Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4028)
З потоку життя (7190)
Душі криниця (3848)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1688)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1786)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕСЬКА КОМПАН╤Я ЗАПЕРЕЧУ╢ ПОСТАЧАННЯ ТИТАНОВО╥ РУДИ ДО ОКУПОВАНОГО КРИМУ
Про це п╕д час пресконференц╕╖ в Укр╕нформ╕ пов╕домив генеральний директор Belanto М╕рослав...


У ДН╤ПР╤ В╤ДЗНАЧИЛИ 116 РОК╤В М╤СЦЕВОМУ ОСЕРЕДКУ ТОВАРИСТВА «ПРОСВ╤ТА»
Як будь-який живий орган╕зм, «Просв╕та» переживала злети й пад╕ння, розкв╕т ╕ ру╖ну....


СПРАВА «СК╤ФСЬКОГО ЗОЛОТА»: СУД У Н╤ДЕРЛАНДАХ ОГОЛОСИТЬ Р╤ШЕННЯ 26 ЖОВТНЯ
Про це пов╕домля╓ власний кореспондент Укр╕нформу в Гааз╕ з посиланням на сайт суду.


ПУНКТ ДИСЛОКАЦ╤╥ – ДОНБАС
Пункти пост╕йно╖ дислокац╕╖ – це визначен╕ в╕дпов╕дними наказами в╕йськов╕ м╕стечка,...


Б╤ЛЬШ╤СТЬ УКРА╥НЦ╤В ВВАЖАЮТЬ МОЖЛИВИМ ПОВЕРНЕННЯ КОНТРОЛЮ НАД ОРДЛО
Про це пов╕домив директор Харк╕вського ╕нституту соц╕альних досл╕джень Денис Кобз╕н
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 08.10.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 08.10.2021
69-Р╤ЧЧЯ ПУТ╤НА ╤ 69-Р╤ЧЧЯ БРЕЖН╢ВА - ЗВ'ЯЗОК ЧАС╤В ╤ ЗАСТО╥В

╤сторичн╕ паралел╕ допомагають краще зрозум╕ти сучасн╕сть

У беззм╕нного ╕ безстрокового правителя Рос╕╖ Влад╕м╕ра Пут╕на сьогодн╕, 7 жовтня, черговий день народження, йому – 69, тобто зовс╕м небагато для людини, яка ма╓ практично необмежен╕ можливост╕ для медобслуговування. ╤ в╕н вже 21 р╕к править ядерною державою з великими запасами природних ресурс╕в. А ск╕льки ще сид╕тиме на кремл╕вському трон╕, завдаючи тим шкоди сво╖й псих╕ц╕ та безпец╕ св╕ту, - нев╕домо.
Стр╕мке згортання в Рос╕╖ залишк╕в свободи слова, вибору ╕ збор╕в загострю╓ увагу до диктатора. ╤ його головне житт╓ве свято дозволя╓ подивитися на кер╕вника авторитарно╖ держави, як у зб╕льшувальне скло.

ПОР╤ВНЯННЯ ПРЕЗИДЕНТА РФ З ГЕНСЕКОМ СРСР ЯК ТРАДИЦ╤Я
Пор╕вняння Пут╕на з Брежн╓вим, а пут╕нського застою в економ╕ц╕ ╕ соц╕альному житт╕ – з брежн╓вським – не ╓ новим. Останн╕ми роками в Рос╕╖ було три спалахи загостреного ╕нтересу до ц╕╓╖ теми. Вперше - у 2012-му, коли Пут╕н повернувся до влади п╕сля чотирир╕чного «согревания трона» Медвед╓вим. Вдруге - у 2018 роц╕, коли в╕н, з одного боку, оформив св╕й другий «послемедведевский» терм╕н, а з ╕ншого – перевершив Брежн╓ва за тривал╕стю перебування при влад╕. ╤ втрет╓ - у 2020-му, коли була усп╕шно проведена операц╕я з обнулення президентських терм╕н╕в, яка дозволя╓ Пут╕ну перебувати при влад╕ ст╕льки, ск╕льки в╕н забажа╓ ╕ наск╕льки дозволить йому його здоров'я, що так ретельно охороня╓ться.
Тобто, в ц╕й тем╕ вже ╓ певна стал╕сть. Але при цьому надиво вона не ста╓ банальною ╕ не застар╕ва╓, оск╕льки кожен новий факт або розворот осв╕жа╓ ╖╖.
╤ Брежн╓в, ╕ Пут╕н прийшли до неймов╕рно╖ за обсягом влади багато у чому випадково, неспод╕вано для себе. А ще - обом пофартило з високими ц╕нами на енергонос╕╖. ╤ це ж дозволило обом плюнути на економ╕чн╕ реформи. Брежн╓в комплексував перед класиками марксизму-лен╕н╕зму, що не може написати чогось такого ж величного на кшталт лен╕нських «Государство и революция» або «Как нам реорганизовать Рабкрин». Тому наговорив п╕д л╕тобробку талановитому журнал╕сту трилог╕ю «Малая Земля», «Возрождение», «Целина». У Пут╕на - схожий сверб╕ж, т╕льки на ╕сторичному пол╕. Тому в╕н за допомогою референт╕в ╕ сп╕чрайтер╕в кропа╓ статт╕, в яких доводить укра╖нцям, що ╖х не ╕сну╓.
Святкування дня народження Брежн╓вим у 1970-80-х роках було пом╕тною под╕╓ю в житт╕ кра╖ни, але банальною, оч╕куваною. Зачитування в╕тальних телеграм ╕ присво╓ння чергових орден╕в ╕ медалей в╕д братн╕х кра╖н та с╕мейно-дружн╓ заст╕лля. У Пут╕на ╕стор╕я дещо ╕нша. Тут завжди ╕нтрига: залишиться в╕н у звичних ╕нтер'╓рах чи по╖де кудись до когось (як робить на Р╕здво та Великдень). Виб╕р вар╕ант╕в великий: далекий сам╕т в екзотичному м╕сц╕ (2013); презентац╕я ф╕льму «Учимся дзюдо с Владимиром Путиным» (2008) або сюжет, який вже став традиц╕йним, - «В тайгу с Шойгу». (Т╕льки не переплутайте з ╕ншим вар╕антом скоромовки: «В Шойгу с тайгу» – вона неправильна; ╕ тим б╕льше образлива п╕сля початку публ╕кац╕╖ 40 Гб в╕део тортур у рос╕йських в'язницях). Це сп╕вв╕дноситься з брежн╓вськими святкуваннями приблизно так само, як сюжетно рухлив╕ р╕знокольоров╕ мильн╕ сер╕али з╕ статичним чорно-б╕лим «Голубым огоньком».
А в чомусь, ╕нтонац╕йно, стил╕стично, пут╕нськ╕ роз'╖зди схож╕ на по╖здки Рос╕йською ╕мпер╕╓ю найясн╕ших ос╕б ╕мператорсько╖ с╕м'╖... М╕рою зм╕цнення пут╕нсько╖ «вертикали власти» ╕ зр╕зання у не╖ вс╕х б╕чних г╕лочок – ╕нформування вдячного народонаселення, як саме цар-батюшка святкуватиме головне свято життя, отримало вигляд ч╕ткого зрозум╕лого граф╕ка. Ну, ось на приклад╕ цього року. За два тижн╕ до свята, 22 вересня, «заряженный» журнал╕ст пита╓ Дмитра П╓скова, як же в╕дбудеться ця визначна под╕я? «Говорящие усы» в╕дпов╕дають, що ще рано про це говорити ╕ наводять слова, з яких мало що зрозум╕ло: «обычно день рождения президент встречает и с друзьями, и с родными». Пот╕м - мовчок на цю тему. Поки за два дн╕ до свята ╕нший «заряженный» журнал╕ст не ставить те саме питання. ╤ в╕дпов╕дь ╓ такою ж конкретною, мовляв, ╓ як╕сь робоч╕ плани на цей день, але десь якось в╕дсвятку╓ «с родными и близкими»...

НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК - НЕ КНИГА, А СТРИБОК Ц╤Н НА ГАЗ
Як же Пут╕н п╕д╕йшов до свого дня народження? У непоганому настро╖. ╤ для його подальшого п╕дняття за день до того, 6 жовтня, орган╕зував нараду з питань розвитку енергетики (природно, в режим╕ в╕деоконференц╕╖, бо ж найперше - ков╕д-безпека). Тут йому ╓ чому порад╕ти.
Кажуть, коли у 1999 роц╕ Пут╕на кликали на вир╕шальну розмову, щоб оголосити, що в╕н обраний наступником, межею його мр╕й було призначення на посаду кер╕вника «Газпрому». Судячи з того, з яким азартом Влад╕м╕р Влад╕м╕рович гра╓ в газо-геопол╕тичн╕ ╕гри, в╕н ╕ зараз бачить себе не т╕льки президентом Ереф╕╖, а й ╕мператором метану. Не випадково, п╕д час ц╕╓╖ наради Пут╕н регулярно зам╕сть слова «Газпром» казав «мы» або «Россия».
Справжн╕м подарунком Пут╕ну до дня народження стало зростання ц╕н на енергонос╕╖ (можливо, нав╕ть надм╕рне). Вт╕м, щоб отримати гарний подарунок, треба добре попрацювати. ╤ Газпром (в╕н же - «мы», «Россия»), користуючись тим, що на аз╕атських ринках пог╕ршилася кон'юнктура, почав розганяти спекулятивну пан╕ку на ╓вропейському ринку, що спричинило небувалий злет ц╕н на газ. Нав╕що? З банальною метою шантажу - щоб ╢вропа швидше дозволила використовувати "П╕вн╕чний пот╕к-2" на повну потужн╕сть ╕ в обх╕д непок╕рно╖ Укра╖ни.
При цьому п╕д час наради Пут╕н, не соромлячись, розпов╕дав, як  «мы», «Россия» зац╕кавлен╕ в репутац╕╖ над╕йних постачальник╕в «голубого потока», в тому числ╕ ╕ через Укра╖ну. В ун╕сон з ним в╕цепрем'╓р Новак (недавн╕й м╕н╕стр енергетики) розпов╕дав, що «конечно, рынок надо быстрее стабилизировать». Ага, треба! Але на рос╕йських-газпром╕вських-пут╕нських умовах.
Для ╕менинника, випускника школи КДБ, така ситуац╕я ╓ дуже комфортною. Можна вдосталь поакторствувати, познущатися над опонентами, ╕ зображувати при цьому вищу порядн╕сть ╕ щиру турботу про оточуючих. Тобто - журити ╓вропейц╕в за в╕дсутн╕сть стратег╕чного мислення ╕ об╕цяти укра╖нцям над╕йне економ╕чне сп╕вроб╕тництво.

ЯК ПУТ╤Н ВЧИТЬСЯ КОВТАТИ ОБРАЗИ. ЦЕ КОРИСНО
Але, чесно кажучи, така словесна екв╕л╕бристика у ╕менинника останн╕м часом добре виходить виключно для внутр╕шньо╖ аудитор╕╖, яка на 100% залежить в╕д нього, готова ловити кожен його погляд ╕ п╕дхихикувати кожному його слову. Коли ж ц╕ умови не дотриман╕, великий ╕ жахливий за ╕нших обставин президент Рос╕╖ може ╕ зн╕титися, розгубитися з в╕дпов╕ддю.
Так, наприклад, сталося р╕вно за тиждень до 69-р╕ччя. 30 вересня, знову ж таки в онлайн-формат╕, проходив XVII Форум м╕жрег╕онального сп╕вроб╕тництва Рос╕╖ та Казахстану. Здавалося б, невинний зах╕д, на якому ексцеси неможлив╕. Аж от зайшла мова про не найважлив╕ше питання. У Казахстан╕, виявля╓ться, хочуть в╕дновити популяц╕ю туранського тигра. Оч╕ Пут╕н, що визирають з-п╕д ботокса, заблищали, ╕ в╕н заходився м╕рятися з президентом Казахстану Тока╓вим довжиною тигр╕в, доводячи, що рос╕йськ╕, далекосх╕дн╕, амурськ╕ - найб╕льш╕.
«В.Путин: - Нет, Касым-Жомарт Кемелевич, нет. В России самый крупный тигр…
К.-Ж.Токаев: Да, я знаю… Мы наблюдали, как вы ездили в тайгу, принимали личное участие в популяции тигров. Это мы все знаем, как говорится, за этим мы наблюдаем».
Важко сказати, чи планував Тока╓в, що це прозвучить наст╕льки знущально, але фраза про Пут╕на, який «принимал личное участие в популяции тигров», вимовлена з неоднозначними ╕нтонац╕ями, стала ну дуже см╕шною (особливо п╕сля пут╕нських польот╕в з╕ стерхами, погонею за щуками ╕ сатиричного роману Володимира Войновича «Малиновий пел╕кан»).
Рос╕йський президент зло блиснув очима, але зрештою вир╕шив не пом╕тити незручност╕ партнера по сп╕лкуванню. При розшифровц╕ на Кремлин.ру в текст було вставлено одне слово, яке не вимовлялося в реальност╕ - «принимали личное участие в [восстановлении] популяции тигров». Але в╕д цього, зда╓ться, менш см╕шно не стало. Вт╕м, суд╕ть сам╕. Тут все залежить в╕д багатства фантаз╕╖ ╕ уяви читача.

ЕНЕРГЕТИЧНА ГОЛКА ДЛЯ ╢ВРОПИ, В'ЯЗНИЦ╤ ДЛЯ НЕЗГОДНИХ
╤ от настав ранок 7 жовтня. Цього разу, як ╕ об╕цяв П╓сков, п╕д час святкування в╕ку з еротичним числом 69 – н╕чого особливого не в╕дбува╓ться. М╕м╕шн╕ подробиц╕ («подарки от друзей и внуков») будуть, мабуть, до вечора. А вар╕ант «В тайгу с Шойгу» був в╕дпрацьований зовс╕м недавно, п╕д час в╕дпустки у вересн╕. Тод╕ п╕дконтрольна преса рясно посюсюкала на тему, як Пут╕н «порыбачил и восхитился маралами». Варто навести точн╕ слова його захвату: «Огромные маралы просто. Я таких еще не видел!».
Ага, «мы все знаем, как говорится, за этим мы наблюдаем» – ╕ тигри в Рос╕╖ теж найб╕льш╕. ╤ в цьому в рос╕йському диктатор╕ дуже гармон╕йно по╓днуються «комплекс невысокого роста» з наст╕льки ж незадоволеним комплексом ╕мперсько╖ величезност╕.
А якщо пор╕внювати з Брежн╓вим, то давайте згада╓мо 69-р╕ччя Леон╕да ╤лл╕ча. Це було 19 грудня 1975 року (за деякими даними, дата нев╕рна, точн╕ше – Брежн╓в народився 19 грудня, але за юл╕анським календарем, тобто 1 с╕чня за григор╕анським; однак в╕н не хот╕в, щоб його свято зб╕галося з Новим роком, тому ате╖ст ╕ в╕рний лен╕нець святкував св╕й день народження за календарем старорежимним ╕ православним).
У ФРН тод╕ при влад╕ були соц╕ал-демократи. Правда, лауреат Нобел╕всько╖ прем╕╖ миру (1971) В╕лл╕ Брандт був змушений п╕ти з посади п╕сля арешту навесн╕ 1974 року його особистого референта Гюнтера Г╕йома, який виявився шпигуном з НДР. Але запущену ним "сх╕дну пол╕тику" розум╕ння ╕ поглибленого сп╕вроб╕тництва з СРСР продовжив однопарт╕╓ць Гельмут Шм╕дт.
Завдяки бартерн╕й схем╕ «газ – труби» (радянськ╕ технолог╕╖ не дозволяли виробляти труби потр╕бно╖ якост╕), п╕дписан╕й у 1974 роц╕, у 1975-му почалося буд╕вництво маг╕стрального газопроводу "Союз" (в╕д Оренбурга до зах╕дного кордону СРСР), ╕ вже тод╕ про╓ктувалася в╕ддалена г╕лка "Уренгой–Помари–Ужгород". Ну, ╕ тод╕ на повну силу експлуатувався нафтопров╕д «Дружба», побудований до 1964 року. Тод╕ - ╕ аж до початку Афгансько╖ в╕йни (1979) – це було частиною пол╕тики «розрядки м╕жнародно╖ напруженост╕».
╤ у тому ж 1975 роц╕, 30 липня - 1 серпня, у ф╕нськ╕й столиц╕ в╕дбулася Нарада з безпеки ╕ сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕, на як╕й були п╕дписан╕ Гельс╕нськ╕ угоди. Брежн╓в необережно поставив свою закорючку, пооб╕цявши в╕д ╕мен╕ червоного Кремля дотримуватися прав людини. П╕сля цього в "союзних республ╕ках" дисиденти почали об'╓днуватися в "Гельс╕нськ╕ сп╕лки", "Гельс╕нськ╕ групи", вимагали в╕д Москви дотримання цих прав ╕ за це потрапляли до в'язниць. Як╕ ╕ сьогодн╕ широко в╕дчинен╕ в Рос╕╖ для вс╕х незгодних.

ПАМ'ЯТА╢МО ПРО ГЕЛЬС╤НСЬКУ УГОДУ ╤ ПОЛ╤ТКОВСЬКУ
Тому ситуац╕я п╕д час 69-р╕ччя Пут╕на у чомусь ╓ дуже схожою, у чомусь ╓ кардинально ╕ншою. ╢вропа як с╕ла п╕в стол╕ття тому на голку енергетично╖ залежност╕ в╕д агресивного сх╕дного сус╕да, так ╕ продовжу╓ на н╕й сид╕ти. А зам╕сть "м╕жнародно╖ розрядки" - знову м╕жнародна напружен╕сть ╕ стримування агрес╕╖. Окупац╕╓ю Криму Пут╕н фактично поховав Гельс╕нську угоду, п╕дписану Брежн╓вим. До 1975 року Москва нав╕ть боялася як сл╕д братися за дороговарт╕сну в╕дбудову Сх╕дно╖ Прус╕╖, яка стала Кал╕н╕нградською областю, ╕ приступила до цього т╕льки п╕сля ф╕ксування в Гельс╕нк╕ кордон╕в, накреслених у 1945-му. Пут╕н же продемонстрував повернення до пол╕тично╖ традиц╕╖ час╕в «повернення Судет». Такий от зв'язок час╕в…
╤ останн╓. Подарунки Пут╕ну до дня народження були р╕зними - в╕д тигреня Маш╕, подаровано╖ у 2008 роц╕, до вбивства опозиц╕йно╖ журнал╕стки Анни Пол╕тковсько╖, ско╓ного 15 рок╕в тому, тод╕ ще не «Новачком», а б╕льш над╕йним способом – кулею. Будемо спод╕ватися, сьогодн╕ об╕йдеться без цього.
Олег Кудр╕н
www.ukrinform.ua

ТИМ ЧАСОМ…
Од╕озний нардеп в╕д ОПЗЖ ╤лля Кива прив╕тав президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на з днем народження ╕ назвав його "великим правителем".
На в╕део-ролику, розм╕щеному в соц╕альн╕й мереж╕, Кива бажа╓ л╕деру держави-агресора "здоров'я, сил ╕ Божого благословення". Запис, йомов╕рно, зроблено в коридорах Верховно╖ Ради.
Пряма мова: "Сьогодн╕ я хочу прив╕тати л╕дера, д╕йсно л╕дера, сво╓╖ нац╕╖ ╕ дружнього нам народу Володимира Володимировича Пут╕на ... Ви д╕йсно та людина, яка повернули сво╖й кра╖н╕ ╕ сво╓му народов╕ колишню велич ╕ повагу в усьому св╕т╕. Ви та людина, яка пишете нову ╕стор╕ю слов'янського св╕ту ╕ ╓дност╕. Ви захища╓те мораль, в╕ру. Ви той, чи╓ ╕м'я записано в ╕стор╕ю людства, як ╕м'я великого правителя. Нехай прибуде з вами сила".
Рос╕я 8 р╕к зд╕йсню╓ г╕бридну в╕йськову агрес╕ю проти Укра╖ни: незаконно окупувала частину Укра╖ни - Кримський п╕востр╕в - ╕ п╕дтриму╓ незаконн╕ збройн╕ формування на Донбас╕. При цьому кра╖на, керована президентом Володимиром Пут╕ним, не визна╓ незаконн╕сть сво╖х д╕й. Попри оголошений "режим тиш╕" на Сход╕ Укра╖ни в╕д рук бойовик╕в мало не щодня гинуть чи зазнають поранень укра╖нськ╕ во╖ни та мирн╕ жител╕.
Укра╖нська правда

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 08.10.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23610

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков