Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 24.12.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 24.12.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: ТРИМАТИ ПОРОХ СУХИМ

Опубл╕кован╕ тиждень тому на сайт╕ МЗС Москов╕╖ проекти угод з США та НАТО про гарант╕╖ безпеки (https://mid.ru/ru/foreign_policy/rso/nato/1790818/ ) вже викликали бурю емоц╕й в пол╕тичних колах по обидва береги Атлантики. Ще б пак, адже вона, по сут╕, дуже схожа на ультиматум, вигляда╓ як ультиматум, ма╓ вс╕ ознаки ультиматуму! При тому, такого, виконати який практично неможливо.
Чи треба казати, що т╕ проекти не були залишен╕ поза увагою ╕ в Укра╖н╕? ╤ емоц╕й тут, з ц╕лком зрозум╕лих причин, було аж н╕як не менше. Але, традиц╕йно, ми спершу заголосили про… зраду. Попри ц╕лком адекватну реакц╕ю як Б╕лого Дому, так ╕ Брюсселю, як╕ заявили, що лише Укра╖на буде вир╕шувати, бути ╖й в НАТО чи н╕, чи╖сь натренован╕ носи вже нанюхали смор╕д "мюнхенсько╖ змови", хтось звично зав╕в л╕тан╕╖ про нову молотово-р╕ббентроп╕вщину ╕ ц╕ла купа завс╕дник╕в етер╕в навввипередки кинулися поширювати ту пан╕ку.
На таке так ╕ хочеться сказати: "Тпру, сивий, тпру моругий! Пригальмуйте тр╕шки"!
Ще раз: зради поки ще н╕де не видно. ╥╖ розганяють лише москов╕йськ╕ джерела ╕нформац╕╖. Навпаки, дотепер╕шн╕ заяви ч╕льних представник╕в П╕вн╕чноатлантичного альянсу, включно з США, прямо й недвозначно св╕дчать про те, що вир╕шувати питання вступу Укра╖ни (власне, як ╕ будь-яко╖ ╕ншо╖ кра╖ни) ╓ прерогативою само╖ орган╕зац╕╖ та кра╖ни, яка домага╓ться того. Б╕льше того, як я те бачу, згадан╕ угоди не мають шанс╕в бути укладеними з багатьох принципових причин.
Але тод╕ поста╓ питання: нав╕що пропонувати те, що апр╕ор╕ не може бути прийнятим? Верс╕ю щодо на╖вност╕ чи недосв╕дченост╕ москов╕йського МЗС ╕ вс╕х, хто за ним сто╖ть, в╕дкинемо, як геть безп╕дставну. В цьому раз╕, на поверхн╕ лиша╓ться лише одне призначення тих документ╕в - ультиматум.
Себто, висуваючи заздалег╕дь неприйнятн╕ умови, об'╓днуючи ╖х в один пакет, Кремль тим самим розв'язу╓ соб╕ руки, дуже прозоро даючи зрозум╕ти, що вс╕ подальш╕ його д╕╖ будуть виправдан╕ небажанням надати йому гарант╕╖ безпеки. Що то можуть бути за д╕╖, недовго здогадатися, згадавши численн╕ пов╕домлення про концентрац╕ю москов╕йських в╕йськ на наших кордонах.
Хтось тракту╓ таке як блеф, як чергову лякалку. Як на мене, цього разу все значно серйозн╕ше ╕ загроза розгорнення повномасштабно╖ в╕йни близька як н╕коли. Виступи верховного головнокомандувача, а особливо ж м╕н╕стра "оборони" Москов╕╖ на зас╕данн╕ колег╕╖ очолюваного ним в╕домства, неймов╕рн╕ заяви останнього, зокрема, про завезену американськими найманцями х╕м╕чну зброю (?!), про обладнання позиц╕й у житлових будинках, виглядають як вже "знайдений" прив╕д для експанс╕╖.
Дуже спод╕ваюся, що кер╕вництво держави сприйма╓ цю загрозу належно, робить все потр╕бне для в╕дбиття можливого нападу. ╤ тут можна ск╕льки завгодно критикувати, скаж╕мо, нам╕ри МО поставити на в╕йськовий обл╕к ж╕нок - справд╕, незвичний для нашого Краю, на в╕дм╕ну в╕д того ж ╤зра╖лю, зах╕д - але там, де купи ╕нфантил╕в ном╕нально чолов╕чого роду уникають в╕йська як чорт ладану, вважаючи ц╕лком достатн╕м "воювати" коментарями в в соцмережах, зручно вмостившись на диванах, чи красуючись на етерах, можливо, доведеться йти нав╕ть на так╕, вкрай непопулярн╕ р╕шення.
Та чи справд╕ загроза в╕йни ╓ аж наст╕льки реальною? Я вже не раз згадував, що нин╕шн╕й хазя╖н Кремля досить жорстко обмежений в час╕. ╤ це нав╕ть не про його в╕к, чи його м╕ф╕чну хворобу. Нав╕ть не про санкц╕╖, якими б дошкульними вони, насправд╕, не були (а вони таки дошкульн╕, якщо один лише брак елементарних ч╕п╕в знерухомлю╓ три л╕н╕╖ конве╓ру АвтоВАЗу, про що з м╕сяць тому обмовились було на "Маяку", призводить до того, що з неба раз-по-раз падають л╕таки). Тут ╕нше. Схоже на те, що сво╖ми агресивними порухами (участь у сир╕йському кровопролитт╕, загарбання Криму та частини Донбасу ╕ т.п.) в╕н, зрештою, таки розворушив др╕мотне корол╕вство Заходу, зосереджене до того виключно на ресурсах та прибутках, як╕ да╓ справд╕ широкий ринок Москов╕╖. Сьогодн╕ все кардинально зм╕нилося. Прийшовши до тями, Зах╕д намага╓ться належно реагувати на б╕льш н╕ж реальн╕ загрози. ╤ робить для того, на м╕й погляд, чимало. Але й тут фактор часу ╓ критичним. Поясню, що я маю на уваз╕. В 2014-му, в дн╕ зелених марс╕ян, колега-письменник Дев╕д Л╕стер, в╕н же оф╕цер британсько╖ арм╕╖, коментуючи на письменницькому форум╕ Автоном╕╖ в╕д Гарпер/Колл╕нз, де ми в тому час╕ "шл╕фували" сво╖ книжки, можлив╕сть перекидання в╕йськ з Америки до Укра╖ни, писав, що для тако╖ операц╕╖ потр╕бно до б╕са часу - ба! - нав╕ть Шостому флоту з Середземномор'я така операц╕я була б не з руки. От якби ав╕аносц╕ могли зайти в Чорне море…
Проте, ╕ сьогодн╕ ав╕аносцям США в Чорне море зась. В╕йськов╕ моряки знають чому. Але вже до 2023-го вони можуть бути в Чорному мор╕. Адже саме тод╕ плану╓ться завершити буд╕вництво каналу, вже розпочате в березн╕ цього року - каналу, що сполучить Мармурове море з Чорним ╕ не п╕длягатиме п╕д обмеження доктрини Монтрьо.
https://www.youtube.com/watch?v=F6I7eHVXh2A
Чи треба казати, що й Москва чудово розум╕╓, що в╕кно можливостей для не╖ в цьому сенс╕ вкрай обмежене? ╤ то не через один лише згаданий канал, який дуже скоро назавжди покладе край ╖╖ дом╕нуванню на аквенах Чорного моря, унеможливить нов╕ анекс╕╖. Вже сама Укра╖на, яка явочним порядком виходить з╕ сфери впливу недо╕мпер╕╖, Укра╖на, яка почина╓ в╕дтинати недоторканн╕ до того мацаки наднац╕онального маф╕озного спрута, що десятил╕ттями обпл╕тали ╖╖ зус╕б╕ч, Укра╖на, яка хоч ╕ повол╕, але таки спина╓ться на ноги, з дурного, беззахисного телятка, довол╕ активно перетворю╓ться на мускулястого бичка, який почина╓ усв╕домлювати ╕ свою зростаючу силу, ╕ те, хто насправд╕ становить для нього загрозу - саме ця еволюц╕онуюча Укра╖на найперша змушу╓ соб╕рат╓лей з╓мель до активних д╕й.
Чи треба згадувати тут ще й про безпрецедентно сприятливу для Москви паливно-енергетичну "ситуац╕ю" в Европ╕? Чи необх╕дно пояснювати, що груб╕ м╕льйони на концентрац╕ю п╕д сус╕дськими кордонами потужних в╕йськових формувань н╕де не витрачають задля забавки?
Р╕зк╕сть заяв, що звучали з Б╕локам'яно╖ цього тижня, ╖хня безапеляц╕йн╕сть, лише п╕дтверджують думку про те, що Кремль, сказати б, п╕дняв пари до краю ╕ зупинятися не ма╓ нам╕ру. Чи наляка╓ те Зах╕д? Як на мене, навряд чи. ╤ тут справа не в сентиментах, не в тому, що, на в╕дм╕ну в╕д кремл╕вських самодержц╕в, у св╕домост╕ яких Укра╖на н╕коли не була суб'╓ктною, колективний Зах╕д зац╕кавлений в незалежн╕й, самодостатн╕й, усп╕шн╕й Укра╖н╕. ╤ зовс╕м не для того, аби начинити ╖╖ терени "томагавками" . Б╕льше для того, аби на ╖╖ зах╕дних кордонах не стали на бойове чергування "╕скандери". Тож, в такому розклад╕, вторгнення Москов╕╖ на наш╕ терени ╓ небажаним ╕ неприйнятним для Заходу. Саме тому раж Кремля спробують погамувати засобами дипломат╕╖. Власне, на початок наступного року вже анонсована зустр╕ч перемовник╕в. Чи то ╓ зрадою, як на те натяка╓ новоспечений радник Президента Зеленського, який до того побував радником Президента Москов╕╖? Як на мене, то - н╕. Зв╕дси, я бачу лише спробу виграти дорогоц╕нний час, не допустити широкомасштабно╖ агрес╕╖ ╕ загарбання нових територ╕й.
Зв╕сно, все вищесказане можна трактувати як похмур╕ фантаз╕╖ автора. Тим не менш, в ц╕й непевн╕й ситуац╕╖ нам би краще тримати порох сухим.
Не опускаймо носи, товариство. Не слухайте "доброзичливц╕в", що наш╕птують зраду у спод╕ванн╕ пос╕яти недов╕ру до тих, хто п╕дтриму╓ нас. Тримаймося разом ╕ знаймо сво╓: ми на сво╖й земл╕ ╕ забиратися з не╖ нам нема╓ куди.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 24.12.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23817

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков