Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4397)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4060)
Українці мої... (1639)
Резонанс (2045)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1828)
Крим - наш дім (880)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (239)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (176)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОТОГ╤ННИЙ ЧАЙ
Народна медицина


В╤ТАМ╤ННА ГОРОБИНА
Народна медицина


ХВОЩ-УРОЛОГ
Народна медицина


ЖОВТОБОК╤ ГАРБУЗИ
Народна медицина


МИ - ДЗВ╤НОЧКИ Л╤СОВ╤…
Народна медицина
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 08.07.2022 > Тема "Порадниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#27 за 08.07.2022
БЕРЕЖ╤ТЬ СЕРЦЕ!

До виникнення серцевих захворювань можуть спричинитися нервов╕ стреси, негативн╕ емоц╕╖, переживання. Це й не дивно у час в╕йни, особливо, коли на фронт╕ перебувають тво╖ д╕ти, р╕дн╕, близьк╕, друз╕, знайом╕... А в людей, як╕ вже мають серцев╕ недуги, вони т╕льки посилять переб╕г хвороби. Не дивитися поганих, невт╕шних новин по телебаченню, не слухати рад╕о, зокрема, не завжди при╓мних пов╕домлень з передово╖, забути про ╤нтернет, просити знайомих не говорити про погане - не ╓ ефективною порадою, тим паче, для людей небайдужих, чуйних. Але таки будьте оптим╕стами!

К╕лька порад з╕ сфери народно╖ медицини, як вберегти серце, запоб╕гти розвитку захворювань, послабити ╖х, «п╕дл╕куватися». (Не забувайте радитися з л╕карем!).

* * *

П╕д час л╕тнього яг╕дного сезону корисно ╖сти полуницю, малину, чорницю, л╕сову суницю, пор╕чки, смородину, ожину. Допоможуть вишн╕, черешн╕, шовковиця. Восени не забувайте про виноград. У кого п╕двищений тиск, серце ось-ось вистрибне з грудей, наче з конопель, пол╕кують ягоди калини.

* * *

Плоди глоду ефективн╕ при болях, коли в╕дчува╓ш. що серце стиска╓ться. Внасл╕док цього може н╕м╕ти л╕ва рука, виника╓ в╕дчай, пригн╕чений настр╕й. Його рекомендують б╕льше людям похилого в╕ку, тим, хто вже перен╕с важк╕ серцев╕ захворювання, перебува╓ ╕ перенапруженому стан╕.

Приготування настоянки:

- 50 г (за вагою) плод╕в глоду залити гор╕лкою - 0,5 л. Посуд щ╕льно закрити. Настояти 14 дн╕в у темному, але теплому м╕сц╕. Проц╕дити. Пити по 1 столов╕й ложц╕ 3-4 рази на день за 15 хвилин до ╖ди. Вживати т╕льки п╕д час загострення недуги, але не зловживати!

* * *

Для проф╕лактики серцевих захворювань варто чотири рази на р╕к протягом чотирьох дн╕в посп╕ль пити наст╕й кв╕т╕в глоду:

- 1 столову ложку засушених подр╕бнених кв╕т╕в залити окропом - 200 мл. Настояти 20 хвилин. Проц╕дити. Цю порц╕ю випити протягом дня за три рази. Вживати за 20 хвилин до ╖ди.

* * *Крапл╕ валер╕ани - стимулятор для хворого серця. Але ╖х не обов'язково купувати в аптец╕. Можна приготувати самому:

- 100 г (за вагою) подр╕бненого кореня валер╕ани залити гор╕лкою - 0,5 л. Настояти 14 дн╕в у темному, але теплому м╕сц╕, у щ╕льно закритому кришкою посуд╕. Проц╕дити. П╕д час поганого самопочуття пити по 1 чайн╕й ложц╕ чотири рази на день. Запивати л╕теплою водою - 50 мл. Настоянку збер╕гати у холодильнику.

Аналог╕чно готують серцев╕ л╕ки з цв╕ту конвал╕╖. Не випадково ╖╖ називають «кв╕ткою серця».

* * *

Серцев╕ неврози:

- 1 столову ложку подр╕бненого листя розмарину залити окропом - 400 мл. Настояти 2 години у посуд╕ п╕д кришкою. Проц╕дити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди.

* * *

П╕двищене серцебиття:

- 1 столову ложку подр╕бнених пелюсток дикого маку залити окропом - 0,5 л. Варити 10 хвилин. Настояти 20 хвилин. Проц╕дити. Пити по 100 мл чотири рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Цей наст╕й вживати не б╕льше 10 дн╕в посп╕ль. Повторити, якщо необх╕дно, через м╕сяць.

До реч╕, пелюстки дикого маку заготовляють на зиму, сушать ╕ збер╕гають у паперових пакетах.

* * *

Пам'ятайте! Розвитку серцево-судинних захворювань (особливо у старших людей) сприяють надлишки холестерину в кров╕. Його добре виводить порошок з корен╕в кульбаби:

- Беруть на к╕нчику ножа порошок ╕ ковтають його. Запивають 1 столовою ложкою тепло╖ води. Вживати 3-4 рази на день за 15-20 хвилин до ╖ди. Курс л╕кування - 20 дн╕в. Повторити через м╕сяць.

Вт╕м, в╕дмовляйтеся в╕д продукт╕в, як╕ м╕стять багато холестерину!

* * *

Стенокард╕я:

- Н╕трогл╕церин, звичайно, фармацевтичний препарат, а не «продукт» народно╖ медицини. Але й про нього варто знати дещо б╕льше!

Пост╕йно майте у домашн╕й аптечц╕ н╕трогл╕церин. П╕д час загострення недуги бер╕ть по 3-4 крапл╕ п╕д язик 3-4 рази на день. В╕д його вживання спочатку може бол╕ти голова, але це невдовз╕ мине...

Тарас ЛЕХМАН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #27 за 08.07.2022 > Тема "Порадниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24326

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков