Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОВЕРНУТИ В╤Д ПР╤РВИ
Припиняймо чвари ╕ чимскор╕ше розвертаймося од пр╕рви, до яко╖ п╕дштовхують нас як недруги, так ╕...


В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
Про що це я? Напевно, про в╕дпов╕дальн╕сть. Тутешня влада не в╕дчува╓ ╖╖ з╕ зрозум╕лих причин,...


УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 13.08.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 13.08.2004
НІ КРОКУ НАЗАД!
Микола ВЛАДЗІМІРСЬКИЙ.

Bартуймо!

12 серпня Севастопольське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, Севастопольська організація Конгресу українських націоналістів та юнаки і дівчата Молодіжного Націоналістичного Конгресу з усієї України разом з представниками інших українських організацій, незадоволених офіційними поясненнями намірів вищого військового керівництва вивести до третини бойових кораблів з міста, провели пікетування штабу Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Свою стурбованість та вимоги до вищих владних структур вони також виклали у листі, прийнятому на спільному засіданні напередодні, який розповсюдили також і для журналістів. В ньому зокрема зазначається про те, що за 12 років не закладено жодного бойового корабля, що морські піхотинці необачно виведені за межі Севастополя, про низький, на думку авторів, стан матеріального та морального забезпечення флоту. Натомість для моряків ЧФ та їхніх сімей у Севастополі будуються житлові квартали, школи, університети, бази відпочинку, а українські моряки нічого такого не мають. Політику влади стосовно базування військових у Севастополі протестанти назвали "капітулянтською". На думку організаторів пікетування штабу ВМСУ, необхідно ближчим часом розглянути на засіданні Ради національної безпеки України стан і перспективи українського флоту, організувати в Севастополі бригаду морської піхоти, аналогічну існуючому формуванню Чорноморського флоту Російської Федерації, притягти до відповідальності осіб, винних у розпродажу військових кораблів, відкрити в Севастополі Будинок офіцерів ВМС ЗС України та ін.
Плакати із написами: "ВМС - ні кроку з Севастополя!", "В Донузлав - Кучму, Медведчука, Януковича. Севастополь - головна база ВМС", "Україно! Пам'ятай Крути, Базар, Тузлу! Тримай порох сухим!" та інші простяглись по всьому периметру пікетуючих.
Акція, до якої долучилися від 60 до 70 учасників, пройшла спокійно. Під час протесту лунали козацькі та повстанські пісні.


В Україні створено корабель-"привид"
АЛЕ ВІН НАМ НЕ ПО КИШЕНІ...
У Миколаєві розроблено надсучасний військовий корабель, аналогів якому немає
в світі. "Корабель-привид" - судно типу "корвет" створено з використанням технології "стелс", що ускладнює виявлення судна засобами радіолокації.
Унікальний проект миколаївських корабелів - секретна зброя стратегічного призначення - "корабель-привид". Він може швидко маневрувати, а надсучасне обладнання робить його невидимим для радарів. Євген Борисов, генеральний конструктор дослідно-проектного центру кораблебудування, каже:
- Головне завдання сучасного корабля, у тому числі, класу "корвет", бути непомітним за всіма параметрами фізичних полів. Для того, аби вміти протистояти всім видам морської високоточної зброї.
Конструктори зібрали всі новітні світові технологічні та військові розробки. На кормі судна - майданчик для гелікоптера, протикорабельний та протиповітряний бойові комплекси. Радіус ураження - понад сто кілометрів. Щоправда, будівництва надсучасного судна миколаївським корабелам поки ніхто не замовляв.
Вони сподіваються, що проектом зацікавляться Китай, В'єтнам чи Індія. Генеральний конструктор дослідно-проектного центру кораблебудування зауважує:
- Найголовніше питання: чи може країна дозволити собі мати подібний корабель. Питання дуже серйозне. На міжнародному ринку озброєнь такий корабель коштує 150 - 180 мільйонів доларів. Це вартість його будівництва, а ще слід думати про експлуатацію, ремонт, підготовку екіпажу.
Наша армія на утримання такого судна - за словами конструкторів - грошей не має і зможе замовити будівництво "корабля-привида" не раніше як через 15 років. А доти українські науковці, напевно, розроблятимуть стратегічну зброю для інших країн.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 13.08.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2319

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков