Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 27.08.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 27.08.2004
Новини Криму та України
журналісти та агенції

ЛЕОНІД КУЧМА - ЗА "ПОЛІТИЧНУ СПАДКОВІСТЬ ТА РІВНОВАГУ"

Президент України Леонід Кучма закликає усі політичні сили до спільної програми дій після виборів, щоб забезпечити Україні спадковість політичного курсу і не допустити виведення держави з соціально-політичної рівноваги. Виступаючи на урочистому зібранні з нагоди 13-ї річниці Незалежності України, він висловив побажання, щоб український народ цього року зробив "щасливий вибір, сповнений мінімальної кількості ризиків для України".
Леонід Кучма змалював два можливих варіанти розвитку країни після виборів. За його словами, одним із них є "радикальна зміна правлячої еліти, позбавлення владних повноважень одних і надання їх іншим особам". "Цілком можливо, що в такому разі це може призвести до виведення ситуації з соціально-політичної рівноваги, набутої такими неймовірними зусиллями впродовж останніх років, а відтак - до хаотичного згортання економічного ренесансу, як це буває коли суспільну енергію поглинає безплідна політична боротьба", - зазначив Президент.
Другою можливою і найбажанішою моделлю глава держави назвав "спадковість політичного курсу, поглиблення численних ринкових трансформацій, нарощування рекордних темпів соціально-економічного зростання і таке ж прискорене на цій основі піднесення життєвих стандартів громадян". Для того, щоб забезпечити саме таку модель розвитку України, Леонід Кучма вважає за необхідне проведення всебічного діалогу між політичними силами, застосування ними сучасних форм суспільних відносин і виведення на політичну сцену професійних урядових менеджерів і суспільних інтеграторів.
"Наше завдання - зробити все від нас залежне, щоб застерегти Україну від згубного і сповненого ризику та потрясінь першого варіанту розвитку подій", - наголосив Президент. "Я закликаю усі політичні сили до спільної програми дій на благо нашої молодої держави, яка на подив усього світу стрімко набирає висоту", - підкреслив він.

ТИМ ЧАСОМ, навіть голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов визнав відсутність рівноваги (він називає це незбалансованістю) в передвиборній Україні. То що, маємо приречено-дружно проголосувати за таку "спадковість" ще й цієї осені?

Сергій Ківалов: "Зараз ми маємо ситуацію, що далека від тієї, яку передбачає закон"...

Голова Центральної виборчої комісії Сергій Ківалов вказав керівникам провідних українських електронних і друкованих ЗМІ в незбалансованості висвітлення виборчих кампаній кандидатів у президенти України.
Під час зустрічі з керівниками ЗМІ Сергій Ківалов заявив, що "зараз ми маємо ситуацію, що далека від тієї, яку передбачає закон". За його словами, окремі канали висвітлюють діяльність тільки одного-двох кандидатів. При цьому Сергій Ківалов нагадав керівникам ЗМІ, що "у нас 26 кандидатів, а не 2". "Я розумію реалії, але закликаю пам'ятати про основну місію ЗМІ - неупереджено і збалансовано інформувати своїх читачів і глядачів про те, що відбувається під час виборчої гонки, відокремлювати факти від коментарів, не маніпулювати виборцями", - наголосив голова Центрвиборчкому.
Сергій Ківалов відзначив, що "громадяни України мають право на одержання достовірної інформації". Він сказав, зокрема, що переглядаючи новини на деяких телеканалах, можна зробити висновок , що 26 кандидатів - це просто жарт. Він також пригадав ситуацію, коли в одному з прикордонних з Білоруссю сіл його жителі на запитання, за кого вони будуть голосувати, відповіли - за Лукашенка, оскільки їхні телевізори приймали телепередачі з Білорусі.
Сергій Ківалов також закликав ЗМІ поважати норми закону і моралі: "Я не хочу, щоб після виборів ми розгублено розводили руками і розповідали один одному, як би ми могли цивілізовано провести вибори".
(УКРІНФОРМ).


Заява прес-служби Української республіканської партії "Собор" з приводу підпалу редакції львівської газети "Поступ"

19 серпня близько 4-ї години ранку невідомі зловмисники проникли в редакцію львівської незалежної газети "Поступ" і, розбризкавши запалювальну суміш, влаштували в ній пожежу. Внаслідок пожежі редакція зазнала значних матеріальних збитків: згоріли 5 комп'ютерів, інша оргтехніка.
УРП "Собор" вбачає в цій варварській акції ще одну спробу залякати незалежні засоби масової інформації. На нашу думку, особливо знаменним є те, що цього разу підпал вчинено не проти партійного видання, а проти газети, яку читають широкі верстви західно-української інтелігенції і яка, відтак, формує думку тих, хто ще не визначився з вибором на майбутніх виборах 31 жовтня.
УРП "Собор" підтверджує відданість партії принципам свободи слова і незалежності преси, і відтак покладає всю відповідальність за підпал газети на правлячий режим, який створив в Україні атмосферу тотальної цензури і залякування незалежних журналістів. Партія вимагатиме від правоохоронних органів знайти винних у підпалі редакції газети "Поступ".
Водночас партія висловлює солідарність з журналістами газети і сподівається на те, що випуск газети вдасться відновити у повному обсязі в найкоротші терміни.

ПРЕЗИДЕНТ НАДІСЛАВ СПІВЧУТТЯ...

Президент України Леонід Кучма надіслав телеграму-співчуття Президентові Російської Федерації Володимиру Путіну у зв'язку з авіакатастрофами пасажирських авіалайнерів, які сталися 24 серпня та призвели до численних людських жертв, повідомила Укрінформу прес-секретар глави Української держави Олена Громницька.
"Ми поділяємо тяжкий біль від непоправної втрати, яку поніс братній народ Російської Федерації", - йдеться у співчутті глави держави. У телеграмі також говориться, що від імені народу України та від себе особисто Президент України висловив Президенту Росії, сім'ям загиблих і всьому російському народові щирі співчуття.

* * *

За останньою інформацією, наданою МЗС України оперативною службою московського аеропорту "Домодєдово", серед 89 пасажирів, які загинули 24 серпня в авіакатастрофі над територією Росії (допускається, що це міг бути терористичний акт), зазначено прізвище громадянина України Сергія Шарова, 1981 р. н., мешканця Первомайська Луганської області. Як повідомив Укрінформу речник МЗС Маркіян Лубківський, встановлено контакт з родичами загиблого.
Управління консульської служби МЗС України продовжує тісно взаємодіяти з комісією, яка працює на місці катастрофи літака Ту-154 російської авіакомпанії "Сибір" (селище Глибоке Каменськ-Шахтинського району Ростовської області), який прямував за маршрутом Москва -Сочі. Посольством України в РФ, Генеральним консульством України в Ростові-на-Дону та Управлінням консульської служби МЗС України вживаються відповідні оперативні заходи щодо перевезення труни з тілом загиблого Сергія Шарова до України.


ДОПОМОГА ПОТЕРПІЛИМ ВІД СТИХІЇ

Розпорядженням глави кримського уряду Сергія Куницина з резервного матеріального фонду автономії двом населеним пунктам Нижньогірського району Криму виділено термінову допомогу. Як повідомили кореспонденту Укрінформу в прес-службі Ради міністрів Криму, силами підрозділів МНС до сіл Омелянівка та Ізобільне, що постраждали від смерчу, доставлено будівельні матеріали. Як екстрену допомогу рятувальники привезли жителям потерпілих сіл 800 листів шиферу, 120 кг цвяхів і 340 квадратних метрів руберойду. Для ліквідації наслідків стихії з резервного фонду виділено 750 л пального. Як повідомляв Укрінформ, напередодні на ці села Нижньогірського району Криму раптово обрушився смерч.
У результаті розгулу стихії 25 будинків в Ізобільному і 18 будинків в Омелянівці залишилися без даху. Затоплено зерновий тік. Багато будинків залишилися без електропостачання і зв'язку. Від удару блискавки в селі Чкалове загинув 17-річний юнак. Як повідомив заступник голови Ради міністрів Криму Геннадій Бабенко, зараз на місці стихійного лиха працюють рятувальники, надаючи населенню необхідну допомогу. Напередодні стихія обрушилася також на ряд населених пунктів Бахчисарайського району Криму, де через розлив річки Бодрак було підтоплено 90 подвір'їв, а 3 житлових будинки цілком зруйновано, річка знесла один міст місцевого значення, ще один пошкодила. У цих населених пунктах ситуація поступово нормалізується. У постраждалих регіонах продовжує роботу штаб з ліквідації наслідків стихії.


40 МІЛЬЙОНІВ - НА ГАЗОПРОВІД

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням виділив 40 мільйонів гривень на будівництво газопроводу Ялта - Форос - Севастополь. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідні кошти будуть спрямовані у вересні цього року за бюджетною програмою "Будівництво магістральних газопроводів та газопроводів-відводів для газифікації сільських населених пунктів" через Мінпаливенерго України.
Водночас згідно з розпорядженням НАК "Нафтогаз України" та Державна податкова адміністрація мають вжити заходів для забезпечення у вересні надходження в загальний фонд Держбюджету 40 мільйонів гривень від реалізації газу в 2000 році, отриманих як плату за транзит природного газу територією України.


КРИМЧАНИН став Героєм України

Президент України Леонід Кучма своїм Указом присвоїв звання "Герой України" директору Феодосійського підприємства по забезпеченню нафтопродуктами Олександру Бартенєву. Про це повідомила прес-служба глави держави. За інформацією прес-служби, директор Феодосійської нафтобази нагороджений за значні заслуги перед Українською державою в розвитку паливно-енергетичного комплексу, багаторічну самовіддану працю і громадську діяльність.
До слова, саме Олександр Бартенєв очолює в Криму республіканський громадський штаб кандидата в президенти Віктора Януковича...


УКРАЇНСЬКА ГРОМАДА МОСКВИ СПОДІВАЄТЬСЯ...

Під час прийому на честь 13-ї річниці незалежності України у Посольстві України в Російській Федерації, який відбувся у Москві 24 серпня, заступник голови Об'єднання українців Росії Юрій Кононенко мав коротку бесіду з віце-мером Москви Валерієм Шанцевим стосовно проблем Бібліотеки української літератури.
В. Шанцев запевнив, що рішення про виділення Бібліотеці приміщення у Центральному адміністративному окрузі столиці Росії по Трифоновській вул., буд. 21, є остаточним. Після завершення будівництва нового будинку та введення його в експлуатацію у першому кварталі 2005 року Бібліотека займе у ньому площу на першому поверсі (понад 600 квадратних метрів). Віце-мер Москви зазначив, що особисто контролює виконання цього рішення.
Як відомо, 30 червня цього року українські організації Росії та Москви виступили із заявою, в якій висловили серйозну стурбованість тим, що питання виділення придатного приміщення для нормальної роботи Бібліотеки української літератури в Москві не вирішується протягом 15 років.
Прес-служба Федеральної національно-культурної автономії "Українці Росії".


Віктор Ющенко: "Силовий варіант відпрацьовується владою, яка програє виборчі перегони"

"Я представляю політичну силу, яка є лідером народної підтримки. Як кандидат у Президенти я сьогодні маю найбільшу підтримку. Тому для нас не є логічним відпрацьовувати якийсь силовий сценарій". Так на прес-конференції
у Дніпропетровську Віктор Ющенко прокоментував оприлюднену напередодні 24 серпня спільну заяву Генпрокуратури, СБУ та МВС,
у якій йдеться про "небезпечні провокаційні заходи", до яких вдаються деякі передвиборні штаби з метою "дестабілізації становища в країні, починаючи з Дня незалежності".
"Силовий варіант відпрацьовується стороною влади, стороною, яка програє виборчі перегони", - вважає Ющенко. Він переконаний, що про невпевненість у своїх силах у провладній команді свідчить і збір підписів під примусом, і те, що й досі не відкрита кримінальна справа по факту несанкціонованого стеження за ним, і те, що ДАІ "досі не ставить питання водію КамАЗа щодо порушення ним принаймні правил дорожнього руху". Кандидат у Президенти нагадав про жахливий випадок, який трапився на Житомирщині, коли батькові 5 дітей відмовили в наданні техніки для збирання врожаю лише тому, що він агітував за Ющенка і той у відчаї вчинив акт самоспалення. "Хіба це не силовий варіант з боку влади проти своїх громадян?" - підкреслив Ющенко. "Саме влада формує силовий варіант виборчої кампанії, бо це єдиний спосіб утриматися на цих перегонах".
Ющенко також заявив, що ставка влади на фальсифікацію виборів є провальною. Він наголосив, що його команда вже розробила план громадського контролю за ходом виборів і тому будь-які фальсифікації з боку влади "не матимуть такого об'єму і характеру, щоб змінити кінцеві підсумки голосування".
Юлія Тимошенко, яка супроводжує кандидата в Президенти Ющенка, заявила, що "сьогодні силові структури очолюють ставленики кланів" і тому це не правоохоронці, а "дах" для всього того, що збирається зробити провладна команда на президентських виборах. Тимошенко переконана, що "сьогодні влада вже усвідомила - задумана фальсифікація не пройде, тому що ми накриємо спостерігачами кожну дільницю" і тому "превентивні заходи, про які вони говорять - це спроби силового варіанту, бо влада має сильні сумніви у власній перемозі". Успішний тур по Східній Україні, вважає Тимошенко, довів, що "на Сході України Ющенко може мати не менший показник на виборах, ніж у Центрі". Це, на її думку, призвело в рядах влади до паніки і "заява силовиків - це банальна слабкість, до якої ми так і ставимося".


"Я - підставлена комашка", - каже водій Камаза, який вигулькнув у історії на шляху Віктора Ющенка

Леонід Аверін не хоче бачити ні журналістів, нікого взагалі - набридла чоловікові надмірна увага, тільки і говорять у Чулаківці про нього. Вкотре доводиться розповідати, що ж сталося з ним позаминулого четверга на автодорозі Каховка - Новотроїцьке.
Обставини, що виникли під час поїздки кандидата в президенти Віктора Ющенка, ЗМІ подавали неоднозначно. Одні повідомляли, що на Херсонщині була спроба замаху на життя Ющенка, інші - що народні депутати з "Нашої України" ні за що ні про що побили водія. Як було насправді, належить з'ясувати правоохоронцям - вони вже відтворювали на місці ситуацію того нещасливого дня. Тим часом справа перейшла на сцену сільського Будинку культури.
- З Голопристанської райдержадміністрації зателефонували, щоб я зібрав людей на сходку, перед ними мали виступити представники Селянської партії, - розповідає чулаківський сільський голова Микола Коробка. Зійшлося чоловік шістдесят.
Представники Селянської партії роздали людям "Звернення активу Херсонської обласної організації СелПУ до політичних партій, громадських організацій та мешканців області". (Напередодні таке саме звернення було роздане журналістам на прес-конференції голови облдержадміністрації Сергія Довганя).
Заступник голови обласної організації СелПУ Петро Желєзняк та голова районного осередку Борис Ганжело розповіли присутнім про подію, про яку більшість селян знало з повідомлень по телевізору, і пояснили, що приїхали захистити скривдженого водія Леоніда Аверіна.
А чому зчинили таку веремію? У селі багато випадків побиття та ні до кого не приставляють охорону (!), як до Аверіна нині. Чому жодного разу Селянська партія не цікавилася, як живемо, якщо вона за нас? А де була торік, коли був такий неврожай? І чи не пов'язана така "турбота" з виборами президента? - сипалися запитання із зали.
Чулаківцям запропонували підтримати звернення партії і надіслати листи до Центральної виборчої комісії. Ми не проти, щоб захистити земляка, казали люди, але не згодні зі зверненням, де мова йде не зовсім про те. А про що?
Цитуємо текст (не дуже, до речі, узгоджений в синтаксичному плані): "Актив обласної організації Селянської партії звертається до всіх політичних партій, громадських організацій, кожного виборця надсилати свої звернення та листи до Центральної виборчої комісії з проханням ужити необхідних заходів відповідно до законодавства щодо кандидата в президенти України Ющенка В. А."
"То виходить, начеб то ми просимо зняти Ющенка з участі у виборах. Чи не хочуть під приводом захисту земляка просто використати нас?" - розмірковували люди.
- Я став випадковою підставленою комашкою в політичних іграх, - підсумовує все, що сталося, Леонід Аверін.
Алла БРУСИЛОВА.
Херсон - Чулаківка.
("Голос України", 20 серпня 2004 р.).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 27.08.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2364

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков