Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 23.04.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 23.04.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: НА ВЕЛИК╤Й ЗЕМЛ╤. Ч.2. ХТО ЗВОДИТЬ ДЕРЖАВУ ДО Ф╤КЦ╤╥

Чого чекають мешканц╕ Криму, вибираючись на Велику землю? Кожен свого, зрозум╕ло. Хтось зустр╕ч╕ з р╕дними, з близькими, хтось вир╕шення тих чи ╕нших справ. Адже т╕сн╕ родинн╕, дружн╕, а десь ╕ д╕лов╕ зв'язки н╕куди не под╕лися. В когось на материку стареньк╕ батьки, а чи ╖хн╕ могили, в когось навчаються, а чи працюють д╕ти, онуки, хтось, як мо╖ колеги, укра╖нськ╕ письменники, ви╖жджають, аби видати на Велик╕й земл╕ сво╖ твори, посп╕лкуватися з шанувальниками ╖хньо╖ творчост╕.
Цього разу ╖хав, аби отримати пенс╕ю, до яко╖ в силу р╕зних причин, зокрема й через перекриття адм╕нмеж╕ внасл╕док пандем╕╖, не м╕г дотягнутися п╕втора роки та розблокувати врешт╕-решт св╕й банк╕вський рахунок.
З тою пенс╕╓ю була чимала морока. Щиро кажучи, ╕ в дурному сн╕ не могло наснитися, що держава, на яку в╕дпрацював належну к╕льк╕сть рок╕в, буде робити все можливе ╕ неможливе, включно з порушенням закон╕в ╕ Конституц╕╖, аби не виплачувати належних мен╕ пенс╕йних виплат, що за них доведеться б╕льше п'яти рок╕в воювати з ПФ Укра╖ни в укра╖нських судах - в тих судах, як╕ у сво╖х р╕шеннях "╕менем Укра╖ни" на повному серйоз╕ посилалися на ПФ РФ, який трактував переведення мо╓╖ пенс╕йно╖ справи на материк як "пере╖зд в ╕ншу державу".
Пенс╕йн╕ виплати стали проблемою, починаючи з весни 2014 року. Укра╖нськ╕ банки вийшли з п╕вострова одразу по загарбанню Криму, ╕ то була ц╕лком оч╕кувана ╕ зрозум╕ла д╕я. В╕дпов╕дно, ПФ Укра╖ни не мав жодно╖ змоги переказувати мо╖ пенс╕йн╕ виплати на м╕й банк╕вський рахунок. Але ж ╕ на материку з тими виплатами п╕шла якась незрозум╕ла тяганина. Правлячись у вересн╕ 2014-го на книжковий форум до Львова, я за╖хав до р╕дного м╕ста, де звернувся до м╕сцево╖ ф╕л╕╖ ПФ Укра╖ни з проханням в╕дновити мо╖ пенс╕йн╕ виплати. Маючи мою електронну пенс╕йну справу, ПФ не мав з тим, здавалося б, жодних проблем. Адже укра╖нська влада, принаймн╕, про людське око, ╕ дал╕ продовжувала називати Крим укра╖нською територ╕╓ю, а отже й його мешканц╕ н╕бито залишалися громадянами Укра╖ни. Проте, дзв╕нк╕ слова - одне, а на д╕л╕ все виявилося далеко не так однозначно. Комусь у високих ки╖вських каб╕нетах спало на думку, що хитромудр╕ кримськ╕ пенс╕онери сплять ╕ бачать, як би, отримуючи захмарн╕ пут╕нськ╕ пенс╕╖, вимагати ще й виплати сво╖х, зароблених в Укра╖н╕ пенс╕й.
Найперше, мен╕ пов╕домили, що за постановою пана Яценюка пенс╕йн╕ виплати мешканцям Криму можлив╕ лише за умови, що ориг╕нал пенс╕йно╖ справи буде переведено на материк. Отже, треба робити запит в Москву ╕ дал╕ по процедур╕...
- Чекайте, здивувався я. - А н╕чого, що Крим загарбано, що вже п╕вроку йде в╕йна, що той ваш запит може бути просто про╕гнорований?
- Ми робимо запити по Донбасу ╕ Москва з нами контакту╓, - була в╕дпов╕дь.
Н╕ма сцена.
- Але ж, то… колаборац╕я. Х╕ба н╕?
- Не вигадуйте, - сказали мен╕. - Ви ж отриму╓те там пенс╕ю.
- Так, але то тимчасово. Я ще в березн╕ в╕дмовився в╕д москов╕йського громадянства, тож ще три м╕сяц╕ ╕ то╖ пенс╕╖ не буде. Зрештою, це мо╓ право отримувати ту пенс╕ю, яку я заробив, працюючи на свою кра╖ну.
- Доведеться робити запит ╕ переводити вашу пенс╕ю, - резюмували пан╕.
- Ну, то роб╕ть!
На тому й роз╕йшлися. Проте, реально, запит на переведення пенс╕йно╖ справи було зроблено лише п╕сля повторного в╕зиту наприк╕нц╕ с╕чня 2015 року. Пенс╕йна ж справа прийшла (╕ то лише п╕сля особистого в╕зиту до в╕дд╕лення ПФ у Криму) лише в листопад╕. ПФ поновив мо╖ пенс╕йн╕ виплати, але лише з с╕чня 2015 року, зарахувавши шестим╕сячн╕ виплати ПФ РФ як сво╖ власн╕.
Тод╕ ж я дов╕дався, що отримати пенс╕ю можу лише як ВПО. Був вражений.
- Яка ще ВПО? Закон каже, що ви могли б трактувати мене як ВПО, якби моя пенс╕йна справа перебувала на неп╕дконтрольн╕й територ╕╖. ВПО отримують пенс╕ю по спрощен╕й процедур╕. Я ж пройщов повну. Моя пенс╕йна справа тепер у вашому в╕дд╕ленн╕, тут, на материку. Ма╓те трактувати мене як звичайного громадянина.
- Ми керу╓мося постановами, - була в╕дпов╕дь.
- Але ж постанови мають узгоджуватись ╕з законами…
Тод╕ я не надав тому дисонансу належного значення. Був щасливий, що хоч якимось робом отримав врешт╕ сво╓, бо жити вже не мав за що.
Щастя, проте, було недовгим. Того ж листопада виплати знову призупинили на р╕к, бо згодився працювати власкором «КС». А там насп╕ла ╕ сумнов╕дома гройсман╕вська постанова № 365 в╕д 8 червня 2016 року, яка говорила, що мо╓ перебування вдома (неп╕дконтрольна територ╕я) б╕льше 60 дн╕в (нав╕ть Москов╕я не опускала менше 90) ╓ п╕дставою для позбавлення пенс╕йних виплат на п╕вроку. А ще та постанова запроваджувала тотальний контроль над тими ВПО, включно з обов'язковою явкою на ╕дентиф╕кац╕ю, з обов'язковим пов╕домленням у раз╕ зм╕ни м╕сця замешкання на б╕льше н╕ж 10 дн╕в ╕ дал╕, ╕ б╕льше. Було дуже схоже на ╕дентиф╕кац╕ю умовно-достроково зв╕льнених зек╕в. Найб╕льше засмучувало, як запопадливо взялося виконувати ту в╕дверто дискрим╕нац╕йну бздуру чиновництво…
Знову, п╕сля 2015 року, подався в суди. Виграв справу у вс╕х трьох ╕нстанц╕ях. Напол╕г на виключенн╕ сво╓╖ особи з банку даних ВПО, аби знову не п╕дпадати п╕д д╕ю дискрим╕нац╕йно╖ постанови пана Гройсмана. Пенс╕ю (призупинена з вересня 2015 року), знову почали виплачувати. Виплачували аж ц╕лих в╕с╕м м╕сяц╕в. Пот╕м знову в╕дмова ╕ судова тяганина упродовж б╕льше року. Знову вигран╕ вс╕ три ╕нстанц╕╖ суд╕в. ╤менем Укра╖ни ПФ Укра╖ни зобов'язали поновити виплати пенс╕╖ з моменту припинення. В реал╕ях ПФ виконав судове р╕шення лише частково, в╕дновивши пенс╕йн╕ виплати з моменту р╕шення суду. Невиплачен╕ кошти за майже п╕втора роки дос╕ не повернут╕. Не повернут╕ ╕ п╕сля року "клопот╕в" Управл╕ння забезпечення примусового виконання р╕шень. Державний виконавець аж дв╕ч╕ звертався з проханням виконати судове р╕шення ╕ дв╕ч╕ воно було фактично про╕гнороване. Тож, наклавши два штрафи, загальною сумою в половину мо╓╖ невиплачено╖ пенс╕╖, порушивши крим╕нальну справу (невдовз╕ була благополучно закрита), державний виконавець, з почуттям виконаного обов'язку… зак╕нчив виконавче провадження.
Який дисонас з тим, як примусова служба д╕╓, стягуючи з перес╕чного громадянина!
На щастя, ЕСПЛ не такий згов╕рливий. Р╕шенням суду в╕д 22 травня 2020 року справа про невиконання р╕шення нац╕онального суду в╕д 14 вересня 2018 р. (╕з зм╕нами, внесеними апеляц╕йним судом 12 березня 2019 р.) як таку, яка ╓ продовженням р╕шення у справ╕ Бурмич, розглядатиметься у в╕дпов╕дност╕ до передбачено╖ в ньому процедури. Нараз╕, ╖╖ передано до Ком╕тету м╕н╕стр╕в Ради Европи. До в╕дома: справ аналог╕чних справ╕ полтавки Бурмич - велик╕ тисяч╕. Добра новина тут в тому, що р╕шення ЕСПЛ моя держава volens-nolens таки викону╓. Постраждалим в╕д необов'язкового для чинуш укра╖нського правосуддя виплачують як╕сь компенсац╕╖. З бюджетних кошт╕в, ясна р╕ч. Себто, з кишень перес╕чних платник╕в податк╕в. Аж н╕як не з кишень злочинц╕в, як╕ призвели до гвалтування закону. Але до якого ж часу укра╖нськ╕ громадяни будуть шукати правди в Европах?
Щось под╕бне до пенс╕йних митарств ╕ з блокуванням мого банк╕вського рахунку. Цього разу нав╕ть кардинальн╕ кроки, як╕ геть унеможливили сприйняття мене як ВПО, потребували трьох ╕дентиф╕кац╕й ╕ десяти дн╕в часу, перш н╕ж рахунок був розблокований.
Ми дуже прагнемо в Европу. Ус╕м серцем з нею - усп╕шною ╕ справедливою. Але нас чомусь… не сп╕шать приймати там з розпростертими об╕ймами. Може б пора замислитися, чому?
Може б пора, нарешт╕, зрозум╕ти, що порятунок потопаючого - справа рук самого потопаючого, ╕ жоден Ганс з волохатими руками не витягне нас ╕з болота нашого безволля? Як гада╓те, панове-товариство? Бо ж держава, де нав╕ть ╕нститути правосуддя зведен╕ до ф╕кц╕╖, зводить, зрештою, ╕ саму ╖╖ до тако╖ само╖ ф╕кц╕╖. ╤ тут надуванням щ╕к одних ╕ жал╕сним квил╕нням ╕нших справу не вир╕шити...
(Дал╕ буде)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 23.04.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23207

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков