Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4125)
З потоку життя (7238)
Душі криниця (3883)
Українці мої... (1535)
Резонанс (1702)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1794)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОЗМАРИН
Подаю к╕лька твор╕в для знайомства з автором Скопою Валентином, звичайно ж, з його дозволу.


«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
ВПИШ╤ТЬ СВО╥ ╤МЕНА В ╤СТОР╤Ю В╤ДРОДЖЕНОГО УКРА╥НСЬКОГО КОНКУРСУ «З КРИМСЬКИМ...


ДО 80-Р╤ЧЧЯ ╤ВАНА НИЗОВОГО. ПОЕЗ╤╥
3 с╕чня 2022 року виповнилося 80 рок╕в в╕д дня народження ╤вана Даниловича Низового –...


ГОСПОДАРЯ В╤ТАЙТЕ!
За тиждень п╕сля Р╕здва Христового, Коляди, напередодн╕ Старого Нового року укра╖нц╕ святкують...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Р╤ЗДВО НА ХУТОР╤
У Д╕да й Баби на хутор╕ не було н╕ ╕нтернету, н╕ телев╕зора, але вони добре знали, коли настане...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 10.09.2021 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 10.09.2021
М╤СТО БЛИЗЬКИХ МЕН╤ ЛЮДЕЙ

Для мене нав╕ть нетривала по╖здка – це хвилююча под╕я. Готу╓шся заздалег╕дь: запису╓ш, що з собою взяти, продуму╓ш можлив╕ зустр╕ч╕, нав╕ть, якщо не впевнена, що там, куди ╖деш, ╓ знайом╕. Я збиралася в Кам’янку на церемон╕ю нагородження дипломом лауреата Всеукра╖нсько╖ л╕тературно╖ прем╕╖ ╕мен╕ Данила Кононенка ╕ вже знала, що мене чека╓ подруга - колишня однокурсниця, що будуть зустр╕ч╕ в школах м╕ста, де зак╕нчував десятир╕чку Данило Кононенко, та села Ребедайл╕вки, де в╕н народився ╕ навчався до 9-го класу. ╤ це стало заспок╕йливим фактором.
 Найперше, що поклала в сумку – це книги – подарунки б╕бл╕отекам та м╕сцевому ╕сторико-культурному запов╕днику. Кам’янська письменниця, координатор конкурсу на здобуття прем╕╖ ╕м. Данила Кононенка Там╕ла Чупак, заздалег╕дь узгодила вс╕ заходи з директорами навчальних заклад╕в, тож половину першого дня ми разом долали маршрути в╕д школи до школи, на ходу занотовуючи пам’ятн╕ м╕сця Кам’янки, щоб наступного дня в╕дв╕дати ╖х. Щемливою, з╕ сльозами на очах, була бес╕да з т╕ткою Данила Андр╕йовича Зо╓ю Степан╕вною Шевченко, яка колись теж мешкала в Криму, а в Ребедайл╕вську школу прийшла, щоб познайомитися з╕ мною.
 Кам’янка - м╕стечко незнайоме, туди я при╖хала вперше, та зустр╕ло воно мене ╕ затишком, ╕ споко╓м, ╕ впевнен╕стю, що тут я не чужа, бо тут жили ╕ працювали люди, дякуючи яким розвивалися мо╖ л╕тературн╕ зд╕бност╕. Це вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Горд╕╓нко Валентина Микола╖вна, уродженка Кам’янки, яка згодом стала директором школи, де ран╕ш навчався Данило Кононенко, та ╖╖ чолов╕к – учитель рос╕йсько╖ мови й л╕тератури Носань Серг╕й Лукович, тепер вже в╕дома особист╕сть в укра╖нськ╕й л╕тератур╕ – поет, проза╖к, драматург. В далеких 60-х роках минулого стол╕ття вони працювали в нашому Рудому Сел╕ на Ки╖вщин╕ п╕сля зак╕нчення Черкаського пед╕нституту. ╤ звичайно ж – Данило Андр╕йович Кононенко, найв╕дом╕ший кримський укра╖нець, людина щиросердна, талановита, яка дала мен╕ пут╕вку в л╕тературне життя, як багатьом творчим особистостям не лише в Криму. Людина, яка була над╕йним другом, порадником, пом╕чником ╕ якого так не вистача╓ сьогодн╕ нам, кримським укра╖нцям.
 П╕сля першого, насиченого ц╕кавими зустр╕чами дня, п╕сля активного сп╕лкування з 11-класниками двох шк╕л м╕ста, земляками та родичами Данила Андр╕йовича в Ребедайл╕вц╕, наступний, здавалося, буде спок╕йн╕шим. Та й в╕н виявився насичений емоц╕ями, под╕ями не менш важливими, бо побувати в Кам’янц╕ ╕ не в╕дв╕дати ╖╖ ╕сторичн╕ м╕сця, рел╕ктовий Тясминський каньйон я н╕як не могла. А ще отримала запрошення на сп╕впрацю з черкаськими колегами-письменниками в жур╕ конкурсу дитячих л╕тературних студ╕й Черкащини «Поетична ос╕нь у Кам’янц╕», що традиц╕йно проводиться в рамках святкування «Дня М╕ста». ╤ хоча мо╓ членство було скор╕ш почесне, бо я не була ран╕ше знайомою з б╕льш╕стю учасник╕в читань та ╖х творами, отримала неабияке задоволення в╕д того, що ╓ молод╕ таланти, небайдуж╕ до укра╖нсько╖ мови й л╕тератури, дякуючи яким укра╖нське художн╓ слово продовжу╓ процв╕тати.
 При╓мно було побачити на сцен╕ переможницю дитячого конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Данила Кононенка Пол╕ну Касян, яка ╕ тут отримала в╕дзнаки в двох ном╕нац╕ях. В╕д ╕мен╕ орган╕затор╕в конкурсу «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» я запросила учасник╕в ос╕нн╕х читань ус╕х л╕тературних студ╕й Черкащини до участ╕ в ньому наступного року.
 З Кам’янки до Ки╓ва ╖хала з високою в╕дзнакою, яку м╕ський голова Володимир ╤ванович Т╕рон вручив п╕д час урочистостей з нагоди «Дня М╕ста», його особистим подарунком – розк╕шним виданням «М╕сто на скелястих берегах Тясмину», книгами та буклетами в╕д Камянського ╕сторико-культурного запов╕дника та особисто Там╕ли Чупак, яка люб’язно передала сво╖ авторськ╕ книги ще й в б╕бл╕отеку мого Рудого Села. ╥хала з упевнен╕стю, що ця по╖здка до р╕дного м╕ста близьких мен╕ кам’янчан – не остання. До нових зустр╕чей, Кам’янко!
Галина Литовченко,
лауреат Всеукра╖нсько╖ л╕тературно╖ прем╕╖ ╕мен╕ Данила Кононенка, член НСПУ

На фото: б╕ля школи в Ребедайл╕вц╕

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 10.09.2021 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23547

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков