Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДМИТРО КУЛЕБА: НЕ БУДЕ ТАКОГО МОМЕНТУ В ╤СТОР╤╥, КОЛИ НАМ БУДЕ «НЕ ДО КРИМУ»
М╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни нав╕в мегапереконливий доказ сво╓╖ в╕ри в нашу перемогу.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРО ПЕРЕГОВОРИ З РОС╤ЯНАМИ: ВОНИ ПРОПОНУЮТЬ НАМ ЗДАТИСЯ, ПРИЙНЯТИ ╥ХН╤Й "МИР"
За словами президента, перемовини з РФ - це коли "нам зав'язують руки, в╕др╕зають язик", а тод╕...


Ярослав Затилюк, ╕сторик: ╢ВРОПЕЙЦ╤ ВЖЕ ЗРОЗУМ╤ЛИ, ЩО УКРА╥НА - ФОРПОСТ, ЗА ЯКИМ ЗАВЕРШУ╢ТЬСЯ ╢ВРОПА ЦИВ╤Л╤ЗАЦ╤ЙНА
Прагненню ╕ руху укра╖нц╕в до ╓вропейських ц╕нностей понад 350 рок╕в.


ВАЛЕНТИН БУТ: З ДНЕМ ДЕРЖАВНОСТ╤, УКРА╥НО!
Небагато ╓ нин╕ нац╕й, як╕ могли б достеменно сказати з яким днем пов'язане виникнення ╖хньо╖...


Андр╕й Куликов, голова Ком╕с╕╖ з журнал╕стсько╖ етики: ЧАС В╤Д╤ЙТИ В╤Д БОРОТЬБИ З РОС╤ЙСЬКОЮ ПРОПАГАНДОЮ ДО АКТИВНОГО ╤ МАСОВОГО ТВОРЕННЯ УКРА╥НСЬКОГО ЯК╤СНОГО ПРОДУКТУ
Повномасштабна в╕йна рос╕╖ проти Укра╖ни дуже вплинула на умови роботи журнал╕ст╕в.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 01.07.2022 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 01.07.2022
ПОТР╤БНО, ЩОБ РОС╤Я ПРИПИНИЛА ВБИВАТИ ЛЮДЕЙ, ПОТР╤БНО ПРИТЯГТИ ╥╥ ДО В╤ДПОВ╤ДАЛЬНОСТ╤ ЗА ТЕРОРИЗМ

Шановн╕ пан╕ та панове!

Передус╕м хочу подякувати албанському головуванню в Рад╕ Безпеки ООН за оперативне скликання цього зас╕дання на прохання Укра╖ни й за можлив╕сть звернутися до вас.

На жаль, станом на цей час Орган╕зац╕я Об’╓днаних Нац╕й не ма╓ погодженого вс╕ма державами – членами ООН юридичного визначення поняття «держава-терорист». Але ця в╕йна, яку Рос╕я веде проти Укра╖ни, демонстру╓ не лише зм╕ст цього поняття, а й нагальну необх╕дн╕сть закр╕пити його саме юридично – на р╕вн╕ Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й – ╕ карати будь-яку державу-терориста.

Погляньте на под╕╖ лише к╕лькох дн╕в в Укра╖н╕, к╕лькох з╕ 125 дн╕в повномасштабно╖ в╕йни Рос╕╖ проти нашо╖ держави. Субота, 25 червня, – 62 рос╕йськ╕ ракети вдарили по наших м╕стах. Нед╕ля, 26 червня, – ╕ще 10 ракет. Зокрема, одна з них – по житловому комплексу в столиц╕ нашо╖ держави, у Ки╓в╕. Три поверхи звичайного будинку були зруйнован╕. ╤нша ракета роз╕рвалась у двор╕ звичайного дитячого садочка.

Понед╕лок, 27 червня, – ракетний удар по Кременчуку. Той, хто зд╕йснив цей удар, не м╕г не знати, що скерову╓ ракету по звичайному торговельному центру, по одному з багатьох шоп╕нг-молл╕в, як╕ ╓ в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Станом на цю годину в╕домо про загибель 18 людей, але ця к╕льк╕сть, на жаль, може зб╕льшитися; ще понад 50 людей поранен╕, ще десятки – у списку зниклих безв╕сти. Знайдено с╕м фрагмент╕в т╕л: в╕д╕рван╕ к╕нц╕вки, в╕д╕рван╕ вибухом руки й ноги людей. ╤ якщо рос╕йська держава стверджу╓, що ц╕ жертви н╕бито не в╕д ╖╖ ракетного удару, то я зараз пропоную Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й направити або спец╕ального представника Генерального секретаря ООН, або повноважну ком╕с╕ю на м╕сце цього теракту – в Кременчук, щоб ООН мала самост╕йну можлив╕сть д╕знатися всю ╕нформац╕ю та побачити, що це справд╕ рос╕йський ракетний удар.

Вчора ж рос╕йська арм╕я вдарила з реактивно╖ артилер╕╖ ще й по черз╕ людей, як╕ стояли по воду. Це було в м╕ст╕ Лисичанську Лугансько╖ област╕. Звичайн╕ люди, мирн╕. Н╕хто з них не був в╕йськовим. Просто черга по воду. В╕с╕м людей убито, серед них – 15-р╕чний хлопець, його звали Данило. А найстаршому серед загиблих було 68 рок╕в. ╤ я хочу, щоб ви почули зараз ╕мена чотирьох ж╕нок, убитих цим ударом: В╕ктор╕я, ╤рина, Олена, Людмила.

Майже щоденно жорстоких рос╕йських удар╕в зазна╓ Харк╕в. Т╕льки за вчора – дев'ять загиблих, 29 поранених, серед них – п’ятеро д╕тей. Я хочу, щоб ви знали ╖хн╕ ╕мена: Гл╕б – йому 12 рок╕в, Олег – йому 8 рок╕в, Михайло – йому 11 рок╕в, Григор╕й – йому 9 рок╕в, Артем – 10 рок╕в. Це був рос╕йський артилер╕йський удар по звичайних житлових будинках.

Сьогодн╕ о 5-й годин╕ ранку рос╕йська арм╕я вдарила ще по Микола╓ву й по м╕сту Очакову Микола╖всько╖ област╕. В Очаков╕ тро╓ людей убит╕. Д╕вчинка шести рок╕в – ╖╖ звали ╢ва. Чолов╕к на ╕м?я Магомет, йому було 76 рок╕в. ╤ ж╕нка на ╕м?я Галина, ╖й було 50 рок╕в. Серед поранених – дитина, хлопчик, йому всього лише три м╕сяц╕, в╕н народився вже п╕сля початку цього повномасштабного рос╕йського вторгнення, його звати Володимир, ╕ його стан дуже тяжкий – зараз в╕н перебува╓ в реан╕мац╕╖. Наголошую: дитина. Трим╕сячна дитина.

Ще дв╕ ракети за сьогодн╕ – по м╕сту Слов?янську. Це на Донбас╕ в наш╕й держав╕. На багатостраждальному Донбас╕, з якого Рос╕я знуща╓ться з 2014 року. Буквально за дек╕лька годин до цього мого звернення до вас, до Ради Безпеки ООН, дв╕ ракети вдарили по Одеськ╕й област╕. Також удару зазнало м╕сто Дн╕про, ╕ одна з цих ракет знищила станц╕ю техобслуговування автомоб╕л╕в. Не якусь в╕йськову станц╕ю – звичайний автосерв╕с...

╤ в мене запитання до вас, пан╕ та панове: хто з вас не погоджу╓ться, що це – тероризм? Якби у будь-як╕й частин╕ св╕ту будь-яка орган╕зац╕я ось так само, як Рос╕я вбива╓ укра╖нц╕в, вбивала б будь-яких мирних людей, то це точно було б визнано тероризмом. Така орган╕зац╕я стала б ворогом для всього людства. А отже, те, що кара╓ться на р╕вн╕ конкретних злочинц╕в ╕ злочинних орган╕зац╕й, не ма╓ залишатися безкарним ╕ на р╕вн╕ держави, яка стала терористичною. Щоденн╕ терористичн╕ акти. Без вих╕дних. Щоденно вони працюють терористами.

Статут ООН поклада╓ на Раду Безпеки «головну в╕дпов╕дальн╕сть за п╕дтримання м╕жнародного миру й безпеки». Стаття 6 розд╕лу 2 Статуту ООН ч╕тко говорить, що «член Орган╕зац╕╖, який систематично порушу╓ принципи, встановлен╕ в цьому Статут╕, може бути виключений з Орган╕зац╕╖ Генеральною Асамбле╓ю за рекомендац╕╓ю Ради Безпеки».

Хоча Рос╕я порушу╓ фундаментальн╕ принципи ООН та м╕жнародного правопорядку, вона дос╕ не притягнута до в╕дпов╕дальност╕ саме на глобальному р╕вн╕. Вона дос╕ залиша╓ться в структурах ООН ╕ нав╕ть користу╓ться прив╕леями кр╕сла, яке займа╓, – кр╕сла пост╕йного члена Ради Безпеки ООН, яке Рос╕я займа╓ лише через недалекоглядн╕сть пол╕тик╕в час╕в завершення «холодно╖ в╕йни».

Рос╕я не ма╓ права брати участ╕ в обговореннях ╕ голосуваннях щодо в╕йни проти Укра╖ни, яка ╓ неспровокованою та просто колон╕заторською з боку Рос╕╖. Я закликаю вас позбавити делегац╕ю держави-терориста повноважень у Генеральн╕й Асамбле╖ ООН, ╕ це можливо. Це необх╕дно. Це справедливо! Це чесно! Рос╕я не ма╓ права залишатись у Радбез╕. ╤ цей шлях не занадто тернистий, як декому може здаватися, якщо виявити посл╕довн╕сть ╕ належну пол╕тичну волю. Це ╓диний лог╕чний шлях, щоб Статут ООН працював ╕ його поважали вс╕ члени Орган╕зац╕╖.

Ба б╕льше, наша Орган╕зац╕я вже ма╓ достатню силу, щоб притягти до в╕дпов╕дальност╕ державу-терориста. Розд╕л 7 Статуту ООН дозволя╓ створити спец╕альний м╕жнародний трибунал для розсл╕дування д╕й рос╕йських окупант╕в на укра╖нськ╕й земл╕. Слово «геноцид» звучало неодноразово. ╤ ви вс╕ бачили, що наробили рос╕йськ╕ окупанти в нашому м╕ст╕ Буч╕. Кожен з вас може отримати ╕нформац╕ю про те, ск╕льки братських могил з’явилося навколо одного т╕льки м╕ста Мар╕уполя п╕сля того, як рос╕йська арм╕я його знищила. Це було п╕вм╕льйонне м╕сто! Тепер це ру╖ни.

У випадку з геноцидом у Руанд╕ Радбез ООН створив м╕жнародний трибунал протягом шести м╕сяц╕в в╕д початку геноциду. В╕д початку повномасштабного рос╕йського вторгнення на територ╕ю Укра╖ни минуло понад чотири м╕сяц╕. В╕д початку в╕йни Рос╕╖ проти Укра╖ни на Донбас╕ та окупац╕╖ укра╖нського п╕вострова Крим, що неодноразово засуджено на р╕вн╕ Генасамбле╖ ООН, минуло в╕с╕м рок╕в.

Потр╕бно д╕яти негайно ╕ зробити все, щоб Рос╕я припинила вбивати д╕тей, дорослих людей – ус╕х. Треба притягти ╖╖ до в╕дпов╕дальност╕ за тероризм, ╕накше вона може перенести терористичну активн╕сть ╕ на територ╕ю ╕нших держав ╢вропи, Аз╕╖. Кра╖ни Балт╕╖, Польща, Молдова, Казахстан… Багато нац╕й вже чули погрози в╕д рос╕йських посадовц╕в ╕ державних пропагандист╕в.

Я вдячний ус╕м сумл╕нним ╕ цив╕л╕зованим державам, як╕ под╕ляють нашу позиц╕ю й допомагають захищати м╕жнародний правопорядок. Це зас╕дання Ради Безпеки скликане п╕сля рос╕йського удару по Кременчуку. Але насправд╕ зас╕дання Ради Безпеки ООН можна взагал╕ не переривати й продовжувати ц╕лодобово день за днем, щоб встигати обговорити кожен терористичний акт рос╕йсько╖ держави.

Статут ООН да╓ вс╕ важел╕, щоб вплинути на будь-якого порушника правил Орган╕зац╕╖, на будь-якого агресора, на будь-яку державу-терориста. ╤ я закликаю вас скористатися цими важелями. Обов’язково позбавити рос╕йську делегац╕ю можливост╕ ман╕пулювати ООН. Обов’язково зробити для Рос╕╖ неможливим перебування в Радбез╕, поки ╖╖ терор трива╓. Обов’язково створити трибунал для розсл╕дування всього, що наробили рос╕йськ╕ в╕йськов╕ проти укра╖нц╕в. ╤ обов’язково треба дати на р╕вн╕ ООН юридичне визначення поняттю «державний тероризм». Ус╕ д╕╖ Рос╕╖ повинн╕ отримати юридичну оц╕нку – глобальн╕ санкц╕╖ за те, що вона руйну╓ м╕жнародний правопорядок.

Дякую вам за увагу ╕ хочу сказати ще т╕льки одне. Р╕зн╕ кра╖ни св╕ту можуть по-р╕зному ставитися до в╕йни, до будь-яко╖ в╕йни. Але в кожн╕й кра╖н╕ св╕ту однаково вшановують пам’ять загиблих. Не т╕льки в╕йськових, а кожно╖ людини, кожно╖ дитини, яка гине через таку трагед╕ю, як в╕йна. Це в╕дбува╓ться завжди.

Люди з повагою ╕ з╕ сп╕вчуттям ставляться до тих, хто п╕шов ╕ чи╓ життя було несправедливо забране. Т╕льки вбивц╕ не вшановують пам’ят╕ тих, кого вони вбили. ╤ я прошу зараз вас – ╕ буду вам вдячний – вшанувати пам’ять ус╕х укра╖нц╕в, хто загинув у ц╕й в╕йн╕. Ус╕х дорослих, ус╕х наших д╕точок. Десятки тисяч людей. Я прошу зараз вшанувати хвилиною мовчання ╖хню пам'ять.

Дякую.

www.president.gov.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 01.07.2022 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24295

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков