Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4365)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4018)
Українці мої... (1627)
Резонанс (2008)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1820)
Крим - наш дім (785)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (205)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (160)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Д╤ДУСЬ ПО╥ХАВ»
Експерт заявив, що псих╕ка Пут╕на остаточно дала зб╕й…


ПАРАНОЯ ПУТ╤НА
Якого регресу зазнавали погляди л╕дера рос╕╖ упродовж б╕льш як двох десятк╕в рок╕в його...


ПАРЛАМЕНТ БРИТАН╤╥ ВИЗНАВ ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
╤сторична справедлив╕сть ╓ "ключем до розум╕ння, хто ╕ що ╓ справжн╕м злом"…


Ц╤ ПРОЦЕСИ БУДУТЬ ПОСТ╤ЙНИМИ ДО ПОВНО╥ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ У В╤ЙН╤
Дан╕лов не виключа╓ появу рос╕йських добровольц╕в у Брянськ╕й, Курськ╕й, Воронезьк╕й областях…


НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ПУТ╤НА: ЯКА РЕАЛЬНА МЕТА “Б╢ЛГОРОДСЬКО╥ ОПЕРАЦ╤╥”?
Курська, Брянська, Б╓лгородська област╕ — це понад 700 км кордону з Укра╖ною. Повн╕стю...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 20.05.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 20.05.2022
КРИМОСУДДЯ

Громадянська журнал╕стка ╤рина Дан╕лович зазнала катувань, зд╕йснене окупац╕йною адм╕н╕страц╕╓ю рф в Криму, що становить во╓нний злочин та ма╓ розсл╕дуватися М╕жнародним крим╕нальним судом.

Про це на сайт╕ КримSOS пов╕домив анал╕тик громадсько╖ орган╕зац╕╖ ╢вген╕й Ярошенко, переда╓ Укр╕нформ.

Як пов╕домлялося ран╕ше, громадянську журнал╕стку утримували 8 дн╕в у буд╕вл╕ ФСБ. Проводили тестування на пол╕граф╕ та погрожували вивезти до л╕су, якщо вона щось буде приховувати. Весь цей час ╖╖ годували один раз на день. Згодом ╖й запропонували п╕дписати як╕сь порожн╕ бланки в обм╕н на "зв╕льнення". П╕сля того, як вона це зробила, ╖й пов╕домили, що в ╖╖ сумц╕ н╕бито знайшли дв╕ст╕ грам╕в вибух╕вки ╕ в╕двезли до суду для обрання запоб╕жного заходу.

"Таке поводження з ╤риною Данилович може бути розц╕нено як катування. Катування може включати навмисне запод╕яння посадовими особами сильного болю, ф╕зичного чи морального страждання, щоб отримати в╕д певно╖ особи як╕сь в╕домост╕ чи з╕знання у якомусь вчинку", - наголосив Ярошенко.

Анал╕тик КримSOS зазначив, що М╕жнародне право забороня╓ катування у будь-який час, в будь-якому м╕сц╕ та за будь-яких обставин – в╕йна, окупац╕я, надзвичайний стан тощо. Катування в окупованому Криму можуть п╕дпадати п╕д юрисдикц╕ю М╕жнародного крим╕нального суду як во╓нний злочин чи розсл╕дуватися ╕ншими державами в рамках механ╕зму ун╕версально╖ юрисдикц╕╖.

Ран╕ше, 12 травня, рос╕йськ╕ окупанти висунули п╕дозру кримськ╕й медсестр╕ та громадянськ╕й журнал╕стц╕ ╤рин╕ Данилович у незаконному "виготовленн╕, перевезенн╕ чи збер╕ганн╕ вибухових речовин", що передбача╓ позбавлення вол╕ в╕д 6 до 8 рок╕в та штраф до 100 тисяч рубл╕в (45 тис. грн).

 

ВИКРАДЕНИХ АКТИВ╤СТ╤В ВИВОЗЯТЬ У КРИМ

Декого з них тримають у секретному бокс╕ С╤ЗО С╕мферополя.

118 актив╕ст╕в, журнал╕ст╕в ╕ представник╕в влади були викраден╕ на тимчасово захоплених територ╕ях Херсонсько╖ ╕ Запор╕зько╖ областей, декого з них тримають у секретному бокс╕ С╤ЗО С╕мферополя.

Про це на бриф╕нгу в Укр╕нформ╕ пов╕домив голова Кримськотатарського ресурсного центру,  Ескендер Бар╕╓в, пов╕домля╓ кореспондент агентства.

“За нашими даними, зараз 118 ос╕б на територ╕╖ Херсонщини та Запор╕зько╖ област╕ насильно викрадено окупантами, з них 18 – представники кор╕нного кримськотатарського народу”, – сказав Бар╕╓в.

Ут╕м, за його словами, к╕льк╕сть викрадених людей набагато б╕льша.

“Я не можу сказати, що це повн╕ дан╕, це т╕ дан╕, як╕ доступн╕ нам. З╕ 118 насильно викрадених людей частина повернулася додому п╕сля тортур, про частину викрадених ╕нформац╕я нев╕дома, а частина перебува╓ у Криму”, - зазначив правозахисник.

Як в╕н зауважив, в╕домо, що з захоплених територ╕й або з адм╕нмеж╕ з Херсонською областю до окупованого Криму вивезли п'ятьох кримських татар, щодо яких судами прийнято незаконн╕ р╕шення про арешт.

Бар╕╓в розпов╕в, що актив╕ст╕в можуть тримати у так званому бокс╕ С╕мферопольського С╤ЗО, про який н╕чого не в╕домо н╕ пол╕тв'язням, як╕ там сидять, н╕ нав╕ть адвокатам.

“Наприклад, ситуац╕я, що склалася з журнал╕сткою Данилович. Вона була викрадена ╕ пом╕щена в цей бокс, ╕ про це стало в╕домо лише п╕сля подання заяви адвокатом Азаматовим… У нас ╓ ╕нформац╕я про те, що там перебувають ╕ люди, яких вивезли з окупованих територ╕й Укра╖ни”, - заявив Бар╕╓в.

Кер╕вник КРЦ уточнив, що кримських татар, як правило, затримують ╕ п╕ддають допитам ╕ катуванням за причетн╕сть до нац╕онального руху, до Меджл╕су, до батальйону "Аскер", батальйону ╕мен╕ Номана Челеб╕дж╕хана, а також до блокади Криму.

“Вони (загарбники - ред.) шукають таких людей. Вони створили в Ген╕чеську, в 17 училищ╕, п╕двал-кат╕вню, там окупанти проводять допити та тортури людей. Як правило, у чолов╕к╕в забирають машини, вимагають грош╕, а пот╕м п╕сля тортур викидають на кладовище або залишають на дороз╕", - стверджу╓ глава КРЦ.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, рос╕йськ╕ загарбники викрадають мирних жител╕в Херсонсько╖ област╕, серед яких журнал╕сти, кер╕вники громад, депутати, актив╕сти. Загальна к╕льк╕сть викрадених окупантами людей нев╕дома.

М╕жнародний ком╕тет Червоного Хреста закликають направити сво╖х представник╕в для надання гуман╕тарно╖ допомоги незаконно затриманим мирним громадянам, ф╕ксац╕╖ ╖х м╕сць перебування та сприяння припиненню тортур та якнайшвидшому зв╕льненню.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 20.05.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24209

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков