Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
$40 М╤ЛЬЯРД╤В ДЛЯ УКРА╥НИ
Байден оголосив про вид╕лення додатково╖ артилер╕╖ та ╕ншо╖ збро╖.


ПЕРЕМОВИ ЧИ ПЕРЕМОГА?
Здача нас в "оренду" Москов╕╖ ще на п'ятнадцять рок╕в, а з великою ймов╕рн╕стю й назавжди, було б...


НА ПЕР╤ОД НЕЗАКОННОГО ЗАТРИМАННЯ
Зеленський призначив держстипенд╕ю Нар╕ману Джелялову.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену у Криму журнал╕стку знайшли в С╕мферопольському С╤ЗО.


ЦЯ ЦИФРА ЩОМ╤СЯЦЯ ЗРОСТА╢…
Сумарна тривал╕сть покарання кримських пол╕тв'язн╕в перевищила тисячу рок╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 13.05.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 13.05.2022
ЗМУШУЮТЬ ВОЮВАТИ ПРОТИ СВО╢╥ БАТЬК╤ВЩИНИ

Укра╖нц╕в в Криму призивають в рос╕йську арм╕ю ╕ змушують воювати проти сво╓╖ Батьк╕вщини, в╕дмова загрожу╓ ув’язненням та тюремними терм╕нами, а л╕дер╕в кримськотатарського народу та укра╖нських актив╕ст╕в заарештовують ╕ ув’язнюють за звинувачуваннями у шпигунств╕, саботаж╕ та тероризм╕.

Про це перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Ем╕не Джапарова сказала на 34-й сес╕╖ Ради ООН з прав людини в Женев╕, пов╕домля╓ власкор Укр╕нформу.

«Ситуац╕я в Криму затьмарю╓ться новою хвилею активно╖ во╓нно╖ агрес╕╖ рф в Укра╖н╕. Укра╖нц╕в в Криму призивають в рос╕йську арм╕ю ╕ змушують воювати проти сво╓╖ Батьк╕вщини. В╕дмова загрожу╓ ув’язненням та тюремними терм╕нами. Вони позбавлен╕ права волод╕ти землею в Криму, вчитися р╕дною мовою. Рел╕г╕йн╕ установи закривають або арештовують окупац╕йною владою», - сказала Джапарова.

Вона наголосила на тому, що л╕дер╕в кримськотатарського народу та укра╖нських актив╕ст╕в заарештовують ╕ ув’язнюють на терм╕ни до двох десятил╕ть за звинувачуваннями у шпигунств╕, саботаж╕ та тероризм╕.

 

УКРА╥НЦ╤В ╤З ЗАХОПЛЕНИХ ТЕРИТОР╤Й ПРИМУСОВО ВИВОЗЯТЬ ╤ САДЯТЬ ДО КРИМСЬКИХ В’ЯЗНИЦЬ

в╕йська рф примусово вивозять укра╖нц╕в з захоплених територ╕й ╕ пом╕щають ╖х у кримськ╕ в'язниц╕, за в╕дмову сп╕впрацювати з окупац╕йними "адм╕н╕страц╕ями" - вбивають.

Про це перша заступниця м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Ем╕не Джапарова заявила на 34-╕й сес╕╖ Ради ООН з прав людини в Женев╕, пов╕домля╓ кореспондент Укр╕нформу.

«Ми отриму╓мо тривожну ╕нформац╕ю в╕д правозахисник╕в про використання кримських в’язниць для укра╖нц╕в, незаконно утримуваних ╕ примусово переселених з новоокупованих територ╕й мо╓╖ кра╖ни, зокрема з Херсона. Також рос╕яни запустили новий про╓кт - створення так звано╖ «херсонсько╖ народно╖ республ╕ки», шантажуючи людей, вбиваючи лише за в╕дмову сп╕впрац╕ з колаборац╕йною "новою адм╕н╕страц╕╓ю". Йдеться про Мел╕тополь, Мар╕уполь та ╕нш╕ м╕ста», - наголосила Джапарова.

Читайте також: Джапарова провела в╕деозустр╕ч з учасниками Кримсько╖ платформи

Вона закликала Раду та кра╖ни-члени до р╕шучих д╕й ╕ наголосила на кричущих порушеннях прав людини, заф╕ксованих у районах Ки╖всько╖, Черн╕г╕всько╖, Сумсько╖ та Харк╕всько╖ областей наприк╕нц╕ лютого та протягом березня, коли там перебували рос╕йськ╕ в╕йська.

«Тисяч╕ невинних мирних жител╕в були страчен╕ в присутност╕ член╕в ╖хн╕х с╕мей, ж╕нки, з╜валтован╕ на очах ╖хн╕х д╕тей, ц╕л╕ родини заживо похован╕ п╕д уламками зруйнованих буд╕вель. Рос╕йська влада в╕дпов╕ла на ц╕ зв╕рства по-сво╓му – все заперечуючи, поширюючи дез╕нформац╕ю, присвоюючи вищ╕ звання бригад╕, яка ско╖ла ц╕ злочини в м╕ст╕ Буча», - заявила перша заступниця м╕н╕стра.

Вона також закликала Раду ООН з прав людини вжити нев╕дкладних крок╕в задля забезпечення в╕дпов╕дальност╕ за груб╕ порушення прав людини та злочини проти м╕жнародного права ╕ п╕дтримати резолюц╕ю «Пог╕ршення ситуац╕╖ з правами людини в Укра╖н╕ внасл╕док рос╕йсько╖ агрес╕╖».

Читайте також: Джапарова – про визнання св╕том рос╕╖ державою-спонсором тероризму: Це пол╕тичний тиск

Зокрема, вона нагадала про Мар╕уполь, який був перетворений на поп╕л, та про ст╕йкий оп╕р, який продовжують чинити укра╖нськ╕ захисники, тримаючи позиц╕╖ на «Азовстал╕».

«В╕йна москви, розпочата з порушенням Статуту ООН ╕ фундаментальних принцип╕в м╕жнародного права, ╓ в╕йною проти вс╕х нас. ╤ лише тод╕, коли св╕т буде сол╕дарним з укра╖нським народом, це зло можна перемогти», - наголосила Джапарова.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 13.05.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24190

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков