Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 20.08.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 20.08.2021
П╤Д УКРА╥НСЬКИМ СТЯГОМ

23 серпня — День Державного Прапора Укра╖ни. Синьо-жовтий стяг для укра╖нц╕в — це символ боротьби ╕ свободи за Незалежн╕сть!
...Основою формування укра╖нських державних символ╕в стала ╕сторична традиц╕я ще за час╕в Давньо╖ Рус╕. Ки╖вський князь Володимир Великий мав власний герб - золотий тризуб на синьому фон╕. Корогва Галицько-Волинського княз╕вства мала блакитний кол╕р ╕з золотим левом, який таки нагадував тризуб.
Утвердження синьо-жовтого (блакитно-жовтого) по╓днання як укра╖нських нац╕ональних кольор╕в в╕дбулося у 1848 роц╕. Сталося це п╕д час «╓вропейсько╖ весни народ╕в». У червн╕ цього ж року на м╕ськ╕й ратуш╕ Львова вперше засяяв жовто-блакитний прапор. Взяла його «на озбро╓ння» Головна Руська Рада - перша пол╕тична орган╕зац╕я укра╖нц╕в.
В╕дтод╕ прапори в нац╕ональних кольорах почали використовувати п╕д час проведення Шевченк╕вських дн╕в та ╕нших свят.
П╕д таким стягом (уже бойовим) воювали Укра╖нськ╕ с╕чов╕ стр╕льц╕, б╕йц╕ Укра╖нсько╖ Галицько╖ Арм╕╖, як╕ ще задовго до створення Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖ прагнули вибороти Незалежну Укра╖ну - в╕д Сяну до Дону.
Оф╕ц╕йно прапор затвердили в Тимчасовому закон╕ про флот Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки 27 с╕чня 1918 року. А 29 кв╕тня цього ж року на есм╕нцях ╕ л╕нкорах, що базувалися у Севастопол╕, були п╕днят╕ укра╖нськ╕ прапори.
13 листопада 1918 року Укра╖нська Нац╕ональна Рада у Львов╕ проголосила його державним прапором Зах╕дноукра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки. Згодом в╕н став державним прапором з'╓днаних УНР ╕ ЗУНР (22 с╕чня 1919 року, День Соборност╕).
20 березня 1920 року ухвалено крайовий синьо-жовтий прапор П╕дкарпатсько╖ Рус╕, яка вв╕йшла до складу Чехо-Словаччини. У 1934 роц╕ чеська влада заборонила його використовувати.
15 березня 1939 року Сейм Карпатсько╖ Укра╖ни, що в╕дбувся у Хуст╕, знову затвердив синьо-жовтий прапор як державний Карпатсько╖ Укра╖ни. На жаль, Карпатська Укра╖на на чол╕ з Августином Волошином про╕снувала недовго. Вона була окупована Угорщиною.
У кв╕тн╕ 1941 року Другий Великий Зб╕р Орган╕зац╕╖ Укра╖нських Нац╕онал╕ст╕в визнав синьо-жовтий прапор державним укра╖нським прапором. Вл╕тку (а саме у червн╕) цього ж року нац╕ональн╕ прапори красувалися у м╕стах ╕ селах п╕д час проголошення Акта в╕дновлення Укра╖нсько╖ Держави. Прикро, але ╕ це тривало недовго. Н╕мецьк╕ окупанти не могли дозволити такого.
14 жовтня (на Покрови) 1947 року, коли вперше в╕дзначили свято УПА, Головний осередок пропаганди ОУН зобов'язав п╕дп╕льник╕в розв╕сити по населених пунктах синьо-жовт╕ ╕ червоно-чорн╕ (стяг УПА) з емблемою прапори.
...Та то т╕льки окрем╕ в╕хи нашо╖ ╕стор╕╖.
Протягом XX стол╕ття блакитно-жовтий прапор пройшов шлях в╕д народного визнання (хоча, заради правди, народом в╕н уже був визнаний) до юридичного оформлення. Важлив╕ под╕╖ укра╖нського державотворення, боротьби за свободу, акц╕╖ протесту та непокори в╕дбувалися п╕д нац╕ональним стягом.
26 кв╕тня 1989 року у Львов╕  п╕д укра╖нським прапором проходив м╕тинг пам'ят╕ жертв Чорнобильсько╖ трагед╕╖ (а к╕льк╕сть жертв зростала ╕ зростала. люди помирали в╕д опром╕нення). 22 травня - у Ки╓в╕ на закритт╕ Шевченк╕вського свята (день перепоховання Великого Кобзаря у Канев╕ на Дн╕пром) було п╕днято нац╕ональний прапор. Згодом в╕н з'явився на фасадах с╕льських, селищних ╕ м╕ських рад Галичини. Наприклад, у Тернопол╕ - 23 березня, у Львов╕ - 3 кв╕тня 1990 року.
24 липня 1990 року у Ки╓в╕ блакитно-жовтий прапор  урочисто п╕дняти над будинком м╕сько╖ ради. Полотнище попередньо було освячене у Соф╕йському собор╕ владикою Володимиром ╕ настоятелем храму Бориса ╕ Гл╕ба (тод╕ - належав УАПЦ) отцем Юр╕╓м.
24 серпня 1991 року, п╕сля проголошення Акту Незалежност╕ Укра╖ни, група народних депутат╕в внесла блакитно-жовтий прапор до сес╕йно╖ зали Верховно╖ Ради Укра╖ни. А 4 вересня в╕н уже був п╕днятий над парламентом. Червоному (комун╕стичному) прапору м╕сця не знайшлося.
На щастя, наш нац╕ональний прапор узаконений як Державний 20 статтею Конституц╕╖ Укра╖ни.
П╕д цим стягом у 2014 роц╕ стали на Майдан╕ укра╖нськ╕ патр╕оти, стали на захист В╕тчизни укра╖нськ╕ б╕йц╕, коли рос╕йський окупант вторгся на наш╕ земл╕.
...Хоча, заради правди, ╓ ще чимало пос╕пак, як╕ хочуть пон╕вечити, потоптати укра╖нський прапор.
Не вдасться! Береж╕мо сво╓!
Тарас ЛЕХМАН, журнал╕ст

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 20.08.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23492

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков