Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
$40 М╤ЛЬЯРД╤В ДЛЯ УКРА╥НИ
Байден оголосив про вид╕лення додатково╖ артилер╕╖ та ╕ншо╖ збро╖.


ПЕРЕМОВИ ЧИ ПЕРЕМОГА?
Здача нас в "оренду" Москов╕╖ ще на п'ятнадцять рок╕в, а з великою ймов╕рн╕стю й назавжди, було б...


НА ПЕР╤ОД НЕЗАКОННОГО ЗАТРИМАННЯ
Зеленський призначив держстипенд╕ю Нар╕ману Джелялову.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену у Криму журнал╕стку знайшли в С╕мферопольському С╤ЗО.


ЦЯ ЦИФРА ЩОМ╤СЯЦЯ ЗРОСТА╢…
Сумарна тривал╕сть покарання кримських пол╕тв'язн╕в перевищила тисячу рок╕в.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 13.05.2022 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 13.05.2022
«НЕГАЙНО ПРИПИНИТИ В╤ЙСЬКОВ╤ Д╤╥!»

Рада ООН з прав людини вимага╓ негайно припинити в╕йськов╕ д╕╖ проти Укра╖ни, утриматися в╕д напад╕в на цив╕льне населення та об'╓кти, в╕д спонсоровано╖ державою дез╕нформац╕╖ та пропаганди в╕йни, заклика╓ рф надати доступ до ос╕б, як╕ були перевезен╕ з Укра╖ни та утримуються на територ╕╖ рф чи окупованих територ╕ях.

Про це йдеться в резолюц╕╖ Ради ООН з прав людини, яку п╕дтримали 33 кра╖ни, утрималися - 12, «проти» проголосували Китай та Еритрея, пов╕домля╓ власкор Укр╕нформу.

«Рада ООН з прав людини п╕дтверджу╓ свою вимогу негайно припинити в╕йськов╕ д╕╖ проти Укра╖ни, а вс╕ сторони конфл╕кту поважати фундаментальн╕ принципи та норми м╕жнародного гуман╕тарного права, у тому числ╕ утримуватися в╕д будь-яких напад╕в на цив╕льне населення та цив╕льн╕ об'╓кти, а також утримуватися в╕д будь-яких порушень та зловживання прав людини в Укра╖н╕», - йдеться в резолюц╕╖ Ради ООН з прав людини, ухвалено╖ за результатами 34-╖ сес╕╖ щодо пог╕ршення ситуац╕╖ з правами людини в Укра╖н╕ через рос╕йську агрес╕ю в Женев╕.

У документ╕ наголошу╓ться на необх╕дност╕ утримуватися в╕д будь-яко╖ спонсоровано╖ державою дез╕нформац╕╖, пропаганди в╕йни або пропаганди нац╕онально╖, расово╖ чи рел╕г╕йно╖ ворожнеч╕, що ╓ розпалюванням дискрим╕нац╕╖, ворожнеч╕ чи насильства, пов’язаних з агрес╕╓ю проти Укра╖ни.

«Рада наст╕йно заклика╓ рф надати представникам ╕ сп╕вроб╕тникам м╕жнародних правозахисних ╕ гуман╕тарних установ, включаючи спец╕ал╕зован╕ установи ООН, безперешкодний, сво╓часний, негайний, необмежений ╕ безпечний доступ до ос╕б, як╕ були перевезен╕ з постраждалих в╕д конфл╕кту район╕в Укра╖ни та утримуються на територ╕╖ рф або районах, як╕ контролюються чи окупован╕ рф, ╕ надавати в╕дпов╕дним сторонам повний перел╕к таких переданих ос╕б та ╖х м╕сцезнаходження», - вказу╓ться в документ╕.

Рада ООН з прав людини звернулася ╕з проханням до незалежно╖ м╕жнародно╖ сл╕дчо╖ ком╕с╕╖ щодо Укра╖ни провести розсл╕дування под╕й у районах Ки╖всько╖, Черн╕г╕всько╖, Харк╕всько╖ та Сумсько╖ областей, а також попросила верховного ком╕сара ООН з прав людини представити допов╕дь у рамках наступно╖ сес╕╖ РПЛ у червн╕ ц.р. щодо серйозно╖ ситуац╕╖ з правами людини та гуман╕тарно╖ ситуац╕╖ в Мар╕упол╕.

Також в документ╕ наголошу╓ться на тверд╕й прихильност╕ суверен╕тету, пол╕тичн╕й незалежност╕, територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕ Укра╖ни в межах ╖╖ м╕жнародно визнаних кордон╕в; на нагальн╕й потреб╕, аби рф негайно припинила свою агрес╕ю проти Укра╖ни та вивела в╕йська.

Як пов╕домляв Укр╕нформ, в Женев╕ в╕дбулася 34-а сес╕я Ради ООН з прав людини щодо пог╕ршення ситуац╕╖ з правами людини в Укра╖н╕ через рос╕йську агрес╕ю.

Сес╕ю було скликано на запит делегац╕╖ Укра╖ни, який п╕дтримали понад 60 кра╖н. Резолюц╕я також була розроблена та представлена Укра╖ною.

 

«МИ ╢ СВ╤ДКАМИ ЦИН╤ЧНИХ СПРОБ…»

У день перемоги над нацизмом понад 50 кра╖н засудили спроби рф спотворити ╕стор╕ю.

Понад 50 кра╖н-член╕в ООН оприлюднили 9 травня сп╕льну заяву, в як╕й засудили рос╕йську агрес╕ю проти Укра╖ни та спробу москви спотворити ╕стор╕ю, привласнити перемогу над нацизмом для виправдання в╕йни.

Як переда╓ кореспондент Укр╕нформу у Нью-Йорку, у «Заяв╕ з нагоди 77-╖ р╕чниц╕ зак╕нчення Друго╖ св╕тово╖ в╕йни в ╢вроп╕» наголошу╓ться, що ООН була створена для того, щоб врятувати майбутн╕ покол╕ння в╕д лихол╕ть в╕йни.

«Тривожно, що сьогодн╕ в ╢вропу повернулася повномасштабна в╕йна та зумовлена нею гуман╕тарна катастрофа», - зазначають автори.

24 лютого 2022 року, коли рф розпочала нову хвилю агрес╕╖ проти Укра╖ни, «реал╕╖ на м╕сцях воскресили спогади про зв╕рства час╕в Друго╖ св╕тово╖ в╕йни», а насл╕дки вторгнення «виявилися жахливими не лише для народу Укра╖ни, а й для людей у всьому св╕т╕», ╕деться в документ╕.

Автори заяви р╕шуче засуджують порушення суверен╕тету та територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни, будь-як╕ напади на цив╕льне населення та цив╕льн╕ об'╓кти.

«На цьому фон╕ ми ╓ св╕дками цин╕чних спроб привласнити та використати пам'ять про перемогу над нацизмом для виправдання повномасштабного вторгнення в Укра╖ну. Ми р╕шуче в╕дкида╓мо зусилля рос╕╖ щодо спотворення ╕стор╕╖ у сво╖х пол╕тичних ц╕лях для просування брехливого наративу та дез╕нформац╕╖ про сус╕дн╕ кра╖ни, зокрема розпалювання ненавист╕ шляхом нав╕шування на ╕нших ярлик╕в «неофашист╕в» ╕ «неонацист╕в», - ╕деться в документ╕.

Кра╖ни-п╕дписанти зазначають, що верховенство закону не може бути зам╕нено верховенством сили ╕ що необх╕дно «протистояти будь-яким спробам силою зм╕нити м╕жнародно визнан╕ меж╕ суверенних держав – урок, який засво╖ли з ╕стор╕╖ Друго╖ св╕тово╖ в╕йни».

Заяву, яку ╕н╕ц╕ювала Укра╖на, п╕дписали, зокрема, ус╕ кра╖ни ╢вросоюзу, Австрал╕я, Канада, Груз╕я, Япон╕я, Чорногор╕я, Нова Зеланд╕я, П╕вденна Корея, США, Туреччина.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 13.05.2022 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24181

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков