Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4286)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (3940)
Українці мої... (1582)
Резонанс (1872)
Урок української (1002)
"Білі плями" історії (1808)
Крим - наш дім (612)
"Будьмо!" (270)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (129)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (125)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: НЕБЕЗПЕЧН╤ ПРОГУЛЯНКИ ПО КРАЮ ПР╤РВИ
Отож, св╕т вкотре балансу╓ на гран╕ ядерно╖ катастрофи…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ в╕с╕мнадцятий…


СБУ ПОВ╤ДОМИЛА ПРО П╤ДОЗРУ ДВОМ «М╤Н╤СТРАМ» КРИМУ
Служба безпеки задокументувала злочинну д╕яльн╕сть ще двох кер╕вник╕в тимчасово окупованого Криму.


У КРИМУ РОС╤ЙСЬК╤ ЗАГАРБНИКИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ТОТАЛЬНО╥ МОБ╤Л╤ЗАЦ╤╥
рос╕йськ╕ загарбники збираються масово забирати до сво╓╖ арм╕╖ чолов╕к╕в, як╕ мешкають на...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМ, ЯК КОНСОЛ╤ДАТОР УКРА╥НСЬКО╥ НАЦ╤╥.
Щодо "л╕г п╕д пут╕на", то це не про м╕й Крим. М╤Й Крим н╕ п╕д кого не лягав н╕ в 2014-му, н╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 22.07.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 22.07.2022
ВАЛЕНТИН БУТ: ПРОТИСТОЯННЯ

"- Вась, а Вась, я тут медведя поймал!

- Ну, так ташши ево сюда.

- Так он, это… Не пушшаеть…"

Останн╕м днями, принаймн╕ в деяких м╕стах Криму, знову взялися за в╕дпрацювання "м╕нно╖ загрози": пол╕ц╕я блоку╓ квартал з "зам╕нованим" об'╓ктом, зазвичай якимось адм╕н╕стративним закладом на кшталт м╕сцево╖ адм╕н╕страц╕╖, навчального закладу чи суду, евакую╓ персонал ╕ спецп╕дрозд╕л МНС (чи в╕йськових сапер╕в?) перев╕ря╓ буд╕влю (а чи просто ╕м╕ту╓ розм╕нування?). Власне, таке вже було ╕ на початку лютого минулого року, ╕ в перш╕й декад╕ червня цьогор╕ч.

Що то - реальн╕ дзв╕нки з погрозами висадити в пов╕тря якусь школу чи суд, як╕, як кажуть, приходять на електронну пошту м╕сцево╖ влади, а чи… щось ╕нше?

Зв╕сно, коли м╕сцева адм╕н╕страц╕я отриму╓ под╕бне пов╕домлення, який в не╖ виб╕р? У всьому св╕т╕ на под╕бн╕ загрози реагують приблизно однаково. ╤нша р╕ч, що у тотально контрольованому Криму, з його ╕менними "с╕мками" ╕ ╓диним, в дошку сво╖м WIN╕вським оператором, виявлення особи такого "дзвонаря" р╕ч довол╕ проста. ╤ потенц╕йн╕ "дзвонар╕", у яких ╓ бодай одна клепка в голов╕, чудово розум╕ють те. Не можна в╕дкидати, зв╕сно, що за останн╕ в╕с╕м рок╕в, завдяки п╕льговим програмам переселення, "безклепкових" любител╕в пожартувати у Криму значно поб╕льшало. Але щоб аж так масово та систематично?

╤ тут на думку мимовол╕ спада╓ заява засновника сайту www.gulagu.net Володимира Ос╓чк╕на, зроблена ним ще три м╕сяц╕ тому, щодо план╕в москов╕йських спецслужб п╕д╕рвати будинки в Б╓лгород╕ та на п╕вноч╕ Криму, звинувативши в тому "укронацист╕в"(див.

https://euronews.today/2022/04/11/rossiia-planiryet-vzorvat-doma-v-krymy-i-belgorode-obviniv-v-teraktah-ykraincev/). З його сл╕в, про таке його, н╕бито, попереджав адекватний оф╕цер-анон╕м з тих самих спецслужб. Тод╕, в кв╕тн╕, мова йшла про буд╕вл╕ з нанесеними на них отими сакральними Z╕гами. Зараз же н╕ про як╕ Z не згадувано. Та х╕ба наявн╕сть чи в╕дсутн╕сть то╖ л╕тери щось м╕ня╓ по сут╕? Задумаймось натом╕сть над тим, наск╕льки в╕рог╕дним ╓ несанкц╕оноване завезення до Криму вибух╕вки, а чи ╖╖ складових у к╕лькост╕, достатн╕й для висадження у пов╕тря бодай невелико╖ буд╕вл╕. Таке було майже неможливим ╕ до 24 лютого цього року, а вже п╕сля т╕╓╖ дати можлив╕сть под╕бно╖ контрабанди вигляда╓ ╕ геть неймов╕рною. З огляду ж на те, що мудра укра╖нська влада н╕коли, нав╕ть в час╕ збройно╖ ╕нтервенц╕╖ Москов╕╖ 2014 року, не припускала, що на територ╕╖ п╕вострова може колись доведеться орган╕зовувати партизанський рух ╕ не робила для того в╕дпов╕дних "закладок", ╓диним джерелом вибухових речовин ╓, як ми розум╕╓мо, лише москов╕йське в╕йсько та вже згадан╕ тут спецслужби. Тим, хто ма╓ в тому хоч якийсь сумн╕в, пропоную пригадати, скаж╕мо, походження вибух╕вки, п╕дкинуто╖ "терористу" Балуху.

- Qui prodest? - вчили нас ще з античних час╕в:

кому виг╕дна сива паволока страх╕в, ширена на п╕востров╕ тою реальною, гаданою, а чи суто ман╕пулятивною "м╕нною загрозою"? Хто хот╕в би отримати в╕д не╖ сво╖ вигоди?

Можна припусти, зв╕сно, що, попри вс╕ згадан╕ обави, у тому могли б бути зац╕кавленими т╕, кому присутн╕сть Москов╕╖ в Криму як та к╕стка у горл╕. Мовляв, тремт╕ть пона╖хи, або забирайтеся геть! Он же, лякають турист╕в перспективою знищення Кримського мосту, та ще й так усп╕шно, що попри додатков╕ потяги та автобуси, пляж╕ п╕вострова ще оголен╕ш╕, ан╕ж у 2014-му. Але то чисто абстрактне припущення, оск╕льки в╕д першого дня Незалежност╕ укра╖нц╕ ще жодного разу не м╕нували шк╕л, не висаджували в пов╕тря суди, супермаркети чи житлов╕ будинки.

А от другою (а чи й першою) зац╕кавленою сторонною ц╕лком могли б бути москов╕йськ╕ спецслужби. Адже розум╕ння того, що у Криму чимало таких, хто за певних обставин, скаж╕мо, у раз╕ входження на п╕востр╕в ЗСУ, могли б вдатися ╕ до значно д╕╓в╕ших акт╕в спротиву окупантам, ан╕ж одиночн╕ п╕кети, не може не турбувати представник╕в того в╕домства. К╕лька резонансних теракт╕в дали б можлив╕сть жорстко взяти п╕д контроль цей контингент: когось засадити за грати, ╕нших залякати, а ще налаштувати обивателя проти кровожерних диверсант╕в-нацик╕в.

Дурн╕ фантаз╕╖? Для св╕домост╕ мешканця Укра╖ни - так. Але не для Москов╕╖, з ╖╖ досв╕дом вересня 1999 року, норд-ост╕в та беслан╕в. Дай, Боже, помилятися.

╤ до того не янгольська, всуц╕ль авторитарна, незм╕нювана упродовж 20 рок╕в влада Москов╕╖ останн╕м часом стр╕мко скотилася до р╕вня в╕дверто тотал╕тарного режиму найг╕ршого штибу. Претенз╕╖ на виключне дом╕нування на теренах колишньо╖ Есересер╕╖, застосування притому грубо╖ сили, як те сталося у Груз╕╖-2008, чи в Укра╖н╕-2014, спроба анекс╕╖ Криму, в╕с╕м рок╕в ведення прокс╕-в╕йни на Донбас╕ - комусь здалося, що св╕т безк╕нечно терп╕теме перманентне п╕дкопування п╕д основи м╕жнародного права, балансування на гран╕ ново╖ св╕тово╖ в╕йни?

В╕дверто ультимативн╕ вимоги до США та НАТО грудня-2021, загрозлив╕ натяки на можлив╕сть застосування нев╕дпорно╖ збро╖ судного дня вже виходили за меж╕ прийнятного. За таких вельми непростих, нервових та дражливих обставин неспровоковане повномасштабне вторгнення в материкову Укра╖ну стало межею, в╕дступати за яку було вже неможливо. Особливо ж п╕сля того, як зам╕сть пок╕рно схилитися перед непоборною силою "друго╖-в-св╕т╕-в╕йськово╖-потуги", зам╕сть приречено впасти до н╕г "третьогориму", Укра╖на дала в╕дкоша. Та ще й якого! Тож св╕т просто не мав ╕ншо╖ ради, як п╕дперти Укра╖ну. Усв╕домивши надто п╕зно, що ухопилися цього разу за дещо надто неп╕ддатливе, непосильне, кремл╕вськ╕ ╕ хот╕ли б вже в╕дступитися в╕д клятих упертюх╕в, бодай на час, аби сапнути, перевести дух, але все зайшло надто далеко ╕, схоже, цього разу ╖м того просто не дозволять. До того ж, щелепи самого кремл╕вського монстра влаштован╕, схоже, так, що в╕дпустити раз схоплене без шкоди для них самих, неможливо. Отак ╕ виходить, що здобич наче й ухопили, але вона не в╕дпуска╓.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 22.07.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24361

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков