Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 30.07.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 30.07.2021
КНИГА ПРО ЛЮДЕЙ, ЯК╤ П╤ШЛИ ЗАХИЩАТИ ВЛАСНУ КРА╥НУ

Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком книга Василя Паламарчука «В╕йськовий непотр╕б». Автор народився на Полтавщин╕ у 1981 роц╕, зак╕нчив запор╕зький юридичний ╕нститут. Вихову╓ здружиною трьох д╕тей. Призваний у третю хвилю моб╕л╕зац╕╖ ╕з Херсонщини. Захищав Укра╖ну на Донбас╕ в 1014-2015 роках. В╕н пише: «В╕йна – це щодення праця, болото, яке пост╕йно прилипа╓ до твого взуття, холод ╕ в╕тер, як╕ пронизують тебе до к╕сток, ╖жа з дом╕шками солярки (╕ ще чогось нев╕домого), одяг, назавжди просякнутий запахом багаття, пост╕йна втома, дощ, який тебе пост╕йно залива╓, сн╕г, який зал╕плю╓ оч╕ ╕ прилади, ╕ трошки постр╕лялок. Але ╕ на в╕йн╕ були весел╕ моменти. Якщо зациклюватися на негатив╕, то дуже скоро можна стати кл╕╓нтом псих╕атрично╖ л╕карн╕ (у кращому раз╕) або просто в╕дправитися в ╕нший св╕т. В╕йна – це не к╕нець життя, це таке життя, ╕ тут ╓ м╕сце коханню, нав╕ть нетривалому, веселим гулянкам (за допомогою алкоголю прогнати сумн╕ думки) та кумедним випадкам. Гумор подовжу╓ життя, без нього н╕куди. ╤ найголовн╕ше, ця книга – передус╕м про людей, як╕ в тяжку годину покинули сво╖ дом╕вки ╕ п╕шли захищати власну кра╖ну».
 Назву книги «В╕йськовий непотр╕б» Паламарчук поясню╓ так: «Це словосполучення, яким один високий в╕йськовий чин назвав ╕нших в╕йськових, котр╕ мали не так╕ висок╕ звання ╕ не так багато вислуги. Спочатку це було образливо, але пот╕м цей висл╕в став в╕дм╕нною ознакою для п╕дрозд╕лу ╕ сприймався, як жарт, як мем, як «карател╕» чи «бандер╕вц╕».
 Але в╕йна ╓ в╕йна. На в╕йн╕ вбивають ╕ гинуть. В.Паламарчук розпов╕да╓: «20 серпня 2014 року б╕ля села Грабське в зас╕дку потрапив бус ╕з пораненими, яких вивозили з ╤ловайська б╕йц╕ «Донбасу». Тод╕ загинув Гена-«Румин», а з ним ╕ще тро╓ його товариш╕в. Один ╕з яких будучи тяжко пораненим, п╕д╕рвав себе гранатою, забравши з собою на той св╕т ще пару любител╕в «рюського м╕ра». Гену я знав, в╕н був ╕з мого м╕ста. Його донька вчилася в клас╕, де вчителю╓ моя дружина. В╕н став другим загиблим ╕з нашого м╕ста, першим був хлопчина ╕з нашо╖ бригади. Незадовго до сво╓╖ загибел╕ Гена зателефонував дружин╕ й сказав: «Напевне, живим не чекайте, додому повернуся геро╓м».
 А ось один ╕з бойових еп╕зод╕в артилерист╕в: «Над╕йшла команда накрити м╕номет, який довбав по наших хлопцях. Вистачило чотирьох снаряд╕в, щоб в╕н заткнувся назавжди».
 На початку в╕йни арм╕я була в поганому стан╕. На допомогу прийшли волонтери: «Першою на допомогу при╖хала моя т╕тка Над╕я, яка жила в Сн╕гур╕вц╕. ╤ через пару дн╕в привезла нам воду, хл╕б, булки, нож╕, туалетний пап╕р, бритви, тр╕йники ╕ кучу всього др╕бного. Робила вона це пост╕йно. Наш курорт дуже сильно вплинув на ╖╖ чолов╕ка, громадянина Туреччини, який теж при╖хав. В╕н служив у турецьк╕й арм╕╖ ╕ пор╕вняння були далеко не нашу користь. Серг╕й Миколайович, директор нашого маслозаводу, надав запчастини до кол╕сно╖ техн╕ки (а це КАМАЗ ╕ МАЗ), комб╕незони – механам, вогнегасники на саушки, ганч╕рки, сварку, гр╕лки, ╕нструменти, кан╕стри, рукавиц╕, окуляри, масло, сир та ще багато ╕ншого. Олександр, власник оптово╖ продуктово╖ бази, надавав продукти ╕ не т╕льки в нашу бригаду, ╕ не один раз, а пост╕йно. Валер╕й Васильович, власник аптеки, забезпечив див╕з╕он медикаментами, наш Док був найкрут╕шим. М╕й кум, Павло, з херсонського автосалону, займався лог╕стикою, шукав ╕ купляв потр╕бн╕ запчастини. Ви не пов╕рите, ремен╕ в╕д прально╖ машини «БОШ» п╕дходять до двигун╕в наших САУ, ╕ потр╕бно ╖х по чотири на кожну ╕з дванадцяти машин. Кр╕м того, було багато людей, як╕ чим могли, тим ╕ допомагали».
 Та й перебуваючи на бойових позиц╕ях Василь Паламарчук в╕дзнача╓: «Волонтери ╖здили пост╕йно, кожного тижня, вони арм╕ю п╕дтримували добре, щоб там не говорили велик╕ командири з великими з╕рками, волонтери та прост╕ люди врятували арм╕ю та забезпечили ╖╖».
 Але й оф╕цери були патр╕отами: «Що б там не говорили про кер╕вництво й оф╕цер╕в, всяке було, не без того. Запам’яталися мен╕ слова нашого комдива. Ми йому - про зраду, про зампотила, комбрига, генштаб, арм╕ю, державу, а в╕н нам у в╕дпов╕дь: «Ось така у нас держава, але це не значить, що ми не повинн╕ ╖╖ захищати. Так, багато чого не вистача╓, що поробиш… А на Сх╕д усе одно ╖хати потр╕бно. Я по╖ду з тими, хто захоче, краще хай нас буде мало, але я буду впевнений у людях. Нав╕ть якщо н╕хто не захоче, я сам по╖ду. Буду один заводити, заряджати, наводитися та стр╕ляти. Це, правда, буде довше й на великий строк мене не вистачить, але ск╕льки зможу буду робити свою роботу!»
 Теплий спогад про те,як ╖хали на Донбас: «Про╖жджа╓мо села та хутори. Виходять люди, стар╕ хрестять, д╕вчата махають руками, ж╕нки плачуть, хтось розмаху╓ прапорами, досить зворушливо. Ми ╖демо по наш╕й Укра╖н╕ на Сх╕д. Часто зупиня╓мось, хтось глохне, когось уже тягнуть. В одному сел╕ до нас на броню хот╕в зал╕зти дядько по╖хати з нами. Спровадили його до в╕йськкомату».
 На Донбас╕ настро╖ людей дещо ╕нш╕. Там добре попрацювала рос╕йська пропаганда. Але все-таки це Укра╖на: «У село ╕з л╕су стали ходити кожного дня. На першому ж стовп╕ з╕рвав лист╕вку про запрошення на референдум за ДНРи. Усе, сепарське село, за кожним рогом ╕ в кожному будинку ввижа╓ться засада. Але н╕, село, як село, люди розмовляють укра╖нською мовою, на с╕льрад╕ – укра╖нський прапор. Пом╕тно, що село багате. У центр╕ – пам’ятник голов╕ колгоспу, дв╕ч╕ герою соцпрац╕».
 Легше сп╕лкуватися з д╕тьми: «Хлопц╕ взяли за правило купувати д╕тям цукерки та шоколад, створюючи позитивний образ укра╖нсько╖ арм╕╖. Деяк╕ з цих др╕бних бешкетник╕в весь час сторожували в╕йськових б╕ля магазину, благо – школа через дорогу».
 Проте зустр╕чали доброзичливе ставлення до укра╖нсько╖ арм╕╖ ╕ в╕д дорослих: «Сто╖мо в посадц╕, поруч працюють комбайнери. Привезли нам води. Розмовля╓мо, кажуть, що за Укра╖ну, а вод╕╖, як╕ до них при╖хали, незрозум╕ло за кого, сам╕ здалеку. У ╖х агронома на тому боц╕ контакт, радять нам ор╕╓нтуватися по них, як комбайни на пол╕, так все нормально. Як вс╕ з╕рвались ╕ по╖хали – буде прил╕тати».
 ╤ серед м╕сцевих були волонтери : «Ми ╖демо в точку зустр╕ч╕ з нашим добрим знайомим, Дмитром, з одного ╕з ближн╕х с╕л. В╕н такий соб╕ волонтер, привозить нам харч╕ ╕ ╕нш╕ необх╕дн╕ реч╕, щоб ми не ╖здили зайвий раз в село, не витрачали час. Також в╕н в╕двозить ╕ привозить наших хлопц╕в, як╕ ╖дуть та повертаються з в╕дпустки. А ми переда╓мо те, що з╕брали, щоб компенсувати витрати на бензин ╕ харч╕. У нього дружина ╕ д╕ти, ╖х треба годувати. В╕н наш контакт у сел╕, оч╕ ╕ вуха. Бути таким соб╕ волонтером у зон╕ АТО важкувато. Треба бути обережним, всяких деб╕л╕в вистача╓. Хоча село проукра╖нське, але береженого Бог береже. В╕н чудовий приклад м╕сцевих жител╕в – укра╖нець, здоровий, дужий хлопчина, розмовля╓ укра╖нською мовою краще, н╕ж я, господарство ма╓, свиней, курей, гусей. ╢ власне поле та ╕нш╕, як╕ бере в оренду та обробля╓. Господар. Зараз з обробкою пол╕в важкувато. Тепер ми працю╓мо разом, в╕н робить св╕й внесок у бо╓здатн╕сть нашого п╕дрозд╕лу. Мен╕ взагал╕ ц╕каво послухати його розпов╕д╕ про те, як все починалося, як сепари керували, як наш╕ зв╕льняли, про референдум, про тих, хто на ту сторону подався. Досить показово, що таких на все село було т╕льки три чолов╕ка, один ╕з яких, то др╕бний крад╕й – труби, кури, ╕нший – зл╕сний неплатник ал╕мент╕в, умовно засуджений, а трет╕й – просто б╕ч б╕чом. Просто ел╕та. Але в них залишилися в сел╕ родич╕,як╕, не виключено, п╕дтримують з ними зв'язок».
 Якось командир вишикував укра╖нських б╕йц╕в ╕ пов╕домив: «Сепар╕в перед нами б╕льше нема╓, ми ╖х вс╕х перемогли. Порад╕ли? А тепер заспокойтесь, сепар╕в там нема╓, тепер перед нами регулярна в╕йськова частина, оф╕цери ╕ сержанти – кадров╕ в╕йськов╕, а рядовий склад – зб╕рний. Погано ще те, що укомплектован╕ ╕ озбро╓н╕ вони так, як треба. Отже, тепер в╕йна почнеться по справжньому. Стали вони три дн╕ назад, ще шостого листопада. Т╕ коротк╕ сутички були перев╕ркою наших бойових позиц╕й».
 Командир запропонував тим, хто не готовий до в╕йни з цим ворогом, вийти ╕ такого в╕н в╕дправить тил.
 «Барбоса в╕дпов╕в за вс╕х: «Н╕куди ми не збира╓мося йти, н╕ в який тил. З сепарами воювали, тепер ╕ з рос╕янами повою╓мо. Регулярн╕ вони там чи кадров╕, нам без р╕зниц╕». За наш ек╕паж сказав Прапор: «Ми ╖х сюди не звали, значить, вони тут свою смерть знайдуть, якщо вдома не сидиться».
 Якби не втручання Рос╕╖, в╕йни не було б. ╤ якби там були т╕льки сепаратисти, то з ними швидко б розправилися. Але збройна агрес╕я Рос╕╖ трива╓ ╕ продовжу╓ в╕йну.
 Анатол╕й Зборовський

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 30.07.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23441

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков