Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 06.08.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 06.08.2021
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПЕЧАТЬ УБОГОСТ╤

Еп╕дем╕я змосковлення д╕тей ╕ молод╕ в Укра╖н╕ на 30 роц╕ Незалежност╕, яка виклика╓ правдивий культурний шок в патр╕от╕в чи нац╕онально св╕домих ╕нтелектуал╕в, ма╓ економ╕чне п╕дгрунтя. Але не те, що ви подумали в цю хвилину: нав’язування попиту з боку гнило╖ ╤мпер╕╖, яка б╕льше н╕де, окр╕м Укра╖ни та Б╕лорус╕, не ма╓ ринку збуту. Бо опиратися цьому можна дуже просто – усв╕домити, що це маркер б╕дност╕, а не ознака  культурност╕. Реп – твор╕ння п╕дл╕тк╕в з соц╕ально незахищених верств населення, московська попса – продукт для тих, хто не отримав осв╕ти, бо батьки не захот╕ли ╕нвестувати у розвиток дитини, тюремний шансон ╕ тюремний сленг – творч╕сть тих, хто вийшов з тюрми, аби знову там опинитись, бо в людей ╕з судим╕стю нема в наш╕й кра╖н╕ жодних шанс╕в на соц╕альну реаб╕л╕тац╕ю, ре╕нкарнац╕я совка – туга старшого покол╕ння, яке могло н╕чого не робити, але отримувати за це грош╕, послуги ╕ нав╕ть  житло. Нехай вас не збивають з пантелику статусн╕ реч╕ – саме прагнення ╖х мати чи волод╕ння ними ╓ ознакою б╕дност╕. Таких колись у часи Бальзака ╕ Золя називали парвеню й висм╕ювали. Справд╕ заможна людина не ма╓ потреби в статусних речах, вона хоче розвиватись як особист╕сть – подорожувати, в╕дв╕дувати найкращ╕ музейн╕ виставки, знайомитись з ц╕кавими людьми, читати розумн╕ книги, врешт╕, допомагати розвиватись ел╕тарн╕й культур╕, а не прим╕тивному культурному фаст-фуду. Чи ви дума╓те, що продюсери чи видавц╕ цього всього прим╕тиву виховують сво╖х д╕тей на «Сватах» чи «Слуз╕ народу», чи на книгах Донцово╖? Зв╕сно, що н╕. А ви, маючи онлайн доступ до вс╕х вершинних здобутк╕в культури, нац╕онально╖, класично╖, модерно╖, жерете те, що не треба перетравлювати, ╕ аби був хеп╕-енд. Можна без страху ╕ здригання дивитись у обличчя людей, як╕ прийшли на концерт Хоре╖ козацько╖ чи на оперу, але опинитись в юрб╕ фанат╕в В╕нника чи Маг╕л╓всько╖ чи Ф╕л╕па К╕ркорова – це шанс д╕стати по голов╕ пляшкою з-п╕д пива ╕ бути обматюкованим. Д╕ти, що народились в часи Незалежност╕, – твор╕ння невибагливих, незаможних батьк╕в, парал╕зованих совком.  Я не скажу, що вс╕ д╕ти, певно, що н╕, але так╕ дом╕нують, бо страх перед б╕дн╕стю передався ╖м генетично, а когось заразили пот╕м однокласники ╕ вулиця. Кому це виг╕дно? Влад╕, що склада╓ться з таких самих убогих, бо колон╕альна система ╕сну╓ ╕ грош╕ на ╖╖ п╕дтримку йдуть з грошей КПРС, схованих по всьому св╕т╕, брудних ╕ в╕дмитих у вс╕ляких л╕вацьких фондах (це для б╕льш «вибагливих» б╕дних).
З тим ус╕м нам н╕коли не вибратися з╕ злидн╕в. Ненависть до Укра╖ни, яка «мен╕ н╕чого не дала» – загроза нац╕ональн╕й безпец╕. Знищення малого ╕ середнього б╕знесу, який намага╓ться розвивати нац╕ональну економ╕ку й п╕дтриму╓ нац╕ональну культуру – на руку ╕ Москв╕, ╕ ╖╖ васалам при влад╕. Жити як у ╢вроп╕ ╕ змиритись з московським кап╕талом у себе вдома – це утоп╕я ╕ самообман. Економ╕чна незалежн╕сть – це виб╕р, а не компром╕с. Це праця, а не подачки. Висок╕ стандарти культури не запрацюють у б╕дн╕й, тобто принижен╕й кра╖н╕, якщо бодай частина людей не стане прагнути до них, а не заздрити натом╕сть «вишуканост╕» Еллочки-людо╖дки.
Нам╕ри – це вже поступ. Наступний крок – виховати в д╕тях почуття власно╖ г╕дност╕, а без  високих стандарт╕в культури це неможливо. Перш н╕ж дитина усв╕домить, що послугову╓ться мовою окупанта, вона повинна зрозум╕ти, що це вульгарно ╕ безперспективно в сучасному св╕т╕, ╕ що у св╕т╕ все ще поважають нац╕ональну ╕дентичн╕сть ╕ зневажають тих, хто в╕д не╖ в╕дмовля╓ться. ╤ не дов╕ряють таким людям, бо зрада – в б╕знес╕ такий самий страшний гр╕х, як ╕ в рел╕г╕╖. Бо дерево з гнилим кор╕нням не дасть доброго плоду. Найлих╕ший б╕дний той, хто вважа╓ себе б╕дним, а не той, хто м╕н╕м╕зував сво╖ матер╕альн╕ потреби ╕ почува╓ себе щасливим.
Серпень 1, 2021 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 06.08.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23464

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков