Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4397)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4060)
Українці мої... (1639)
Резонанс (2045)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (880)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (239)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (176)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ ЗВИНУВАТИЛИ 472 ЖИТЕЛ╤В У «ДИСКРЕДИТАЦ╤╥» АРМ╤╥ РФ
За «дискредитац╕ю арм╕╖ РФ» оштрафували не менше 370 ос╕б на суму понад 12 м╕льйон╕в...


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День п’ятсот с╕мдесят п’ятий…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День п’ятсот ш╕стдесят восьмий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 05.08.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 05.08.2022
ВАЛЕНТИН БУТ: ЧАС ВЕЛИКИХ СПОД╤ВАНЬ

Ось ╕ п╕шов в╕дл╕к останнього м╕сяця л╕та. Спека ще в червн╕ випалила кримськ╕ степи, гарячим маревом висить в╕дтод╕ над п╕востровом.

- Якраз пляжна погода, - скаже м╕й читач.

Справд╕, для в╕дпочивальник╕в, що при╖здять з болотно-дощових рег╕он╕в, де пром╕нчика сонця не бачать, часом упродовж тижн╕в, у цьому сенс╕ тут справжн╕й рай.

Проте, цьогор╕ч по кримських пляжах гуля╓ б╕льше в╕тер та насм╕шкуват╕ мартини, ан╕ж за╖жджа публ╕ка. Якщо у попередн╕ в╕с╕м л╕тн╕х сезон╕в тут бувало в середньому не б╕льше третини "доанекс╕йного" числа в╕дпочивальник╕в, то нин╕шнього л╕та, попри стандартн╕ заяви про сорокав╕дсоткове заповнення готельчик╕в, насправд╕, навряд чи й третина ото╖ третини набралася. Причини того "дива" ц╕лком зрозум╕л╕ нав╕ть найзачумлен╕шим адептам м╕зковикручувальних деб╕л╕затор-шоу. Як видно, там, де вмика╓ться ╕нстинкт самозбереження, не спрацьовують нав╕ть безв╕дмовн╕ симонян-технолог╕╖. Кажуть же: дурн╕-дурн╕, а мила не ╖дять.

Ба, нав╕ть т╕, що ризикнули при╖хати - чи то потягами, число яких, як пов╕домляли ще на початку л╕та, цьогор╕ч зб╕льшили, чи на власному авто - в╕дпочивають, сказати б, з оглядкою, немов т╕ горобц╕ на току, до якого п╕дбира╓ться к╕т. Ще б пак! - п╕сля "задимлення" Цезаря Кунн╕кова, п╕сля "негативно╖ ╕нтеграц╕╖" Орська та "негативного сплиття" флагмана ЧФ, п╕сля "дем╕л╕таризац╕╖" бурових платформ та острова Зм╕╖ного, п╕сля все част╕ших заяв укр╕вських речник╕в про Кримський м╕ст, як ц╕ль №1, протверез╕ння хоч-не-хоч, а приходить. То не швидкий процес, але невпинний ╕, спод╕ваймося, безповоротний. Проте, нав╕ть на тому ворохобному тл╕ скасоване святкування дня ВМФ - щор╕чно╖ под╕╖, що незм╕нно притягувала в останню нед╕лю липня тисяч╕ людей на береги Севастопольсько╖ бухти - стало для багатьох шоком, ще одним похмурим оменом, доказом того, що справи у "р╕дн╕й гаван╕" в╕дчутно дихнули на ладан. Ранковий "хлапок" на подв╕р'╖ штабу ЧФ ще б╕льше напружив ситуац╕ю. Кажуть, наче про скасування проходження бухтою бойових корабл╕в м╕сцева адм╕н╕страц╕я пов╕домляла заздалег╕дь, але б╕льш╕сть д╕зналася про те якраз п╕сля того "хлапка", уранц╕ 31-го липня. Що то було - чи то "прив╕т" в╕д севастопольських п╕дп╕льник╕в, як кажуть одн╕, а чи провокац╕я спецслужб, аби п╕д тим приводом розв'язати ще ширше полювання на примарн╕ "б╓нд╓ровск╕е д╓╓рге" - нараз╕ нев╕домо. За лог╕кою, м╕сцевий бургом╕стр не мав би бути зац╕кавленим у тому, аби полохати м╕стян, тим б╕льше, ╕ так нечисленних турист╕в заявами про прифронтовий статус Севастополя та жовтий р╕вень загрози в ньому. Але ж ось ма╓мо таку заяву. З ╕ншого боку, пан Розважа╓в, вочевидь, ма╓ рац╕ю, бо коли ледь не з-п╕д ст╕н твого м╕ста, заледве вийшовши з бухти, бойов╕ корабл╕ запускають "╕скандери" по Одес╕, Микола╖ву, по ╕нших укра╖нських м╕стах - в Мереж╕ не браку╓ в╕део таких ╕нфернальних фей╓рверк╕в, заф╕льмованих прямо з набережно╖ - то й до циганки не варто ходити, аби сказати, що рано чи п╕зно, а в╕дв╕чалочка прилетить. Чи н╕? Чи сентиментальна Укра╖на, в як╕й денациф╕катори поруйнували вже десятки прегарних м╕ст, перебили тисяч╕ цив╕льних, сотн╕ д╕ток, не стане бити по м╕сту, яке вважа╓ сво╖м?

- Як╕ притому настро╖ кримчан, пита╓те?

Р╕зн╕, як завше. Промосков╕йська публ╕ка з числа м╕сцевих та московити, що в порив╕ кримнашизму, а чи зваблен╕ щедрими переселенськими п╕льгами, пона╖хали на п╕востр╕в, певно ж, занепоко╓н╕. Перш╕, особливо з тих, хто брав активну участь у под╕ях т.зв. "кримсько╖весни", хто був частиною окупац╕йно╖ влади, сп╕вроб╕тничав з ╖╖ спецслужбами, так чи ╕накше долучався до репрес╕й проти громадян Укра╖ни, хто в╕рноп╕ддано пропихав ╕нтереси режиму у виборчих ком╕с╕ях, мають вс╕ п╕дстави для обав. З "пона╓хавших" хтось вже, не бажаючи спокушати пан╕ Долю, подався назад, до Москов╕╖, хтось тимчасом намага╓ться збути так необачно придбану на п╕востров╕ нерухом╕сть, сп╕шно прода╓ щойнозбудован╕ будиночки, земельн╕ д╕лянки, б╕знеси, хтось ще вич╕ку╓, нервово сл╕дкуючи за дедал╕ невт╕шн╕шими новинами з п╕вдня Херсонщини, але ╓ й так╕, хто, незважаючи на очевидн╕ знаки перем╕н, ╕ дал╕ намагаються стати власниками поц╕нно╖ кримсько╖ землиц╕. Марнота марнот, х╕ба н╕?

Щодо укра╖нських громадян Криму не лише за паспортом, але й за переконаннями, то не варто й казати, що вс╕ вони з нетерп╕нням чекають повернення у правове поле сво╓╖ держави, спод╕ваючись, що те станеться якнайшвидше. Оск╕льки адекватна соц╕олог╕я за ультраавторитарних та в╕дверто диктаторських режим╕в неможлива за визначенням, сказати, наск╕льки зросло ╖хн╓ число за час панування на теренах Криму сус╕дсько╖ "гаван╕", геть нереально. Проте, воно, безсумн╕вно, зб╕льшилося.

- За рахунок чого, пита╓те?

За рахунок переважно ╕ндиферентно╖ маси премудрих п╕скар╕в, найчисленн╕шо╖ страти в будь-якому сусп╕льств╕, яких хтось презирливо зве ватою, бавовною, а ран╕ше, в середовищ╕ козацтва, звали гречкос╕ями чи гн╕здюками. Так╕ спершу завжди намагаються п╕длаштуватися п╕д обставини, зам╕сть того, щоб одразу п╕дставляти сво╖ боки, протистоячи ╖м. Але тут, засмакувавши новогаваньських порядк╕в ╕ маючи незбляклий досв╕д того, як ╖м велося у в╕льн╕й Укра╖н╕, чимало з них, певно ж, вже зробили св╕й правильний виб╕р. Зв╕сно, це, найперше, молод╕ люди, яким, ну - геть не св╕тить скн╕ти найближчими роками, а чи й десятил╕ттями п╕д вбивчими санкц╕ями за новою Зал╕зною зав╕сою, що все щ╕льн╕ше опуска╓ться нараз╕ навколо Москов╕╖. Проте, в╕к н╕ до чого там, де йдеться про розум чи, бодай, про здоровий глузд. Довол╕ серед цього числа ╕ л╕тн╕х, чия здатн╕сть до критичного мислення врятувала ╖х в╕д симоньян╕всько╖ телеотрути, ╕ ще зовс╕м юних, для яких телев╕зор, з його прим╕тивними зомб╕, н╕коли й не був авторитетом. Перш╕, попри гр╕х в╕дсиджування в крайн╕х хатах в час╕ загарбання, все ж спромоглися, зрештою, стати на б╕к порядност╕ ╕ г╕дност╕, на б╕к правди, а для юн╕ з ╖╖ критичним мисленням, з тонким в╕дчуттям справедливост╕ ╕ прагненням до ╕деалу, такий виб╕р ц╕лком природний.

- Кажете, автор ╕деал╕зу╓?

Можливо, але зовс╕м трохи. Як би там не було, Крим аж н╕як не байдужий до того, що в╕дбува╓ться в Укра╖н╕. Його щире серце сп╕впережива╓ ╖╖ титан╕чн╕й боротьб╕, болить ╕ кривавиться ╖╖ ранами, а ще плека╓ гаряч╕ спод╕вання на велик╕ перем╕ни ╕ в╕рить в ╖хн╓ скоре настання. Не занапастити б т╕ його спод╕вання.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 05.08.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24382

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков