Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4028)
З потоку життя (7190)
Душі криниця (3848)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1688)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1786)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПОСТВ╤РТУАЛЬНЕ
За 40 рок╕в у л╕тератур╕ я надивилася усього, й тому там, де ╕нш╕ плачуть, мен╕ ста╓ см╕шно. Бо...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКЕ БАЧЕННЯ НАГАЛЬНИХ УКРА╥НСЬКИХ ВИКЛИК╤В
в╕дсторонення маф╕╖ в╕д влади, а влади в╕д б╕знесу ╓ нагальним, нев╕дкладним завданням, питанням...


ВАЛЕНТИН БУТ: СПРАВА ПРИХОДЬКА - ЯК П╤ДСТАВИТИ ПЛЕЧЕ
Л╕тн╕й дядько з Сак, що розважався соб╕ художн╕м ковальством, спершу отримав сво╓р╕дне...


Я КОЛИСЬ ПОСЕЛИВ ВОД╤Я КАМАЗА У СЕБЕ НА ДАЧ╤ ТА ПОСТАВИВ ЙОМУ ПРОСЛУШКУ
Справа В’ячеслава Чорновола залиша╓ться одн╕╓ю з найб╕льш резонансних в ╕стор╕╖ нов╕тньо╖...


ВАЛЕНТИН БУТ: П╤СЛЯСМАК ПЕРЕМОГИ
То, може б, год╕ вже випробовувати на "наш╕сть" Олександра Усика чи тих же Анну-Мар╕ю? Може б,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 08.10.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 08.10.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: ТАНЦ╤ З БУБНОМ НАВКОЛО ЗЕЛЕНИХ ОФШОР╤В

Чутлив╕сть до перем╕н, здатн╕сть зм╕нюватися, еволюц╕онувати в цьому м╕нливому св╕т╕ ╓ головною запорукою прогресу, поступу вперед, виживанню, на загал. Сам╕ ж перем╕ни ╓ ун╕версальним законом (в╕д англ╕йського Universe - Всесв╕т), якому п╕дляга╓ все без винятку в нашому св╕т╕, людське сусп╕льство, зокрема. Ще давн╕ греки та латиняни п╕дм╕тили це, кажучи: non progredi est regredi - непростування вперед ╓ в╕дкочуванням назад. Але ж як вперто ми продовжу╓мо блукати ман╕вцями, знову й знову по колу, сл╕по дов╕рившись лжемойсеям!
Ключове слово тут - "дов╕рившись". ╤ лжемойсе╖ докладають неймов╕рних зусиль, аби завоювати й утримувати ту дов╕ру. Саме завоювати, бо природне прагнення людини - мислити сво╓ю власною головою, сам╕й вир╕шувати свою долю. Тож коли кажуть, що Москов╕я, мовляв, наклала руку на Укра╖нську народну республ╕ку суто в╕йськовим шляхом, кинувши проти не╖ сво╖х муравйових, то лише п╕вправда. А правда в т╕м, що чимала частина тогочасного укра╖нського сусп╕льства, включно з частиною ел╕т, були перед тим довол╕ грунтовно ╕нф╕кован╕ комун╕стичними ╕деями, лен╕нським попул╕змом, зокрема. Без тогочасного розброду всередин╕ Краю, без доморощених манкурт╕в, як╕ самов╕ддано п╕дтягували Москв╕, ми не опинилися б в Есересер╕╖, не народилася, не виплекалася б ╕ не утвердилася ц╕ла страта пахолк╕в та вертуха╖в, що заради особистих вигод, часто примарних, дог╕дливо визискувала та нищила св╕й народ.
Чи пом╕ча╓мо, що ╖хн╓ пор╕ддя ╕ дос╕ серед нас? Хтось зна╓ про те напевно, ясно усв╕домлюючи проблеми ╕ загрози, пов'язан╕ з ним. Хтось зна╓, але не нада╓ тому великого значення, сприймаючи його ╕снування як дан╕сть. Проте б╕льш╕сть нав╕ть не задуму╓ться над тим. ╤ даремно, бо сьогодн╕шн╓ непросте становище Укра╖ни значною м╕рою ╓ насл╕дком непроведено╖ свого часу люстрац╕╖, а в╕дтак ╕ незаживленого внутр╕шнього розколу. Зв╕сно, люстрац╕я не була б панаце╓ю, але вона, принаймн╕, давала шанс в╕дсторонити в╕д державного керма прокомун╕стичних упир╕в, тих, хто упродовж десятил╕ть допомагав Москв╕ тримати Укра╖ну в ╕мперському ст╕йл╕, штучно гальмуючи ╖╖ економ╕чний, науковий, а ще б╕льше культурний прогрес.
Тож ц╕лком прогнозовано, що сяк-так м╕м╕крувавши, злившись в 90-х з крим╕налом, перетворившись, фактично на маф╕ю, але залишившись при влад╕, вони зберегли якнайт╕сн╕ш╕ зв'язки з таким самим клептократичним режимом Москов╕╖. Експлуатац╕я укра╖нц╕в продовжилася ще в б╕льш в╕двертих формах, тепер вже без всякого ╕деолог╕чного п╕дбою, а глибоке проникнення москов╕йського кап╕талу забезпечувало подальше перебування Краю у сфер╕ впливу Москви, гарантувало - рано чи п╕зно - поверненння його у лоно ╕мпер╕╖. Якщо розв╕яти з-перед очей тумани псевдопатр╕отичних камлань, можна завважити, що нав╕ть збройна агрес╕я н╕чого не зм╕нила тут. Ба, б╕льше! - вона напрочуд ясно висв╕тлила реальн╕ пр╕оритети того кодла. Так, багатор╕чне здавання Москов╕╖ Криму завершилося "ефектним" турчин╕вським розчерком 2014 року: зрада в╕йська, здача маринарки, негайне по тому, безпрецедентне в св╕тов╕й ╕стор╕╖, оголошення щойноокуповано╖ територ╕╖ в╕льною економ╕чною зоною, спроба укладання з новоявленим "федеральним суб'╓ктом" угоди на постачання електроенерг╕╖, холуйське, упродовж ц╕лого року, забезпечення безпроблемного функц╕онування окупац╕йно╖ влади вс╕ма можливими видами продовольства, промислових товар╕в та сировиною, подальша "торг╕вля на кров╕". Чи то була не зрада, не колаборац╕я, п╕днесена до квадрату? Чи того не досить було для розум╕ння сутност╕ наших верховод, для усв╕домлення крайньо╖ необх╕дност╕ кардинальних зм╕н?
На жаль, кардинальних зм╕н не вийшло. Зам╕сть глитая-ол╕гарха в президентське кр╕сло п╕дсадили стендапера. ╢диним виправданням того недолугого вибору була, н╕бито, позасистемн╕сть новачка. Все ж попри темн╕ ╕ поки що недоведен╕ п╕дозри у зв'язках з╕ ще одним ол╕гархом, попри ряд прикрих помилок, попри ганебну нер╕шуч╕сть в певних моментах, новий Президент все ж зробив ряд важливих крок╕в. З-пом╕ж них, сутт╓ве прикорочення м╕д╕йного впливу п'ято╖ колони, укладання угод ╕ початок в╕дновлення в╕йськово╖ маринарки, скасування закону "Про ВЕЗ Крим", зусилля по реформуванню судово╖ г╕лки влади та ╕н.
Чи все тут йде гладко? Аж н╕як. ╢ питання до принцип╕в, якими влада керу╓ться, скаж╕мо, в╕дновлюючи флот, але т╕шить вже те, що, на в╕дм╕ну в╕д попередника, Президента-стендапера неможливо звинуватити в тому, що в╕н нажива╓ться на в╕йськових замовленнях, видаючи штампування р╕чкових самотоп╕в на власному п╕дпри╓мств╕ за в╕дновлення в╕йськового флоту. ╢ чимало питань до т.зв. закону "Про ол╕гарх╕в", але справу, нарешт╕, зрушено з м╕сця, принаймн╕, у законодавчому пол╕. Шалений спротив прийняттю цього закону з боку ол╕гарх╕чного лоб╕ у ВР доводить, що не все з ним так вже й погано. Скасувавши закон "Про ВЕЗ Крим", дос╕ не л╕кв╕довано його метастази в ╕нших законодавчих актах. Реформування судово╖ г╕лки влади наштовхнулося на шалений оп╕р з боку судд╕всько╖ маф╕╖. А ще й в р╕зношерст╕й "зелен╕й" команд╕ знайшлися так╕, що, швидко зор╕╓нтувавшись, самов╕ддано в╕дтанцьовують ╕нтереси ол╕гарх╕в.
 Не дивно, що в ситуац╕╖, де нема╓ бездоганно позитивних геро╖в, широким верствам сусп╕льства дуже непросто зор╕╓нтуватися, особливо ж коли т╕, хто влада, припускаються ляп╕в, а т╕, хто позиц╕онують себе записними патр╕отами, оголошують чи не кожний ╖хн╕й крок, як черговий провал та зраду нац╕ональних ╕нтерес╕в.
Он ╕ тепер, спостер╕гаючи за судомними ╕стериками з трибуни ВР знано╖ "патр╕отки" в╕д ЕС, за охриплою в╕д старань повногубою ведучою Прямого, важко утриматися в╕д обурення на адресу "зеленого бариги" - того самого, що ще недавно так пафосно звинувачував свого попередника у виведенн╕ його кап╕тал╕в в офшори, бо ж ╕ сам, виявля╓ться, ледь не кращий за нього...
Все дуже непросто, чи не так? А, проте ж, давайте пом╕рку╓мо. Найперше, д╕зна╓мося, що таке от╕ офшори ╕ для чого наш╕ крутяки виводять туди сво╖ кап╕тали, нацарьован╕ непосильними трудами в р╕дних палестинах. Те, що ми звикли називати офшорами, на Заход╕ звуть податковими гаванями чи засекреченими юрисдикц╕ями. Це так╕ кра╖ни, де:
а) легко заснувати компан╕ю;
б) ╕снують закони, як╕ унеможливлюють визначення власника компан╕╖;
в) низьк╕ чи й зовс╕м в╕дсутн╕ корпоративн╕ податки.
Чи ╓ незаконним виведення кап╕тал╕в в офшори?
Насправд╕, не ╓, якщо таке не заборонено законодавством.
Для чого виводять кап╕тали в офшори? Зазвичай, це пояснюють бажанням уникнути пересл╕дування з боку крим╕нальних к╕л та захистом в╕д нестаб╕льних уряд╕в. В Укра╖н╕ ще визнають, що роблять те задля т.зв. "оптим╕зац╕╖ оподаткування", себто, аби не платити висок╕ податки до в╕тчизняного бюджету.
Ще раз: волод╕ння кап╕талами, активами, власн╕стю на загал, через ланцюжок офшор╕в НЕ ╓ незаконним. ╤нша р╕ч, наск╕льки таке ╓ етичним! Особливо ж, коли "офшорними" кап╕талами волод╕ють владоможц╕ б╕дних кра╖н, як╕ волають про ╕нвестиц╕╖, де кожна коп╕йка надходжень до бюджету ╓ важливою.
В нашому випадку, що "сивочолий", що "зелений" бариги не тягнуть на високу етику. ╤ все ж, нав╕ть при тому, м╕ж ними ╕сну╓, принаймн╕, одна сутт╓ва в╕дм╕нн╕сть. Так, якщо "барига зелений" наштивав св╕й кап╕тал у ц╕лком законний спос╕б - роялт╕, авторське право - ще до того, як стати державним посадовцем, то "барига сивочолий" накопичив сво╖ статки, перебуваючи на державних посадах, що прямо заборонено законом. Кр╕м того, як можна бачити, ще до осягнення сво╓╖ нин╕шньо╖ посади, "барига зелений" позбувся сво╓╖ частки офшорних кап╕тал╕в. Якщо не випливуть як╕сь ╕нш╕ його активи, якщо не розкри╓ться якась його участь у "в╕дмиванн╕" грошей Привату, то закинути йому можна лише певний брак етики.
На жаль, вибудувана десятил╕ттями маф╕озна система влади, де твоя власн╕сть, тво╖ кап╕тали н╕як не захищен╕, можуть легко стати об'╓ктом рейдерства, не сприя╓ поверненню з офшор╕в укра╖нських кап╕тал╕в, не кажучи вже про якийсь приток закордонних ╕нвестиц╕й. Виправити це украй прикре становище могли б справедлив╕, неп╕дконтрольн╕ маф╕╖ суди, але влада десятил╕ттями п╕дгр╕бала ╖х п╕д себе, ╕ апоге╓м того ╖х узалежнення стали роки правл╕ння "дв╕ч╕ несудимого" В╕ктора Хведоровича. Прикро, але попри вимоги постмайданного сусп╕льства, "сивочолий гетьман", не став тут винятком. Зам╕сть р╕шучого реформування судово╖ г╕лки влади, в╕н в╕дбувся в╕двертими ╕м╕тац╕ями, б╕льше того: п╕д╕бгав суди п╕д себе, настановивши над ними свого т.зв. "смотрящего". Саме тому його тепер╕шн╕ закиди на адресу д╕ючого Президента виглядають н╕чим ╕ншим, як пересмикуванням, в╕двертою облудою.
Завершуючи цю коротеньку статтю, хот╕в би наголосити на тому, що сусп╕льство ма╓ випрацювати ст╕йку звичку не випускати з поля зору свою владу, уважно стежити за кожним ╖╖ кроком та вимагати зв╕ту за д╕яльн╕сть сво╖х обранц╕в не лише раз на чотири роки. А ще на гарматний постр╕л не п╕дпускати до владного керма тих, хто бодай раз скомпрометував себе.
Тож, мо', досить сл╕по╖ дов╕ри, нав╕ть коли вона забарвлена найпатр╕отичн╕шими кольорами? Мо', час вже розкл╕патися на те, що нин╕ точиться боротьба за очищення Краю в╕д мацак╕в транснац╕онально╖ постсов╓цько╖ маф╕╖, ╕ боротьба та екзистенц╕йна, бо в раз╕ перемоги маф╕╖ Укра╖на зникне з╕ св╕тово╖ мапи як суверенна держава, в раз╕ ж перемоги нашо╖, маф╕йне кодло втратить всяку можлив╕сть паразитувати ╕ Укра╖на отрима╓ нарешт╕ реальн╕ можливост╕ стати сильною, багатою, усп╕шною, процв╕таючою державою, р╕вною серед р╕вних

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 08.10.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23623

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков