протоколом, проголосували 67 депутат╕в Сейму. Не голосували присутн╕ в зал╕ зас╕дань депутати парт╕╖ «Saskana/Злагода», яка вважа╓ться пророс╕йською, а також дво╓ позафракц╕йних депутат╕в – Юл╕я Степаненко ╕ Любов Швецова.

Допов╕дь «Про ц╕леспрямован╕ в╕йськов╕ напади рос╕╖ на укра╖нських цив╕льних та громадський прост╕р» ран╕ше ухвалила парламентська ком╕с╕я ╕з закордонних справ.

Сейм зазначив, що сили рф ц╕леспрямовано атакують цив╕льних в Укра╖н╕, використовуючи страждання та залякування як ╕нструмент у спроб╕ деморал╕зувати укра╖нський народ ╕ в╕йськових, парал╕зувати д╕╓здатн╕сть держави, щоб окупувати Укра╖ну. Пол╕тики зазначають, що для досягнення пол╕тичних ц╕лей рос╕я використову╓ насильство.

Депутати категорично засуджують в╕йськову агрес╕ю рф ╕ масштабне вторгнення в Укра╖ну, яке було ско╓но за п╕дтримки правлячого б╕лоруського режиму. Також Сейм просить ╓вроатлантичну сп╕льноту та партнер╕в терм╕ново посилити та запровадити всеосяжн╕ санкц╕╖ проти рос╕╖, щоб зупинити здатн╕сть сил рф продовжувати в╕йськову агрес╕ю в Укра╖н╕.

Депутати вшанували пам'ять ус╕х жертв агрес╕╖ рос╕╖ в Укра╖н╕ – тисяч╕ цив╕льних та в╕йськових, а також висловили сол╕дарн╕сть ╕з Укра╖ною та укра╖нським народом. Парламентар╕ також зазначили, що з початку повномасштабно╖ агрес╕╖ 24 лютого 12 млн укра╖нц╕в були змушен╕ залишити сво╖ дом╕вки, а 5 млн людей – ви╖хали за кордон.

У заяв╕ парламенту наголошу╓ться, що рф ╕з 2014 року надавала в╕йськову, ф╕нансову та пол╕тичну п╕дтримку сепаратизму та насильству проти цив╕льного населення в Донецьк╕й та Луганськ╕й областях Укра╖ни, а також в окупованому Криму.

Латв╕йський парламент визнав рос╕ю кра╖ною, що п╕дтриму╓ тероризм, ще й тому, що рф протягом багатьох рок╕в п╕дтримувала та ф╕нансувала терористичн╕ режими та орган╕зац╕╖. Зокрема, вона ╓ найб╕льшим постачальником збро╖ режиму Асада в Сир╕╖, а також несе в╕дпов╕дальн╕сть за отру╓ння родини Скрипал╕в на територ╕╖ Велико╖ Британ╕╖ та л╕так ав╕акомпан╕╖ Malaysia Airlines, збитий на сход╕ Укра╖ни в липн╕ 2014 року, внасл╕док чого загинули 298 ос╕б.

 

ЕСТОН╤Я ЗАКРИВА╢ КОРДОНИ ДЛЯ ГРОМАДЯН РФ ╤З ШЕНГЕНСЬКИМИ В╤ЗАМИ

Естон╕я плану╓ не впускати в кра╖ну громадян Рос╕╖ з виданими республ╕кою шенгеськими в╕зами.

За словами м╕н╕стра закордонних справ Естон╕╖ Урмаса Рейнсалу, за тиждень застосовуватиметься санкц╕я до шенгенських в╕з, виданих Естонською Республ╕кою, пише ERR.

"Це означа╓, що в╕зи залишаться д╕йсними. Проте на власник╕в в╕з буде накладено санкц╕╖ п╕д час в'╖зду до Естон╕╖, тобто ╖м буде заборонено в'╖зд до Естон╕╖", - пояснив глава МЗС.

П╕д санкц╕ю не потраплять:

* особи, як╕ ╓ сп╕вроб╕тниками дипломатичних представництв в Естон╕╖ та члени ╖хн╕х с╕мей;

* особи, що займаються м╕жнародними вантажними та пасажирськими перевезеннями;

* особи, як╕ мають право в╕льного пересування зг╕дно ╕з законодавством ╢С;

* особи, в'╖зд яких в Естон╕ю необх╕дний з гуман╕тарних м╕ркувань, а також близьк╕ родич╕ ос╕б, як╕ мають естонське громадянство або пост╕йний дозв╕л на проживання в Естон╕╖.

"Наголошу ще раз - по-перше, це положення набира╓ чинност╕ через тиждень. По-друге, це означа╓, що левова частка шенгенських в╕з, виданих в Естон╕╖, фактично продовжують д╕яти, але в'╖зд до Естон╕╖ тим людям, як╕ не п╕дпадають п╕д виняток, не дозволя╓ться", - додав Рейнсалу.

Кер╕вник Оф╕су президента Укра╖ни Андр╕й ╢рмак у Telegram прокоментував р╕шення Естон╕╖, наголосивши, що ╕золяц╕я та повернення рос╕╖ в СРСР - це мета цив╕л╕зованого Заходу.

"╤золяц╕я та повернення рос╕╖ в СРСР - це мета цив╕л╕зованого Заходу. Рос╕йська стратег╕я хамства ╕ терору на державному р╕вн╕ ма╓ залишитися виключно в кордонах РФ ╕ не поширюватися на демократичний св╕т", - наголосив в╕н.

Як пов╕домляв УН╤АН, в ╕нтерв'ю The Washington Post президент Укра╖ни Володимир Зеленський закликав Зах╕д заборонити в'╖зд ус╕м рос╕йським мандр╕вникам. В╕н висловив думку, що санкц╕╖, як╕ вже накладен╕ на Рос╕ю, ╓ "слабкими" пор╕вняно ╕з закриттям кордон╕в для рос╕йських громадян на один р╕к ╕ повним ембарго на куп╕влю рос╕йських енергонос╕╖в.

 

"ПРО ТУРИЗМ РОС╤ЯН НЕ МОЖЕ БУТИ Й МОВИ": ЧЕХ╤Я НАПОЛЯГА╢ НА ЗАБОРОН╤ ВИДАЧИ В╤З ДЛЯ РФ

Чех╕я й надал╕ закликатиме кра╖ни ╢С п╕дтримати заборону на видачу в╕з рос╕янам.

Про це м╕н╕стр закордонних справ головуючо╖ в Рад╕ ╢вропейського Союзу Чех╕╖ Ян Л╕павський сказав в ╕нтерв’ю виданню Novinky.cz.

Коментуючи в╕дпов╕дне звернення президента Укра╖ни Володимира Зеленського, Л╕павський нагадав, що Чех╕я припинила видавати шенгенськ╕ в╕зи для рос╕ян наступного дня п╕сля того, як 25 лютого Рос╕я на чол╕ з президентом Володимиром Пут╕ним вторглася в Укра╖ну. За словами Л╕павського, Чех╕я була першою кра╖ною-членом ╢С, яка це зробила.

Заборона все ще д╕╓, ╓диним винятком ╓ надання в╕з громадянам Рос╕╖ з гуман╕тарних причин, наприклад, якщо вони ризикують бути покараними за сво╖ погляди на батьк╕вщин╕.

За словами м╕н╕стра, Чех╕я неодноразово закликала до такого ж кроку ╕нш╕ кра╖ни ╕ наприк╕нц╕ серпня глава чесько╖ дипломат╕╖ ма╓ нам╕р повторити це п╕д час неформально╖ зустр╕ч╕ м╕н╕стр╕в закордонних справ ╢С у Праз╕.

"Чех╕я неодноразово порушу╓ це питання на зустр╕чах у Брюссел╕ на р╕вн╕ прем’╓р-м╕н╕стр╕в ╕ м╕н╕стр╕в закордонних справ, ╕ прагне до узгодженого п╕дходу всього ╢вропейського Союзу. Ми були першими, хто зважився на цей зах╕д, ╕ намага╓мося пояснити нашим партнерам, що це виправданий ╕ ефективний крок", – сказав Л╕павський.

В╕н зазначив, що поки трива╓ агрес╕я, про туризм громадян Рос╕╖ "не може бути й мови".

"Як уряд ми переконан╕, що призупинення видач╕ в╕з для звичайних громадян Рос╕╖ дасть дуже ч╕ткий ╕ прямий сигнал сусп╕льству, що зах╕дний св╕т не збира╓ться терп╕ти агрес╕ю, яку зд╕йсню╓ рос╕йський режим, ╕ ненависницьку риторику, спрямовану проти в╕льних демократичних кра╖н, як╕ жодним чином не загрожують Рос╕╖. Громадяни цих кра╖н мають усв╕домити, що така войовнича пол╕тика ма╓ насл╕дки", – п╕дсумував м╕н╕стр.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24401

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков