Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4229)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3913)
Українці мої... (1556)
Резонанс (1788)
Урок української (1000)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (104)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Ш╤СТЬ М╤ЛЬЙОН╤В Б╤ЖЕНЦ╤В
Б╕льш╕сть ви╖хала до Польщ╕ — понад 3,2 млн людей.


СТАТИСТИКА В╤ЙНИ
ЗСУ знищили близько 26,6 тисяч╕ в╕йськ рф та майже 1200 ворожих танк╕в.


"ВЕРШИНА ЦИН╤ЗМУ"
М. Подоляк в╕дпов╕в Пут╕ну, який прив╕тав укра╖нц╕в з "Днем перемоги".


ВАЛЕНТИН БУТ: БРАТУ
Б╕да, м╕й братику, б╕да...


ПАРАД ПЕРЕМОЖЕНИХ
Вони програли в╕йну Укра╖н╕. 9 травня 2022 року це засв╕дчило.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 15.10.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 15.10.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: СПРАВА ПРИХОДЬКА - ЯК П╤ДСТАВИТИ ПЛЕЧЕ

Справа Олега Приходька ╓ довол╕ показовою. Найперше, для мешканц╕в Криму, де н╕хто, схоже, не гарантований сьогодн╕ в╕д вран╕шньо╖ "побудки" з несамовитими криками та укладанням лицем в п╕длогу, в╕д кримосуддя та хурдиги. Н╕хто. Нещодавня справа про "теракт" на газогон╕ в Перевальному вкотре засв╕дчу╓ це. При тому, не ма╓ значення, що ти н╕ сном, н╕ духом можеш не знати про св╕й "злочин", нав╕ть не мислити про щось под╕бне, а чи й перебувати на момент його ско╓ння за сотн╕ к╕лометр╕в. Коли ти повернешся - а вс╕м же в╕домо, що запекл╕ терористи, зам╕сть в╕дсид╕тися п╕сля такого десь в безпечному м╕сц╕, за трьома кордонами, натом╕сть, одразу ж повертаються додому, аби полегшити бравим спецслужб╕стам отримання чергових з╕рочок на погони - тоб╕ пов╕домлять про це, вламавшись якогось нещасного ранку до тво╓╖ осел╕.
З Олегом Приходьком, щоправда, було не зовс╕м так. Л╕тн╕й дядько з Сак, що розважався соб╕ художн╕м ковальством, спершу отримав сво╓р╕дне попередження - адм╕н╕стративне покарання за сентимент до укра╖нських номерних знак╕в. Тод╕, л╕том 2018 року, в╕н в╕дбувся лише триденним арештом та штрафом в якихось 2000 рубл╕в. ╤нший би пригнув голову, затих би, бачачи, що "кнутом не перебити топорища", прибрав би з очей "свобод╕вську" символ╕ку, червоно-чорний прапор, тризуб, портрет Степана Андр╕йовича, токсичного тепер тут ще б╕льше, ан╕ж за попередньо╖ влади. Але не цей.
Хтось вважа╓, що то був такий соб╕ кураж старого дивака, бажання вид╕литися, покрасуватися. Але так╕ здогади ╓ б╕льш н╕ж н╕кчемними, якщо припустити на хвильку, що окр╕м байдужого до всього, опр╕ч власно╖ шкури, кодла "с╕равно", на св╕т╕ трапляються ще люди з переконаннями. Олег, вочевидь, саме з таких. А таких не люблять за жодно╖ влади. За тутешньо╖ особливо. Зв╕дси - висунення п╕дозри у "вандал╕зм╕", обшуки 8 лютого 2019 року, в разультат╕ яких всю укра╖нську символ╕ку було вилучено. Зв╕дси - отру╓ний напередодн╕ обшуку 9 жовтня 2019 року песик, про що згадувала донька пана Олега ╕, як насл╕док, точне знання "обшуковц╕в", в якому саме м╕сц╕ знаходилися "виявлен╕" ними компоненти вибухового пристрою та пляшки з запалювальною сум╕шшю. Зв╕дси - звинувачення: спершу за двома статтями - "незаконне виготовлення вибухових речовин" та "спроба ско╓ння терористичного акту", до яких в грудн╕ 2019 року додали ще одну - "незаконне придбання ╕ збер╕гання вибухових речовин", а в лютому 2020 року "прикле╖ли" ще й готування п╕дпалу генконсульства Москов╕╖ у Львов╕ вл╕тку 2019 року.
Ан╕ суд першо╖ ╕нстанц╕╖ - П╕вденний окружний в╕йськовий суд (м. Ростов-на-Дону (03 березня 2021 р.), н╕ Апеляц╕йний в╕йськовий суд м╕ського округу Влас╕ха Московсько╖ област╕ (17 травня 2021 р.) не сп╕ткнулися об вкрай п╕дозр╕л╕ обставини "знайдення" пекельно╖ машинки, ╖х не збили з плигу заяви Олега Приходька про те, що в╕н не ма╓ стосунку до всього того терористичного начиння, що воно навмисно п╕дкинуте йому, ╖м не видався неймов╕рним приписуваний п╕дсудному нам╕р влаштувати вибух в адм╕нбуд╕вл╕ Сак, ╖х не вразив в╕двертий ╕д╕отизм звинувачення в плануванн╕ п╕дпалу генконсульства у Львов╕, бо ж де т╕ Саки ╕ до чого той Льв╕в!
Хоча, чого це я… Суд же не задовольнив вимоги прокурора в повному обсяз╕ ╕ зам╕сть 11 рок╕в колон╕╖ суворого режиму, з в╕дбуванням трьох рок╕в у в'язниц╕ та сплати штрафу в 200 000 рубл╕в, пан Олег отримав "лише" 5 рок╕в позбавлення вол╕ у колон╕╖ суворого режиму з в╕дбуванням 1 року у в'язниц╕, та штраф в розм╕р╕ 110 тис. рос╕йських рубл╕в.
До слова, про штраф. За словами доньки пана Олега Натал╕╖ Швецово╖, Федеральна служба судових пристав╕в зв'язувалася к╕лька дн╕в тому з ╖╖ мат╕р'ю, дружиною Олега Приходька, ц╕кавлячись, чи сплачено штраф. Налякан╕ ж╕нки в╕ддали останн╓, адже альтернативою було не лише стягнення того штрафу з грошей, як╕ вони висилали пану Олегу на л╕ки та продукти, але й можливе накладення арешту на частину ╖хнього будинку.
Я можу лише здогадуватися про ф╕нансову спроможн╕сть цих ж╕нок, але сто десять тисяч рубл╕в по сьогодн╕шн╕х кримських м╕рках - то таки велика сумма. Не забуваймо, що вони щом╕сяця висилають по ш╕сть тисяч панов╕ Олегу. По сут╕, ж╕нки у велик╕й скрут╕. ╤ дуже шкода, що укра╖нська громада, так жваво реагуюча на непоступливо укра╖нське позиц╕онування Олега Приходька, нин╕ мовчки спостер╕га╓ за знущанням над ним та його родиною.
- А що тут можна вд╕яти? - скажуть мен╕. - Все, що можна, зроблено. Он же й представник Президента в АРК пан Кориневич назвав р╕шення москов╕йського суду щодо Приходька «актом залякування». ╤ МЗС наш ч╕тко висловив свою позиц╕ю. Та й адвокати, наче ж, об╕цяли подати позов до ЕСПЛ.
 Все так ╕ не так, бо одними заявами ╕ об╕цянками тут справ╕ не зарадиш. Он, Олегова донька скаржиться, що в╕д травня вони з мат╕р'ю не отримують в╕д нього лист╕в, нав╕ть не знають чи д╕йшла до нього посилка з л╕ками. Тут би нашому консулов╕ нав╕дати в'язня, але консульство гордо в╕дмовчу╓ться. Не спрощуючи проблеми, адже Москов╕я тракту╓ Олега Приходька сво╖м громадянином, хот╕лося б, аби укра╖нська дипломат╕я була все ж наполеглив╕шою у в╕дстоюванн╕ прав сво╖х громадян, адже Олег Приходько, перш за все, ╓ громадянином Укра╖ни. Власне, в╕н ╕ в хурдиз╕ ж нин╕ саме через це сво╓ позиц╕онування. Х╕ба н╕?
А х╕ба важко було наш╕й вельможн╕й пан╕ омбудсвуменш╕, отримуючи в╕домост╕ про пана Олега (а вона мала так╕ упродовж цих п'яти м╕сяц╕в), переказувати ╖х час в╕д часу його родин╕? Х╕ба важко, маючи в сво╓му розпорядженн╕ який-не-який штат прац╕вник╕в, контактувати також з родинами ╕нших ув'язнених, аби п╕дтримати ╖х у раз╕ потреби - ╕ то не одними лише закликами "триматися"? Як саме? Скаж╕мо, ╕н╕ц╕ювавши зб╕р кошт╕в. ╤ то було б не лише д╕╓вою п╕дтримкою, а й неспростовним доказом того, що держава не на словах лише в╕дстою╓ сво╖х громадян. Напевно ж, пан╕ омбудсвумен прост╕ше д╕знатися номери банк╕вських рахунк╕в, як на материку, так ╕ на п╕востров╕, куди бажаюч╕ могли б переказати якусь коп╕йку - т╕й же родин╕ Олега Приходька, родинам ╕нших кримських в'язн╕в, зокрема, кримц╕в.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 15.10.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23640

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков