Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3998)
З потоку життя (7157)
Душі криниця (3832)
Українці мої... (1528)
Резонанс (1681)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1784)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: ПЕРЕМИР’Я
В╕д початку вересня на Донбас╕ знов актив╕зувалося протистояння. Лише за два тижн╕ в результат╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ХОЧЕШ МИРУ, ГОТУЙСЯ…
До чого цей пост? До того, що ╕ нам не завадило б мати щось под╕бне. Не в╕к же нам гордитися...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПЕРЕЖИТИ ЗИМУ
На щастя, здоровий глузд не зовс╕м вив╕трився в народ╕. Т╕ ж кримц╕, так непросто повернувшись на...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: Ф╤РА ДРОВ, АБО ВСТУП ДО КУЛЬТУРНО╥ ПАРАЗИТОЛОГ╤╥
Ми думали, що г╕рше совка не може н╕чого бути, але постсовок куди г╕рший, бо в╕н безпринципниий ╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ПРОКИДАЙМОСЯ, ЛЕВИ!
Будучи л╕дером процесу, матимемо моральне право переконлив╕ше закликати й сво╖х сп╕льник╕в до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 03.09.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 03.09.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: ЩО БУВА╢, КОЛИ РОЗУМ РОЗБИВА╢ ЛОБА ОБ М╤ФИ

Працюючи в сфер╕, пов'язан╕й з ризиком контактних захворювань, сп╕ймав одне таке на початку грудня 1993 року ╕ до к╕нця м╕сяця загрим╕в до ╕нфекц╕йного в╕дд╕лення з д╕агнозом "гепатит". Морози тогор╕ч прийшли рано ╕ тривали незвично довго, а з нашими пронизливими в╕трами вони були особливо дошкульними. ╤нфекц╕йне в╕дд╕лення ще якось опалювали, а от вдома опалення практично не було. Селищна кочегарка вже другий р╕к не працювала, а в складену самотужки грубку з дикого каменю практично не було чого класти. Вдень вс╕ мо╖ були у школ╕. Там теж було не дуже тепло, д╕ти сид╕ли на уроках не зн╕маючи верхнього одягу, а все ж не мерзли так як удома, бо на першому поверс╕ з самого ранку гуд╕в величезний калорифер-в╕тродуй, притарганений директором м╕сцевого аеропорту Леон╕дом ╤вановичем Дубиною. Вдома ж в╕д холоду не було куди под╕тися. Майже весь час д╕ти були в шубках поверх теплого одягу та в шапках. Одягненими лягали й до л╕жка, укриваючись поверх подв╕йних ковдр тими ж шубками. Зрозум╕ло, що думки про те, як там с╕м'я, не виходили з голови. Не допомагала нав╕ть ц╕кавлюща робота - саме тод╕ працював над перекладом книжки Кжиштофа Барановськ╓го Droga na Horn (Isky, Warszava, 1974). Нав╕ть сьогодн╕, коли, п╕днявши погляд, бачу ╖╖ на полиц╕, мимовл╕ пригадую той страшний грудень.
А ще та загострен╕сть в╕дчутт╕в затримала в пам'ят╕ передвиборчу кампан╕ю до москов╕йсько╖ Держдуми, яку тод╕ пост╕йно крутили в кримському рад╕оетер╕. Найнахрапист╕ше продирався тод╕ до влади Володимир Вольфович. ╤ був в╕н тод╕ непор╕вняно креативн╕шим, ан╕ж сьогодн╕. Чого вартою була одна лише п╕сенька групи "Попугай". Крутили ╖╖ тод╕, зда╓ться, по к╕лька раз╕в на годину упродовж вс╕╓╖ доби, ╕ так зо дня у день. Я ще й зараз чую оте: "Эх Владимир Вольфович - настежь кацавейка - Эх Владимир Вольфович, что нас завтра ждет? Эх Владимир Вольфович, жизнь моя копейка, но копейка, вобщем-то, рубль бережет". Пром╕ж тим, др╕бним б╕сером розсипалися об╕цянки, розрахован╕ на вс╕ смаки. Там тоб╕ ╕ безкоштовна осв╕та, ╕ безкоштовна медицина, ╕ фабрики робочим, ╕ землю селянам…
Тод╕ все те спрацювало. Та ще й як! Вольфович випередив ус╕х. Гайдар╕вський "Выбор России" був лише другим, а зюган╕вська КПРФ сподобилася лише на третю позиц╕ю.
Чим же взяв ВВЖ? Як╕сь особлив╕ технолог╕╖, неперевершена команда фах╕вц╕в?
О, н╕. З фах╕вцями - то до Гайдара. ╤ ц╕на ╖м в очах публ╕ки - ота, яку вони тод╕ отримали. Наш герой не ставив на яйцеголових, не вигадував якийсь особливий вид колеса. Просто, будучи плоть в╕д плот╕ свого сусп╕льства, в╕н нутром в╕дчував прагнення найширших верств москов╕йсько╖ публ╕ки ╕, поставивши на них, грав натхненно. А що був в╕н талановитим актором, що не соромився виказувати весь спектр емоц╕й - в╕д найвищих, до найзапл╕нтусн╕ших, що розгортав перед публ╕кою так╕ перспективи, в╕д яких голова п╕шла б обертом нав╕ть у натхненника Нью-Васюк╕в, то конкурент╕в йому не було. Зюган╕вц╕ були не меншими попул╕стами, але ╖х обмежували ╖хн╕ комуняцьк╕ догми. ВВЖ не мав ан╕ догм, н╕ меж. ╤ москов╕йський виборець, п╕дсв╕домо в╕дчуваючи кровну спор╕днен╕сть, подався за ним безоглядно.
- До чого вс╕ ц╕ мемуари? - пита╓те.
До того, що досв╕д двадцяти восьми минулих в╕дтод╕ л╕т, схоже, не надто зм╕нив москов╕йську публ╕ку. В╕дпов╕дно, не було потреби якось м╕нятися й тим, хто сьогодн╕ йде до влади. Тож оч╕кувати якихось зм╕н тут не випада╓. Котячись протореним ╕ щораз все б╕льше в╕дшл╕фованим пут╕вцем, сьогор╕чна виборча кампан╕я позбавлена нав╕ть тод╕шнього креативу. Справд╕, на д╕дька той креатив з приблатненними "папугами" та ╕ншою високозатратною м╕шурою, коли практично вся публ╕ка ╕ так на одн╕й хвил╕, коли ╓ повне розум╕ння, що так чи ╕нак, а у влад╕ й дал╕ будуть лише т╕, хто там ╕ був вс╕ останн╕ роки. Гарант╕╓ю того, з одного боку, ╓ незнищиме прагнення халяви, яким буквально просочена б╕льша частина запоребрикового сусп╕льства, а з ╕ншого, тепер вже, схоже, тотальна зацементован╕сть сьогодн╕шнього москов╕йського режиму, де незм╕нювана влада ╓ ╓динокровним, с╕амським близнюком т.зв. "опозиц╕╖" - всього того паперово-тигрового сонму капеереф╕й, род╕н, справорос╕й, зелених, яблук, парт╕й росту, парт╕й пенс╕онер╕в, включно з парт╕╓ю нашого героя. Сьогодн╕, для потрапляння в Думу, ВВЖ не треба, нав╕ть, об╕цяти сакрального омивання великодержавних постол╕в у водах ╤нд╕йського океану. Досить ╕ прост╕ших речей. Скаж╕мо, об╕цянок скасування т.зв. "ЕГЭ" (╓диний державний екзамен - аналог нашо╖ ДПА), скасування вступних екзамен╕в до виш╕в, п╕двищення м╕н╕мально╖ зарплати, п╕дняття р╕вня оподаткування надприбутк╕в м╕льйонер╕в ╕ тому под╕бних "реальних" речей. Капеереф╕я, що так само гуца╓ на попул╕стичних п╕дмостках, об╕ця╓ ще й нац╕онал╕зац╕ю по-лен╕нськи, та л╕кв╕дац╕ю кап╕тал╕зму, а журавльовц╕ д╕йшли аж до об╕цянок незростання ц╕н у магазинах, ╕ ╓ таке в╕дчуття, що в раз╕ обрання, зможуть скасувати нав╕ть зими.
╤ то ж н╕чого, що м╕н╕мальна зарплата щедрими об╕цянками ВВЖ може зрости не б╕льше, н╕ж на 3000 рубл╕в (40,5 долар╕в США), ╕ то лише через к╕лька рок╕в, а в два з половиною рази - х╕ба що до 2030 року (згадаймо, принаг╕дно, що в Укра╖н╕ м╕н╕мальна зарплата була зб╕льшена в с╕чн╕ 2017 вдво╓, а в╕дтод╕, всього за чотири роки, ще вдво╓ ╕ то без особливого галасу)? Н╕чого, що розрекламоване прогресивне оподаткування надприбутк╕в "кровопивц╕в-м╕льйонер╕в" (дох╕д б╕льше 5 млн. руб.) ВВЖ бачить лише на 2% б╕льшим за оподаткування виживальник╕в на м╕н╕малку?
Н╕-н╕, ╕нд╕йськ╕ океани так само не забуто. Сьогодн╕ вони, щоправда, трохи всохли: плюскотять лише покордонню почило╖ в Боз╕ Есересер╕╖, ну, ще трохи на Середземномор'╖, але не повернути "одиннарод" ╕ саму Расс╓ю в т╕ кордони, не вернути ╖й велич св╕тово╖ наддержави було б ганьбою. Та й як того не прагнути, коли то тренд не лише москов╕йсько╖ влади, а й широких мас скр╓пно╖ публ╕ки, де, як кажуть, кожен трет╕й ладен в╕ддати за те ╕ серце, й печ╕нку! ╤ в╕ддають же - до недавнього в "братской" Сир╕╖ ╕ дос╕ на "╕сконнонашей" Донбас╕╖. Ото й виходить, як у т╕й "папугов╕й" п╕сеньц╕: "В этот час кому-то вновь отбивают печень, а кому-то, как всегда, стерлядь подают"…
Чого варт╕ нин╕шн╕ москов╕йськ╕ вибори, дуже показово засв╕дчу╓ не лише ╕мпотентн╕сть причесано╖ с╕амсько╖ опозиц╕╖, не лише в╕дс╕чення голови тим, хто могли б, принаймн╕, претендувати на роль опозиц╕╖ реально╖. Про те, що то не б╕льше, н╕ж аматорський спектакль, де режисер не трудиться нав╕ть вдягнути на актор╕в костюми та маски, мовить сьогодн╕ також дуже нечислена когорта тих, для кого честь ╕ г╕дн╕сть не пуст╕ слова, кого влад╕ залякати не вдалося. Принаймн╕, поки що. Але й то лише слова. Verba movent, exempla trahunt, казали латиняни. Але про д╕╖ ╕ мови нема╓.
Найчудн╕ше, при тому чути, як з приводу "несправжност╕" згаданого д╕йства б╕дка╓ться (https://www.youtube.com/watch?v=WyiPRLQpThk&t=2778s 41:50) сумнов╕домий "герой кримсько╖ весни та "новорос╕╖" - той самий, що, за його власним признанням, зганяв депутат╕в АР Крим на "голосування" за зняття укра╖нського уряду автоном╕╖ та проведення "рехверендуму" (https://www.youtube.com/watch?v=eeG9tsZuRpk).
Його характеристика цих вибор╕в, як на мене, в╕дверт╕ша, точн╕ша ╕ б╕льш ╓мка за довг╕ ╕ плутан╕ сентенц╕╖ шановних ╕нтелектуал╕в. Це якщо абстрагуватися в╕д само╖ його особи. Якщо н╕, то виникають п╕дозри щодо прикрого роздво╓ння особистост╕ згаданого пана. В медицин╕ для того ╓ нав╕ть спец╕альний терм╕н. Хоча, така його позиц╕я ц╕лком може бути насл╕дком перечеплення розуму через м╕фолог╕зован╕ переконання, приживлен╕ так м╕цно, так над╕йно, що стали нев╕д'╓мною частиною самого його ╓ства.
В ц╕й ситуац╕╖ згаданий пан ц╕кавить нас лише як приклад такого з╕ткнення, бо ж не один такий. Як реагу╓ в╕н на таке з╕ткнення, ми бачимо. Як реагуватимуть ╕нш╕, т╕, що ще здатн╕ сумн╕ватися, - ото питання...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 03.09.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23537

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков