Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4329)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3979)
Українці мої... (1607)
Резонанс (1957)
Урок української (1003)
"Білі плями" історії (1814)
Крим - наш дім (681)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (169)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (143)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СК╤ФСЬКЕ ЗОЛОТО
Укра╖на задоволена висновком генерального радника Верховного суду Н╕дерланд╕в.


ДИРЕКТОР ДБР: СЬОГОДН╤ШН╤ КОРУПЦ╤ЙН╤ СПРАВИ ЩОДО ТОППОСАДОВЦ╤В - ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК
«Час, коли можна було безкарно грабувати державу та п╕дривати ╖╖ бойову готовн╕сть, –...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПОЛЮВАННЯ НА ЩУР╤В
Казати, що щурятництво в час╕ в╕йни, та ще й у таких розм╕рах, ╓ неприпустимим - найменше, що...


╤ДЕ╥ ДЕКОЛОН╤ЗАЦ╤╥ РФ ГУЧНО ПРОЛУНАЛИ У СТ╤НАХ ╢ВРОПАРЛАМЕНТУ
Нотатки п╕сля 5-го Форуму в╕льних народ╕в построс╕╖ у Брюссел╕.


╢ВРОПАРЛАМЕНТ ЗАКЛИКАВ ╢С ГОТУВАТИ ПЕРЕГОВОРИ ПРО ВСТУП УКРА╥НИ
У текст╕ резолюц╕╖ м╕ститься вимога до ╢С «працювати над початком переговор╕в про...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 12.08.2022
АТАКА НА САКИ: ВО╢ННИЙ ГЕН╤Й ╤ ГАНЕБН╤ ПРОРАХУНКИ

Вибухи на в╕йськовому аеродром╕ у кримськ╕й Новофедор╕вц╕, як╕ викликали пан╕ку в окупант╕в ╕ поклали край «пляжному сезону» на п╕востров╕ подарували укра╖нцям справжню ейфор╕ю.  А ще й наступного дня вибухнуло й загор╕лося у рос╕йському ╢йську, що розташований «навпроти» Мар╕уполя, на сх╕дному берез╕ Таганрозько╖ затоки  Азовського моря. Зв╕дти ворог планував завозити зброю ╕ бо╓припаси до мар╕упольського порту. ╢йськ також знаходиться на в╕дстан╕, яка унеможливлю╓ його враження бо╓припасами, наявн╕сть яких в арсеналах ЗСУ ╓ оф╕ц╕йною п╕дтвердженою.

 

Тема укра╖нсько-рос╕йсько╖ в╕йни, яка уже не перший м╕сяць ╓ одн╕╓ю з пров╕дних, останн╕м часом, з ц╕лком природн╕х причин почала притлумлюватися. Образно кажучи, з першо╖ шпальти вона перейшла на другу-третю.  Вт╕м, сьогодн╕ Укра╖на, переб╕г в╕йськових, пол╕тичних та економ╕чних под╕й, пов’язаних з агрес╕╓ю Рос╕╖ – знову новина №1 на шпальтах газет та ╕нтернет-стор╕нках ╕нформац╕йних агентств.

 

Укра╖нц╕ см╕ються, союзники та спостер╕гач╕ - оц╕нюють

 

Заступниця м╕н╕стра оборони Укра╖ни Ганни Маляр рос╕ян в╕дверто потролила, не залишила ╕ноземним ЗМ╤ ╕ншого виходу, як зазначати, що укра╖нськ╕ оф╕ц╕йн╕ особи не коментують цей ╕нцидент, а рос╕яни стверджують, що його причиною стала самодетонац╕я бо╓припас╕в. Текст та тон заяви варт╕ того, щоб ╖х цитувати: «М╕ноборони Укра╖ни не може встановити причину займання, однак вкотре нагаду╓ про правила пожежно╖ безпеки та заборону кур╕ння у невстановлених м╕сцях. Факт пожеж╕ може бути використаний кра╖ною-терористом в ╕нформац╕йн╕й в╕йн╕. Не виключа╓мо, що окупанти «випадково» знайдуть як╕сь характерн╕ «шеврон», «в╕зит╕вку» чи нав╕ть «ДНК»

 

Ассош╕ейтед Прес, найб╕льше ╕нформагентство США, пов╕домляючи про катастрофу на аеродром╕ «Саки», зазначило, що «рос╕йська влада спробувала применшити значення вибух╕в, заявивши, що вс╕ готел╕ та пляж╕ на п╕востров╕ не постраждали. Вибухи, внасл╕док яких одна людина загинула та 13 отримали поранення, змусили турист╕в у пан╕ц╕ б╕гти, оск╕льки клуби диму зд╕ймалися над береговою л╕н╕╓ю. У деяких багатоквартирних будинках вони вибили в╕кна та завдали ╕нших пошкоджень.»

 

Турецьке агентство «Анадолу» надало оф╕ц╕йну ╕нформац╕ю з рос╕йських джерел, не коментуючи ╖╖, однак п╕д н╕бито нейтральним, але красномовним заголовком «Число постраждалих через вибухи в анексованому Криму зросло до 14». 

 

А французька газета Le Figaro циту╓ президента Укра╖ни: «…в╕йна Рос╕╖ проти Укра╖ни та проти вс╕╓╖ в╕льно╖ ╢вропи почалася з Криму ╕ ма╓ зак╕нчитися Кримом, його визволенням».

 

Чи то ракетою, чи то ДРГ…

 

Американський ╤нститут вивчення в╕йни (ISW, «The Institute for the Study of War»), який анал╕зу╓ ╕нформац╕ю з в╕дкритих джерел, пов╕домив: «Кремль не ма╓ особливих причин звинувачувати Укра╖ну в завданн╕ удар╕в… оск╕льки так╕ удари продемонстрували б неефективн╕сть рос╕йських систем ППО… Одночасн╕сть вибух╕в на двох р╕зних об'╓ктах, ймов╕рно, виключа╓ оф╕ц╕йну рос╕йську верс╕ю випадково╖ пожеж╕, але не виключа╓ н╕ диверс╕ю, н╕ далекоб╕йний ракетний удар. Укра╖на могла модиф╕кувати сво╖ ракети «Нептун» для завдання удар╕в по наземних ц╕лях (як це зробили рос╕яни з протикорабельними та зен╕тними ракетами), але нин╕ нема╓ жодних доказ╕в, що п╕дтверджують цю г╕потезу.»

 

Справд╕, передан╕ Укра╖н╕ установки HIMARS стр╕ляють реактивними снарядами, як╕ нам передали, тобто  на в╕дстань до 80 к╕лометр╕в. ╤нформац╕╖ про передання нам ракет ATACMS, як╕ мають дальн╕сть до 300 к╕лометр╕в, з жодних оф╕ц╕йних джерел дос╕ не надходило.

 

У еф╕р╕ рос╕йського н╕бито «опозиц╕йного» телеканалу «Дождь» радник глави Оф╕су президента Михайло Подоляк, коментуючи вибухи в Криму, глузував наст╕льки ж в╕дверто, як ╕ пан╕ Маляр, мовляв, ╖х могли спричинити "компенсаторн╕ механ╕зми неефективного управл╕ння всередин╕ Збройних сил Рос╕йсько╖ Федерац╕╖».

 

Тут варто зазначити, що наст╕льки очевидний трол╕н╜ у коментарях може дозволити соб╕ сторона, яка ма╓ п╕дстави бути упевненою у сво╖х силах та можливостях.

 

Що в╕дбулося й в╕дбува╓ться?

 

Оск╕льки во╓нно-пол╕тична ситуац╕я щодня зазна╓ зм╕н, за потоком ╕нформац╕╖ втрача╓ться ц╕льна картина. Вона ж ╓ такою, що демонстру╓ втрату Рос╕╓ю не лише в╕йськово╖ та дипломатично╖ ╕н╕ц╕ативи, але й занурення ╖╖ у вир передчуття стратег╕чно╖ поразки. Ус╕ досягнення рос╕йських агресор╕в виявилися «п╕рровими». ╥хн╓ просування на сход╕ Укра╖ни, захоплення Херсона та Мар╕уполя, окупац╕я частини укра╖нського п╕вдня призвело у п╕дсумку до методичного перемелювання рос╕йських в╕йськ та втрати стратег╕чно╖ ╕н╕ц╕ативи. ╤ головне, що в╕йськово╖ альтернативи для рос╕ян не прогляда╓ться. 

 

Укра╖на та ╖╖ союзники вдало застосували тактику, яка, бувши найсучасн╕шою та перев╕рено найефективн╕шою у в╕н╕ ХХ╤ стол╕ття, явля╓ собою м╕кс з повед╕нки давньоримського полководця Кв╕нта Фаб╕я Кунктатора п╕д час в╕йни з карфагенянами за 200 рок╕в до Р╕здва ╤суса Христа та в╕домого способу приготування жаби на пов╕льному вогн╕. У рос╕ян вибива╓ться жива сила, нищиться техн╕ка, обрива╓ться постачання, тобто вони усе б╕льше втягуються у позиц╕йну в╕йну,  до яко╖ й близько не готувалися, розраховуючи на бл╕цкриг. А це призводить ворога до вичерпання нев╕дновлювальних ресурс╕в, послабленню економ╕ки, знищення кадрово╖ арм╕╖, яку зам╕нюють неп╕дготовленими «моб╕л╕зантами». Санкц╕йна пол╕тика та дипломатична ╕золяц╕я Рос╕╖ п╕дштовху╓ ╖╖ до пошуку союзник╕в серед найб╕льш од╕озних режим╕в св╕ту, що дедал╕ сприя╓ укор╕ненню у масов╕й св╕домост╕ Заходу образу кра╖ни-терориста та ще б╕льше схиля╓ св╕тову громадську думку на б╕к Укра╖ни.

 

П╕сля провалу лютнево╖ «фази бл╕цкригу», вимушено╖  втеч╕ з Ки╖вщини, Черн╕г╕вщини, Сумщини, п╕сля програно╖ битви за Харк╕в Рос╕я остаточно загрузла у м’ясорубц╕ в╕йни ╕ повол╕ перетворю╓ться на геопол╕тичний фарш. Спочатку у друг╕й фаз╕ був нереал╕зований план «в╕двоювання вс╕╓╖ територ╕╖ ЛДНР, який до того ж супроводжувався колосальними втратами. У трет╕й фаз╕ – це повторю╓ться на П╕вдн╕.

 

Крим – ав╕аносець, який не можна потопити?  А ЗСУ – можуть!

 

Не в╕двол╕каючись на гадання, що саме сталося на рос╕йськ╕й ав╕абаз╕ –  перше використання американського далекоб╕йного бо╓припасу, удар  укра╖нською модерн╕зованою ракетою, влучання з безп╕лотника або вдала диверс╕я – можемо констатувати, що це означа╓ перех╕д в╕йни до нового як╕сного етапу. Передус╕м, Укра╖на показала, що на ус╕х окупованих рос╕янами територ╕ях для нас нема╓ недосяжних м╕сць. ╤ якщо ураження перес╕чного складу з бо╓припасами  протягом останн╕х тижн╕в ╓ рутинним пов╕домленням, то знищення головно╖ ав╕абази в анексованому Криму справля╓ тяжкий психолог╕чний ефект на агресора.

 

У п╕дсумку.  Крим розгляда╓ться рос╕янами як ав╕аносець, який неможливо потопити. ╤з потопленням крейсеру «Москва» п╕шла на дно водяна частина цього м╕фу. З вибухами в Новофедор╕вц╕, разом ╕з к╕льканадцятьма л╕таками та гел╕коптерами, розчинилася у задимленому пов╕тр╕ казка про недосяжн╕сть й ав╕ац╕йно╖ складово╖. Саме тому рос╕йськ╕ пропагандисти мусять придумувати верс╕╖ про «самодетонац╕ю». Важливим моментом ╓ й те, що це викликало пан╕ку у рос╕йських пляжник╕в. Далека в╕д ╖хнього розум╕ння та уваги т.зв. спецоперац╕я виявилася справжньою в╕йною, на як╕й гинуть люди, нищиться техн╕ка, вил╕тають в╕кна та двер╕ у довколишн╕х житлових будинках. Але головне, що це все в╕дбува╓ться – з тобою коханим. К╕лометров╕ пробки з авто ут╕каючих курортник╕в не може спростувати жодна кремл╕вська пропаганда. В╕йна поверта╓ться туди, зв╕дки прийшла. Адже саме з цього аеродрому п╕д╕ймалися в пов╕тря л╕таки, що несли смерть та руйнування укра╖нським м╕стам ╕ селам.

 

Але кр╕м важенного психолог╕чного удару, знищення рос╕йсько╖ ав╕абази в Криму ма╓ й дуже важливий в╕йськовий зм╕ст: аеродром п╕д Саками використовувався для пов╕тряних атак по позиц╕ях ЗСУ, що б’ються за деокупац╕ю Херсонщини. Там п╕дльотний час був до 5 хвилин. А ще в╕домо, що, на знищен╕й ав╕абаз╕ зд╕йснювалася п╕дготовка п╕лот╕в для рос╕йсько╖ палубно╖ ав╕ац╕╖ – це б╕льш як п╕втори сотн╕ п╕лот╕в та техн╕к╕в -  не виключа╓ться, що вони - серед замовчуваних рос╕янами загиблих в╕йськових.

 

Дотиснути, вичавити, перемогти

 

А ще це була ген╕альна – не побо╖мося цього слова комплексна операц╕я ЗСУ. Вона складалася з таких етап╕в.

 

До 15 установок рос╕йських ППО були знищен╕ влучними ударами ЗСУ, як╕ вперше застосували американськ╕ ракети «вбивц╕-РЛС».

Щоби в╕дновити захист свого угрупування на правому берез╕ Дн╕пра на Херсонщин╕, рос╕яни вимушено пересунули сво╖ протипов╕трян╕ комплекси з Криму та з п╕вдня област╕,   оголивши захист сво╖х аеродром╕в та баз

 Це ╕ надало можлив╕сть ЗСУ нанести ураження по вс╕х об’╓ктах, про як╕ йшлося вище.

Кра╖ни Заходу - союзники Укра╖ни, як╕ об’╓дналися на майданчику Рамштайну – сп╕льн╕й платформ╕ забезпечення Укра╖ни необх╕дними в╕йськовими матер╕алами -  поступово, але неухильно зб╕льшують як обсяги допомоги, так ╕ ╖╖ як╕сне та к╕льк╕сне наповнення. Кра╖ни, що нам допомагають, неодноразово заявляли про те, що ╖хн╕ постачання ракетно╖ збро╖ не включають так╕ бо╓припаси, як╕ дозволяють завдпвати удари на велику в╕дстань. Укра╖на також наголошувала, що дотримуватиметься домовленостей про незастосування надано╖ техн╕ки та бо╓припас╕в по ц╕лях на територ╕╖ Рос╕╖. Водночас н╕хто ╕ н╕коли не заявляв про те, що Укра╖на не ма╓ права застосовувати у в╕йн╕ техн╕ку та бо╓припаси власного виробництва, там ╕ тод╕, де ╕ коли вона вважатиме за потр╕бне.

 

Схоже, «самодетонац╕я» на рос╕йському в╕йськовому аеродром╕ в окупованому Криму – нев╕дд╕льн╕й частин╕ суверенно╖ Укра╖ни – ╓ саме таким випадком, першим серед наступних у ход╕ нашо╖ визвольно╖ в╕йни.

 

Дмитро Редько

www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 12.08.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24398

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков