Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ В╤ЧА НА МАЙДАН╤ УХВАЛИЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА ╤ РАДИ
Минуло╖ нед╕л╕ на Майдан╕ Незалежност╕ у Ки╓в╕ пройшло в╕че проти погодження укра╖нською владою...


У КРИМУ БЛОКУЮТЬ УКР╤НФОРМ ╤ ЩЕ 17 УКРА╥НСЬКИХ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИХ САЙТ╤В
Про це св╕дчать результати мон╕торингу Кримсько╖ правозахисно╖ групи (КПГ), який було проведено у...


СУД ЗААРЕШТУВАВ ПАШИНСЬКОГО
Сам Пашинський та його адвокат Андр╕й Федур заявили, що оскаржуватимуть ухвалу в апеляц╕йному...


РОС╤Я ДОС╤ НЕ ПУСТИЛА М╤С╤Ю ООН В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
В окупованому Рос╕╓ю Криму к╕льк╕сть обшук╕в ╕ рейд╕в проти кримських татар зб╕льшилася вдв╕ч╕...


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ АРЕШТУВАВ УКРА╥НСЬКОГО АКТИВ╤СТА
Так званий "суд" в окупованому Рос╕╓ю Криму обрав запоб╕жний зах╕д укра╖нцю Олегу Приходько -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 13.08.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 13.08.2004
Новини Криму та України
журналісти, агенції

ПРЕЗИДЕНТ СКАСУВАВ УКАЗ

Президент України Леонід Кучма підписав Указ "Про скасування Указу Президента України від 20 квітня 2004 року № 453", повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Цей документ видано з метою усунення умов для політичних спекуляцій та конфронтації, що виникли у зв'язку з утворенням Сумського національного університету. Згідно з Указом, скасовується Указ Президента України від 20 квітня 2004 року № 453 "Про утворення Сумського національного університету".
Кабінету Міністрів України доручено привести свої рішення та забезпечити приведення рішень міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з цим Указом.

* * *

У Генеральній прокуратурі України не виключають можливості проведення прокурорських перевірок щодо законності дій міліції Сумської області стосовно сумських студентів.
"Є прокуратура Сумської області, є відповідні районні прокуратури, які за наявності для цього підстав будуть проводити відповідні перевірки законності дій співробітників МВС", - заявив на брифінгу керівник прес-служби Генпрокуратури Сергій Руденко.
При цьому Сергій Руденко зауважив, що на сьогодні прокуратура ніяких рішень щодо правомірності чи неправомірності дій співробітників міліції Сумської області не приймала. "Якщо будуть відповідні звернення до органів місцевих прокуратур, за цими зверненнями буде проведено перевірку і прийнято відповідне рішення до вимог закону у встановлені строки. На сьогодні такі рішення не приймалися", - сказав він.
Керівник прес-служби зазначив, що Генеральний прокурор України, якщо вважатиме за потрібне, також встановить контроль за розглядом заяв і звернень щодо дій міліції під час походу сумських студентів. Однак, за його словами, "на сьогодні немає інформації про встановлення контролю за розглядом яких-небудь з тих подій, що відбулися".
Сергій Руденко також підкреслив, що зміна прокурора Сумської області жодним чином не пов'язана зі студентською акцією. "Крім кадрових рішень Генпрокуратури, ніяких підводних течій немає", - сказав він.

Студенти ідуть до кінця

Звістка про скасування Президентом України Леонідом Кучмою свого указу про об'єднання трьох ВНЗ у Сумський національний університет застала студентів, що прямують на Київ, під Пирятином на Полтавщині. Багато хто з учасників акції дізнався про неї саме від кореспондента "України молодої". Вони таки домоглися, чого хотіли, - сам Президент України відреагував на резонансну "ходу" сумських студентів. "Звісно, настрій у нас позитивний, - сказав у телефонній розмові активіст руху Олег Медуниця, - але ми однаково не відмовляємося від свого походу на Київ. Необхідно бачити це скасування і те, що після нього буде. Адже механізм уже запущено, існує ще розпорядження Кабміну й Міністерства освіти і науки України"...
Справді, не надто віриться, що Леонід Данилович наступного ранку після свого дня народження надто подобрішав і вирішив піти назустріч дітям. Напередодні президентських виборів всеукраїнська студентська акція протесту на майдані Незалежності аж ніяк не вписувалася б у милу картинку загального спокою й добробуту, намальовану штабом Віктора Януковича. Ще чого доброго, масові заворушення почалися б. Влада дала задній хід. Сотня небайдужих студентів уже довела, що сильніша від міліцейських кийків і абсурдних судових рішень. Однак студенти все одно прийдуть. До всього іншого, щоб домагатися відставки винних у розгулі "бєзпрєдєлу" - "губернатора" Щербаня та начальника обласної міліції Плеханова...
"Україна молода".

 

НАС - 47 МІЛЬЙОНІВ

Держкомстат України оприлюднив дані експрес-аналізу чисельності населення у країні. Станом на 1 липня 2004 року в Україні мешкає 47 млн. 441 тис. чоловік. Як і раніше, домінує міське населення. У містах проживають 32 млн. осіб, тоді як у селах - 15,4 млн. Найбільш густонаселений регіон країни - промислова Донецька область з її 4,7-мільйонним населенням. На другому місці - Дніпропетровська область (3,5 млн.). В Автономній Республіці Крим мешкає майже 2 млн. осіб. Найменш населена область - Чернівецька (912 тис.), в якій домінує сільське населення.
У столиці України - Києві, за даними Держкомстату, мешкають 2 млн. 644 тис. чоловік. Отже, з 2001 року, коли був проведений всеукраїнський перепис, населення країни скоротилося на 975 тисяч чоловік.

КОМІСІЯ В БАЛАКЛАВІ

Як виконується доручення Президента України щодо демілітаризації та оздоровлення Балаклавської бухти - відповідь на це запитання має дати комісія Адміністрації Президента України, яка розпочала роботу у Севастополі, повідомили кореспондентові Укрінформу в прес-центрі міськдержадміністрації. За словами заступника голови Адміністрації Президента Валентина Коваленка, серед інших питань комісія має намір особливо уважно вивчити стан справ із передачею в оренду формуваннями ВМСУ земельних ділянок у Балаклаві.
Економіці України завдаються великі збитки через нецільове використання там земель, наголосив Валентин Коваленко. Комісія покликана оцінити дії військової та місцевої виконавчої влади щодо виконання доручення Президента і подати свої рекомендації.


ТУНЕЛЬ ТАКИ БУДЕ?
Віце-прем'єр Криму Геннадій Бабенко повідомив, що українські власті підготували проект будівництва під Керченською протокою підземного транспортного переходу з трьох тунелів, які б з'єднали півострів і Краснодарський край. Про це Г. Бабенко повідомив в інтерв'ю програмі "Діловий світ. Тиждень" на Першому Національному телеканалі України минулої неділі, нагадавши, що відповідні доручення про вивчення можливості будівництва транспортного переходу між Кримом і Краснодарським краєм президенти України і Росії Леонід Кучма і Володимир Путін дали в грудні 2003 року за підсумками саміту в Керчі.
За словами Г. Бабенка, орієнтована вартість спорудження транспортного переходу складає біля $450 млн. Ще біля $840 млн. буде потрібно на розвиток станцій "Кавказ", "Крим", "Айвазовське", а також на відповідні припортові споруди. "Я думаю, що цього року по лінії Міністерств закордонних справ України і Російської Федерації будуть отримані останні узгодження. Тобто мова про якусь конкретику піде на початку наступного року", - сказав Г. Бабенко.


ПОТІК ТУРИСТІВ ЗРІС

За оперативними даними Міністерства курортів і туризму АРК, з 1 січня по 6 серпня поточного року в Крим прибуло 3666,6 тис. чоловік. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року пасажиропотік збільшився на 446,9 тис. чоловік, або на 13,9%. 3272 тис. чоловік, або 89,2% усіх прибулих у Крим з початку року, скористалися послугами залізничного транспорту - це на 358,5 тис. пасажирів більше, ніж за відповідний період 2003 року. 178,1 тис. чоловік прибули на півострів авіатранспортом і 169,7 тис. - на автомобілях, пройшовши митний пост "Крим-Пором". При цьому в порівнянні з минулим роком кількість пасажирів, які скористалися послугами авіаперевізників, зросла на 45,8 тис. чоловік, а кількість автотуристів - на 42 тис.


Крим заповнений під зав'язку

За оперативними даними Міністерства курортів і туризму Автономної Республіки Крим, у даний час в АРК працюють 577 з 628 здравниць - це на 14 більше, ніж торік. Приймають відпочиваючих 138 здравниць у Ялті, 79 - в Алушті, 70 - у Євпаторії, 64 - у Феодосії. 45 здравниць працюють у Сімферопольському районі, 33 - у Ленінському районі, 32 - у Чорноморському районі, 30 - у Керчі, 24 - у Судаку. По 18 санаторно-курортних установ працюють у Бахчисарайському і Сакському районах, 13 - у Саках і стільки ж - у Роздольненському районі. У здравницях республіки сьогодні відпочивають 142,8 тис. чоловік, що на 5,2 тис. чоловік, чи на 3,7% більше, ніж торік. Коефіцієнт заповнюваності санаторно-курортних установ АРК у даний час складає 94,9% - це на 5,5% перевищує відповідний показник 2003 року. Заповнюваність працюючих здравниць на 3,9% вища, ніж торік, і складає 99,1%.
"Контекст-медіа".


ДЛЯ ЧОГО Ж ЇДЕМО НА КУРОРТ?

Усім відомо, що Ялта - це унікальне місце, де можна відпочити всією сім'єю. "Ялта - це рай, але за такий рай необхідно викласти чимало коштів", - кажуть відпочиваючі.
А й справді, скільки необхідно викласти грошей звичайній родині для повноцінного відпочинку?
Не враховуючи кошти за проживання та харчування, люди спускають купу грошей у річку розваг та пригод. Та все б нічого, нехай собі спускають, але спочатку подивляться, за що вони платять. Спершу звернемо свою увагу на пляжі. Звісно, людей на платних пляжах менше, є прибрані туалети, переодягальні, але ж вода у морі всюди однакова. По-друге, вражають ціни на продукти, які увесь день пролежали на сонці і просто лякають своїм виглядом. Цікаво, куди ж дивиться СЕС?
Після ранкового пляжу та "смачного" обіду, захочеться чогось екстремального. І тут перед вами відчиняються двері екскурсійних бюро. Ви знайдете все, що забажаєте, - від морських розваг до походів на Ай-Петрі і до Херсонесу. Найчастіше люди обирають те, що цікаво і змістовно, наприклад, знов-таки, плато Ай-Петрі. Але що ви відразу там побачите - це величезну кількість торгашів. Тут можна знайти все: від втомлених верблюдів - до вин сумнівного виробництва. Щоб піднятися на найвищу точку Ай-Петрі, знов-таки необхідно заплатити, бо ви топчете траву. А якщо спуститися нижче, то знайдете купи пляшок, скла, шприців та кульків.
Тож хочеться звернутися до туристів, щоб не були байдужими до нашого найкращого курорту - Ялти. Звісно, ціни від цього не спадуть, але відпочинок буде приємнішим. А то як почнуть усі замислюватися, на що витрачають гроші, та застерігати від таких поїздок своїх друзів, - з Ялти невдовзі зникнуть і торгаші, і верблюди!
Олена САВІНА, учениця 10-го "б" класу НВО № 15 м. Ялти.

"Путівки за вашими можливостями" - такими табличками зустрічають на Сімферопольському вокзалі прибулих на відпочинок до Криму численні турагенти. А чого церемонитися? Здоров'я всіх - багатство кожного!


Кримчани повезуть у Львів виставку про депортацію

У вересні у Львові в рамках Днів кримськотатарської культури працюватиме виставка "Унутылмайджакъ саифелер" ("Незабутні сторінки"), підготовлена в Криму до 60-річчя депортації кримськотатарського народу. Про це агентству "Контекст-медіа" повідомила завідуюча експозиційним відділом Республіканського кримськотатарського музею мистецтв Айше Меметова.
За її словами, виставка про депортацію кримських татар буде експонуватися 8 - 14 вересня. "Жителі і гості Львова зможуть побачити унікальні документальні матеріали, велику колекцію фотографій і особистих речей депортованих, оригінальні інсталяції - композиції, створені з побутових предметів, текстової і візуальної інформації й інших елементів", - відзначила
А. Меметова. Також на виставці буде представлено великий довідковий матеріал, спогади депортованих, їхні листи та багато інших експонатів.
За словами А. Меметової, відвідувачі виставки "Унутылмайджакъ саифелер" зможуть простежити основні етапи депортації кримськотатарського народу: виселення з Криму, життя у вигнанні, національний рух, повернення.
Як вже повідомлялося, виставка "Унутылмайджакъ саифелер" працювала в Сімферопольському художньому музеї у травні - червні поточного року. Її організаторами виступили Міністерство культури АРК, Республіканський комітет у справах національностей і депортованих громадян,
Меджліс кримськотатарського народу, Республіканський кримськотатарський музей мистецтв, фонд "Кримськотатарська ініціатива".


Вітаємо!

Завтра виповнюється 55 років від дня народження людини прекрасної душі, талановитого і добре знаного в Україні і далеко за її межами художника від Бога, лауреата премії Автономної Республіки Крим Миколи Яковича ДУДЧЕНКА.
Дружина, донька і син, внук, зять, свати, друзі та колеги дуже сердечно вітають дорогого Миколу Яковича з цим чудовим днем - святом його душі, шлють свої найщиріші привітання і побажання:

Як козак будь здоровий
і багатий, як осінь,
Будь веселий, як сонце,
і крилатий, як птах.
Золотим таким будь,
як і був для нас досі,
Щастя дому твоєму і усіх земних благ!

Дорогу, милу й ніжну Маму, найкращу Бабуню, шановну Вольвач-Донченко Ганну Федорівну щиро вітаємо з ювілеєм!

Нехай добро щоднини прибуває,
Як струмінь чистої джерельної води.
Хай зло далекими стежками обминає
Й удача поруч йде в житті завжди.
Хай радість і сонце
заглянуть в віконце,
Й відкриються двері
для щастя й тепла,
Хай сила прибуде, здоров'я зміцніє
На щедрі та мирнії Многі Літа!
З любов'ю - рідні та друзі!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 13.08.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2300

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков