Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
$40 М╤ЛЬЯРД╤В ДЛЯ УКРА╥НИ
Байден оголосив про вид╕лення додатково╖ артилер╕╖ та ╕ншо╖ збро╖.


ПЕРЕМОВИ ЧИ ПЕРЕМОГА?
Здача нас в "оренду" Москов╕╖ ще на п'ятнадцять рок╕в, а з великою ймов╕рн╕стю й назавжди, було б...


НА ПЕР╤ОД НЕЗАКОННОГО ЗАТРИМАННЯ
Зеленський призначив держстипенд╕ю Нар╕ману Джелялову.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену у Криму журнал╕стку знайшли в С╕мферопольському С╤ЗО.


ЦЯ ЦИФРА ЩОМ╤СЯЦЯ ЗРОСТА╢…
Сумарна тривал╕сть покарання кримських пол╕тв'язн╕в перевищила тисячу рок╕в.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 13.05.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 13.05.2022
"ПУТ╤Н НЕ МА╢ ВИГРАТИ В╤ЙНУ"

У G7 наголосили на повн╕й сол╕дарност╕ та п╕дтримц╕ мужнього захисту Укра╖ною свого суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ та ╖╖ боротьби за мирне, процв╕таюче та демократичне майбутн╓.

Л╕дери кра╖н "Велико╖ с╕мки" запевнили у подальш╕й п╕дтримц╕ Укра╖ни у протистоянн╕ рос╕йськ╕й агрес╕╖ й засудили вторгнення РФ. Також вони зобов'язались посилити тиск на Рос╕ю, зокрема - в╕дмовившись в╕д рос╕йських нафти й газу.

Про це сказано в оприлюднен╕й на сайт╕ Б╕лого дому заяв╕ л╕дер╕в кра╖н G7 за п╕дсумками в╕ртуально╖ зустр╕ч╕ з президентом Володимиром Зеленським, яку провели у нед╕лю.

У заяв╕ зазнача╓ться, що через 77 рок╕в п╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни президент РФ Володимир Пут╕н ╕ його режим вир╕шили вторгнутися в Укра╖ну.

"Так╕ д╕╖ ганьблять Рос╕ю та ╕сторичн╕ жертви ╖╖ народу... Рос╕я порушила заснований на правилах м╕жнародний порядок, зокрема Статут ООН, задуманий п╕сля Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, щоб позбавити наступн╕ покол╕ння в╕д лиха в╕йни", – йдеться в заяв╕.

Л╕дери G7 продовжать надавати Укра╖н╕ п╕дтримку

У G7 наголосили на повн╕й сол╕дарност╕ та п╕дтримц╕ мужнього захисту Укра╖ною свого суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ та ╖╖ боротьби за мирне, процв╕таюче та демократичне майбутн╓.

"Президент Зеленський заявив, що к╕нцевою метою Укра╖ни ╓ забезпечення повного виведення рос╕йських в╕йськових сил ╕ техн╕ки з ус╕╓╖ територ╕╖ Укра╖ни та забезпечення ╖╖ здатност╕ захистити себе в майбутньому, ╕ подякував членам G7 за п╕дтримку. У зв’язку з цим Укра╖на наголосила, що розрахову╓ на сво╖х м╕жнародних партнер╕в, зокрема на член╕в G7, у наданн╕ необх╕дно╖ допомоги у сфер╕ обороноздатност╕, а також з метою забезпечення швидкого та ефективного в╕дновлення економ╕ки Укра╖ни та забезпечення ╖╖ економ╕чно╖ та енергетично╖ безпеки", - зазначили л╕дери "Велико╖ с╕мки".

Л╕дери кра╖н G7 пооб╕цяли продовжувати в╕йськову та оборонну допомогу Збройним Силам Укра╖ни, п╕дтримувати Укра╖ну в захист╕ ╖╖ мереж в╕д к╕бератак та розширювати сп╕вроб╕тництво, у тому числ╕ з питань ╕нформац╕йно╖ безпеки. "Ми й надал╕ п╕дтримуватимемо Укра╖ну у п╕двищенн╕ ╖╖ економ╕чно╖ та енергетично╖ безпеки", - йдеться в заяв╕.

"Сьогодн╕ ми, "Велика с╕мка", запевнили президента Зеленського у наш╕й пост╕йн╕й готовност╕ взяти додатков╕ зобов'язання для допомоги Укра╖н╕ забезпечити ╖╖ в╕льне ╕ демократичне майбутн╓, аби Укра╖на могла захисти себе зараз ╕ стримувати майбутн╕ акти агрес╕╖", - наголошу╓ться у заяв╕.

Л╕дери G7 зазначають, що за жодних умов цив╕льн╕, ╕ т╕, хто не бере активно╖ участ╕ у бойових д╕ях, не можуть бути виправданими м╕шенями.

"Ми не шкодуватимемо зусиль для притягнення президента Пут╕на, творц╕в ╕ сп╕вучасник╕в ц╕╓╖ агрес╕╖, у тому числ╕ режим Лукашенка у Б╕лорус╕, до в╕дпов╕дальност╕ за ╖хн╕ д╕╖ зг╕дно з м╕жнародним правом. З ц╕╓╖ метою ми продовжимо працювати разом з нашими союзниками ╕ партнерами в усьому св╕т╕. Ми п╕дтверджу╓мо нашу повну п╕дтримку для ус╕х зусиль ╕з забезпечення повно╖ в╕дпов╕дальност╕", - наголошу╓ться у заяв╕.

Кра╖ни "Велико╖ с╕мки" найближчими тижнями об╕цяють посилити короткострокову ф╕нансову п╕дтримку Укра╖ни, що допоможе л╕кв╕дувати ф╕нансов╕ розриви та надавати базов╕ послуги населенню.

Також зах╕дн╕ кра╖ни планують розробити вар╕анти довгостроково╖ п╕дтримки, спрямовано╖ на в╕дновлення кра╖ни та реконструкц╕ю зруйнованих об'╓кт╕в ╕нфраструктури.

У заяв╕ нагаду╓ться, що з початку в╕йни "Велика с╕мка" разом ╕з м╕жнародною сп╕льнотою вже "надали Укра╖н╕ та пооб╕цяли додаткову п╕дтримку" на суму, що перевищу╓ 24 млрд долар╕в.

Л╕дери G7 в╕тають започаткування М╕жнародним валютним фондом багатостороннього донорського адм╕н╕стративного рахунку для Укра╖ни ╕ оголошення ╢вропейським Союзом з розроблення Ц╕льового (трастового) фонду сол╕дарност╕ з Укра╖ною. Також вони п╕дтримують пакет п╕дтримки для Укра╖ни в╕д Св╕тового банку ╕ пакет ст╕йкост╕ в╕д ╢вропейського банку реконструкц╕╖ та розвитку (╢БРР).

Кр╕м того, вони закликають ус╕х партнер╕в п╕дтримати укра╖нський народ ╕ б╕женц╕в з Укра╖ни, та допомогти Укра╖н╕ в╕дбудувати ╖╖ майбутн╓.

Окремо в заяв╕ зазнача╓ться, що кра╖ни G7 продовжуватимуть запроваджувати серйозн╕ та негайн╕ економ╕чн╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖ та Пут╕на за цю невиправдану в╕йну.

Зокрема, вони зобов'язуються зменшити залежн╕сть в╕д рос╕йських енергоресурс╕в, "в тому числ╕ шляхом поступового припинення або заборони ╕мпорту рос╕йсько╖ нафти". Це плану╓ться робити "впорядковано", щоб св╕т мав час для забезпечення альтернативних джерел постачання, як╕ були б стаб╕льними та зберегли доступн╕ ц╕ни для користувач╕в.

Також плану╓ться посилити ╕золяц╕ю Рос╕╖ в ус╕х секторах ╖╖ економ╕ки. "Ми будемо вживати заход╕в, щоб заборонити або ╕ншим чином не допустити надання ключових послуг, в╕д яких залежить Рос╕я", - йдеться в заяв╕.

Посилюватимуться обмеження й проти рос╕йських банк╕в, як╕ ╓ системно критичними для рос╕йсько╖ ф╕нансово╖ системи та як╕ пов'язан╕ з╕ св╕товою економ╕кою. "Ми вже серйозно пог╕ршили здатн╕сть Рос╕╖ ф╕нансувати свою загарбницьку в╕йну, запровадивши санкц╕╖ щодо ╖╖ Центрального банку ╕ найб╕льших ф╕нансових установ", - наголошують л╕дери "Велико╖ с╕мки".

Будуть запроваджуватися додатков╕ санкц╕╖ проти рос╕йських ф╕нансових ел╕т ╕ член╕в ╖хн╕х с╕мей, як╕ п╕дтримують президента Пут╕на у його в╕йськових д╕ях ╕ "розтринькують ресурси рос╕йського народу".

Також продовжуватиметься боротьба з╕ спробами рос╕йського режиму поширювати свою пропаганду. "Респектабельн╕ приватн╕ компан╕╖ не повинн╕ забезпечувати прибуток рос╕йському режиму чи його ф╕л╕ям, як╕ живлять рос╕йську в╕йськову машину", - зазнача╓ться в заяв╕.

Окр╕м цього, G7 продовжать протид╕яти рос╕йськ╕й стратег╕╖ дез╕нформац╕╖, яка св╕домо ман╕пулю╓ думкою громадськост╕ в над╕╖ приховати провину рос╕йського режиму в ц╕й в╕йн╕.

У сво╖й заяв╕ л╕дери G7 зазначили, що в╕йна РФ проти Укра╖ни призводить до глобальних економ╕чних проблем. Зокрема, мова йде про негативний вплив на глобальне постачання енергоресурс╕в, добрив ╕ продовольства, а також на функц╕онування глобально╖ лог╕стики загалом.

Окремо╖ уваги заслугову╓ продовольча безпека в св╕т╕. "Ми заклика╓мо Рос╕ю припинити блокаду та будь-яку ╕ншу д╕яльн╕сть, яка ще б╕льше перешкоджа╓ укра╖нському виробництву та експорту харчових продукт╕в, в╕дпов╕дно до ╖╖ м╕жнародних зобов'язань. Невиконання цього буде розц╕нено як напад на продовольчу безпеку св╕ту", - йдеться в заяв╕.

Пров╕дн╕ кра╖ни св╕ту об╕цяють актив╕зувати зусилля, щоб допомогти Укра╖н╕ зберегти виробництво з огляду на наступний сезон збору врожаю та експортувати аграрну продукц╕ю, в тому числ╕ альтернативними маршрутами.

"G7 ╕ Укра╖на ╓дин╕ в цей важкий час у сво╓му прагненн╕ забезпечити Укра╖н╕ демократичне, процв╕таюче майбутн╓. Ми залиша╓мося ╓диними в наш╕й р╕шучост╕, щоб президент Пут╕н не виграв свою в╕йну проти Укра╖ни. Ми зобов’язан╕ пам’ят╕ вс╕х тих, хто боровся за свободу у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕, продовжувати боротися за не╖ сьогодн╕, за народ Укра╖ни, ╢вропи та св╕тову сп╕льноту", - п╕дсумову╓ться в заяв╕.

Як пов╕домляв УН╤АН, президента Укра╖ни Володимира Зеленського запросили на сам╕т G7.

Оч╕кувалося, що цей сам╕т ма╓ продемонструвати ╓дн╕сть Заходу у його протистоянн╕ рос╕йськ╕й агрес╕╖. Кр╕м того, на н╕й мали обговорюватися й нов╕ санкц╕╖ проти Рос╕╖, включаючи ембарго на покупку нафти в РФ.

Голова Оф╕су президента Андр╕й ╢рмак зазначив, що кра╖ни "Велико╖ с╕мки" вкотре показали повну та беззастережну сол╕дарн╕сть з Укра╖ною у боротьб╕ за свободу й незалежн╕сть. В╕н також анонсував, що за результатами зустр╕ч╕ буде прийнято дуже потужний сп╕льний стейтмент.

 

ЛЕНД-Л╤З ДЛЯ УКРА╥НИ

П╕дписання закону про ленд-л╕з для Укра╖ни ╓ ╕сторичним кроком.

Президент Укра╖ни Володимир Зеленський подякував Президенту США Джо Байдену за п╕дписання закону про ленд-л╕з для Укра╖ни ╕ назвав це ╕сторичним кроком.

Як переда╓ Укр╕нформ, про це Зеленський написав у Тв╕ттер╕.

"Вдячний Президенту США Джо Байдену ╕ народу за п╕дтримку в боротьб╕ за нашу свободу та майбутн╓. П╕дписання сьогодн╕ закону про ленд-л╕з – ╕сторичний крок. Переконаний, що ми знову разом переможемо. ╤ захистимо демократ╕ю в Укра╖н╕ та у ╢вроп╕. Як ╕ 77 рок╕в тому", - зазначив Зеленський.

Як пов╕домлялося, Байден п╕дписав закон про ленд-л╕з для Укра╖ни, який 6 кв╕тня був ухвалений Сенатом США, а 28 кв╕тня – Палатою представник╕в. Документ дозволя╓ Президентов╕ США використовувати програму ленд-л╕зу для прискорено╖ передач╕ в Укра╖ну збро╖, в╕йськово╖ техн╕ки, медикамент╕в, продукт╕в тощо. Передбача╓ться, що кра╖на-одержувач сплатить ╖хню варт╕сть п╕зн╕ше.

Програма ленд-л╕зу д╕яла п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Вона дала США змогу оперативно надавати союзникам зброю.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 13.05.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24182

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков