Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4397)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4060)
Українці мої... (1639)
Резонанс (2045)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (880)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (239)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (176)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОТОГ╤ННИЙ ЧАЙ
Народна медицина


В╤ТАМ╤ННА ГОРОБИНА
Народна медицина


ХВОЩ-УРОЛОГ
Народна медицина


ЖОВТОБОК╤ ГАРБУЗИ
Народна медицина


МИ - ДЗВ╤НОЧКИ Л╤СОВ╤…
Народна медицина
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 05.08.2022 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 05.08.2022
“СУХЕ” ОКО

Це - в╕дносно нове очне захворювання. Здеб╕льшого виника╓ у тих, то багато сидить перед екраном телев╕зора або за комп'ютером. Почина╓ться з в╕дчуття пог╕ршення зору, а пот╕м нав╕ть може призвести до сл╕поти. Якщо в╕д телев╕зора можна в╕дмовитися (принаймн╕, обмежитися у перегляд╕ телепередач), то комп'ютер для когось - «робочий ╕нструмент». Без нього аж н╕як!..

Тод╕ потр╕бно к╕лька раз╕в на день штучно викликати сльози. Найпрост╕ший зас╕б - глибоко вдихати пари щойно др╕бно натертих цибул╕ чи хрону.

ПОСП╤ШАЙТЕ!

Зеленчук жовтий заготовляють наприк╕нц╕ серпня - у вересн╕. Ця рослина стане вельми пом╕чною для чолов╕к╕в, як╕ захвор╕ли на аденому простати:

- 1 столову ложку засушеного подр╕бненого зеленчука жовтого залити окропом - 400 мл. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до вживання ╖ж╕. Курс л╕кування - 21 день. Повторити через 7-8 дн╕в. Протягом року - 5-6 курс╕в л╕кування.

Л╤КИ З ТЕРМОСА

Для л╕кування сечокам'яно╖ хвороби знадобиться парило звичайне, листя суниц╕ л╕сово╖ ╕ ягоди шипшини (все в р╕вних частинах):

- 1 столову ложку засушеного подр╕бненого збору звечора засипати у термос ╕ залити окропом - 200 мл. Настояти м╕н╕мум 8 годин. Вранц╕ проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 30 хвилин до вживання ╖ж╕. Курс л╕кування - 21 день. Повторити, кщо необх╕дно, через 12-14 дн╕в.

ОРЛИК ЗНЕБОЛЮ╢

Чудод╕йна рослина орлик (у народ╕ - оксамит, водозб╕р)! Пити чай з нього зц╕лител╕ радять ж╕нкам при бол╕сних м╕сячних:

- 1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ рослини залити окропом - 300 мл. Настояти 15 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Можна додати 1-2 столов╕ ложки червоного вина. (Краще брати «Кагор»). Протягом дня випити за 5-6 раз╕в.

НАСТ╤Й З БАРБАРИСУ

Будь-яко╖ пори року можна заготовити молоду кору барбарису, щоб пол╕кувати хворе горло:

- 1 столову ложку щойно заготовлено╖ подр╕бнено╖ сировини залити окропом - 250 мл. Кип'ятити, допоки не випару╓ться 50 мл р╕дини. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Теплим насто╓м полоскати горло чотири рази на день. Щоразу готувати св╕жий наст╕й.

- До реч╕, насто╓м барбарису полощуть ротову порожнину, щоб втамувати зубний б╕ль.

ЗНАТИ ПРО ЧОРНУ РЕДЬКУ

У народн╕й медицин╕ чорну редьку здавна використовують не т╕льки як хороший зас╕б в╕д кашлю, коклюшу, а й для виведення кам╕нц╕в ╕ п╕ску у нирках та сечовому м╕хур╕. Вона ма╓ сильно виражен╕ сечог╕нн╕, жовчог╕нн╕ та антисептичн╕ властивост╕. Також збуджу╓ апетит, посилю╓ вид╕лення шлункового соку, пол╕пшу╓ травлення...

ВАРЕНА КВАСОЛЯ

Засобом проти д╕абету, коли стр╕мко п╕двищу╓ться р╕вень цукру у кров╕, стане варена квасоля:

- Денна норма споживання - хоча б 100-150 г. ╤ так 4-5 дн╕в на тиждень.

Не варто чекати, коли хвороба загостриться. ╥жте варену квасолю для проф╕лактики.

СЕЗОН НА ОЖИНИ

Завжди користайтеся яг╕дним сезоном! Св╕ж╕ ягоди - найкращ╕ л╕ки! Заморожен╕ - менш ефективно д╕ють на орган╕зм, хоча ╕ ними не нехтуйте!

Зокрема, св╕жина ожина (ягоди найкраще збирати у серпн╕) ╓ добрим стимулятором для обм╕ну речовин, покращу╓ функц╕╖ системи травлення. Денна норма для дорослих - хоча б 150-200 г

Сама прогулянка л╕сом, аби «вполювати» ягоди, вже додасть сили ╕ здоров'я!

СИРИЙ ГАРБУЗ

Безперечно, така ╖жа багатьом не сподоба╓ться. Але хворим на печ╕нку доречно споживати хоча б 50 г сирого гарбуза (брати м'якуш). ╤ так 4-5 дн╕в на тиждень.

ОБИРАЙТЕ КРАЩЕ!

Щоб позбутися бородавок, ╖х 5-6 раз╕в на день натирають св╕жим соком чистот╕лу (беруть усю наземну частину рослини) або кульбаби. С╕к («молочко») кульбаби в╕дтискають ╕з стебел-трубочок, на яких ростуть кв╕ти. Можна скористатися ╕ вс╕╓ю наземною частиною рослини. Сл╕д пам'ятати, що с╕к кульбаби д╕╓ ефективн╕ше. Але, так чи ╕накше, це л╕кування належить до сезонних.

Натом╕сть до бородавок також прикладають сиру розр╕зану картоплю. Так╕ картоплян╕ компреси доречно ставити на н╕ч.

ОВОЧЕВИЙ КОКТЕЙЛЬ

Проти анем╕╖:

- Зм╕шати в однаков╕й к╕лькост╕ св╕ж╕ соки червоного буряка, чорно╖ редьки ╕ моркви. Пити по 50 мл трич╕ на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - 30 дн╕в. Повторити через 10-12 дн╕в. Д╕тям, в╕ком в╕д 5 рок╕в, зменшити дозу наполовину.

НИЗЬКИЙ ГЕМОГЛОБ╤Н

- Зм╕шати соки двох середн╕х морквин ╕ двох лимон╕в. Цю порц╕ю випити протягом дня за чотири рази. Вживати бажано за 30 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - 30-35 дн╕в. Повторити через 15-20 дн╕в.

РЕЦЕПТ В╤Д ПЕЧ╤╥

Засушений кор╕нь а╖ру подр╕бнити ╕ змолоти на кавомолц╕. У раз╕ виникнення печ╕╖ - др╕бку порошку покласти до рота ╕ жувати впродовж 10 хвилин. Ковтати не обов'язково. Печ╕я мине. Так╕ л╕ки доречно мати при соб╕.

НОРМАЛ╤ЗУВАТИ ТИСК

Ввечер╕ перед сном, щоб нормал╕зувати тиск, варто спожити 1 чайну ложку засушеного нас╕ння кропу ╕ запити теплою водою - 150-200 мл. Можна додати 1 чайну ложку меду.

ДБАЙМО ПРО ОРГАНИ ДИХАННЯ!

Для л╕кування орган╕в дихання у народн╕й медицин╕ часто використовують медунку л╕сову:

- 1 столову ложку засушено╖ подр╕бнено╖ рослини (цв╕те з весни ╕ вл╕тку) залити окропом - 400 мл. Настояти 40 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - м╕сяць. Повторити через м╕сяць. Водночас можна вживати аптечн╕ препарати, прописан╕ л╕карем. Одне одному не зашкодить!

ПРИЧИНА ВТРАТИ АПЕТИТУ

Якщо у дитини глисти, то вона втрача╓ апетит. Отож, насамперед, потр╕бно боротися з паразитами. Ще наш╕ бабус╕ радили вживати для цього чай з г╕ркого полину:

- 1 чайну ложку засушено╖ подр╕бнено╖ рослини залити окропом - 250-300 мл. Настояти до л╕тепло╖ температури у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Цю порц╕ю дитина ма╓ випити впродовж дня за 7-8 раз╕в. Курс л╕кування - 12-14 дн╕в. Не б╕льше!

- Для виведення глист╕в водночас корисно ╖сти гарбузове нас╕ння. Для маленьких д╕точок його можна подр╕бнити на порошок у кавомолц╕. Давати ╖сти по половин╕ чайно╖ ложки трич╕ на день ╕ запивати теплою водою.

А ТУТ - В╤ТАМ╤НИ!

Дехто з╕ старших людей ╖сть яблука, попередньо очистивши ╖х в╕д шк╕рки (лушпайок). Посила╓ться на те, що год╕ пожувати. Воно й справд╕ так. Але от╕ шк╕рки-лушпайки не викидайте у см╕тник. Краще звар╕ть з них компот. Адже такий «непотр╕б» м╕стить багато в╕там╕н╕в.

ШОВКОВЕ ВОЛОССЯ

Щоб волосся було шовковим, пишним, не випадало, раз на тиждень опол╕скуйте його насто╓м кв╕т╕в ромашки ╕ трави дерев╕ю (брати пор╕вну):

- 1 жменю  засушеного подр╕бненого збору залити окропом - 6 л. Кип'ятити на малому вогн╕ 5 хвилин. Настояти до оптимально╖ для вмивання голови температури. Перед вмиванням - проц╕дити.

Тарас ЛЕХМАН

м. Червоноград

Льв╕всько╖ област╕

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 05.08.2022 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24392

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков