Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4268)
З потоку життя (7286)
Душі криниця (3926)
Українці мої... (1572)
Резонанс (1844)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (585)
"Будьмо!" (265)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (121)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (118)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУСТКА…
А чому б цей гуртожиток не привести до ладу ╕ не в╕ддати його вимушеним переселенцям?


9 СЕРПНЯ - М╤ЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОР╤ННИХ НАРОД╤В
М╕жнародний день кор╕нних народ╕в щор╕чно в╕дзнача╓ться 9 серпня.


НЕЗАКОННИЙ ╤МПОРТ НАФТОПРОДУКТ╤В ╤ «СТЕЖКА» ДО МЕДВЕДЧУКА: СУДИТИМУТЬ 14 МИТНИК╤В
П╕д час митного оформлення службов╕ особи митниц╕ “не пом╕чали” п╕дм╕ни…


ПРЕЗИДЕНТ ПРИЗНАЧИВ КОСТ╤НА ГЕНПРОКУРОРОМ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський призначив Андр╕я Кост╕на генеральним прокурором Укра╖ни.


ОЛЕКСАНДРА КЛИМЕНКА ПРИЗНАЧИЛИ КЕР╤ВНИКОМ САП
Кер╕вником Спец╕ал╕зовано╖ антикорупц╕йно╖ прокуратури 28 липня був призначений Олександр Клименко.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 03.12.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 03.12.2021
ВАКЦИНА ДЛЯ УКРА╥НСЬКОГО КРИМУ

Прищепитися в╕д коронав╕русу можна на адм╕нмеж╕.

Про те, що на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» проводитимуть вакцинац╕ю в╕д коронав╕русу, 23 листопада п╕д час перебування на Херсонщин╕ заявила в╕цепрем’╓р-м╕н╕стр з питань ре╕нтеграц╕╖ тимчасово окупованих територ╕й Укра╖ни ╤рина Верещук. Минув тиждень – ╕ з 1 грудня, на двох контрольних пунктах в’╖зду-ви╖зду вже працюють пункти вакцинац╕╖.
ВАКЦИНУВАТИСЯ Й УКЛАСТИ ДЕКЛАРАЦ╤Ю ТЕПЕР МОЖНА ПРОСТО НА КПВВ
На КПВВ «Каланчак» люди прибувають на материкову частину Укра╖ни з п╕вострова в╕д самого ранку. З десяток мешканц╕в ТОТ АР Крим у черз╕ на тестування – люди пост╕йно п╕дходять. У прим╕щенн╕ поряд (б╕ля буд╕вл╕ ЦНАПу) зранку 1 грудня уже облаштувалися у каб╕нет╕ л╕карка й медсестра з Каланчака, що проводитимуть тут в╕дтепер вакцинац╕ю в╕д коронав╕русу. Коли прибули журнал╕сти, медики саме налаштовували комп’ютер, п╕д’╓днувалися до ╕нтернету.
На той момент на КПВВ ще не було оголошень про початок вакцинац╕╖, не було нав╕ть в╕дпов╕дно╖ таблички на дверях, де в╕дкрили пункт. Отак, ╕з роздрукованими листками про початок роботи пункту, л╕карка Натал╕я Тимоф╕╖вна Жаб╕цька разом ╕з журнал╕стами обходить серв╕сну зону й вив╕шу╓ оголошення. Така «кампан╕я» не лиша╓ться без уваги – одразу п╕дходить група ж╕нок, ц╕кавляться у пан╕ Натал╕╖: невже справд╕ можна вакцинуватися просто на КПВВ? Л╕карка п╕дтверджу╓, наш╕ сп╕вгромадянки, що проживають на тимчасово окупован╕й територ╕╖, рад╕ють. В╕деокамер та фотокамер уникають, але з Натал╕╓ю Жаб╕цькою обговорюють, яка вакцина ╓, що треба, аби щепитися на м╕сц╕. Пот╕м рухаються у б╕к режимно╖ зони, так що ╕нформац╕я п╕шла у Крим у прямому сенс╕ цього слова. Л╕карка розм╕ркову╓, що добре було б ще вив╕сити оголошення у режимн╕й зон╕, б╕ля прикордонник╕в.
Т╕льки поверта╓мося до каб╕нету, де розташувався пункт вакцинац╕╖ – уже перш╕ гост╕. Подружжя з Криму – ╖м рок╕в по п’ятдесят, почули, що можна щепитися, розмовляють тихенько з л╕каркою, ц╕кавляться, яка вакцина, коли можна вакцинуватися, якщо вже перехвор╕в, вислуховують рекомендац╕╖ медика. Кажуть, що планували вакцинуватися у Херсон╕, але прочитали новину, що тепер можна це зробити на КПВВ. Роздумують хвилин п’ять, а пот╕м таки вир╕шують, що вакцинуються тут. Процес ф╕ксувати (все-таки перш╕ вакцинац╕╖ на КПВВ) журнал╕стам дозволяють, але з╕ зрозум╕лих причин – з╕ спини. Для того, щоб отримати вакцину, вони також укладають декларац╕╖ – все на м╕сц╕, оперативно, у комфорт╕.
Натал╕я Жаб╕цька каже, що з 1 грудня на КПВВ приймають ус╕х мешканц╕в Криму – укра╖нських громадян, як╕ побажають вакцинуватися. «Також тут можна укласти декларац╕ю й отримувати в╕дпов╕дн╕ медичн╕ послуги», – каже л╕карка.
Вона поясню╓, що оск╕льки 1 грудня – перший день роботи, то вони привезли лише вакцину Pfizer, а надал╕ тут буде той самий виб╕р вакцин, як╕ пропонують у пунктах щеплення в област╕.
Натал╕я Жаб╕цька особисто ма╓ п’ять укладених декларац╕й з мешканцями Криму, ╕ каже, що зна╓ в╕д сво╖х пац╕╓нт╕в: на медичн╕ послуги, як╕ надають на материку, ╓ запит. «╤ декларац╕╖ хочуть укладати, ╕ вакцинуватися. Людям тепер буде ще зручн╕ше: перетнув адм╕нмежу – отримав послугу. П╕сля вакцинац╕╖ вносимо у базу даних ╕нформац╕ю й в╕дразу можемо видавати сертиф╕кати у друкованому вигляд╕. Якщо у людини ╓ «Д╕я», можна п╕дтягти сертиф╕кат одразу п╕сля щеплення», – каже л╕карка.
ПРИМУСОВИЙ “СПУТНИК” – ВАКЦИНАЦ╤╥ НЕ ЗАВАДА
Вона поясню╓, що тим, хто отримав ран╕ше рос╕йський «Спутник», можна щепитися препаратами, якими вакцинуються на п╕дконтрольн╕й Укра╖н╕ територ╕╖. Нагада╓мо, що рос╕йська вакцина «Спутник» не визнана ВООЗ, тому ╕мун╕зац╕ю цим препаратом Укра╖на теж не визна╓.
«У мене ╓ пац╕╓нт, до реч╕, який буквально вчора отримав друге щеплення Pfizer, хоча був повн╕стю щеплений «Спутником» у Криму. В╕н мешканець Криму – громадянин Укра╖ни, при╖хав на материк, уклав декларац╕ю. На окупован╕й територ╕╖ пройшов вакцинац╕ю, бо його змушували, а сюди при╖хав добров╕льно, хот╕в щепитися саме вакциною Pfizer», – поясню╓ л╕карка. Зазнача╓, що ╓ пац╕╓нти, як╕ в╕дмовляються нав╕ть чекати п╕в року ╕ вимагають ревакцинац╕ю п╕сля «Спутника» ран╕ше – з р╕зних причин.
Вона розпов╕да╓, що люди з Криму, з якими вона ран╕ше сп╕лкувалася, щеплюватися ╖хали або в Каланчак, або в Херсон. «За в╕дгуками, у Херсон╕ складн╕ше – б╕льш╕ черги, у Каланчаку прост╕ше, вони були задоволен╕. Але казали, що якби одразу на адм╕нмеж╕ – то було б ще краще, було таке справд╕ побажання», – поясню╓ л╕карка.
Вона розпов╕да╓, що п╕дтриму╓ зв'язок ╕з пац╕╓нтами з Криму завдяки додаткам-месенджерам.
Зараз граф╕к роботи пункту на КПВВ: з 9:00 до 15:00 години у робоч╕ дн╕. Що стосу╓ться того, як л╕карка та медсестра д╕ставатимуться щодня з Каланчака, то пан╕ Натал╕я поясню╓, що ма╓ авт╕вку. «Сюди ╖хати в╕д Каланчака – хвилин двадцять. Якщо мене «заправляють», то можу по╖хати куди треба, я с╕мейний л╕кар ╕ працюю тут поряд – у сел╕ Преображенка, а живу в Каланчаку», – поясню╓ медик.
Поки ми сп╕лку╓мося, п╕дходить ще одна мешканка Криму, яка робила першу дозу вакцини у Ки╓в╕ (╕нформац╕я в╕дпов╕дна ╓ у «Д╕╖») ╕ ц╕кавиться, чи можна другу зробити тут. «Можна зробити тут, подивимося вас у баз╕ – якщо ╓ ╕нформац╕я, то проблем нема», – поясню╓ ж╕нц╕ л╕карка. Кримчанка також при╓мно здивувалася, почувши, що тут одразу можна й декларац╕ю укласти. Вона плану╓ подорожувати за кордон, тому потр╕бно вакцинуватися, а «╕нша» вакцина, як вона каже («Спутник»), там, куди вони планують помандрувати, нараз╕ не визнана.
ЧИ СТАНЕ П╤ЛОТНИЙ ПРО╢КТ ПОСТ╤ЙНИМ – ЗАЛЕЖИТЬ В╤Д ПОПИТУ
Медсестра ╤рина Маметова, сво╓ю чергою, хвилю╓ться, щоб не втратити жодно╖ дози вакцини Pfizer – препарат привезли ╕ збер╕гають ╕з дотриманням в╕дпов╕дного температурного режиму. Треба знайти ш╕сть пац╕╓нт╕в, адже в╕дкривши ампулу, що розрахована саме на таку к╕льк╕сть людей, вона ма╓ «виколоти» вакцину протягом двох годин. Медсестра спод╕ва╓ться, що коли ╕нформац╕я про роботу пункту щеплення ширитиметься, пац╕╓нт╕в буде достатньо ╕ жодно╖ дози вакцини не втратять. Розпов╕да╓, що, справд╕, кримчани п╕сля рос╕йського «Спутника» при╖жджають щеплюватися вакциною Pfizer, Moderna.
Водночас пункт щеплення 1 грудня в╕дкрився ╕ на КПВВ «Чонгар», працювати в╕н буде в такому ж режим╕, як ╕ на «Каланчаку»: з понед╕лка по п’ятницю з 9:00 до 15:00 години. Як каже заступник голови ОДА Микола Якименко, на обох пунктах працюють л╕кар ╕ медсестра, тому мешканц╕ ТОТ АР Крим можуть на м╕сц╕ отримати необх╕дн╕ роз’яснення та консультац╕╖.
Нараз╕ важко оц╕нити, ск╕льки людей звернеться на пункти вакцинац╕╖ на КПВВ, каже Микола Якименко. «Якщо так узяти, за минулий м╕сяць у нас (в област╕ – авт.) з тимчасово окуповано╖ територ╕╖ звернулося оф╕ц╕йно не б╕льше 200 ос╕б за вакциною. Якщо буде попит – це добре, ми заклика╓мо людей вакцинуватися ╕ захистити себе», – каже заступник голови ОДА. Микола Якименко також запевнив, що на територ╕╖ област╕ з’явиться реклама про роботу пункт╕в щеплення на КПВВ – замовляють уже в╕дпов╕дн╕ банери.
В╕н пояснив, що в╕дкрити так╕ пункти саме тут просили мешканц╕ Криму п╕д час сп╕лкування з ╤риною Верещук, яка перебувала тиждень тому на Херсонщин╕. Нараз╕ пункти вакцинац╕╖ на КПВВ працюють у тестовому режим╕ к╕лька м╕сяц╕в – якщо вони будуть затребуван╕, працюватимуть ╕ дал╕, запевня╓ Микола Якименко. Але тримати л╕кар╕в на КПВВ, якщо в цьому не буде потреби, неправильно.
Нагада╓мо, ╤рина Верещук, сп╕лкуючись п╕д час сво╓╖ робочо╖ по╖здки в рег╕он з╕ ЗМ╤, також назвала такий про╓кт п╕лотним ╕ зазначила, що його будуть реал╕зовувати щонайменше протягом зими, ╕ врахують, чи ╓ попит на таку послугу.
╤рина Староселець, КПВВ «Каланчак» – Херсон
www.ukrinform.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 03.12.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23744

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков