Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА МУЖН╤СТЬ, САМОВ╤ДДАН╤СТЬ, ВОЛЮ
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вручив Володимиров╕ Кличку орден "За мужн╕сть" ╤ ступеня.


«ШАХТАР» ВТРАЧА╢ ОЧКИ...
В 11-му тур╕ чемп╕онату Укра╖ни сталася сенсац╕я: «Шахтар», який не програвав у...


ВСЯ БОРОТЬБА ЩЕ ПОПЕРЕДУ
Господар╕ поля волод╕ли ╕н╕ц╕ативою ╕ реал╕зували два моменти.


«ДИНАМО» ПОВИННО ПОКАЗАТИ В МАДРИД╤ ОДНУ З НАЙКРАЩИХ СВО╥Х ╤ГОР»...
Це були прогнози. А результати двох матч╕в групового турн╕ру Л╕ги чемп╕он╕в з участю укра╖нських...


УКРА╥НКА ВИГРАЛА ЧЕМП╤ОНАТ ╢ВРОПИ
Новини спорту




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема ""КримСПОРТ""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#39 за 24.09.2004
ПРОБУДИМО РОЗУМ, ЗАГАРТУЄМО ТІЛО, ЗМІЦНИМО ДУХ!
.

З 17 по 28 вересня у столиці Греції проходить ХІІ літня Паралімпіада

Нинішній форум - найбільш представницький в історії паралімпійського спорту: у ньому беруть участь близько 4-х тисяч атлетів із 145-ти країн світу. Змагання обслуговують близько тисячі арбітрів і суддів, в олімпійському селищі також проживають близько двох тисяч тренерів і стільки ж офіційних осіб. Висвітлюють старти спортсменів-інвалідів приблизно три тисячі представники мас-медіа.
До цього рекорд належав сіднейській Паралімпіаді 2000 року - 122 країни. В Алтанті-1996 виступали представники 103-х, а в Барселоні-1992 - 83-х держав.
В організації афінських Ігор інвалідів задіяно 35 тисяч чоловік. І ще - вперше в історії Олімпіаду і Паралімпіаду проводить спільний оргкомітет, і, крім того, організатори повністю відмовилися від того, щоб спортсмени-паралімпійці сплачували гроші за свої виступи.
Найбільш чисельна делегація у американців - 233 спортсмени. 215 учасників нараховує збірна Німеччини, 200 - Китаю, 169 - Великобританії, 163 - Японії, 158 - Іспанії, 154 - Австралії...
Українська команда в літніх Паралімпіадах виступає вже втретє. Цього разу до столиці Греції приїхали 90 спортсменів (у Сіднеї було 67). Для порівняння, дев'яносто - це на шість чоловік більше, ніж у наших північних сусідів росіян. Загалом кількісний склад нашої делегації, включаючи спортсменів і тренерів, - 127 чоловік.
До програми Паралімпіади-2004 увійшли 19 видів спорту, а представники України візьмуть участь у дев'ятьох.

* * *

Українська паралімпійська збірна на Іграх у столиці Греції набрала настільки високий темп, що їй вже вдалося наздогнати наших олімпійців за кількістю золотих медалей. І це ж усього за 4 дні Паралімпіади!
22 вересня перше "золото" здобув 24-річний харківський легкоатлет Андрій Жильцов, який пробіг у класі Т36 стометрівку за 12.49 сек і встановив при цьому паралімпійський рекорд. Тут же на Олімпійському стадіоні другим у штовханні ядра (клас F13) був 38-річний Олександр Ясиновий, який показав в останній шостій спробі результат 15 метрів 87 см.
У закритому басейні "Акватік-центра" підтвердив свій клас 18-річний донеччанин Віктор Смирнов. Схоже, в нашому паралімпійському плаванні з'явилася справжня "зірка". У трьох запливах на рахунку Віктора два "золота" і "срібло". А попереду ще 4 дистанції! Цього разу Смирнов був першим на стометрівці батерфляєм (клас S11) - 1 хвилина 06,34 сек.
Ще одне "золото" у плавців узяв на своїй коронній дистанції - 100 метрів брасом - інший донеччанин, 17-річний Андрій Калина.
"Срібло" на дистанції 200 метрів вільним стилем виграла Олена Акопян з Дніпропетровська (клас S5). Каменем спотикання для неї знову стала багаторічна суперниця француженка Беатріс Хесс. Результат Олени - 2.53.86, Беатріс - 2.49,99. І нарешті на бронзову сходинку п'єдесталу піднялась Олена Кесеолар з Луганська. Цього разу чемпіонка Європи 2003 року вижала штангу вагою 95.0 кг.
Увечері багато лауреатів нинішніх і попередніх днів зустрілися в Українському паралімпійському домі, який знаходиться у приміщенні українського посольства в афінському районі Філофеї.
Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич відзначив, що подібний прийом для нашої делегації організовано уперше за всі роки виступу команди на Паралімпіадах. "Ми спільно працюємо на паралімпійський спорт, який робить світ цивілізованим", - підкреслив Валерій Сушкевич.
Посол України в Греції Віктор Кальник відзначив, що він відчуває велику гордість за успіхи нашої паралімпійської збірної в Афінах. А в розмові з кореспондентом Укрінформу посол сказав: "У нинішньому році є три успішних події для України, які підіймають імідж нашої країни. Це перемога на Євробаченні Руслани, успішний виступ в Афінах олімпійської збірної, а тепер і паралімпійської. Я щасливий, що такі успішні для нашої країни Ігри проводяться саме під час мого перебування тут, в Греції, як посла".
Розповідаючи про Паралімпіаду, природно, не можна залишити поза увагою футбол, який ми всі любимо. Тим більше, що виступає тут в Афінах на полі Олімпійського хокейного центру наша збірна просто блискуче. У першому турі розгромила ірландців - 6:0, а у другому - головного суперника по групі "А" - іранців - 6:2 (2:2).
Як сказав головний тренер українських футболістів Сергій Овчаренко, у нашої команди були дуже насичені збори на паралімпійскій базі в Алушті. Там для футболістів створено всі умови. Були чудові поля. Погода схожа на афінську. Вирішальні матчі тепер покажуть, чого ми варті.

* * *

Паралімпійська збірна України на Іграх у столиці Греції продовжує приємно дивувати планету. За черговий день змагань наша дружина додала до свого активу ще 5 медалей, причому 3 з них - найвищого гатунку, і, обійшовши в загальнокомандному заліку збірні Німеччини і Франції, вийшла на четверте місце.
Тепер у нас 12 золотих, 6 срібних і 8 бронзових нагород. Попереду лише Китай, Велика Британія і Австралія. У російської паралімпійської збірної загалом 22 медалі - 8 золотих, 2 срібних і 12 бронзових медалей, і вона посідає 11-е місце.

Сам термін "паралімпійський (paralympic)" виник від злиття двох слів - para ("разом") і olympic ("олімпійський"). Поява спортивних дисциплін, в яких можуть виступати люди з обмеженими можливостями, пов'язана з ім'ям англійського нейрохірурга Людвіга Гуттмана. Під час Другої світової війни на базі Сток-Мендевілльського госпіталю міста Ейлсбері він заснував центр лікування спинальних травм. Долаючи споконвічні стереотипи стосовно людей з фізичними вадами, Гуттман стверджував: "Важливе не те, що втрачене, важливе те, що залишилося". Згідно з цією концепцією він увів спорт у процес реабілітації солдатів із ураженнями спинного мозку.
Група інвалідів, яка вперше в історії спорту взяла до рук спортивні снаряди, складалася з шістнадцяти паралізованих чоловіків і жінок, колишніх військовослужбовців. І от 28 липня 1948 року в Сток-Мендевіллі пройшли перші змагання зі стрільби з лука для спортсменів на візках. А термін "паралімпізм" з'явився чотири роки по тому в Голландії.
1960 року, через кілька днів після закінчення Олімпіади в Римі, було проведено великі міжнародні змагання інвалідів, що зібрали 400 учасників з 23-х країн. Так паралімпійці почали поступово наближатися до "класиків"! У 1964 році в Токіо було вперше піднято прапор, зіграно гімн і оприлюднено емблему Паралімпіад.
А офіційно Паралімпійські ігри вперше відбулися 1972 року. Але не в Мюнхені, оскільки тоді спортсмени-інваліди ще не змагалися на тих же самих аренах Ігор, що й олімпійці. Прем'єра пройшла в німецькому Гейдельберзі. Як і раніше, першість розігрували лише спортсмени зі спинальними травмами. Незабаром до них приєдналися й представники інших нозологій. Паралімпійські ігри почали проходити раз на чотири роки, їхні строки практично збігаються з Олімпіадами.
Міжнародний паралімпійський комітет було створено 1992 року. До 2001 року його очолював доктор Роберт Стенварт (Канада), а нині англієць Філіп Крейвн. Сформована ця організація на основі 162-х національних паралімпійських комітетів і п'яти спеціальних спортивних міжнародних федерацій.
В Україні формування спортивного руху інвалідів почалося наприкінці 80-х років, коли в нас з'явилися перші спеціалізовані спортклуби. 1988 року на літній Паралімпіаді в Барселоні встигла вперше і востаннє виступити команда колишнього Радянського Союзу.
А в нашій незалежній державі паралімпізм почав стрімко розвиватися з 1993 року, після того, як рішенням уряду було створено Український центр фізичної культури і спорту "Інваспорт" з 27-ма регіональними відділеннями. Національний паралімпійський комітет України очолює народний депутат Валерій Сушкевич. За цей час представники України досягли вагомих результатів на міжнародній арені. На "білих" Паралімпіадах у Нагано-1998 і Солт-Лейк-Сіті-2002 вони вибороли відповідно 9 і 12 медалей. На літніх Іграх здобутки наших паралімпійців такі: у Атланті-1996 - 7 нагород, у Сіднеї-2000 - 37(!).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #39 за 24.09.2004 > Тема ""КримСПОРТ""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2438

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков