Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 20.08.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 20.08.2004
Новини Криму та України
журналісти та агенції

СКІЛЬКИ НИТОЧЦІ НЕ ВИТИСЬ...

Генпрокуратура України порушила кримінальну справу за фактами фальсифікації виборчої документації на виборах мера міста Мукачевого у Закарпатській області. Як повідомив сьогодні керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко, криміналістична почеркознавча експертиза протоколів, які були в розпорядженні досудового слідства, встановила, що в документах восьми дільничних виборчих комісій є підробні підписи. За цими фактами й порушено кримінальну справу.

Мукачевські вибори 18 квітня 2004 року через зафіксовані там міжнародними спостерігачами порушення стали предметом пильної уваги з боку ОБСЄ, Ради Європи та ЄС. Керівництво України запевнило, що компетентні органи ретельно розберуться з усіма фактами можливих порушень.

Генеральна прокуратура України продовжує у порядку досудового слідства розслідувати кримінальну справу у зв'язку із крадіжкою невстановленими особами документа-ції на виборах міського голови, у тому числі, понад 2,5 тис. бюлетенів всіх протоколів дільничних виборчих комісій, в яких містилися дані про результати голосування. На цей час, відзначив Руденко, допитані голова і члени територіальних виборчих комісій міста Мукачевого категорично спростовують факт фальсифікації результатів виборів.

На виборах у Мукачевому 18 квітня переміг представник Соціал-демократичної партії (об'єднаної) Ернест Нусер. У зв'язку з цим опозиційний блок "Наша Україна", за даними якого, насправді переміг його кандидат Віктор Балога, заявив про фальсифікацію виборів. Незабаром Нусер подав у відставку, пославшись на погрози, які нібито лунали стосовно нього та його родини з боку невідомих.
Досудове слідство з цієї справи має відповісти на питання: хто і з якою метою здійснив підробку підписів, заявив Сергій Руденко.


Олександр Мороз:"Влада намагається підмінити закон силою..."

Із зверненням до всіх політичних сил нашої держави виступив лідер Соціалістичної партії, кандидат в Президенти України  Олександр Мороз.
"Тиждень тому я офіційно звернувся до керівництва правоохоронних органів і державних інститутів, покликаних гарантувати права і свободи громадян, з вимогою прокоментувати сенсаційне визнання Генеральною прокуратурою України причетності міліції до викрадення і вбивства в 2000 році відомого журналіста Георгія Гонгадзе.
Порушуючи закон про статус народного депутата України, порушуючи статті Кримінального кодексу, порушуючи елементарні норми людської порядності, ні Президент України, ні будь-хто із посадових осіб ніяким чином не реагують на факт обнародування свідчень співробітників міліції, що здійснювали незаконне спостереження за Г. Гонгадзе. Хоча пройшов вже місяць з того часу, як кожен бажаючий може ознайомитися з цими надзвичайної ваги доказами через Інтернет.
Ігноруючи закон, влада намагається замовчати кричущі порушення законодавства України при розслідуванні справи Гонгадзе.
Саме влада політизує ситуацію і примушує громадськість вдаватись до рішучих кроків. Фракція соціалістів звертається до всіх політичних сил, до всіх парламентських фракцій із закликом розпочати процедуру збору підписів з вимогою провести відкрите заслуховування у Верховній Раді звіту Григорія Омельченка - голови спеціальної слідчої комісії по справі Георгія Гонгадзе та інших резонансних злочинах і звіту Генерального прокурора Г. Васильєва.  З урахуванням появи нових неспростовних доказів, справа Г. Гонгадзе може і повинна бути розкритою. А винні мають постати перед судом. Для цього існують всі процесуальні підстави.
Звіт слідчої комісії та звіт Генерального прокурора повинен стати першим питанням порядку денного після відкриття осінньої сесії Верховної Ради. Так повинно бути, бо це питання стосується дотримання основних прав і свобод громадян України. Якщо влада відмовляється розслідувати резонансне вбивство, то про дотримання закону в ході президентських виборів говорити не доводиться. Побиття студентів у Сумах, на жаль, зайвий раз це підтверджує. Влада намагається підмінити закон силою, але знайдеться сила, яка примусить поважати закон", - говориться в документі.


УКРАЇНА ВТРАПИЛА В НАФТОВІ "ОБІЙМИ"...

Прем'єр-міністр України Віктор Янукович та глава Уряду Російської Федерації Михайло Фрадков підписали 18 серпня у Сочі в присутності президентів двох країн міжурядову українсько-російську угоду про транзит нафти територією України. Угоду було підписано за результатами проведеної в Сочі зустрічі Леоніда Кучми та Володимира Путіна у розширеному складі, повідомила Укрінформу прес-секретар глави Української держави Олена Громницька.
Згідно з підписаною угодою Україна гарантує Росії пропуск через свою територію щорічно до 85 мільйонів тонн нафти. При цьому угодою передбачено, що якщо для транзиту буде заявлено більше нафти, то ВАТ "Укртранснафта" (Україна) і АК "Транснефть" (Росія) працюватимуть над створенням додаткових транспортних потужностей. Угода розрахована на 15 років, і її дія продовжуватиметься автоматично на наступні п'ятирічні періоди, якщо сторони не заявлять про її припинення. Щорічні обсяги російської нафти, напрями її транспортування і тарифи уточнюватимуть Мінпаливенерго України і Мінпроменерго Росії окремими протоколами.
Дію угоди може бути припинено через 12 місяців після того, як будь-яка із сторін повідомить про таке бажання іншу сторону. Крім цього, угодою передбачено, що сторони забезпечать оптимальну роботу нафтопроводу "Одеса - Броди".


В ІРАКУ ЗАГИНУВ український миротворець

Під час виконання службових обов'язків в Республіці Ірак 15 серпня загинув командир взводу роти матеріального забезпечення 62-го окремого механізованого батальйону 6-ї окремої механізованої бригади ЗС України капітан Юрій Іванов. Про це Укрінформу повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони України.
За словами представника управління, трагедія сталася внаслідок розриву радіокерованого фугасу під час забезпечення українського підрозділу водою для технічних потреб поблизу одного з водоймищ недалеко від іракського міста Ес-Сувейра. Від отриманих поранень капітан Юрій Іванов помер на місці.
За фактом загибелі Юрія Іванова розпочато розслідування. Керівництво Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України висловлюють співчуття рідним та близьким загиблого капітана Юрія Іванова. Президент України Леонід Кучма висловив співчуття сім'ї українського миротворця Юрія Іванова, який загинув в Іраку внаслідок вибуху радіокерованого фугасу, повідомила Укрінформу прес-секретар глави Української держави Олена Громницька. Глава держави своїм Указом за мужність та героїзм, проявлені під час виконання службового обов'язку, нагородив капітана Юрія Іванова орденом "За мужність" І ступеня (посмертно).


ВІД АВТОРАЛІ - ДО САЛЮТУ!

20 - 24 серпня в Сімферополі будуть проходити святкові заходи, присвячені 13-й річниці незалежності України.
За інформацією начальника міського управління культури Євгена Кісіна, у рамках святкування 20 серпня в кримській столиці відбудуться урочисті покладання вінків і квітів до пам'ятників Тарасові Шевченку, Богдану Хмельницькому й Іванові Франку. Того ж дня в Кримському українському музичному театрі пройдуть урочисті збори і концерт, присвячені Дню незалежності України.
21 - 23 серпня в кінотеатрах міста відбудуться благодійні покази художніх фільмів, на концертних площадках виступлять естрадні та духові оркестри.
24 серпня, у День незалежності України, в кримській столиці буде організовано авторалі для водіїв-жінок. "Такий захід пройде в Сімферополі вперше, - відзначив Є. Кісін. - Я думаю, прекрасна половина покаже нам, як потрібно водити автомобіль". За його інформацією, місцем проведення авторалі стане вулиця Толстого. А в парку ім. Гагаріна в цей день буде представлена велика концертно-розважальна програма.
Завершаться святкові заходи салютом.


Чекають в гості Президента

Керівництво сімферопольського Навчально-виховного комплексу "Українська школа-гімназія" направило Президенту України Л. Кучмі запрошення 1 вересня взяти участь у відкритті нової будівлі гімназії. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомила директор гімназії Наталія Руденко.
"Мова про присутність Президента на відкритті комплексу йшла ще при закладці капсули на місці майбутнього будівництва, - відзначила Н. Руденко. - Потім ця інформація кілька разів підтверджувалася, і ми сподіваємося, що Президент таки приїде до нас 1 вересня".
Навчально-виховний комплекс "Українська школа-гімназія" з 1997 року перебуває в пристосованому приміщенні колишнього дитячого садка. 1 вересня ц. р. буде здано в експлуатацію нову будівлю гімназії, будівництво якої розпочато в серпні 2003 року і проходить під патронатом Президента України. Новий комплекс розрахований на 720 учнів.


"Вікна" НАГІЄВА дозволено транслювати по телебаченню лише пізно увечері та вночі

Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Міністерстві культури і мистецтв України надала висновок на запит Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо правомірності показу в ефірі "Нового каналу" телепрограми "Вікна" з Д. Нагієвим".
Як повідомляє заступник голови Національної ради Віталій Шевченко, випуск цієї програми за 1 червня, який викликав обурення громадськості і став предметом розгляду на засіданні Національної ради (тоді й було замовлено експертизу), згідно з висновком Експертної комісії, "має бути заборонений для транслювання на території України як такий, що принижує і ображає націю за національною ознакою і тим самим розпалює міжетнічну расову ворожнечу".
Щодо інших випусків "Вікон", то, наголошує В. Шевченко, цьому циклу телеперадач присвоєно індекс глядацької аудиторії "18".  Це означає, що телекомпанії України матимуть право транслювати їх ефірним способом після 23-ї години.

Україна знову потрапила до переліку країн з найвищим рівнем музичного піратства

Міжнародна федерація фонографічної індустрії (IFPI) оприлюднила річний звіт про боротьбу з нелегальним виробництвом й  реалізацією компакт-дисків у світі минулого року. За оцінкою IFPI, Україна знову ввійшла до десятки країн, де становище в цій галузі є одним з найгірших.
Міжнародна федерація фонографічної індустрії оцінила минулорічний обсяг нелегальної реалізації музичної продукції в світі в 4 з половиною мільярди доларів. Другий рік поспіль фахівці виділили 10 країн, які недостатньо протидіють музичному піратству. І вдруге в цьому списку опинилася Україна. Вона потрапила в один перелік з Китаєм та Росією, яких визнали найбільшими нелегальними виробниками компактів. Ще в цьому списку є Парагвай, Бразилія, Пакистан, Мексика, Іспанія, Тайвань і Тайланд. Звіт позитивно оцінив намагання української міліції протидіяти роздрібним торговцям нелегальним товаром. Водночас заходи проти розповсюджувачів названо неадекватними. Піратський ринок компакт-дисків в Україні оцінено в 42 мільйони доларів. Основною проблемою для України є величезний наплив незаконної музичної продукції з Росії. Дії української митниці на кордоні з Росією для блокування шляху поставок оцінено як незадовільні. Попри санкції США проти України, що тривають вже 2 роки, Верховна Рада досі не внесла відповідних поправок до закону, що регулює виробництво компакт-дисків. IFPI рекомендує українському урядові посилити покарання за порушення авторських прав.

Євген Некряч.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 20.08.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2345

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков