Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4021)
З потоку життя (7184)
Душі криниця (3847)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1686)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1785)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: СПРАВА ПРИХОДЬКА - ЯК П╤ДСТАВИТИ ПЛЕЧЕ
Л╕тн╕й дядько з Сак, що розважався соб╕ художн╕м ковальством, спершу отримав сво╓р╕дне...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТАНЦ╤ З БУБНОМ НАВКОЛО ЗЕЛЕНИХ ОФШОР╤В
Чутлив╕сть до перем╕н, здатн╕сть зм╕нюватися, еволюц╕онувати в цьому м╕нливому св╕т╕ ╓ головною...


Я КОЛИСЬ ПОСЕЛИВ ВОД╤Я КАМАЗА У СЕБЕ НА ДАЧ╤ ТА ПОСТАВИВ ЙОМУ ПРОСЛУШКУ
Справа В’ячеслава Чорновола залиша╓ться одн╕╓ю з найб╕льш резонансних в ╕стор╕╖ нов╕тньо╖...


ВАЛЕНТИН БУТ: П╤СЛЯСМАК ПЕРЕМОГИ
То, може б, год╕ вже випробовувати на "наш╕сть" Олександра Усика чи тих же Анну-Мар╕ю? Може б,...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПРО ОХАЙН╤СТЬ, ЯК П╤ДМУРОК ПРОЦВ╤ТАННЯ
Мо╓ покол╕ння вийшло з авторитарно╖ Есересер╕╖, де все, часто до найдр╕бн╕ших речей, вир╕шували...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 10.09.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 10.09.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: ХОЧЕШ МИРУ, ГОТУЙСЯ…

Пару дн╕в тому спробував опубл╕кувати на сайт╕, що висв╕тлю╓ под╕╖, пов'язан╕ з в╕дбудовою в╕тчизняно╖ маринарки, одне св╕женьке в╕део (https://www.youtube.com/watch?v=zashtWIH2To) з рел╕зом наших сьогодн╕шн╕х кораблебуд╕вних реал╕й та ось це в╕део (https://www.youtube.com/watch?v=ajTk1HhAnNs), що презенту╓ найнов╕шу сер╕ю британських п╕дводних човн╕в з поданням деяких ╖хн╕х характеристик та оцим сво╖м коментарем. Перше в╕део, хай ╕ через день, хай ╕ в╕д свого ╕мен╕, але модератор таки виставив. Друге взагал╕ про╕гнорував. Чому? Можу лише гадати.
 Тут треба знати, що в наш╕й нов╕тн╕й ╕стор╕╖ ми ще не мали збалансованого, повносправного флоту. Та що там флоту - не мали нав╕ть його концепц╕╖, а багато наших владоможц╕в взагал╕ не розум╕ли, нащо в╕н нам здався. Тож ╕ дос╕ ведуться батал╕╖ щодо того, який нам флот потр╕бен. ╤ тут ╓ приб╕чники буд╕вництва серйозного, потужного флоту, з великими кораблями, ╕ ╓ прагматики, як╕ наполягають на тому, що сьогодн╕ ми великого флоту "не потягнемо", тож треба задовольнитися катерами та малими корабликами, на кшталт рейдових тральщик╕в. Влада ж нин╕шня, судячи з ╖╖ р╕шень, як ╕ попередники, схоже, не дуже тямить в тому, а в╕дтак, "рулить", хилячись то в один, то в ╕нший б╕к.
Не дивно, тож, що й модератора того сайту щось зачепило в тому мо╓му допис╕. Проте, суд╕ть сам╕:

Британська програма зам╕ни п╕дводних човн╕в класу Trafalgar найнов╕шими човнами класу Astute.
К╕лька сл╕в про цього човника:
Водом╕стк╕сть надв/п╕дв: 7400/7800 тонн
Довж.: 98 м
Шир.: 11.3 м
Осад.: 10 м
Швидк.: 30 вузл╕в
Озбро╓ння:
6 торп. апар. п╕д важк╕ (бо╓гол╕вка 300 кг) торпеди Spearfish (38 штук) д╕аметром 533 м╕л╕метр╕в з засягом ураження 54 км.
Ракети Tomahawk Block IV (88 штук, ударна в╕дстань 1600 км варт╕сть кожно╖ 870 000 ф.ст.)
Човник ма╓ багато вух ╕ очей, але звертають увагу на можливост╕ Sonar 2076, за допомогою якого ек╕паж може в╕дсл╕дковувати рух надводного чи п╕дводного судна на в╕дстан╕ до 5555 к╕лометр╕в, ╕ншими словами, "бачити" його через усю Атлантику.
Для розум╕ння,
 наск╕льки ця цяця серйозна, треба знати, що ╖╖ ударна потуга утрич╕ перевищу╓ можливост╕ такого красеня, як знайомий вже нам есм╕нець Defender (тип 45), хоча за розм╕рами останн╕й в п╕втора рази б╕льший за не╖.
Човник дуже потайний: завдяки 39 000 особливих акустичних пластин, що укривають його корпус, шуми в╕д нього не б╕льш╕ за шуми невеличкого дизель-електрохода.
Ядерний реактор човна розрахований на експлуатац╕ю упродовж 25 рок╕в. В╕н використову╓ться не лише для забезпечення електроживлення систем та руху, але й для рециркуляц╕╖ пов╕тря ╕ води, що уможливлю╓ перебування човна п╕д водою без спливання на поверхню упродовж навколосв╕тнього плавання.
На сьогодн╕ з запланованих семи готов╕ п'ять, з яких четверо в строю, на служб╕, один в процес╕ випробувань. Ще два човни в процес╕ побудови.

До чого цей пост?
До того, що ╕ нам не завадило б мати щось под╕бне. Не в╕к же нам гордитися р╕чковими самотопами ╕мен╕ ППО.
Сьогодн╕шн╕й курс на побудову катер╕в-ракетоносц╕в, загалом лог╕чний ╕ правильний. Одна лиш морока: на розроблюван╕ (ще лише розроблюван╕!) британськ╕ катери наш "Нептун" не п╕дходить. На них будуть гарн╕, але не наш╕ ракети. Дуже недешев╕, м╕ж ╕ншим. Але ц╕на - то не найкритичн╕ше. Ставлячи чуж╕ залежимо в╕д чужих, а найголовн╕ше, гальму╓мо сво╖х конструктор╕в, сво╖х виробник╕в. Те ж саме ╕ з кораблебудуванням.
Власне, на одних катерах та к╕лькох корветах чужих проект╕в в╕тчизняну маринарку не побуду╓ш, береги сво╖ над╕йно не прикри╓ш, не кажучи вже про створення власно╖ морсько╖ стратег╕╖. Зрештою, невелик╕ кораблики не мають можливостей великих корабл╕в, як ударних, так ╕ захисних.
Щодо п╕дводних човн╕в.
Хтось скаже, що вони просто не пом╕стяться в м╕лководн╕й Карк╕н╕тськ╕й затоц╕, не кажучи вже про Азовське море. Це не зовс╕м так. Найперше, п╕дводн╕ човни бувають р╕зними: не лише великими, океанськими, а й невеликими, ц╕лком придатними й для наших умов. По-друге, будувати флот у розрахунку на вузеньк╕ смужки чорноморських акватор╕й, на як╕ нас в╕дт╕снили сьогодн╕ - то кап╕туляц╕я на старт╕. Укра╖на ма╓ будувати повноц╕нний, потужний флот, здатний завдати непоправно╖ шкоди будь-якому супернику, в будь якому мор╕. ╤ без п╕дводних човн╕в тут не об╕йтися. Але…
Але все те залишиться не б╕льше, н╕ж пустими фантаз╕ями, ╕мпотентними "бажалками", якщо не мати:
а) концепц╕╖ в╕тчизняно╖ маринарки (дос╕ не чув про ╕снування тако╖); а в╕д не╖ залежить, як╕ саме корабл╕ нам необх╕дн╕ ╕ ск╕льки того добра ма╓ бути;
б) потужно╖ економ╕ки, яка "потягла" б того нелегкого воза. Адже варт╕сть сучасних бойових корабл╕в дуже висока. Скаж╕мо, середня варт╕сть п╕дводного човна проекту Astute сяга╓ 2 200 000 000 в╕чнозелених. Дорого? Ще й як дорого!
Але будувати флот, переобладнуючи застар╕л╕ (хай ╕ дарован╕) корабл╕ - справа безперспективна. Сьогодн╕ це вимушен╕сть, але йти цим шляхом дал╕ - то в╕шати на шию нац╕╖ п╕дтримання на плаву неефективного, стр╕мко стар╕ючого металобрухту. Якщо вкладати серйозн╕ кошти, треба вкладати ╖х у найнов╕ш╕ проекти, як╕ будуть на р╕вн╕ св╕тових вимог принаймн╕ пару десятил╕ть.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 10.09.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23554

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков