Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КУЛЕБА: НЕ БУДЕ ТАКОГО МОМЕНТУ В ╤СТОР╤╥, КОЛИ НАМ БУДЕ «НЕ ДО КРИМУ»
М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни нав╕в мегапереконливий доказ сво╓╖ в╕ри в нашу перемогу.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ПЕРЕГОВОРИ З РОС╤ЯНАМИ: ВОНИ ПРОПОНУЮТЬ НАМ ЗДАТИСЯ, ПРИЙНЯТИ ╥ХН╤Й "МИР"
За словами президента, перемовини з РФ - це коли "нам зав'язують руки, в╕др╕зають язик", а тод╕...


Ярослав Затилюк, ╕сторик: ╢ВРОПЕЙЦ╤ ВЖЕ ЗРОЗУМ╤ЛИ, ЩО УКРА╥НА - ФОРПОСТ, ЗА ЯКИМ ЗАВЕРШУ╢ТЬСЯ ╢ВРОПА ЦИВ╤Л╤ЗАЦ╤ЙНА
Прагненню ╕ руху укра╖нц╕в до ╓вропейських ц╕нностей понад 350 рок╕в.


ВАЛЕНТИН БУТ: З ДНЕМ ДЕРЖАВНОСТ╤, УКРА╥НО!
Небагато ╓ нин╕ нац╕й, як╕ могли б достеменно сказати з яким днем пов'язане виникнення ╖хньо╖...


Андр╕й Куликов, голова Ком╕с╕╖ з журнал╕стсько╖ етики: ЧАС В╤Д╤ЙТИ В╤Д БОРОТЬБИ З РОС╤ЙСЬКОЮ ПРОПАГАНДОЮ ДО АКТИВНОГО ╤ МАСОВОГО ТВОРЕННЯ УКРА╥НСЬКОГО ЯК╤СНОГО ПРОДУКТУ
Повномасштабна в╕йна рос╕╖ проти Укра╖ни дуже вплинула на умови роботи журнал╕ст╕в.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 01.07.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 01.07.2022
G7 ОБ╤ЦЯ╢ БЕЗСТРОКОВУ П╤ДТРИМКУ УКРА╥НИ

Кра╖ни «Групи семи» запевняють, що п╕дтримуватимуть Укра╖ну «ск╕льки буде необх╕дно», а також об╕цяють посилення санкц╕й проти рос╕╖.

Про це йдеться у заяв╕ G7 про п╕дтримку Укра╖ни, оприлюднен╕й п╕сля зустр╕ч╕ 27 червня л╕дер╕в «Групи семи», в як╕й взяв участь через в╕деозв’язок Президент Укра╖ни Володимир Зеленський, переда╓ Укр╕нформ.

«Ми, л╕дери «Групи семи» (G7), непохитн╕ в наш╕й сол╕дарност╕ з Укра╖ною ╕ п╕дтверджу╓мо нашу непохитну прихильн╕сть п╕дтримувати уряд ╕ народ Укра╖ни в ╖х мужньому захист╕ суверен╕тету ╕ територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ сво╓╖ кра╖ни, а також у ╖хн╕й боротьб╕ за мирне, процв╕таюче та демократичне майбутн╓… Ми й надал╕ надаватимемо ф╕нансову, гуман╕тарну, в╕йськову та дипломатичну п╕дтримку та п╕дтримуватимемо Укра╖ну ст╕льки, ск╕льки буде потр╕бно», - наголошу╓ться в документ╕.

G7 знову засудила рос╕йську жорстоку, неспровоковану, невиправдану та незаконну загарбницьку в╕йну ╕ закликала рф негайно припинити ╖╖, беззастережно припинити вс╕ в╕йськов╕ д╕╖ та вивести сво╖ в╕йська та в╕йськову техн╕ку з ус╕╓╖ територ╕╖ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в.

"Велика с╕мка" зазначила, що ця нищ╕вна в╕йна призвела до драматичних насл╕дк╕в далеко за межами ╢вропи.

У Заяв╕ п╕дкреслю╓ться п╕дтримка зусиль Укра╖ни припинити в╕йну, а також те, що Укра╖на сама ма╓ вир╕шувати питання про майбутн╓ мирне врегулювання, в╕льно в╕д зовн╕шнього тиску чи впливу.

С╕м пров╕дних ╕ндустр╕альних держав Заходу засудили невиправдане використання рос╕╓ю ядерно╖ риторики та застерегли проти використання х╕м╕чно╖, б╕олог╕чно╖ чи ядерно╖ збро╖.

«Ми заклика╓мо рос╕ю до в╕дпов╕дально╖ повед╕нки та стриманост╕, а також повторю╓мо, що будь-яке використання тако╖ збро╖ було б неприйнятним ╕ матиме тяжк╕ насл╕дки», - попередили зах╕дн╕ пол╕тики.

Вони окремо наголосили на сво╓му занепоко╓нн╕ п╕сля заяви рф про те, що вона може передати б╕лорус╕ ракети з ядерним потенц╕алом.

Кра╖ни G7 об╕цяють продовжити координувати зусилля для задоволення нагальних потреб Укра╖ни у в╕йськов╕й та оборонн╕й техн╕ц╕ та об╕цяють у т╕сн╕й координац╕╖ надавати Укра╖н╕ «матер╕альну, навчальну та матер╕ально-техн╕чну, розв╕дувальну та економ╕чну п╕дтримку для нарощування ╖╖ збройних сил».

З метою житт╓здатного п╕сляво╓нного мирного врегулювання, найпотужн╕ш╕ економ╕ки планети готов╕ досягти домовленостей разом ╕з зац╕кавленими кра╖нами та установами ╕ Укра╖ною стосовно пост╕йних зобов’язань щодо безпеки, щоб допомогти Укра╖н╕ захистити себе, забезпечити ╖╖ в╕льне та демократичне майбутн╓ ╕ стримувати майбутню рос╕йську агрес╕ю.

«Ми готов╕ до подальшого зм╕цнення ст╕йкост╕ Укра╖ни, розширюючи нашу сп╕впрацю у сфер╕ розв╕дки та обм╕ну ╕нформац╕╓ю, ╕нформац╕йно╖ безпеки, а також безпеки на мор╕. Ми продовжуватимемо п╕дтримувати Укра╖ну в захист╕ ╖╖ мереж в╕д к╕бер╕нцидент╕в та розширюватимемо наше сп╕вроб╕тництво у сферах енергетично╖ безпеки, безпеки та безпеки ядерних матер╕ал╕в та об’╓кт╕в, еколог╕╖ та водокористування», - йдеться у заяв╕.

У н╕й м╕ститься об╕цянка продовження п╕дтримки Укра╖ну в протистоянн╕ загрозам ╖╖ демократичним ╕нституц╕ям, у тому числ╕ через п╕дтримку в╕льних ЗМ╤, а також протид╕╖ дез╕нформац╕╖ та втручанню в демократичн╕ процеси.

G7 надали та пооб╕цяли надати на потреби б╕женц╕в в╕йни з Укра╖ни понад 2,8 млрд долар╕в гуман╕тарно╖ допомоги в 2022 роц╕. Вони вчергове пооб╕цяли продовжувати надавати значну й пост╕йну гуман╕тарну п╕дтримку тим, хто постраждав в╕д рос╕йсько╖ в╕йни, зокрема для захисту прав ж╕нок ╕ д╕тей, захищати та п╕дтримувати вимушено перем╕щених ос╕б ╕ б╕женц╕в, а також надавати допомогу приймаючим кра╖нам.

рос╕ю вони закликали виконувати сво╖ зобов'язання за м╕жнародним гуман╕тарним правом ╕ негайно надати безпечний, швидкий ╕ безперешкодний гуман╕тарний доступ та забезпечити роботу безпечних проход╕в, що дозволить доставити гуман╕тарну допомогу в обложен╕ м╕ста, а цив╕льному населенню - безпечно д╕статися до м╕сця призначення за його вибором.

Кр╕м того, л╕дери вимагають, щоб рос╕я негайно дозволила безпечне повернення на Батьк╕вщину громадян Укра╖ни, вивезених у рф силою без ╖хньо╖ згоди. Окремо наголошу╓ться на тому, що рос╕я та ╖╖ представники повинн╕ поважати м╕жнародне гуман╕тарне право, включаючи права та захист в╕йськовополонених зг╕дно з Женевськими конвенц╕ями. Пол╕тики засудили ф╕ктивн╕ «суди», в результат╕ яких винесено смертний вирок в╕йськовослужбовцям Збройних сил Укра╖ни.

У заяв╕ засуджуються напади на цив╕льне населення, критично важливу ╕нфраструктуру, школи та дитяч╕ садки, медустанови, укра╖нськ╕ культурн╕ об’╓кти та загалом «спроби знищити ╕стор╕ю та культурну ╕дентичн╕сть Укра╖ни».

Кра╖ни С╕мки в╕тають та п╕дтримують роботу з розсл╕дування во╓нних злочин╕в та ╕нших жорстоких злочин╕в, у тому числ╕ з боку прокурора М╕жнародного крим╕нального суду (ICC), незалежно╖ м╕жнародно╖ ком╕с╕╖ з розсл╕дування, уповноважено╖ Радою ООН з прав людини (UNHRC), та роботу Експертно╖ м╕с╕╖ Московського механ╕зму Орган╕зац╕╖ з безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕ (ОБС╢), а також розсл╕дування Генерально╖ прокуратури Укра╖ни. Кра╖ни G7 актив╕зують пол╕цейське та судове сп╕вроб╕тництво з Укра╖ною ╕ з в╕дпов╕дними орган╕зац╕ями.

«Особи, як╕ безпосередньо вчинили во╓нн╕ злочини та ╕нш╕ жорсток╕ злочини, а також посадов╕ особи та в╕йськов╕ кер╕вники, в╕дпов╕дальн╕ за ╖х вчинення, повинн╕ бути притягнут╕ до в╕дпов╕дальност╕ в╕дпов╕дно до м╕жнародного права», - п╕дкреслю╓ться у заяв╕.

П╕дписанти закликали рос╕ю без жодних умов припинити сво╖ атаки на с╕льськогосподарську та транспортну ╕нфраструктуру Укра╖ни ╕ терм╕ново забезпечити в╕льний прох╕д с╕льськогосподарських суден з укра╖нських порт╕в у Чорному мор╕. Вони заявили про р╕шуч╕сть п╕дтримувати Укра╖ну у виробництв╕ та експорт╕ зерна, ол╕╖ та ╕ншо╖ с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖.

Водночас G7 залиша╓ться непохитною у сво╖й прихильност╕ безпрецедентним скоординованим санкц╕йним заходам у в╕дпов╕дь на загарбницьку в╕йну рос╕╖. Група також зобов’язу╓ться надавати Укра╖н╕ ф╕нансово-економ╕чну п╕дтримку.

У документ╕ наголошу╓ться, що держави G7 зобов’язуються продемонструвати глобальну в╕дпов╕дальн╕сть ╕ сол╕дарн╕сть, працюючи над подоланням м╕жнародних насл╕дк╕в рос╕йсько╖ агрес╕╖, особливо для найб╕льш вразливих верств населення.

Кер╕вники держав ╕ уряд╕в "Велико╖ с╕мки" в╕тали р╕шення ╢вропейсько╖ ради надати Укра╖н╕ та Молдов╕ статус кра╖ни-кандидата на членство в ╢С.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, Сам╕т G7 розпочався в нед╕лю ╕ тривав до в╕вторка. Окр╕м л╕дер╕в групи семи держав, участь у ньому взяли також президент ╢вроком╕с╕╖ Урсула фон дер Ля╓н ╕ голова Ради ╢С Шарль М╕шель. На сес╕ю, присвячену кл╕мату та енергетиц╕, запрошен╕ кер╕вники низки кра╖н, що розвиваються.

Другий день роботи сам╕ту розпочався сес╕╓ю, присвяченою Укра╖н╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 01.07.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24296

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков