Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4264)
З потоку життя (7284)
Душі криниця (3924)
Українці мої... (1569)
Резонанс (1837)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (580)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (120)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (117)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...


Н╤ХТО НЕ ЗАБУТИЙ?
“Н╕хто не забутий. Н╕що не забуто”. Це - улюблен╕ слова рос╕йських передач, та ще...


ГЕРО╥ УКРА╥НИ: ДОСТОЙНИКИ, НОМЕНКЛАТУРНИКИ ТА НЕГ╤ДНИКИ
А разом ╕з тим Героями Укра╖ни стало чимало номенклатурних д╕яч╕в, грошовитих б╕знесмен╕в,...


УКРА╥НА НЕ Б╤ДНА, А ОБКРАДЕНА ДЕРЖАВА
Коловорот конвертац╕╖ влади у ф╕нансов╕ ресурси ма╓ бути зупинений
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 24.06.2022 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 24.06.2022
КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ

Цю ╕стор╕ю розпов╕ла мен╕ родичка, прац╕вниця в╕дд╕лення банку, одного з обласних центр╕в Зах╕дно╖ Укра╖ни. Перепов╕даю досл╕вно.

Розпочата Рос╕╓ю в╕йна спричинила пот╕к б╕женц╕в, вимушених переселенц╕в. Зокрема у Галичин╕, на Волин╕ опинилися тисяч╕ людей з╕ Сходу нашо╖ держави, шукаючи прихистку на б╕льш безпечних теренах. Але ╕ тут ╕нколи бомблять...

Зав╕дувач в╕дд╕лення банку (назвемо ╖╖ п. Олена) заприм╕тила серед гурту вимушених переселенц╕в молоду маму з трир╕чною донечкою. Родом вони з Луганщини. Випадково зустр╕ла ╖х б╕ля пункту ре╓страц╕╖ таких ос╕б. Сама запропонувала замешкати у не╖. Адже прожива╓ одна у чотирик╕мнатн╕й квартир╕. Чолов╕к помер. Д╕ти з с╕м'ями мають власн╕ помешкання. Син служить у ЗСУ. Не уникав призову! Т╕сно не буде.

Усе йшло, як кажуть, гладко. На те, що гостя сп╕лкувалася виключно рос╕йською мовою, хоч добре знала укра╖нську, п. Олена не звертала уваги. Нехай соб╕... Щоправда, дитинка частенько прокидалася посеред ноч╕, плакала. Чимось була налякана. Пан╕ Олена ╕нколи сама бралася заспокоювати д╕вчинку. Не дивувалася, бо згадувала сво╖х д╕тей, як т╕, маленькими, також часто плакали по ночах.

На день народження п. Олени з╕бралися найближч╕ друз╕, прийшов дехто з р╕дн╕. У час в╕йни не до гучних забав. Запросили до столу й квартирантку з дитинкою.

П╕д зак╕нчення веч╕рки д╕вчинка знову розплакалася. Вс╕ стали ╖╖ заспокоювати, пот╕шати. Пот╕м мама взяла дитинку на руки й промовила:

- Не плач. Невдовз╕ прийде Пут╕н ╕ вс╕х нас визволить...

Господиня ╕ гост╕ зац╕пен╕ли...

Переселенка розпочала монолог (зв╕сно, рос╕йською мовою):

- Хоч уже надивилася западенського телебачення, але я не в╕рю жодному слову вашо╖ пропаганди. Це ваш╕ бандер╕вськ╕ в╕йська бомблять наш╕ м╕ста ╕ села, вбивають мирних мешканц╕в. А Пут╕н ╖х, навпаки, захища╓. Це не його ракети полет╕ли на Харк╕в, Черн╕г╕в, Ки╖в, Суми, на Сх╕дну ╕ П╕вденну Укра╖ну, а ваш╕. Ми хочемо «русского м╕ра».

- Чому ж ви тод╕ вт╕кали на Зах╕дну Укра╖ну, у «бандер╕вське кубло», а не в Рос╕ю? - запитав хтось з гостей. - Чому ж т╕ рег╕они, як╕ наймасов╕ше голосували за пророс╕йських пол╕тик╕в, тепер найб╕льше потерпають в╕д того ж «русского м╕ра»?

- Ви - багатш╕, вам краще живеться, н╕ж у Рос╕╖, - в╕друбала та. - Але я хочу, щоб Зах╕дна Укра╖на, вся Укра╖на була у склад╕ Рос╕╖. Ми - ╓диний народ! А потерпа╓мо через вас. Бандер╕вц╕в потр╕бно л╕кв╕дувати!

Пояснювати щось переселенц╕ було год╕, тим паче «перевиховувати». Де ╖╖ чолов╕к, батьки - н╕чого не розпов╕дала, говорити на цю тему в╕дмовлялася нав╕др╕з, або щось ута╓мничувала.

Господиня п. Олена застерегла:

- Так╕ слова, така аг╕тац╕я у час во╓нного стану - крим╕нал. Все це прир╕вню╓ться до державно╖ зради. Однак в╕дпов╕дати таки доведеться за укра╖нським законом. Н╕хто з нас не буде доносити на вас у в╕дпов╕дн╕ органи. Але це перше й останн╓ попередження! Бо приховування злочину - також злочин. Н╕ч переночу╓те, за двер╕ не виставлю. Завтра я сама допоможу звернутися вам у пункт переселенц╕в чи то б╕женц╕в. Там п╕дшукають вам ╕нше помешкання. Зрештою, вже розгорнуте спец╕альне м╕стечко для тимчасово перем╕щених ос╕б. Допоможуть з╕ садочком для дитини, для вас - з роботою.

...Так ╕ сталося.

На щастя, що так╕ брутальн╕ випадки поодинок╕. Отож п╕дсумкових висновк╕в з них робити не варто. Б╕льш╕сть мешканц╕в визволених в╕д рос╕йських окупант╕в м╕ст ╕ с╕л дякують ЗСУ, волонтерам, схиляють голови перед полеглими укра╖нськими б╕йцями; переселенц╕ дякують добрим людям, як╕ надали ╖м прихисток.

Тарас ЛЕХМАН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 24.06.2022 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24293

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков