Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 07.01.2022 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 07.01.2022
ВАЛЕНТИН БУТ: АСТАНАВ╤Т╢СЬ!

Хмари на укра╖нському горизонт╕ почали згущуватися нав╕ть не з минуло╖ весни, коли Москов╕я почала показово стягувати в╕йська до укра╖нського кордону. Це сталося значно ран╕ше, ще при першому контакт╕ ВВП з новоспеченим, зеленим за вс╕ма м╕рками, укра╖нським Президентом на т.зв. "Зустр╕ч╕ у Норманському формат╕", коли стало зрозум╕ло, що розрахунок на легке нагинання московомовного, московоф╕льного клоуна, на якого пан╕ Фортуна, певно ж, жартома, накинула неп╕дйомн╕ для нього президентськ╕ регал╕╖, не справдився, а отже, й тепл╕ над╕╖ на повернення Укра╖ни в ╕мперське ст╕йло п╕шли прахом.
Недосв╕дчений новачок виявився на диво непоступливим. Б╕льше того, попри вс╕ його промахи ╕ головотяпство, йому вдалося з╕брати в сво╓му уряд╕ принаймн╕ к╕лькох ефективних урядовц╕в, як╕ за свою д╕яльн╕сть невдовз╕ отримали пр╕звисько "колективного Маннергейма".
Непоступлив╕сть у перемовинах т.зв. М╕нського формату, активна вза╓мод╕я з П╕вн╕чноатлантичним альянсом, з Великою Британ╕╓ю, з╕ Сполученими Штатами, поза всяким сумн╕вом, денервували Кремль. Ще б╕льшу стурбован╕сть викликало активне переозбро╓ння укра╖нського в╕йська. Якщо ран╕ше Москва кр╕зь пальц╕ дивилася на "експортн╕" операц╕╖ свинарчук╕в з secondhand╕вськими запчастинами до старих сов╓цьких БТР╕в, поблажливо сприймала порошенк╕вське окозамилювання з побудовою пот╕шних кузнерибальських дредноут╕в, то тепер все стало значно серйозн╕шим. Угода з Великою Британ╕╓ю на побудову восьми сучасних ракетних катер╕в, кожен з ударною потужн╕стю корвета, та м╕сць для ╖хнього базування, угода з Туреччиною на побудову двох корвет╕в, перший з яких вже закладено ╕ в╕н ма╓ стати до строю до 2024 року, буд╕вництво в╕йськово-морсько╖ бази за участ╕ США, закуп╕вля американських ПТУР╕в, турецьких дрон╕в, налагодження виробництва останн╕х на сво╖х потужностях, модерн╕зац╕я старих та створення нових тактичних ракет, як сухопутного так ╕ морського базування - все те вже не сприймалося з презирливою посм╕шкою. А що вже казати про те, як допекли з перманентними в╕йськовими навчаннями сп╕льно з НАТО!
Першою "ласт╕вкою" чи, краще б сказати, "вороною" стала лютнева заява пана Козака про те, що позиц╕я Н╕меччини, Укра╖ни та Франц╕╖ по ОРДЛО ╓ неприйнятною для Москви. А невдовз╕ почалося й стягування в╕йськ до наших кордон╕в. Того разу показове. Але весняна гра м'язами н╕ на що не вплинула. Б╕льше того, саме навесн╕ почалася п╕дготовка до проведення Кримсько╖ Платформи. Скликаний напередодн╕ Дня Незалежност╕ цей м╕жнародний форум разом розв╕яв за в╕тром вс╕ над╕╖ Кремля на те, що св╕т проковтне анекс╕ю Криму, вкотре закри╓ оч╕ на переступання через м╕жнародн╕ закони. Вс╕ багатол╕тн╕ зусилля з "приживленням" у св╕домост╕ св╕тово╖ сп╕льноти нового статусу п╕вострова, вс╕ танц╕ з т.зв. "друзями Криму" були, фактично, зведен╕ н╕нащо. Св╕т, вустами сво╖х представник╕в на форум╕, назвав реч╕ сво╖ми ╕менами, заявив про необх╕дн╕сть повернення загарбаного. Чи треба казати, як все те сприймали в Кремл╕?
Ос╕нн╓ стягування в╕йськ вже не аф╕шувалося. ╤ то був певний знак.
Не дивно, що й реакц╕я була в╕дпов╕дною. Застереження, попередження лунали зус╕б╕ч. На диво для багатьох, укра╖нська влада, укра╖нське сусп╕льство, на загал, вели себе перед ц╕╓ю загрозою ц╕лком стримано. ╤ те викликало повагу. Та спок╕йна стриман╕сть не зм╕нилася нав╕ть п╕сля грудневих ультиматум╕в, коли в пов╕тр╕ в╕дчутно запахло порохом. Н╕, зв╕сно ж, не об╕йшлося без того, щоб серед ЗМ╤ не знайшлося таких, як╕ б заголосили про нову "мюнхенську змову", про н╕кчемн╕сть нашо╖ влади, яку нав╕ть не запрошують на перемовини, але, загалом, Укра╖на в ц╕й ситуац╕╖ трима╓ться довол╕ г╕дно.
Для чого оте "довол╕"? Справд╕, без нього ц╕лком можна було б об╕йтися, якби ми тримали нашу владу так, щоб вона виконувала взят╕ на себе зобов'язання. Перед сп╕льниками, як╕ п╕дтримують нас в протистоянн╕ з агресором, в першу чергу. А це значить - проведення реформ, найперше, судово╖. Це значить - демонопол╕зац╕я ╕ реальна боротьба з корупц╕╓ю. Це значить, зрештою, виконання скр╕плено╖ п╕дписом об╕цянки призначити голову САП.
"...Нам н╕куди вже в╕дходити", - б╕дка╓ться сво╓му придворному ╕нтерв'юеров╕ хазя╖н Кремля. "Вони вже нас приперли до тако╖ л╕н╕╖, що нам дал╕ рухатися нема╓ куди. Ну я ж вже казав: поставлять ракетн╕ системи десь на Укра╖н╕ - 4-5 хвилин п╕длетного часу до Москви. Ну, куди ж нам тепер рухатися? Просто вони нас довели до такого стану, що ми ма╓мо ╖м сказати: зупин╕ться"!
Ми б ╕ посп╕вчували Володимиру Володимировичу, але факти так╕, що НАТО в найближч╕ роки нам не св╕тить, тож ╕ НАТОвськ╕ ракети з укра╖нсько╖ земл╕ на Москву навряд чи колись будуть нац╕лен╕, а от реальна агрес╕я в╕дбува╓ться саме з його боку. ╤ то не лише про армаду, стягнуту ним сьогодн╕ до наших кордон╕в. Ну, не п╕ндос╕вськ╕ ж томагавки, а москов╕йськ╕ ╕скандери стоять зараз на бойовому чергуванн╕ в мо╓му Криму, чи не так? П╕вн╕чна Осет╕я, Абхаз╕я, Крим, семил╕тня в╕йна на Донеччин╕ - це просування НАТО на сх╕д, чи таки Москов╕╖ на зах╕д?
То, може, пора б ╕ справд╕ вже зупинитися, адже насл╕дки, в раз╕ повномасштабно╖ ескалац╕╖ в╕йни, вочевидь, будуть фатальними не лише для Укра╖ни, але також ╕ для Москов╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 07.01.2022 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23838

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков