Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА МУЖН╤СТЬ, САМОВ╤ДДАН╤СТЬ, ВОЛЮ
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вручив Володимиров╕ Кличку орден "За мужн╕сть" ╤ ступеня.


«ШАХТАР» ВТРАЧА╢ ОЧКИ...
В 11-му тур╕ чемп╕онату Укра╖ни сталася сенсац╕я: «Шахтар», який не програвав у...


ВСЯ БОРОТЬБА ЩЕ ПОПЕРЕДУ
Господар╕ поля волод╕ли ╕н╕ц╕ативою ╕ реал╕зували два моменти.


«ДИНАМО» ПОВИННО ПОКАЗАТИ В МАДРИД╤ ОДНУ З НАЙКРАЩИХ СВО╥Х ╤ГОР»...
Це були прогнози. А результати двох матч╕в групового турн╕ру Л╕ги чемп╕он╕в з участю укра╖нських...


УКРА╥НКА ВИГРАЛА ЧЕМП╤ОНАТ ╢ВРОПИ
Новини спорту




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 27.08.2004 > Тема ""КримСПОРТ""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 27.08.2004
СКІЛЬКИ ЩЕ БУДЕМО ПЛАВАТИ "ПО-СУХОМУ"?
Марина ЖАГЛІНА.

Сьома година ранку. Сонний черговий спорткомплексу "Динамо" у Сімферополі, очевидно, тільки прийнятий на роботу, бо, відкриваючи двері молодим людям, зустрічає їх запитанням: "Ви куди!?"
- На тренування!
- Без тренера не можна, а ви хто?
- Ми плавці!
- Як плавці, басейн порожній!?
- А ми на "сухе"* тренування!
- Як це на сухе!? А ви хоч плавати вмієте?...
Про такий смішний, але з присмаком гіркоти, діалог розповіла моя донька, повернувшись з тренувань. Вона вже сім років займається в Сімферопольській спеціалізованій дитячо-юнацькій спортивній школі олімпійського резерву з плавання, у тій самій, в якій училася плавати наша прославлена на увесь світ Яна Клочкова - чотириразова олімпійська чемпіонка. Тут, у Сімферополі, Яна стала майстром спорту міжнародного класу.
За злою іронією долі ось уже шостий рік "динамівська" школа учить своїх вихованців плавати в порожньому(!?) басейні. Саме так, у порожньому басейні з однойменною назвою, плавці зустрінуть 80-річчя спортивного товариства "Динамо", яке будуть відзначати в жовтні цього року. Шість років вихованці школи плавання змушені відвідувати "комерційні" басейни. Це та сама "ложка дьогтю" у бочці меду, яку не можна не помітити.
Але школа, створена на базі відкритого 50-метрового олімпійського плавального басейну в квітні 1978 року, живе. Вона діє всупереч усьому. За більш ніж два десятки років висококваліфіковані, досвідчені тренери школи підготували більше сорока майстрів спорту з плавання, у тому числі й міжнародного класу, дуже багато спортсменів-розрядників. Її шлях осяяний перемогами вихованців. А дно басейну можна вистелити здобутими медалями. Підготовлена ціла плеяда видатних плавців: майстер спорту міжнародного класу Олег Новиков, фіналіст чемпіонату СРСР, призер чемпіонату України, (вихованець заслуженого тренера СРСР і України О. О. Кожуха. З кінця 80-х до 1997 року Олександр Омелянович очолював СДЮСШОР), мсмк В'ячеслав Царьков - переможець Кубка СРСР, срібний призер чемпіонату СРСР (вихованець заслуженого тренера України Г. С. Плаксіна) та інші. В ті роки молодь займалася не тільки спортивним плаванням, а й синхронним плаванням (див. фото), стрибками у воду. Вихованка сімферопольської школи плавання, заслужений майстер спорту, десятиразова рекордсменка світу, сімнадцятиразова рекордсменка чемпіонату Європи і тепер чотириразова чемпіонка Олімпійських ігор Яна Клочкова згадує: "До п'ятнадцяти років я жила в Сімферополі. Ще до школи почала займатися гімнастикою (зліва на фото - Яна-гімнастка!) і синхронним плаванням, але всі ці секції одна за одною "благополучно" закрилися. Тому коли до нас у Крим наприкінці вісімдесятих приїхали Ніна Федорівна та Олександр Омелянович Кожухи і коли Олександр Омелянович очолив школу плавання, я з радістю перейшла в їхню секцію плавання".
Яна Олександрівна Клочкова. Народилась 7 серпня 1982 року у місті Сімферополь. Виступає за спортивне товариство "Динамо".
В ДЮСШОР Сімферополя тренувалася до 1999 року.
В цей час стала чемпіонкою світу серед юніорів (м. Глазго, Шотландія); здобула срібну медаль на 400-метрівці комплексним плаванням та бронзову - на 200 м у Севільї (Іспанія) на чемпіонаті Європи. 1998 рік - друге місце на дистанції 400 м на чемпіонаті світу в Австралії.
Так у Сімферополі "вижило" тільки спортивне плавання. Після від'їзду Кожухів і Клочкової до Харкова, СДЮСШОР очолив заслужений тренер України Гаррі Степанович Плаксін.
Не можна не згадати про талановитого тренера, майстра спорту Михайла Петровича Орлова (див. фото), що займався початковою підготовкою малят, його називали "селекціонером". Михайло Петрович умів розгледіти в "мальках" майбутніх видатних плавців. На жаль, він вже пішов з життя. Його справу продовжують Денис Валерійович Ільйов, Надія Іванівна Охраменко, Олексій Миколайович Сульський, Тетяна Сергіївна Баранова...

З Аллою Іванівною Логвинчовою, Мариною Сергіївною Лесковською, Гаррі Степановичем Плаксіним плавці досягають найвищої спортивної майстерності. Але велика кількість талановитих спортсменів сімферопольської школи були змушені залишити Крим. Такі, як переможниця першості України майстер спорту Наталя Мацупко, майстер спорту Катерина Фесенко, майстер спорту Володимир Юфєрєв (усі вихованці М. С. Лесковської). Про те, як змушена була полишити свій басейн і школу майбутня олімпійська чемпіонка Я. Клочкова, неприємно згадувати.
Тренери самовіддано і терпляче навчають нові покоління підкоряти водяну стихію, навчають перемагати у будь-яких умовах. Ще кілька років тому СДЮСШОР вигравала всі першості країни. Фіналіст юнацького чемпіонату Європи, учасник міжнародних змагань у Хорватії майстер спорту Ігор Борисик, вихованець заслуженого тренера України А. І. Логвинчової (див. фото) продовжує славні традиції, хоча завойовувати медалі стає все складніше. Належних умов для тренувань немає ні для нього, ні для інших вихованців школи. Але, незважаючи на це, навесні цього року заслужений тренер України Г. С. Плаксін "подарував" Криму ще одного майстра спорту - Ольгу Матенко.
На Олімпійських іграх в Афінах у змаганнях з плавання Україна здобула дві золоті медалі й одну бронзову. Немає у нас висококласних басейнів. От такий результат.
Найбільш турбує доля сімферопольської школи плавання саме зараз, після блискучої олімпійської перемоги в Афінах нашої "золотої рибки" та ювілею спортивного товариства "Динамо"! Чи легко учитися плавати і досягати результатів, не маючи "своєї" води, знають юні спортсмени, їхні батьки, тренери. Тому ще в 2000 році вони зверталися до голови Ради міністрів Криму С. В. Куницина з проханням допомогти з реконструкцією басейну. С. В. Куницин підтримав пропозицію і пообіцяв у 2003 році провести реконструкцію. Але через відомчі бар'єри басейн і дотепер поступово руйнується.
І от прийшла радісна звістка з Афін. Сергій Володимирович на зустрічі з Яною Клочковою сказав: "...ми за рік відновимо басейн "Динамо", що дав Яні путівку в життя, і зробимо його ще кращим, ніж він був". Яна переконливо довела усім, що плавання - не гірше такого виду спорту, як футбол. У нього можна вкладати гроші і не боятися, що вони підуть за вітром.
Можна радіти! Але тривога за сімферопольську школу і її басейн не полишає керівництво, тренерів, батьків. Ходять небезпідставні чутки про те, що басейн "хочуть перетворити в аквапарк" (газета "Крымская правда"), що якимось відомством відправлений лист С. В. Куницину із пропозицією про приватизацію басейну фірмою "Консоль" з подальшою реконструкцією, нібито це допоможе якнайшвидшому вирішенню цього питання.
Аквапарк на рівні третього поверху погано собі уявляю (ванна басейну на опорах, підвісна!). Цю версію відкидаю, хоча чого тільки з цього об'єкта не хотіли зробити!?
А от друга версія дійсно насторожує! Колись ДЮСШ № 1, що на вулиці Карла Маркса, була також "прихватизована" "Консоллю". Монополіст реконструкцію зробив красиво, але тепер не чутно там дитячих голосів. Там зупиняються красиві дорогі іномарки і велично "пропливають" "круті" дядечки підкачати в тренажерному залі, після різних презентацій, свої біцепси.
Чи не спіткає така ж доля "динамівський" басейн? Хто буде гарантом прав юних плавців на безкоштовні, нормальні тренування в рідному басейні? Може, С. В. Куницин? Чи Кримська республіканська організація Фізкультурно-спортивного товариства "Динамо"? Чи не станеться так, що заняття в плавальному басейні будуть доступні тільки діточкам заможних кримчан, а іншим дорога буде відкрита тільки в підворіття міста з найдоступнішою розвагою - наркотою і вони, імовірно, будуть додатковим об'єктом професійної уваги відомства - господаря спорткомплексу "Динамо". Такі невеселі, тривожні думки турбують батьків юних спортсменів і їхніх тренерів. Можливо, тривоги марні, усе закінчитися благополучно. Будемо сподіватися на краще.
Найголовніше - як школі протриматися до початку реконструкції? Як підтримувати спортивну форму, успішно виступати за своє спортивне товариство на різних змаганнях у ювілейному році? От про що нині болить голова в тренерів і керівників школи. А поки що "динамівці" мають надію на взаєморозуміння і взаємодопомогу між тренерами школи плавання та керівництвом української гімназії м. Сімферополя. Адже тепер там є новий гарний спортивний комплекс із двома плавальними басейнами, у якому напевно вода буде постійно, а досвід "динамівської" школи в організації роботи буде просто безцінний. Тренери мають прекрасну методику навчання й оздоровлення підростаючого покоління. За всі роки існування школи вони навчили плавати та оздоровили багато тисяч дітей. У школі це вважали однією з найголовніших справ і приймали всіх бажаючих. Як свідчить спортивний лікар Наталя Юріївна Андрєєва, заняття плаванням допомагає не тільки загартувати характер сотням дітей, але позбавитись бронхіту, сколіозу, вилікувати серцеву недостатність та ще багато хвороб. Слід сказати, що автор цих рядків зі сльозами на очах і надією на оздоровлення дитини привела сім років тому свою доньку (лікарі грозилися інвалідністю) у групу здоров'я при школі плавання. Зараз мій "дельфін" здоровий, бадьорий, входить до складу збірної Криму і мріє стати гарним тренером. Так чому б не поділитися величезним безцінним досвідом організації занять з плавання задля майбутнього гімназистів в обмін на кілька годин нормальних тренувань у повному басейні для небагатьох (всього 10 залишилося!) плавців збірної Криму! Гадаю, що тоді характерні риси усіх вихованців сімферопольської школи плавання - волю до перемоги, цілеспрямованість, величезну працьовитість, оптимізм, успадкують гімназисти української гімназії м. Сімферополя - наша майбутня еліта.
А плавати вихованці СДЮСШОР уміють, навіть незважаючи на те, що школа "сухопутна"! А найголовніше - уміють ніколи не здаватися, боротися до останньої долі секунди, як наша Яна!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 27.08.2004 > Тема ""КримСПОРТ""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2355

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков