Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4399)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4063)
Українці мої... (1641)
Резонанс (2048)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (886)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (241)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (177)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РУХ - ЦЕ ЖИТТЯ!
Народна медицина


ПОТОГ╤ННИЙ ЧАЙ
Народна медицина


В╤ТАМ╤ННА ГОРОБИНА
Народна медицина


ХВОЩ-УРОЛОГ
Народна медицина


ЖОВТОБОК╤ ГАРБУЗИ
Народна медицина
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 22.07.2022 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 22.07.2022
ВЕРБА З... КОРИЦЕЮ

Заспок╕йливий чай, зас╕б в╕д безсоння:

- 1 столову ложку щойно заготовлено╖ молодо╖ кори верби й 1 чайну ложку порошку кориц╕ залити окропом - 0,5 л. Кип'ятити на малому вогн╕ 5-7 хвилин. Настояти 30 хвилин у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Протягом дня випити за 3-4 рази. На н╕ч перед сном - обов'язково! Вживати гарячим. До смаку можна додати меду, скибку лимона.

ДОЗР╤╢...

╢ категор╕я людей, у яких на шк╕р╕ часто з'являються нариви. Хот╕лося б швидше позбутися ╖х, та й б╕ль дошкуля╓...

- Нарив на шк╕р╕ швидше «дозр╕╓», гн╕й вийде на поверхню, якщо на н╕ч до хворого м╕сця прикладати скибку (беруть т╕льки м'якуш) пшеничного хл╕ба, змоченого у гарячому молоц╕.

- До реч╕, молоко можна усп╕шно зам╕нити медом.

У ЧОМУ ВМИВАТИСЯ?..

Ун╕версально! Але, щоб позбутися запалення очей ╕ вугр╕в на шк╕р╕ (так╕ р╕зн╕ захворювання!), вмивайтеся у в╕двар╕ св╕жого або засушеного листя малини:

- 2 жмен╕ сировини запарити окропом - 4 л. Настояти до оптимально╖ для вмивання температури. Можна не проц╕джувати. К╕льк╕сть процедур протягом дня - дов╕льна.

ЗВ╤ДКИ ВЗЯЛИСЯ?..

Б╕льш╕сть троф╕чних виразок розвива╓ться через варикозне розширення вен. Зв╕сно, насамперед потр╕бно л╕кувати судини. Але як позбутися самих виразок на шк╕р╕?.. Вони також небезпечн╕! Один з народних засоб╕в:

- Роз╕м'яти листочки геран╕ к╕мнатно╖, щоб з них проступив с╕к. Пот╕м накладати ╖х на м╕сця утворень виразок. Процедуру приймати 3-4 рази на день, хоча б по 25-30 хвилин. На н╕ч ставити компреси. Курс л╕кування - дов╕льний.

ПОЯВА НАБРЯК╤В

Через серцев╕ недуги, ниркову недостатн╕сть на т╕л╕ можуть проступати набряки. Тод╕:

- 2 столов╕ ложки подр╕бненого листя оливкового дерева (беруть ╕ засушене) залити окропом - 0,5 л. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити теплим по 100 мл п'ять раз╕в на день у перервах м╕ж вживанням ╖ж╕. Натще за 20 хвилин до сн╕данку ╕ ввечер╕ перед сном - обов'язково! Курс л╕кування - 21 день. Повторити через 35-40 дн╕в.

ДОМАШНЯ Ф╤АЛКА - пом╕чниця

Запалення нирок:

- З╕рвати 3-4 листочки ф╕алки запашно╖ домашньо╖ (росте у вазонах), а якщо цв╕те, то додати одну кв╕точку. Залити окропом - 400 мл. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Строго дотримуватися д╕╓ти! Курс л╕кування - 21 день. Повторити через такий же пер╕од часу. Протягом перерви вживати ╕нш╕ л╕ки, в т.ч. ╕з засоб╕в народно╖ медицини.

Пам'ятайте, що в багатьох випадках орган╕зм звика╓ до одних ╕ тих же л╕к╕в, пот╕м потребу╓ б╕льшо╖ дози, якщо вони д╕ють уже неефективно. Але передозування - небезпечне!

НАЛАГОДИТИ ОБМ╤Н РЕЧОВИН

Красолю (╕нша назва рослини - настурка)  часто вирощують на клумбах. Вона цв╕те з червня (╕нод╕ з травня) - аж до перших заморозк╕в. При пог╕ршеному обм╕н╕ речовин:

- 2 столов╕ ложки кв╕ток та листя красол╕ (використовують засушений подр╕бнений зб╕р) залити окропом - 200 мл. Кип'ятити на слабенькому вогн╕ 5 хвилин. Настояти 1 годину у закритому кришкою ╕ закутаному рушником посуд╕. Проц╕дити. Пити по три слов╕ ложки трич╕ на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - 21 день. Повторити через 12-14 дн╕в.

ФУНКЦ╤ОНУВАННЯ ПОКРАЩИТЬСЯ

На грядках багатьох господинь зустр╕неш фенхель. Зелень ц╕╓╖ рослини покращу╓ функц╕╖ кишк╕вника. Користуючись сезоном, част╕ше готуйте з листочк╕в фенхелю салати, найдоречн╕ше з соняшниковою ол╕╓ю. Денна норма - хоча б 75-100 г.

НАДНИРНИКИ ТЕЖ ПОТРЕБУЮТЬ СТИМУЛЯЦ╤╥

- 1 столову ложку щойно заготовлених подр╕бнених пагон╕в чорно╖ смородини залити окропом - 200 мл. Посуд закрити кришкою ╕ тримати на водян╕й бан╕ 30-35 хвилин. Настояти 30 хвилин. Проц╕дити. Пити по 50 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до вживання ╖ж╕. Курс л╕кування - 21 день. Повторити через 10-12 дн╕в.

ЗОЛОТИЙ ЗОЛОТАРНИК

Розвитку катаракти (особливо на ранн╕х стад╕ях) запоб╕га╓ золотарник:

- 1 чайну ложку засушено╖ подр╕бнено╖ рослини (заготовляють протягом л╕та) залити окропом - 200 мл. Настояти 1 годину у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити теплим по 50 мл чотири рази на день за 30 хвилин до вживання ╖ж╕. Курс л╕кування - м╕сяць. Повторити через 10-12 дн╕в. П╕сля 5-6 курс╕в л╕кування зроб╕ть перерву на м╕сяць.

╥Ж, ДИТЯТКО, ПЕЧ╤НОЧКУ...

Якщо у дитини рах╕т, то ╖й корисно споживати варену курячу печ╕нку. Таке рекомендовано нав╕ть немовляткам:

Дитин╕ у в╕ц╕ 5-6 м╕сяц╕в додавайте раз на день до об╕днього супу чи пюре 1-2 чайн╕ ложки подр╕бнено╖ «на кашку» курячо╖ печ╕нки. Так хоча б чотири рази на тиждень.

Смачного, малятко! Рости здоровеньким!

Тарас ЛЕХМАН

 

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 22.07.2022 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24360

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков