Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ЧИГРИНЕ, ЧИГРИНЕ...»
В╕чно актуальний (особливо у День Незалежност╕) наш Укра╖нський Пророк Тарас ШЕВЧЕНКО


ВСТУПНА КАМПАН╤Я-2018 ДЛЯ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В З КРИМУ
Для молод╕ з тимчасово окупованого Криму ╕сну╓ два шляхи вступу до укра╖нських виш╕в: спрощена та...


«БАХМУТ УКРА╥НСЬКИЙ» ПРО ТЕ, ЩО НАКИП╤ЛО…
Описавши зустр╕ч льв╕в’ян з актив╕стами «Бахмута укра╖нського», я не встиг...


ПРИЩЕПИТИ Г╤ЛОЧКУ СМЕРЕКИ В ДОНЕЦЬКОМУ ПОЛИННОМУ КРАЮ
Дехто люто ненавидить «сепар╕в», а ╕нш╕ ж - просто не в╕рять, що на Донбас╕ можна...


КОЛОМИЯ ГОТОВА СП╤ВПРАЦЮВАТИ З ДОНБАСОМ У СФЕР╤ КРА╢ЗНАВСТВА
Нац╕я повинна модерн╕зуватися ╕ в перспектив╕ стати монол╕том. Зробивши висновки з под╕й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 20.08.2004 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 20.08.2004
ЗМІНИ В ДЕРЖАВІ - НЕОБХІДНІ!
Зулейха БІЛЯЛ

Ще з есесерівських сорочечок не виросли?

"Чим для Вас є День Незалежності України і чи комфортно Вам живеться в нашій державі сьогодні?" - з такими запитаннями звернулися кореспонденти "КС" до сімферопольців напередодні державного свята. "ЗМІНИ В ДЕРЖАВІ - НЕОБХІДНІ!" - почули вони у відповідь.

Напередодні Дня Незалежності України ми вирішили трохи розворушити громадянські почуття співвітчизників і вийшли на вулицю із двома запитаннями: "Чим для Вас є День Незалежності України і чи комфортно Вам живеться в нашій державі сьогодні?". І хоча нашими респондентами стали не лише громадяни України, але й зарубіжні гості, їхня думка з цього приводу нам також була цікава.

Сергій та Наталя Черних (брат і сестра). Сергій - студент 3-го курсу ТНУ, а Настя - учениця 11-го класу сімферопольської школи № 2.
Настя: - Мені здається, що сучасна молодь має спотворену шкалу пріоритетів, бо для багатьох з них такі свята, як День Незалежності України - це лише привід зайвий раз погуляти і випити. Але я сподіваюсь, що колись ці погляди зміняться.
Сергій: - На мою думку, у молодіжному середовищі (і не тільки) сьогодні мало справжніх патріотів. Я навіть себе не можу назвати патріотом своєї держави. Але я оптиміст і вірю в те, що коли пройде років 200 (як у США), Україна стане могутньою і квітучою державою. А взагалі я задоволений сучасним станом у країні, тому що, по-перше, немає війни і ми можемо радіти життю, а по-друге, тому що відчуваю, що держава поступово робить певні кроки у напрямку вирішення проблем молоді, підтримує різні програми, у яких я сам беру участь.
На виборах я, мабуть, голосуватиму проти всіх.
Олександр та Андрій, відпочиваючі з Москви, колишні студенти геофаку МДУ:
- Ми в Криму відпочиваємо вдруге і ще не встигли вивчити місцеві реалії, у тому числі і важливі дати у житті України. Але ми раді дізнатися, що зможемо особисто спостерігати це свято, бо ще перебуватимемо тут. Нам подобається відпочивати у Криму, і можемо сказати, що ми не одинокі в такій думці. Крим поступово стає все більш популярним місцем відпочинку. З кожним роком відчуваються зміни на краще, зростає рівень обслуговування. На жаль, разом із цінами. На День Незалежності хочемо побажати вашій державі дружити із сусідами-слов'янами, бо ми єдина сім'я і повинні жити у злагоді.
Сергій, студент 3-го курсу ТНУ: - День Незалежності, як і День Конституції, не є для мене великим святом, хоча і усвідомлюю історичну значимість цих дат. Життя в Україні мене задовольняє, але насправді я хочу поїхати кудись за кордон, наприклад, в Іспанію.
В принципі, мені все одно,  за кого голосувати, але, мабуть, віддам свій голос за проросійського кандидата - це Віктор  Янукович, здається. Хоча мене засмучує те, що він мав судимості.
Юрій, відпочиваючий із Житомира, разом із родиною (дружина Ірина, донька Даша, брат Ірини Сергій): - Я визнаю свято Незалежності України, але мене дратує слово "незалежність", я не розумію, від кого ми незалежні. Життя у нашій державі мене не задовольняє, вважаю, що треба працювати над аграрним сектором, піднімати село, за цим майбутнє нашої країни. Щодо політики, я за зближення трьох братніх держав - України, Росії і Білорусі. Тому, мабуть, голосуватиму за Олександра Мороза, хоча я ще остаточно не визначився.
Дмитро з  товаришами по службі, військовослужбовцями берегової оборони ВМС України. (Фотографуватися відмовилися - служба...):
- У військових вихідних немає, а взагалі - я визнаю цей день як свято держави. Який стан у державі, думаю, краще видно людям зверху, наша ж справа - служити. У мене вже є намітки за кого голосувати, але розголошувати це я не хочу.
Студенти Сімферопольського медуніверситету (з Індії):
  - Про День Незалежності України ми знаємо. Нам подобається ваша держава, нам тут добре, але можемо сказати, що демократія більше розвинена в Індії, там люди мають більше прав і ці права дійсно охороняються державою.
Наталія з Херсонської області: - На День Незалежності приїду у Сімферополь
торгувати, бо не буде за що хліба купити. Вважаю, що треба змінювати становище у державі, але не впевнена, що ці зміни найближчим часом відбудуться. На виборах, що наближаються, свої надії покладаю на лідера комуністів, але я ще не абсолютно впевнена.
Аліє з Піонерського: - День Незалежності для мене свято, але свою особисту незалежність я не відчуваю: на роботу мене не беруть через вік, на ринку також зараз важко працювати. Неможливо навіть продати те, що самі вирощуємо, бо всі місця на ринках орендовані. Так і живемо - бігаємо з ринку на ринок від міліції. Умови життя також важкі: я живу у Піонерському-4, у нас немає навіть нормальної дороги, не кажучи вже про газ, машини буксують, бруд по коліно, ходити неможливо, а в цьому районі живе багато людей похилого віку, пенсіонерів. Хоча б хто-небудь звернув на нас увагу, допоміг. Вважаю, що зміни у державі необхідні, мені все одно, хто їх зробить.
Ігор, студент 4-го курсу Одеського університету:
- Я розумію зміст цього свята, відчуваю свою причетність до нього і поділяю почуття всього народу. Мені абсолютно комфортно живеться у моїй державі, бо я навчився жити незалежно від неї. На мою думку, держава - це неминуча необхідність, продукт суспіль-ства, але кожна людина самодостатня і не треба перебільшувати роль держави у її житті. На вибори я піду обов'язково і голосуватиму за Віктора Андрійовича Ющенка, бо вважаю, що треба змінювати цю династію "державотворців", яка панує від часів Брежнєва. Думаю, що зміни - це завжди на краще.
Зулейха БІЛЯЛ,
студентка 4-го курсу філологічного факультету Кримського державного інженерно-педагогічного університету.
Фото Юрія ЖАГЛІНА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 20.08.2004 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2332

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков