Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.


УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 17.06.2022 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 17.06.2022
ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА

ФОТОХРОН╤КА В╤ЙНИ

В укра╖нських школах зак╕нчився навчальний р╕к. Випускники вир╕шили, що в╕йна, яка зруйнувала ╖хн╕ навчальн╕ заклади, не переможе мр╕╖, й закарбували цю стор╕нку свого життя на св╕тлинах ╕ в╕део.

Так з’явилися випускн╕ фотоальбоми на тл╕ руйнувань. Прощальн╕ шк╕льн╕ вальси станцювали на тл╕ знищених шк╕л, пишн╕ сукн╕, як╕ купували на випускн╕ вечори, довелося вдягнути на ру╖ни, зам╕сть святкувань влаштували флешмоби.

Серед цьогор╕чних випускник╕в багато тих, хто попрощалися з╕ сво╖ми школами назавжди. Принаймн╕ в тому вигляд╕ навчальних заклад╕в, до якого звикли. Адже 111 заклад╕в загально╖ середньо╖ осв╕ти, за даними М╕н╕стерства осв╕ти Укра╖ни станом на 31 травня, зруйнован╕ вщент унасл╕док повномасштабного вторгнення рф. Пошкоджено 830 шк╕л.

Випускники житомирського л╕цею №25, ╖хн╕ батьки, вчител╕ символ╕чно попрощалися з буд╕влею, яку 4 березня рос╕яни зруйнували ав╕аударом. Д╕ти й осв╕тяни прийшли з десятками маленьких дзвоник╕в до ру╖н, вигукуючи "В╕ват, л╕цей!".

Станцювали вальс на ру╖нах сво╓╖ школи №134 десять одинадцятикласник╕в-харк╕в’ян. З╕братися змогла лише третина учн╕в – решта ви╖хала за меж╕ Харкова. У буд╕вл╕ навчального закладу на вулиц╕ Шевченка 27 лютого забарикадувалися рос╕йськ╕ спецпризначенц╕. Укра╖нськ╕ захисники знешкодили там ворога, але школа внасл╕док бою зазнала великих руйнувань.

Для вальсування вчорашн╕ школяр╕ обрали п╕сню про розбомблене щастя "Мр╕я", яку написала укра╖нська сп╕вачка Jerry Heil (Яна Шама╓ва). Територ╕ю п╕д час запису в╕део охороняли в╕йськов╕.

Учениця цього ж навчального закладу Валер╕я прийшла до сво╓╖ розстр╕ляно╖ школи у яскрав╕й червон╕й сукн╕, щоб зробити випускне фото.

"... мен╕ 16 рок╕в... навчалася в школ╕ 134 у Харков╕... було дуже багато друз╕в з╕ школи, ми були як одна велика с╕м'я... З д╕вчатами ми вибирали сукн╕ та рад╕ли, що вс╕ будуть дуже красив╕ в день випускного. Але до нас прийшoв "рyсский мир" та зруйнував вс╕ наш╕ плани, про як╕ ми так мр╕яли!", – под╕лилася словами Валер╕╖ ╖╖ т╕тка Анна ╢п╕шева на сво╖й стор╕нц╕ у Фейсбуц╕. 

Вир╕шили сфотографуватися для випускного альбому на ру╖нах свого навчального закладу ╕ одинадцятикласники Новгород-С╕версько╖ школи №2 на Черн╕г╕вщин╕.

"Випускний альбом учн╕в 11 класу у цьому роц╕ вигляда╓ так! У них вкрали дитинство, свято останнього дзвоника та випускний веч╕р", – п╕дписали фото на стор╕нц╕ Новгород-Сiверсько╖ загальноосвiтньо╖ школи I-III ступенiв № 2 у Фейсбуц╕.

А учн╕ трьох одинадцятих клас╕в Черн╕гова пристали на пропозиц╕ю франк╕вського фотографа Стан╕слава Сеника створити випускний альбом на тл╕ м╕ських руйнувань.

"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться, незалежно в╕д умов", – розпов╕ла "Сусп╕льному" випускниця  загальноосв╕тньо╖ спец╕ал╕зовано╖ школи ф╕зико-математичного проф╕лю №12 Катерина, одна з учасниць фотопро╓кту.

Випускники сам╕ обирали локац╕╖ для фотографування. Ними стали ру╖ни торгового центру, житлового будинку на вулиц╕ Чорновола, згор╕лий гуртожиток в м╕крорайон╕ Шерстянка, пон╕вечен╕ цив╕льн╕ автомоб╕л╕, рештки в╕йськово╖ техн╕ки рос╕ян, яку знищили Збройн╕ сили Укра╖ни.

В╕нницьк╕ випускники зам╕сть святкових вечор╕в створили патр╕отичн╕ в╕део з виконанням г╕мну с╕чових стр╕льц╕в "Ой, у луз╕ червона калина". Ця п╕сня вже стала символом нац╕онального супротиву в боротьб╕ з рос╕йською агрес╕╓ю.

Публ╕кували ролики у соц╕альних мережах з хештегом #Vypusknyky2022_Peremoga.

На Тернопольщин╕ випускники Хоростк╕всько╖ школи №2 св╕й останн╕й шк╕льний вальс присвятили тим, хто назавжди залишиться одинадцятикласником.

"Зруйнован╕ школи, але не зруйнован╕ мр╕╖. Спален╕ п╕дручники, але не знання. Поламан╕ плани, але не втрачен╕ над╕╖", – йдеться в опис╕ до в╕део, яке вже набрало майже 35 тисяч перегляд╕в на YouTube.

Локац╕ями для танцю символ╕чно стали укра╖нське поле та стад╕он.

"Ми вир╕шили, що св╕й вальс випускники затанцюють у пол╕, адже багато шк╕л Укра╖ни зруйновано. Наступна локац╕я – стад╕он. М╕сце для сильних духом ╕ ф╕зично. А саме такою ╓ укра╖нська молодь. Наприк╕нц╕ композиц╕╖ кроки вальсу ми виконували самост╕йно, без партнер╕в, адже багато випускник╕в роз’╖хались по св╕ту ╕ ця страшна в╕йна роз’╓днала безл╕ч укра╖нських пар", – розпов╕ла "Сусп╕льному" вчителька укра╖нсько╖ мови Хоростк╕всько╖ школи №2 Галина Ворона.

Зак╕нчу╓ться соц╕альний ролик житт╓ствердно, бо його автори в╕рять у перемогу Укра╖ни.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, 24 лютого 2022 року рос╕я розпочала повномасштабне вторгнення в Укра╖ну, чим продовжила в╕йськову агрес╕ю, що трива╓ з 2014 року. В╕йська рф проводять масован╕ бомбардування та обстр╕ли укра╖нських м╕ст ╕ с╕л, розв’язали масовий терор проти цив╕льного населення на тимчасово захоплених територ╕ях.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 17.06.2022 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24273

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков