Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Маруся Зв╕роб╕й: УКРА╥НСЬК╤ ЧОЛОВ╤КИ МАЛИ 8 РОК╤В, ЩОБ НАВЧИТИСЯ ДОБРЕ ВОЮВАТИ
«Марусин╕ ведмед╕» — це один з ел╕тних про╓кт╕в укра╖нського в╕йська.


Ден Райс: БИТВА П╤Д КИ╢ВОМ УВ╤ЙДЕ В П╤ДРУЧНИКИ З В╤ЙСЬКОВО╥ ╤СТОР╤╥
У чому досв╕д укра╖нських ЗСУ може бути корисним для арм╕й кра╖н НАТО?


РОС╤ЯНИ НЕ ВИВЧИЛИ ╤СТОР╤Ю: КРИМСЬК╤ ТАТАРИ ЗАВЖДИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ ДОДОМУ
Кримськотатарський народ, всупереч репрес╕ям ╕ тиску, вже скоро повернеться на п╕востр╕в, як це...


╤льм╕ Умеров: ПОТР╤БНО БУТИ ГОТОВИМИ УВ╤ЙТИ ДО КРИМУ, КОЛИ РОС╤Я ОСЛАБНЕ
На сп╕вбес╕дник - заступник голови Меджл╕су кримськотатарського народу, колишн╕й пол╕тв'язень...


«РОС╤Я МА╢ ПОСТАТИ ПЕРЕД ТРИБУНАЛОМ»
Е. Джапарова провела в╕деозустр╕ч з учасниками Кримсько╖ платформи.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 03.12.2021 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 03.12.2021
ЩОР╤ЧНЕ ПОСЛАННЯ ПРЕЗИДЕНТА ПРО ВНУТР╤ШН╢ ╤ ЗОВН╤ШН╢ СТАНОВИЩЕ УКРА╥НИ

Виступ Президента Володимира Зеленського у Верховн╕й Рад╕

Шановн╕ громадяни Укра╖ни!
Дорогий укра╖нський народе!
Р╕к тому я починав сво╓ послання словами про те, що його формат варто зм╕нити. ╤, кр╕м народних депутат╕в, зв╕тувати безпосередньо перед людьми, як╕ на п'ять рок╕в найняли вс╕х нас, найняли мене на роботу! Це наш╕ в╕йськов╕ та ╖хн╕ родини, наш╕ л╕кар╕, науковц╕, студентство, митц╕, спортсмени. Громадяни Укра╖ни. З ус╕х рег╕он╕в Укра╖ни, включно з нашим Донбасом ╕ Кримом. Я радий розпочати сьогодн╕ це послання, в╕таючи вс╕х ╖х у ц╕й зал╕!
Це особливо символ╕чно сьогодн╕. У знаковий день, що стався р╕вно 30 рок╕в тому. 1 грудня 1991 року в╕дбувся Всеукра╖нський референдум щодо незалежност╕ Укра╖ни, яку п╕дтримала абсолютна б╕льш╕сть громадян Укра╖ни. З ус╕х рег╕он╕в, включно з Донбасом ╕ Кримом.
30 рок╕в тому ми зробили великий крок. Але не п╕шли дал╕.
Ми в╕дновили, проголосили, обрали й здобули незалежну Укра╖ну. Але так ╕ не почали ╖╖ будувати. Незалежну в╕д чужого впливу та чужих ╕нтерес╕в.
Де закон один для вс╕х, ╕ закон вир╕шу╓ все. А не один вир╕шу╓ все, ╕ для вс╕х це закон. Де Конституц╕я – це великий сусп╕льний догов╕р, а не маленький кулуарний «догов╕рнячок». Де пол╕тики працюють на 100% громадян, а не на 20% ВВП одного громадянина.
Таку кра╖ну не будували багато рок╕в. Таку кра╖ну останн╕ два з половиною роки буду╓мо ми вс╕ разом. Насправд╕ в╕льну, д╕йсно самост╕йну, реально незалежну державу.
1. Незалежна кра╖на – це передус╕м здорова кра╖на. Два роки ми протид╕╓мо COVID-19. Починали майже н╕ з чим. ╤ це правда. Зараз ма╓мо майже все. Л╕карн╕, л╕жка, кисень ╕, найголовн╕ше, вакцини. Ще вчора ми не знали, як под╕лити першу парт╕ю у 500 тисяч доз. Нараз╕ доступн╕ м╕льйони доз AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer ╕ Moderna. Ми починали з десяти тисяч щеплень на день. У листопад╕ зробили 6,5 м╕льйон╕в. Дякую нашим медикам. А загалом на сьогодн╕ – 24 м╕льйони щеплень.
Але я не хочу, щоб сьогодн╕ головним словом мого звернення було «ков╕д», ╕ не хочу, щоб це було слово «локдаун». Я хочу, щоб це була головна асоц╕ац╕я з нашою кра╖ною – я хочу, щоб поруч з╕ словом «Укра╖на» завжди було слово «вперше».
Я говоритиму про головне: що зроблено вперше ╕ що буде дал╕.
Попри глобальну пандем╕ю та економ╕чну кризу, спричинену ц╕╓ю пандем╕╓ю, ми стаб╕л╕зували економ╕чну ситуац╕ю. У 2021 роц╕ розм╕р економ╕ки Укра╖ни вперше досягне рекордного р╕вня за пер╕од незалежност╕ – перевищить 190 м╕льярд╕в долар╕в. Це б╕льше, н╕ж у докризових 2008-му та 2013 роках.
Вперше, починаючи з того ж 2013 року, ми зменшимо державний борг до р╕вня нижче 50% ВВП. При тому, що в останн╕ роки у б╕льшост╕ кра╖н в╕н стр╕мко зростав ╕ в середньому у св╕т╕ перевищу╓ 90%. Наш╕ золотовалютн╕ резерви зросли й сьогодн╕ досягають 30 м╕льярд╕в долар╕в. Це ╓ найвищим показником з того ж 2013 року.
Вперше в ╕стор╕╖ незалежно╖ Укра╖ни ставка кредит╕в для малого та середнього б╕знесу опустилася нижче 10%. Нараз╕ це в середньому 9,7%.
Завдяки програм╕ «Доступн╕ кредити 5-7-9» укра╖нський малий ╕ середн╕й б╕знес отримав понад 70 м╕льярд╕в гривань, створив тисяч╕ нових робочих м╕сць.
Незабаром ми запустимо програму «Укра╖нська мр╕я», за якою кожен громадянин нашо╖ держави, який чесно сплачу╓ податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривн╕ для придбання власно╖ нерухомост╕ в новому житл╕, електромоб╕ля, здобуття осв╕ти або зм╕ни профес╕╖.
Енергетична криза, обмеження в електропостачанн╕, значне зростання тариф╕в. Вперше – це не про Укра╖ну. Це реал╕╖ усього св╕ту, пропри як╕ нам вдалось зберегти стаб╕льн╕сть в енергетиц╕, стримати зростання ц╕н на житлово-комунальн╕ послуги, а ц╕ни на електроенерг╕ю для населення – нав╕ть знизити.
У 2022 роц╕ ми розпочнемо «Велику термомодерн╕зац╕ю». Ми плану╓мо утеплити тисяч╕ – саме тисяч╕ – багатоповерхових будинк╕в, шк╕л, садочк╕в та л╕карень. Це дозволить нам застрахуватись в╕д подальшого зростання ц╕н на енергоресурси та вперше здобути справжню енергетичну незалежн╕сть.
Шановн╕ парламентар╕, я хочу подякувати Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни – вчора ми проголосували дуже важливий податковий закон № 5600, який зб╕льшу╓ ренту: плату за використання природних ресурс╕в. Ми спряму╓мо ц╕ кошти на наших д╕тей. Тому до 10 грудня вперше за всю ╕стор╕ю я вношу законопроект про економ╕чний паспорт укра╖нця. В╕дпов╕дно до нього, ц╕ кошти – плата за використання наших надр – накопичуватимуться на персональних рахунках д╕тей громадян Укра╖ни. П╕сля досягнення повнол╕ття наш╕ д╕ти зможуть використати ц╕ грош╕ для здобуття осв╕ти в Укра╖н╕ чи куп╕вл╕ власного житла в Укра╖н╕. Завдяки цим двом законам нарешт╕ наш╕ ол╕гархи стануть справжн╕ми ╕нвесторами в майбутн╓ наших д╕тей. Я ╖х в╕таю. ╤ це теж буде вперше за роки незалежност╕ нашо╖ держави.
╤з сьогодн╕шнього дня м╕н╕мальна зарплата в Укра╖н╕ становить 6,5 тисяч гривень. Ми не т╕льки п╕двищили м╕н╕мальну зарплату. Середня зароб╕тна плата вперше за останн╕ 30 рок╕в у доларовому екв╕валент╕ перевищила 500 долар╕в на м╕сяць. Вперше зарплата л╕кар╕в зросла за р╕к вдв╕ч╕.
З нового року, з 1 с╕чня, вона становитиме м╕н╕мум 20 тисяч гривень, а середня зароб╕тна плата л╕каря в Укра╖н╕ становитиме 24 тисяч╕ гривень. Ми вперше почина╓мо г╕дно ставитися до л╕каря, ╕ не т╕льки тод╕, коли нам це потр╕бно. ╤ я впевнений, що у сво╓му наступному посланн╕ так╕ ж слова я скажу про зароб╕тну плату наших вчител╕в.
Але питання не лише у зб╕льшенн╕ зароб╕тних плат. У пор╕внянн╕ з 2019 роком бюджет на медицину зб╕льшився вдв╕ч╕. Вперше за всю ╕стор╕ю незалежно╖ Укра╖ни ми повн╕стю укомплектували автопарк швидких допомог, повн╕стю на 100%. Ми в╕дремонтували 600 с╕льських амбулатор╕й та понад 200 приймальних в╕дд╕лень. А вже в наступному роц╕ ми розпочина╓мо реконструкц╕ю – нова програма – реконструкц╕ю 48 обласних багатопроф╕льних кл╕н╕чних л╕карень. 24 для дорослих, 24 для д╕тей. А також 24 реаб╕л╕тац╕йних центри для наших ветеран╕в.
Я пишаюсь тим, що ми в наступному роц╕ вперше з початку в╕йни на сход╕ повн╕стю закри╓мо чергу на квартири для вс╕х наших ветеран╕в в╕йни на сход╕ кра╖ни. Одразу п╕сля ветеран╕в ми розпочнемо такий самий процес для вс╕х наших в╕йськовослужбовц╕в.
Я пишаюсь тим що за порятунок майже тисяч╕ людей в Афган╕стан╕ укра╖нськ╕й во╓нн╕й розв╕дц╕ весь св╕т аплоду╓ стоячи. Слава Укра╖н╕!
Я пишаюсь тим, що вперше за 30 рок╕в у 2022 роц╕ ф╕нансування сектору оборони ╕ безпеки, вс╕х програм, перевищить 320 м╕льярд╕в гривень. При тому, що у 2018 роц╕ ця сума була 191,7 м╕льярда гривень.
У межах цих кошт╕в ми вперше запуска╓мо комплексну ракетну програму, програму в╕дновлення укра╖нського флоту, створення к╕берв╕йськ в Укра╖н╕.
Вперше за пер╕од незалежност╕ держава буду╓ л╕таки Антонов АН-178 для сво╓╖ арм╕╖. Вперше розпочина╓мо в Укра╖н╕ будувати во╓нний завод з виготовлення сучасних дрон╕в.
Вперше за довг╕ роки Рада нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони стала по-справжньому займатись безпекою й обороною держави. Держави, яка незалежна в╕д злод╕╖в у закон╕, контрабандист╕в, крим╕нальних авторитет╕в, агент╕в ╕нших держав. Захищаючи свою землю, сво╖ надра, свою питну воду, л╕с ╕ вс╕ сво╖ стратег╕чн╕ п╕дпри╓мства.
Ми буду╓мо кра╖ну, незалежну в╕д допомоги та п╕дтримки ╕нших.
Яка завжди вдячна за це – я дякую кожн╕й кра╖н╕ – але н╕коли не чека╓ т╕льки на це, ╕ перш за все розрахову╓ на себе. Ми не чека╓мо десятки м╕сяц╕в в╕д захоплення Криму, а збира╓мо десятки кра╖н для його зв╕льнення ╕ запуска╓ Кримську платформу.
У ╖╖ першому сам╕т╕ взяло участь 46 делегац╕й, л╕дери кра╖н G7 та ╢С: США, Н╕меччина, Франц╕я, Туреччина, вс╕ наш╕ друз╕, кер╕вництво НАТО, ОБС╢ ╕ Ради ╢вропи. Вперше з 2014 року деокупац╕я Криму була обговорена на найвищому м╕жнародному р╕вн╕. Ми повернули Крим у св╕товий порядок денний. Кримська платформа буде закр╕плена у резолюц╕╖ Генасамбле╖ ООН. Ми чека╓мо на отримання нею оф╕ц╕йного статусу м╕жнародно╖ орган╕зац╕╖.
Вперше в╕д моменту окупац╕╖ ми боремось за Крим не на б╕лбордах, а на вс╕х м╕жнародних майданчиках та зустр╕чах. Не лозунгами, а оф╕ц╕йними документами. Вперше з 2014 року розроблена й ухвалена Стратег╕я деокупац╕╖ та ре╕нтеграц╕╖ Криму. Територ╕я площею 27 тисяч квадратних к╕лометр╕в. Б╕льша за деяк╕ кра╖ни ╢вропи ╕ св╕ту. Але ми боремось не за гектари, а за людей, за сво╖х громадян. ╤ вперше за всю ╕стор╕ю ми ухвалили закон про кор╕нн╕ народи, який закр╕пив статус ╕ права кримських татар. Ми боремось за нашу молодь ╕ сутт╓во спростили школярам з Криму та тимчасово окупованого Донбасу доступ до вищо╖ осв╕ти в Укра╖н╕: без ЗНО, безоплатно, без обмежень, без будь-яких умов у будь-який ун╕верситет. Ми боремось за тимчасово окуповану св╕дом╕сть наших громадян, тому запустили мовлення для ТОТ. Це наша земля. Зв╕льнити ╖╖ – наша мета.
Н╕хто не зробить цього зам╕сть нас. Це наша ф╕лософ╕я.
В цьому роц╕ ми зберегли двопарт╕йну п╕дтримку Сполучених Штат╕в ╕ вивели наш╕ в╕дносини на новий, б╕льш високий р╕вень.
За п╕дсумками мо╓╖ зустр╕ч╕ з Президентом Байденом ухвалено Сп╕льну заяву, в╕йськова п╕дтримка. Оновлено Харт╕ю стратег╕чного партнерства Укра╖ни ╕ США. В основ╕ наших в╕дносин з ╢вропейським Союзом – дов╕ра, сол╕дарн╕сть, вза╓мна п╕дтримка. Це доводять результати 23-го Сам╕ту Укра╖на – ╢С та його амб╕тна п╕дсумкова заява. Наша мета – ╕мплементац╕я Угоди про асоц╕ац╕ю. За п╕драхунками уряду, загалом виконано близько 60% вс╕х зобов’язань Укра╖ни за Угодою, причому 25% – т╕льки у цьому роц╕. Дякую вам, шановн╕ депутати.
Ми щодня доводимо, що здатн╕ не лише ефективно сп╕впрацювати з НАТО у операц╕ях та навчаннях Альянсу – вза╓мод╕я в Чорному мор╕, д╕яльн╕сть Литовсько-польсько-укра╖нсько╖ бригади – але й з╕ збро╓ю у руках захищати демократ╕ю, свободу, нашу власну державу.
Вперше сп╕льно з Великою Британ╕╓ю ми реал╕зу╓мо амб╕тний проект розвитку В╕йськово-Морських сил Укра╖ни на суму 1,7 м╕льярда фунт╕в стерл╕нг╕в
З Туреччиною вже буду╓мо перший корвет для наших В╕йськово-Морських сил.
Вперше укладено чотири масштабн╕ угоди з Франц╕╓ю на 1,3 м╕льярда ╓вро на велик╕ ╕нвестиц╕йн╕ проекти.
Ми досягнули важливих результат╕в у сп╕впрац╕ з нашими партнерами: МВФ, Св╕товим банком, ╢БРР та ╕ншими м╕жнародними ╕нституц╕ями на загальну суму понад 2,7 м╕льярда долар╕в.
Ми вперше запропонували л╕дерам ╢С створити рег╕ональну платформу зм╕цнення енергетично╖ безпеки. Актуальн╕сть ц╕╓╖ ╕н╕ц╕ативи п╕дтверджу╓ наявна енергетична криза в ╢вроп╕. Ми посл╕довно доводимо: «П╕вн╕чний пот╕к – 2» – це енергетична зброя, яка створю╓ загрозу всьому рег╕ону. Ми вдячн╕ вс╕м партнерам, як╕ нас п╕дтримують.
Важлива складова нашо╖ м╕жнародно╖ пол╕тики – п╕дтримка св╕тового укра╖нства. Я знаю, наск╕льки важливим для укра╖нц╕в, що мешкають у США, Канад╕, ╢С, ╓ питання множинного громадянства. Сьогодн╕ я вношу в╕дпов╕дний законопроект на розгляд парламенту. Нас 65 м╕льйон╕в.
Вперше укра╖нц╕ з усього св╕ту будуть в╕дчувати себе не д╕аспорою, не просто людьми «укра╖нського походження», а укра╖нського громадянства! Р╕вними укра╖нцями.
╤ це теж частина незалежност╕. Коли люди з р╕вними правами ╖здять р╕вними дорогами.
За 30 рок╕в укра╖нц╕ стали класними вод╕ями, навчившись оминати ями на дорогах. Вперше в ╕стор╕╖ опозиц╕я критику╓ владу за те, що вона буду╓ дороги й мости. Особлива критика «Великого буд╕вництва» луна╓ в╕д тих, як╕ у св╕й час при влад╕ не змогли зробити н╕ середнього буд╕вництва, н╕ маленького. Та й сам╕ ╖здили по дорогах з д╕рками, залишаючи так ж сам╕ д╕рки в бюджет╕.
Вс╕ думали, що хорош╕ дороги й Укра╖на – це антон╕ми. Ми довели, що вони стали синон╕мами. Ми вже побудували 13 тисяч к╕лометр╕в дор╕г. Але багато як╕сних дор╕г не бува╓, тому ц╕ль на два наступн╕ роки не зменшу╓ться – це 15 тисяч к╕лометр╕в дор╕г.
Ще один важливий напрямок – це нац╕ональна програма в╕дновлення мост╕в. У ╖╖ межах вже побудовано та оновлено 560 мост╕в та мостових переход╕в, серед яких – легендарний м╕ст у Запор╕жж╕, який був недобудом 15 рок╕в. За наступн╕ два роки плану╓мо з‘╓днати береги по вс╕й наш╕й Укра╖н╕ ще 810 мостами ╕ мостовими переходами, серед яких Кременчуцький та Ямп╕льський мости.
Незалежн╕сть – вона ма╓ в╕дчуватись у пов╕тр╕. Тому ми створю╓мо укра╖нського нац╕онального ав╕аперев╕зника. Вперше за багато рок╕в перев╕зник зможе л╕тати в наш╕ нов╕ рег╕ональн╕ аеропорти, як╕ ми буду╓мо. Загалом нараз╕ буду╓мо в 16 м╕стах Укра╖ни. Ми також прагнемо побудувати аеропорт м╕жнародного значення на Закарпатт╕, м╕ж Ужгородом та Мукачевом – це новий проект, та два аеропорти на сход╕ Укра╖ни. Бо Донбас – це Укра╖ни.
Перший рейс нац╕онального перев╕зника буде в 2022 роц╕. До 2025-го буде повн╕стю сформовано флот компан╕╖ – не менше 20 суден. Будуть в╕дкрит╕ регулярн╕ рейси як всередин╕, так ╕ ззовн╕.
Укра╖нського перев╕зника мають бачити не т╕льки в Укра╖н╕, а й в усьому св╕т╕. ╤ цьому дуже допоможе угода про в╕дкрите небо, ав╕ац╕йний безв╕з, який ми нарешт╕ п╕дписали з ╢вропейським Союзом. Тому UNA обов‘язково приземлиться в ╢С. ╤ так╕ велик╕ плани справд╕ окриляють.
Незалежн╕сть – це природний потяг кожно╖ людини. Тому ми запустимо 10 нових потяг╕в «╤нтерс╕т╕+», 80 нових електричок та майже 500 нових сучасних спальних вагон╕в укра╖нського виробництва.
Незалежна кра╖на – це там, де ти будеш здоровим, незалежно в╕д свого соц╕ального статусу. Для цього ми вперше запустили програму «Здорова Укра╖на», в рамках яко╖ ми вже побудували 600 активних парк╕в, 900 спортивних майданчик╕в, 193 стад╕они та 25 басейн╕в.
Попереду ще 9 тисяч спортивних майданчик╕в ╕ початок державно╖ програми – 19 льодових арен, сотн╕ ДЮСШ та спортивних ╕нтернат╕в, нов╕ палаци спорту. Вони стануть нашими новими м╕сцями сили та здоров‘я нац╕╖, здоров’я нашого майбутньо╖ – наших д╕тей.
Ми з самого початку ставили ч╕тк╕ завдання. П╕двозити до шк╕л та садочк╕в д╕тей не довше н╕ж 30 хвилин як╕сною дорогою. Усе ма╓ бути зрозум╕ло, сучасно за вс╕ма м╕жнародними стандартами. ╤ цих нових шк╕л та садочк╕в ма╓ ставати кожного дня все б╕льше ╕ б╕льше. Поки ми буду╓мо, може, не дуже багато, але понад 150 дитячих садк╕в. Буде ще 300. Побудовано 200 нових шк╕л. Буде ще 300.
Вперше за довг╕ роки ми почали будувати наш╕ в╕тчизнян╕ локомотиви та вагони у Кременчуз╕. Вперше за довг╕ роки ми почали будувати в Харков╕ наш╕ танки, сучасн╕ укра╖нськ╕. ╤ це буд╕вництво д╕йсно велике ╕ ста╓ все б╕льшим з кожним днем. ╤нфраструктура – це нов╕ робоч╕ м╕сця, нова як╕сть життя кожного.
Незалежна кра╖на – розумна кра╖на. Осв╕чена. А тому – сильна кра╖на не може бути з╕ слабкою осв╕тою. Ми п╕дтриму╓мо талановитих школяр╕в. Запроваджено нов╕ державн╕, президентськ╕ прем╕╖: 100 тисяч гривень – переможцям м╕жнародних учн╕вських ол╕мп╕ад з математики, ф╕зики, ╕нформатики та х╕м╕╖. В цьому роц╕ вперше ми нада╓мо прем╕╖ не т╕льки учням, але й вчителям, як╕ цих чемп╕он╕в п╕дготували. 10 тисяч гривень щом╕сяця отримують випускники з найвищим балом ЗНО. 250 учн╕в. 10 найкращих з кожного рег╕ону Укра╖ни. А для нас кожен рег╕он Укра╖ни – найкращий.
Цього року ми п╕двищили стипенд╕╖ студентам до прожиткового м╕н╕муму. При цьому к╕льк╕сть стипенд╕ат╕в зменшувати не будемо. Це дуже важливо.
Цього року ми забезпечили ноутбуками понад 60 тисяч учител╕в, а до 2023 року новий ноутбук буде в кожного вчителя нашо╖ держави!
Уперше для держави к╕бербезпека, штучний ╕нтелект, нанотехнолог╕╖ аерокосм╕чн╕, енергетичн╕ та б╕отехнолог╕╖ – це не просто розумн╕ слова, а пр╕оритетн╕ спец╕альност╕ в Президентському ун╕верситет╕, який ми почина╓мо створювати.
Два роки тому запрацював Нац╕ональний фонд досл╕джень. Це грантова п╕дтримка науки. За два роки грош╕ отримали 222 науков╕ проекти на загальну суму близько 1 млрд гривень. Це науков╕ розробки, до яких залучено понад 1500 пров╕дних ╕ молодих укра╖нських вчених.
Уперше за багато рок╕в ми в╕дновлю╓мо науковий флот Укра╖ни. Уяв╕ть, останн╕й рейс укра╖нського наукового судна у Св╕товому океан╕ в╕дбувся 20 рок╕в тому, а в Чорному мор╕ – 10 рок╕в тому. Цьогор╕ч у нас з'явилося два корабл╕ – мало, але вони з’явились! Це судно «Борис Александров», яке буде виконувати науков╕ й еколог╕чн╕ досл╕дження в Чорному мор╕, та криголам «Ноосфера» для досл╕дження Св╕тового океану, а також наших експедиц╕й до укра╖нсько╖ станц╕╖ Академ╕к Вернадський в Антарктид╕.
Наша незалежн╕сть – це можлив╕сть пам'ятати та берегти сво╓ минуле, будучи впевненими в майбутньому. Ми нарешт╕ буду╓мо Мемор╕альн╕ комплекси «Бабин Яр» ╕ наступного року завершимо буд╕вництво Мемор╕ального комплексу пам’ят╕ жертв Голодомору. Сп╕льна пам'ять, сп╕льний б╕ль – це те, що нас об'╓дну╓ ╕ робить сильн╕шими.
╤ нос╕ями ц╕╓╖ пам’ят╕ ╓ люди поважного в╕ку. Хтось скаже, що правильно говорити «люди похилого в╕ку». Н╕! За все, що вони реально зробили, правильно говорити «люди поважаного в╕ку».
Мен╕ соромно, що вс╕ ц╕ роки ми робили для них занадто мало. Для когось це просто основний електорат, а для мене це люди, як╕ в╕ддали все сво╓ життя на благо Укра╖ни, на благо нашо╖ держави. Тому один з мо╖х ключових пр╕оритет╕в – це турбота про людей поважного в╕ку. Зокрема, ми вже вт╕лили програму доплат до пенс╕й для людей, як╕ досягли 80 та 75 рок╕в. Наступного року ми розширимо цю програму на людей, як╕ досягли 70 рок╕в.
Ми ч╕тко викону╓мо зобов’язання щодо щор╕чно╖ ╕ндексац╕╖ пенс╕й. Так, з березня 2021 року про╕ндексовано пенс╕╖ 7,9 м╕льйона пенс╕онер╕в.
Уперше за багато рок╕в сутт╓во зб╕льшен╕ пенс╕╖ для л╕кв╕датор╕в та постраждалих в╕д Чорнобильсько╖ катастрофи.
Уперше за вс╕ роки незалежност╕ ми погодили параметри над╕йно╖ обов’язково╖ накопичувально╖ пенс╕йно╖ системи, яка дозволить заощаджувати кошти на г╕дну стар╕сть. Найближчим часом парламент розгляне вже готовий в╕дпов╕дний законопроект. Шановн╕ депутати, особливо депутати поважного в╕ку, – на вас над╕я.
Ми вперше запровадили комплексний п╕дх╕д до розв'язання проблем людей, як╕ стикаються з р╕зними бар’╓рами. Це люди з ╕нвал╕дн╕стю з дитинства, яким п╕двищено розм╕ри надбавки на догляд; це й малозабезпечен╕ с╕м’╖, для яких розм╕р виплат зб╕льшився на 50% ╕ становить 5500 гривень; це й д╕ти, як╕ постраждали в╕д вибухонебезпечних предмет╕в, – ╖м уперше встановлено допомогу; це й люди, як╕ постраждали в╕д насильства у с╕м’╖, – вперше запроваджено субвенц╕ю на створення шелтер╕в для них; це й с╕м’╖ з д╕тьми; тати, як╕ вперше здобули право йти у в╕дпустку для догляду за новонародженими. Ми зб╕льшили розм╕р державно╖ допомоги на д╕тей, як╕ мають тяжк╕ захворювання. Все це – риси кра╖ни з ╓вропейським обличчям. Або прост╕ше – кра╖ни з людським обличчям.
Це ж стосу╓ться й цифрово╖ кра╖ни. Незалежн╕сть – це цифрова свобода в╕д бюрократ╕╖, черг ╕ корупц╕╖. ╤ в цьому вже пересв╕дчилися понад 11 м╕льйон╕в користувач╕в додатку нашого державного додатку «Д╕я».
Укра╖на стала першою кра╖ною у св╕т╕, яка запровадила цифровий паспорт громадянина сво╓╖ держави. Ми запровадили цифрове вод╕йське посв╕дчення, за допомогою якого можна подорожувати або в╕дкрити банк╕вський рахунок онлайн.
У «Д╕╖» доступн╕ цифровий студентський квиток, страховка на авто, електронний п╕дпис у смартфон╕, цифровий податковий номер, оплата податк╕в та штраф╕в ╕ багато ╕ншого.
Це не уявний метавсесв╕т – це реальн╕ послуги, як╕ допомагають реальним громадянам у реальному час╕. Вже сьогодн╕, вже зараз, 24/7.
╤ сьогодн╕ до цих функц╕й дода╓ться прописка – тобто можлив╕сть зм╕ни ре╓страц╕╖ онлайн.
У ХХ╤ стол╕тт╕ люди можуть в╕льно перем╕щатися кра╖ною, не залежачи в╕д штамп╕в у паспорт╕. «Д╕я» – насамперед соц╕альний додаток для вс╕х громадян. Тепер призначити або перерахувати пенс╕ю нашим поважним людям, зможе не ж╕ночка в каб╕нет╕, а онук на диван╕. Ми вже почина╓мо запуск ц╕╓╖ функц╕╖ ╕ «Д╕я» охопить вс╕х укра╖нц╕в, незалежно в╕д в╕ку.
Незалежн╕сть – це можлив╕сть незалежно, чесно та прозоро вести б╕знес у незалежн╕й держав╕. Послуги з в╕дкриття б╕знесу в Укра╖н╕ стануть найшвидшими у св╕т╕. Вже зараз в╕дкрити ФОП можна за 10 хвилин. Бачити та заповнювати декларац╕ю, сплачувати податки.
Ми буду╓мо власний б╕знес, незалежний в╕д «хот╓лок» чиновник╕в, де враховано вс╕ побажання б╕знесмен╕в. Для цього ми нарешт╕ запустимо «Д╕я City», яка дасть змогу створити в Укра╖н╕ найпотужн╕ший IT-хаб у Центральн╕й та Сх╕дн╕й ╢вроп╕. Укра╖нц╕ й п╕дпри╓мц╕ з усього св╕ту матимуть змогу швидко реал╕зовувати найамб╕тн╕ш╕ ╕нновац╕йн╕ та б╕знес-╕де╖ та ефективно ╖х впроваджувати. За п'ять рок╕в «Д╕я City» допоможе зб╕льшити обсяг ринку IT вдв╕ч╕ – до $11,8 м╕льярда, а к╕льк╕сть робочих м╕сць – до 450 тисяч. Це будуть одн╕ з найкращих умов для ведення IT-б╕знесу та креативно╖ ╕ндустр╕╖ у св╕т╕.
У планах запустити вже скоро важлив╕ функц╕╖: ╓-перепис, який згодом приведе до ╓-голосування. У центр╕ наших перетворень ╓ народ, ╕ ми ма╓мо д╕знатися, ск╕льки нас, де ми живемо.
Пишаюся тим, що Укра╖на стане другою кра╖ною у св╕т╕, яка проведе перепис населення у сп╕впрац╕ з Apple вже у лютому 2023 року.
Наша мета, щоб 100% послуг держави укра╖нц╕ могли отримати саме онлайн – без чиновник╕в, без черг, без корупц╕╖.
Але боротьба з корупц╕╓ю – це й справедливий ╕ незалежний суд. Судова реформа в Укра╖н╕. Тут пишатися поки нема╓ чим. Ми т╕льки на початку цього складно шляху. Ми лише проголосували перш╕ два закони. Я дякую кожному депутату, як╕ п╕дтримали закони про Вищу раду правосуддя та про Вищу квал╕ф╕кац╕йну ком╕с╕ю судд╕в. Дякую вам.
Розпочато судову реформу в Укра╖н╕ не вперше, але вперше ╖╖ буде доведено до к╕нця. Я вдячний ус╕м народним депутатам ще раз, як╕ п╕дтримують законопроекти, а також хочу подякувати нашим м╕жнародним партнерам, як╕ нас п╕дтримують на цьому складному шляху. Дякую. А шлях цей буде д╕йсно непростим.
Вперше за 30 рок╕в повн╕стю проголосована земельна реформа. В╕таю вас! Вперше за 30 рок╕в ми почина╓мо повномасштабне облаштування державного кордону по всьому периметру нашо╖ держави. Нарешт╕ ми ухвалили закон про територ╕альну оборону, ми затвердили Стратег╕ю деокупац╕╖ Криму.
Ми вперше за 30 рок╕в розпочали систему боротьбу з ол╕гархами. ╤ я впевнений, що Укра╖на в ц╕й боротьб╕ переможе. Укра╖на з цим зак╕нчить.
Але я не хочу зак╕нчувати св╕й виступ саме ц╕╓ю тематикою – про ол╕гарх╕в. Я хочу не говорити в к╕нц╕ про др╕бн╕ реч╕. Я хочу сказати про головне: про державу, без прикрас, без купюр, говорити з вами абсолютно в╕дверто, чесно, бо саме таких нас обирали, бо саме так╕ ми були ╕ хочеться в╕рити, що такими ╕ залиша╓мося.
Ми повинн╕ говорити в╕дверто, незважаючи на будь-як╕ складнощ╕, говорити правду, яка вона ╓, яку ми могли говорити або ще можемо, хочеться в╕рити.
А тод╕ – давайте чесно. В╕с╕м рок╕в трива╓ в╕йна на Донбас╕. В╕с╕м рок╕в, як Рос╕я анексувала Крим. ╤ я не боюся говорити вс╕м, ╕ говорити прямо рос╕янам. Саме тому, водночас, я не боюся прямо╖ розмови з ними. Ми не бо╖мося прямого д╕алогу.
Ми зна╓мо, хто з ╓вропейських кра╖н п╕дтриму╓ Укра╖ну, це правда, ╕ дяку╓мо ╖м. Зна╓мо, хто з ╓вропейських кра╖н вда╓, що п╕дтриму╓ Укра╖ну ╕ нашу незалежн╕сть.
Ми зна╓мо, що наша арм╕я – найкраща у св╕т╕, ╕ захистить нас. Вс╕ нас п╕дтримують, але н╕хто, кр╕м нашо╖ арм╕╖, нас не захистить. Це правда. ╤ ми повинн╕ з╕знатися, що без нашого в╕йська ми не зможемо зупинити в╕йну. ╤ ми повинн╕ сказати правду, що ми не зможемо зупинити в╕йну без прямих перемовин з Рос╕╓ю. ╤ сьогодн╕ це визнали вже вс╕, вс╕ зовн╕шн╕ партнери. Вс╕ зовн╕шн╕ визнали, а деяк╕ внутр╕шн╕ це не визнають. Ми повинн╕ говорити, знаючи, що у нас сильна потужна арм╕я. ╤ не боятися зараз говорити один одному правду. Якщо ми хочемо повернути Донбас – давайте. А якщо хочемо просто ходити ╕ про це говорити, то давайте н╕чого не робити.
╤ давайте в цьому питанн╕ поставимо крапку, просто ╕ чесно. ╤ зрозум╕╓мо нарешт╕ – це наша держава, як можемо – давайте боротися за це, за наш╕ територ╕╖, ус╕ма можливостями, ус╕ разом, ус╕ма пол╕тиками, незважаючи на кол╕р цих пол╕тик╕в. ╤ з ус╕ма б╕знесменами, незважаючи на ╖х кал╕бр, поки це не п╕зно.
Ми – велика кра╖на!
Слава кожному з вас!
Слава Укра╖н╕!
https://www.president.gov.ua/

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 03.12.2021 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23749

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков