Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 25.02.2022 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 25.02.2022
«В╤РТУАЛЬНИЙ МУЗЕЙ РОС╤ЙСЬКО╥ АГРЕС╤╥» ОПИШЕ ПОД╤╥ ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ ╤ ДОНБАСУ

Один з╕ стратег╕чних про╓кт╕в Укра╖нського ╕нституту нац╕онально╖ пам’ят╕ “В╕ртуальний музей рос╕йсько╖ агрес╕╖” у найближч╕ роки повн╕стю опише под╕╖ тимчасово╖ окупац╕╖ Криму ╕ Донбасу.
Про це пов╕домив п╕д час презентац╕╖ зв╕ту за 2021 р╕к голова У╤НП Антон Дробович, в╕дпов╕даючи на запитання кореспондента Укр╕нформу.
“Минулого року ми презентували започаткований ще в 2020 роц╕ “В╕ртуальний музей рос╕йсько╖ агрес╕╖”. Це двомовний сайт — укра╖нською ╕ англ╕йською, що розпов╕да╓ про злочини Рос╕╖ на тимчасово окупованих територ╕ях, розказу╓ конкретн╕ ╕стор╕╖ конкретних людей з посиланням на матер╕али м╕жнародних, правозахисних орган╕зац╕й, на документи, св╕дчення, публ╕кац╕╖ в ЗМ╤ ╕ нав╕ть усн╕ св╕дчення, матер╕али соц╕альних мереж. Це сучасний ╕ потужний цифровий ╕нструмент доступу до факт╕в про ключов╕ под╕╖ та злочини”, - зазначив Дробович.
В╕н розпов╕в, що першим був опубл╕кований блок кейс╕в про Крим, протягом цього року ма╓ бути завершений блок про тимчасову окупац╕ю Донбасу.
“╤ протягом наступного року-двох ми опишемо критичну к╕льк╕сть кейс╕в, як╕ повн╕стю репрезентують под╕╖ тимчасово╖ окупац╕╖ Криму ╕ Донбасу - за належного ф╕нансування ╤нституту ╕ п╕дтримки ╕ноземних та укра╖нських партнер╕в”, - сказав Дробович.
Водночас в╕н п╕дкреслив, що “В╕ртуальний музей рос╕йсько╖ агрес╕╖” — це теж ╕нструмент боротьби з ╕сторичними помилками, що да╓ доступ до правди про ╕стор╕ю, яка зараз в╕дбува╓ться.
“Якщо ви подивитесь промови Пут╕на, вс╕ ц╕ його вигадки, ╕ зайдете на сайт “В╕ртуального музею рос╕йсько╖ агрес╕╖”, де все розказано в╕д першо╖ особи, мовою оф╕ц╕йних документ╕в про под╕╖ в Криму, то перекона╓тесь, що це дв╕ р╕зн╕ реальност╕. В даному випадку ми презенту╓мо реальн╕сть, базуючись на фактах, св╕дченнях ╕ доказах. А в нього це точно не реальн╕сть, яка спира╓ться на щось об’╓ктивне. Ви бачили, яку увагу прид╕лив кер╕вник держави-агресора декомун╕зац╕╖ ╕ сферам, пов’язаним з нац╕ональною пам’яттю. Це говорить про те, що ми все робимо правильно, коли як сусп╕льство ставимо питання про складне минуле ╕ намага╓мося роз╕братися, хто ми ╓, що сто╖ть за ╕мперською, комун╕стичною спадщиною, осмислю╓мо, що треба в╕дкинути ╕ засудити. Це найб╕льше драту╓ його, тому що ми ста╓мо сусп╕льством зр╕лим ╕ повноц╕нним ╕ це нам вир╕шувати, що брати з минулого, як╕ пам’ятники залишати, а як╕ в╕дправляти в музей. Можна т╕льки посп╕вчувати, що правда так сильно драту╓ його. Правду треба прийняти. Г╕дн╕сть сус╕д╕в треба прийняти. Незалежн╕сть Укра╖ни треба прийняти”, - наголосив голова У╤НП.
В╕н проанонсував виставку, присвячену “В╕ртуальному музею рос╕йсько╖ агрес╕╖”, що в╕дкри╓ться 25 лютого на майдан╕ Незалежност╕. А також пов╕домив, що на цей р╕к запланована велика конференц╕я на тему осмислення колон╕ального статусу Укра╖ни.
“У 2021 роц╕ ╤нститут продовжив роботу щодо декомун╕зац╕╖ ╕ спростування рос╕йських ╕мперських м╕ф╕в про минуле Укра╖ни, зокрема було проведено 11 круглих стол╕в, присвячених ц╕й тем╕. Тобто ми почали цю роботу задовго до безумних заяв кер╕вництва сус╕дньо╖ держави ╕ продовжимо ╖╖ дал╕. Якщо вдасться, то продовжимо сер╕ю цих круглих стол╕в ╕ започатку╓мо сер╕ю наукових книг, як╕ допоможуть осмислити проблеми квал╕ф╕кац╕╖ колон╕ал╕зму ╕ сп╕вжиття з ╕мпер╕ями поряд”, - сказав Дробович.
Принаг╕дно в╕н нагадав, що трансляц╕╖ круглих стол╕в були записан╕, ╖х можна переглядати на YouTube-канал╕. В╕н запропонував ЗМ╤ поширювати ц╕ матер╕али, оск╕льки зараз вони як н╕коли актуальн╕.
“Що стосу╓ться правдиво╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни, то вс╕ наш╕ про╓кти, матер╕али, починаючи в╕д ╕сторичного ком╕ксу, який розказу╓ про малов╕дому битву, де укра╖нц╕ разом з поляками дали б╕й б╕льшовикам, що хот╕ли окупувати ╢вропу, зак╕нчуючи в╕зуальною ╕стор╕╓ю Укра╖ни, борються з м╕фами, як╕ транслю╓ рос╕йська пропаганда”, - наголосив Дробович.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 25.02.2022 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23965

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков