Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.


УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 19.03.2022 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 19.03.2022
ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!

На жаль, у часи в╕йни журнал╕стам доводиться вдаватися до самоцензури. Не завжди можна висв╕тлювати пр╕звища, конкретн╕ назви, тим паче подавати географ╕чн╕ топон╕ми, м╕сця розташування тих чи ╕нших об'╓кт╕в. Нав╕ть, коли пишеш про щось добре, милосердне, чуйн╕сть, вза╓модопомогу, жертовн╕сть заради ╕ншого. В╕дчува╓ш себе в╕йськовим журнал╕стом, який умовно д╕лить стор╕нку блокнота на дв╕ частини: це можна подати для ЗМ╤, а це «забути», вилучити, або ж написати завуальовано - «Н-на» в╕йськова частина. Зрештою, а хто у тепер╕шн╕й час з мо╖х цив╕льних колег-журнал╕ст╕в не почува╓ себе в╕йськовим журнал╕стом, нав╕ть, якщо в╕н пише про глибокий над╕йний тил, який допомага╓ Укра╖нському В╕йську?!.
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст». Один з васил╕янських монастир╕в (УГКЦ), настоятель якого просив конкретно не називати обител╕, переказав на оборону Ки╓ва (зокрема на закуп╕влю бронежилет╕в для б╕йц╕в територ╕ально╖ самооборони) сто тисяч гривень. ╤ це не остаточна сума. Акц╕я збору кошт╕в трива╓. Зв╕сно, це ╓ пожертва не самих ченц╕в, а параф╕ян монастирсько╖ церкви.
Збережемо нашу столицю - серце Укра╖ни! Так╕ ф╕нансов╕ потоки надходять для ЗСУ зв╕дус╕ль!

ХОЧЕМО СВОГО!

Що б там рос╕яни (рос╕йська пут╕нська пропаганда ╕ т╕, хто потрапив у ╖╖ тенета) не говорили про Галичину, Зах╕дну Укра╖ну, бандер╕вц╕в, укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, але ми, галичани, якось толерантно ставилися ╕ ставимося до рос╕йськомовного населення (зрештою, до людей р╕зних нац╕ональностей), бо ми добр╕ люди, щир╕, чуйн╕, н╕кому не бажа╓мо зла. Та таки зна╓мо сво╓ ╕ хочемо свого! Укра╖нського!
Н╕хто в Укра╖н╕, у т╕й же Галичин╕, не забороняв рос╕янам розмовляти р╕дною мовою, чи, тим паче, забути ╖╖, викреслити з пам'ят╕. Н╕хто н╕кого не «садив на розпечену сковор╕дку за рос╕йське слово». А що вже говорити про рос╕йськ╕ ЗМ╤, як╕ масово друкуються, виходять в еф╕р в Укра╖н╕?!.
Чимало тепер╕шн╕х захисник╕в Укра╖ни розмовляють рос╕йською, але вони воюють таки за Укра╖ну проти пут╕нсько╖ агрес╕╖, проти «русского мира», бо Укра╖на - ╖хня р╕дна земля, р╕дна Батьк╕вщина ╕ чужинця з «русским миром» вони тут не потребують.
...Заради правди. На фронт╕ своя мова - мова залп╕в ╕ вогню,мова кулеметних черг. Достатньо побратимам погляду, жесту... Без сл╕в усе второпають...
Мало хто в Галичин╕ зробив зауваження, що ти розмовля╓ш рос╕йською. Нав╕ть у побутовому сп╕лкуванн╕ один розмовля╓ укра╖нською, а ╕нший - рос╕йською. ╤ вс╕ один одного добре розум╕ють.
Нарешт╕, з початком повномасштабно╖ рос╕йсько╖ агрес╕╖, ново╖ хвил╕ в╕йни, у багатьох магазинах Червонограда з'явилися вив╕ски: «У нас сп╕лкуються т╕льки УКРА╥НСЬКОЮ!». Тим паче, що в Укра╖н╕ укра╖нська ╓ державною мовою!
Д╕стало... Вт╕м, не йдеться про те,, що вс╕ рос╕йськомовн╕ (чи то рос╕яни) поган╕. Люди всюди ╓ люди, ╕ р╕зн╕. Кожна людина - особист╕сть з╕ сво╖м характером, культурою (нав╕ть набутою в╕д предк╕в), уподобаннями, вихованням, мораллю, сов╕стю...
Отак╕ ми, галичани!
Береж╕мо укра╖нську мову!
Тарас ЛЕХМАН, м. Червоноград

МЕТАЛОБРУХТ

Люблю анекдоти... Хоча зараз не до см╕ху. Рос╕я розпочала в╕йну проти суверенно╖ миролюбно╖ Укра╖ни. Та таки деяк╕ з них не т╕льки звеселяють, дають можлив╕сть на мить «розслабитися», полишити поган╕ думки, а й вселяють над╕ю, оптим╕зм, п╕дбадьорюють. Особливо люблю одеськ╕ анекдоти з ╖х вишуканим, витонченим, замислуватим гумором ╕ водночас з глибокою ╕рон╕╓ю.
Один з них чув уже к╕лька раз╕в в╕д сво╖х друз╕в. Перепов╕м:
- Рекламне оголошення у газет╕. «Одеський металопереробний комб╕нат скупову╓ в╕д населення рос╕йський в╕йськовий металобрухт (чорн╕ ╕ кольоров╕ метали). Платимо ДОРОГО! Доставка - наша! В╕дразу розрахову╓мося гот╕вкою! Телефонуйте...».
Власний коментар: не знаю, чи ╓ в Одес╕ металопереробний комб╕нат, але в Укра╖н╕ вже вдосталь назбиралося рос╕йського в╕йськового металобрухту... Слава Укра╖нськ╕й Арм╕╖!
Записав Марк╕ян ЛЕХМАН

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 19.03.2022 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=24027

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков