Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3855)
З потоку життя (7032)
Душі криниця (3784)
Українці мої... (1521)
Резонанс (1649)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1774)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧОМУ В РОС╤╥ ЗАГОВОРИЛИ ПРО ЗНИЩЕННЯ УКРА╥НИ ЯК ДЕРЖАВИ?
╤дея руйнування укра╖нсько╖ державност╕ не ╓ новою для Пут╕на. ╥╖ нав╕ть можна назвати...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ХТО НЕ ЗАХИЩАТИМЕ УКРА╥НУ
Не п╕дуть т╕, хто бо╖ться ╕ слуха╓ться московських поп╕в ╕ чека╓ зц╕лення в Поча╓в╕.


ПОВЕРН╤МО РУДАНСЬКОГО В ШКОЛУ!
Ма╓мо над╕ю що за сприяння М╕н╕стра осв╕ти ╕ науки нова програма на 2022 р. буде кращою за...


ВАЛЕНТИН БУТ: НА ВЕЛИК╤Й ЗЕМЛ╤
Повернення на батьк╕вшину, нав╕ть п╕сля в╕дносно недовго╖, п╕вторар╕чно╖ розлуки, це завжди...


ВАЛЕНТИН БУТ: ЗАГРОЗИ ЕПОХИ ПЕРЕМ╤Н - РЕАГУВАТИ ЧИ ╤ГНОРУВАТИ Й ДАЛ╤?
Конфуц╕╓в╕ приписують висл╕в "Не дай вам, Боже, жити в епоху перем╕н". Чи в╕н те казав, чи н╕,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 12.03.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 12.03.2021
ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬК╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НИ

Ну що за нац╕я така –
╥й кров пуска╓ кат, линчу╓,
Вони ж – хто танчить гопака,
А хто про очерет в╕ршу╓…
Одн╕, отримавши наказ
У супостата не стр╕ляти,
Вмирати, коли прийде час,
Стояти, не провокувати,
Стоять, хоча ╖х косить смерть,
Стоять в над╕╖ – влада зна╓
Що чинить. Ан╕ "град", н╕ "смерч"
Втекти ╖х не перекона╓.
А ╕нш╕, в той же самий час,
Вир╕шують, як здати в М╕нську
Луганщину ╕ той Донбас,
Що так не любить укра╖нську.
Он, Крим же ловко так здали –
Нащо в╕н нашим дилетантам?
Та зваб позбутись не змогли
╤ вже гендлюють з окупантом.
Везуть колони хур у Крим -
Сметану, сир, свиняч╕ пл╕чка -
Годують ки╖вськ╕ хохли
Мо╖х зелених чолов╕чк╕в…
Ох, дуже скоро добере
Оте нездарне врядування,
Бо м╕й зелений очерет
Вже пророста╓ кр╕зь вагання.
В.Б. 20.03.2015 р.

Цьогор╕чне лютнево-березневе набубняв╕ння кримських рефлекс╕й в укра╖нському м╕д╕апростор╕, як ╕ в попередн╕ ш╕сть рок╕в, йде заведеним шляхом, з кожним роком все б╕льше нагадуючи буденну кампан╕ю, а чи поминальн╕ дн╕, коли згадують давню втрату, яко╖ вже не повернути, пам'ять про яку щодал╕ ста╓ все бл╕дн╕шою ╕ бл╕дн╕шою. Ось ╕ тепер, згадавши ще, може, наостанок про п╕дступн╕сть клято╖ Москов╕╖, про зрадливих крисьчан з ╖хн╕м фейковим рехвередумом, т╕ бруньки, так ╕ не порснувши зеленими листочками, присохнуть до наступного року. Сусп╕льство, тим часом, знову розвернуть лицем до реал╕й: до жахалок можливого весняного наступу (д╕дько його зна, справд╕, що в голов╕ того соб╕рат╓ля з╓м╓ль!), до ╕нтригуючо╖ коломойщини (а що там йому вл╕плять в США?), до гадань на варен╕й-переварен╕й кавов╕й гущин╕: дасть МВФ грош╕, чи не дасть, дасть Британ╕я/США бойов╕ корабл╕, чи не дасть, до затоптування в бруд Covishieldу (ну, справд╕ ж, чого це нам, геройськ╕й нац╕╖, п╕дсувають якесь г…но!), до скандальчик╕в ╕ скандал╕в, часом бучних, часто з виразним луб'янським душком, до перманентно╖ нац╕онально╖ розваги з м╕рянням (зомбуванням) президентськими рейтингами. Так, дивись, за тиждень-другий про Крим мало вже хто й згада╓. Х╕ба що вл╕тку, коли настане пора вибиратися на море, на мить спливе перед чи╖мось мр╕йливим поглядом нап╕взабутий образ золотих кримських пляж╕в чи т╕нистих алей Хансараю, аби наступно╖ мит╕ розтанути без сл╕ду. ╤ справд╕: нащо т╕шити себе незд╕йсненими мр╕ями? Он же, батько Чорного Ворона ще до трет╕х п╕вн╕в в╕дхрестився в╕д того скацапленого пор╕ддя, ╕ найпатр╕отичн╕ший укра╖нець ╓врейського походження не втомлю╓ться зомбувати публ╕ку, доводячи ╖й, що кримська неукра╖нськ╕сть, щонайменше, на ц╕ле покол╕ння. На ц╕ле покол╕ння…
╢ й так╕, щоправда, хто, посилаючи под╕бн╕ бачення ╕ прогнози в д…пу ╖хн╕х автор╕в, ще намагаються щось робити. Хтось, маючи м╕н╕мум можливостей, продовжу╓ оп╕куватися захистом прав укра╖нських громадян п╕вострова, хтось мон╕торить ситуац╕ю довкола Криму, не даючи ослабнути санкц╕ям, накладеним урядами Заходу, хтось невтомно штурха╓ п╕д гладк╕ боки волооко╖ укра╖нсько╖ влади, вимагаючи, аби вона не пасла задн╕х, лише долучаючись до зах╕дних санкц╕й, а сама була б прикладом в ╖х запровадженн╕ ╕ посиленн╕, хтось розробля╓ законопроекти про деокупац╕ю, ре╕нтеграц╕ю, намага╓ться провести ╖х в якост╕ закон╕в, хтось не да╓ забути про Крим св╕тов╕й сп╕льнот╕, щораз нагадуючи про нього на вс╕х можливих м╕жнародних майданчиках, зокрема, в ООН та ПАРЕ. Он ╕ тепер, з ╕н╕ц╕ативи кримц╕в, в ПАРЕ анонсовано створення Кримсько╖ платформи - майданчика, де, як можна спод╕ватися, тема загарбаного Криму перебуватиме у пост╕йному фокус╕ уваги.
Власне, саме завдяки пост╕йному тиску з боку Меджл╕су, Крим, який почали було забувати, знову сплив у пов╕стц╕ денн╕й м╕жнародних форум╕в.
- А що ж оф╕ц╕йна наша влада? - спита╓ мене читач.
О, влада наша в╕д самого початку незм╕нно заявляла, що Крим - то Укра╖на. Твердо ╕ посл╕довно. На вс╕х р╕внях - в╕д затишного залу п╕д куполом на Михайла Грушевського до зеленомармурово╖ трибуни на 1-й Авеню Манхетену. ╤ так: це ╖╖ заслуга в тому, що голос кримц╕в, голос кримських укра╖нц╕в став голосом ц╕ло╖ Укра╖ни, був, зрештою, почутий св╕том.
Щоправда, дал╕ полум'яних заяв наша влада чомусь так ╕ не п╕шла.
Не п╕шла навесн╕ 2014-го, коли тод╕шн╕й в.о. Верховного головнокомандувача з нев╕домих ╕ дос╕ причин не знайшов потр╕бним в╕дреагувати на збройну агрес╕ю Москов╕╖ запровадженням во╓нного стану, оголошенням моб╕л╕зац╕╖ та в╕дпов╕дними наказами в╕йську, як те передбачено законами Укра╖ни - ба, б╕льше! - зупинив розпочату було генштабом в╕йськову операц╕ю по очищенню Криму в╕д озбро╓них чужинц╕в. Не зважу╓ться вона, за великим рахунком, на як╕сь активн╕ порухи в цьому напрямку й дос╕.
Г╕рше того, волаючи до св╕ту про необх╕дн╕сть запровадження найжорстк╕ших санкц╕й проти кра╖ни-окупанта, сама, фактично, ста╓ на шлях колаборац╕╖ з нею. Так, вже в серпн╕ 2014-го, з подач╕ АП тод╕шнього президента, через ВР було протягнуто безпрецедентний закон, яким щойноокупован╕й територ╕╖ було надано статус… в╕льно╖ економ╕чно╖ зони (!). Результатом його ухвалення стало те, що з материка до Криму, на п╕дтримку окупац╕йн╕й влад╕, ц╕лий р╕к плинув потужний пот╕к харчових продукт╕в, промислових товар╕в та сировини для п╕дпри╓мств. З того ж 2014-го починаються спроби в╕дновлення водопостачання на п╕востр╕в. За грош╕, зв╕сна р╕ч. Тогор╕ч колаборац╕╖ завадила непоступлив╕сть пана Сенченка. Але в╕дтод╕ та спокуслива ╕дея н╕де не д╕лась ╕, мов якась непотопельна субмарина, продовжу╓ раз-по-раз спливати як не на урядовому, то на парламентському р╕вн╕. Тод╕ ж, в грудн╕ 2014-го, 5-й президент да╓ в╕дмашку на укладення угоди з енергопостачання на окупований п╕востр╕в...
- Але, може, то були прикр╕ помилки? - засумн╕ва╓ться м╕й читач.
 Ми б ╕ пов╕рили в те, якби протид╕я т╕й колаборац╕╖ не натикалася на спротив влади. Так було в листопад╕ 2015 року п╕д Чаплинкою. Так було, коли зусиллями привладно╖ коал╕ц╕╖ блокувалися спроби св╕домо╖ громадськост╕ добитися скасування, в╕дверто колаборац╕йного для держави, принизливо-дискрим╕нац╕йного для тих укра╖нських громадян, що мали нещастя потрапити п╕д його д╕ю, закону Укра╖ни "Про в╕льну економ╕чну зону Крим". Востанн╓ (2018 р.) така спроба була заблокована представницею БПП пан╕ Южан╕ною.
А може, хтось не чув про поставки укра╖нського ╕льмен╕ту для забезпечення безпереб╕йно╖ роботи кримського "Титану", що продовжуються донин╕, чи про поставки щебеню на буд╕вництво керченського мосту/траси "Таврида"? Якщо ж пригадати тут ще й безпереб╕йн╕, упродовж вс╕х семи рок╕в в╕йни, поставки сировини для Новолипецького металург╕йного комб╕нату пана Дерипаски з Баницького кар'╓ру кварцит╕в (Сумщина) (https://www.radiosvoboda.org/a/schemes/30221208.html) та дуже ймов╕рний експорт в╕йськово╖ продукц╕╖ до Москов╕╖, про який у сво╖х зв╕тах за 2018, 2019 рр. згадував Стокгольмський ╕нститут досл╕джень проблем миру SIPRI (https://www.sipri.org/sites/default/files/2020-03/fs_2003_at_2019.pdf), то треба розум╕ти, що все те да╓ чимал╕ п╕дстави тим, кого звемо сво╖ми партнерами, сумн╕ватися у в╕дпов╕дност╕ заяв нашо╖ влади ╖╖ ╕стинним нам╕рам. А в╕д сумн╕в╕в до недов╕ри лише один крок.
В╕д нас чекають серйозних реформ, але ми вол╕╓мо ╕м╕тувати ╖х. В╕д нас чекають боротьби з маф╕╓ю, яка пронизала чи не всю владну систему, але ми робимо, зда╓ться, все можливе, аби убезпечити ╖╖. В╕д нас чекають д╕й, а ми й дал╕ топчемося на одному м╕сц╕, раз-по-раз наступаюч╕ на одн╕ й т╕ ж грабл╕, розмазуючи по виду шмаркл╕, жал╕сно скаржимося на г╕рку свою долю.
Нам, що бездарно, разом з Кримом, здали практично всю свою маринарку, роблять надзвичайно щедру пропозиц╕ю, в результат╕ яко╖ уже в найближчому час╕ коштом ╕ноземно╖ держави ми могли б збудувати в╕с╕м великих, морех╕дних катер╕в, кожен з ракетним озбро╓нням повноц╕нного корвета, та ще й м╕сця для ╖х базування, але ми, попри те, що угода вже п╕дписана, раптом тиснемо на гальма, в╕ддаючи перевагу проекту з чотирьох корвет╕в, будованих за власний кошт. А ще, як ╕ за попередньо╖ влади, гальму╓мо з отриманням чергово╖ парт╕╖ дарованих (!) Island(╕в).
Чи ж треба дивуватися, що ставлення "партнер╕в" до нас не надто дов╕рливе? Може, якби нам поводитися передбачуван╕ше, принаймн╕, так, щоб наш╕ дзв╕нк╕ заяви в╕дпов╕дали нашим ╕стинним нам╕рам ╕ - що головне! - д╕ям, то й результат був би ╕ншим, ╕ Крим-Донбас ближчими, як гада╓те?
Валентин БУТ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 12.03.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=23088

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков