Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 05.02.2021 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 05.02.2021
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ПОКОЛ╤ННЯ КУПЛЕНИХ ДИПЛОМ╤В

Зм╕на покол╕нь – це те, чого не можна уникнути, об’╓ктивна реальн╕сть. ╤ ось надходить час покол╕ння куплених диплом╕в, перш╕ кв╕точки нараз╕. Корабель дурн╕в ╕з обкуреним стерничим вируша╓ у путь. Читайте Себаст╕яна Бранта, який написав поему «Корабель дурн╕в» ще у 15 стол╕тт╕. Гарний нав╕гатор для стол╕ття 21-го. ╤ поему ╤вана Мазепи «Корабель ╕ Стерничий» також, 18 ст. Принаймн╕, будете знати, що не завжди правильний Стерничий може усунути обкуреного ╕ п’яного попередника, коли в нього нема╓ команди, здатно╖ д╕яти р╕шуче. ╤ ╓ покол╕ння батьк╕в, тих, як╕ купили дипломи наступному покол╕нню, а сам╕ вступили у виш╕ за грош╕ чи по блату. Д╕ти, вихован╕ в любов╕ до грошей, ╕ в нелюбов╕ до Батьк╕вщини, не принесуть блага сусп╕льству ╕ не збудують держави. Вони розвалять нав╕ть ту хистку споруду, яка де юре вважа╓ться державою, а де факто – територ╕я, под╕лена м╕ж сво╖ми та чужими ол╕гархами, населена соц╕ально ╕нфантильними людьми. ╤ треба не см╕ятись, не плакати, а розум╕ти це. Спочатку зрозум╕ти, а тод╕ д╕яти.
А покол╕ння, яке заплатило сво╖м д╕тям за вступ ╕ виживало завдяки блату, воно теж ╓, хоча вже в╕дходить. Його виховало покол╕ння, яке було соц╕ально ╕нфантильним, лицем╕рним, ╕ безмежно наляканим стал╕нським терором. Тих, кого не вбили, зламали. Тому спод╕ватись, що весь цей токсичний неприродний спадок можна розгребти за допомогою одного чи к╕лькох харизматичних л╕дер╕в, не варто.
Куплен╕ дипломи насправд╕ не коштують н╕чого, бо не ц╕нуються на ринку прац╕, х╕ба що з тих учбових заклад╕в, де заборонено плаг╕ат ╕ куп╕вля оц╕нок. Хоча й там беруть на роботу хабарник╕в та корупц╕онер╕в, бо браку╓ кадр╕в. Бо т╕ хабарники, що вступили по блату, вчились бодай трохи, здавали ╕спити, писали курсов╕ ╕ дипломн╕. Науку вони вгробили, це правда, але не ╓ вже такими повними телепнями, як ╖хн╕ вихованц╕, що часом нав╕ть не знають назви свого факультету. ╤нклюзивне платне навчання, коли батьки оплачують все – оф╕ц╕йну плату, ╕спити, зал╕ки, курсов╕ й дипломи. П╕сля завершення коштовного курсу навчання, дитя, яке зна╓ не б╕льше, н╕ж першокласник, або продовжу╓ сид╕ти на ши╖ у батьк╕в, чекаючи на принца (принцесу), або ╖де на зароб╕тки, де батьки вже нагр╕ли м╕сце. ╤ з уст двох покол╕нь лине у холодний космос об’╓ктивно╖ реальност╕ риторичне запитання: «А що мен╕ дала ваша Укра╖на?» Зам╕сть того, щоб спитати маму й тата: «А що ви мен╕ дали?» Грош╕ зам╕сть любов╕ й тепла. Купили квартиру, а не д╕м, поставили хату, а не оселю. Справили вес╕лля, а не навчили в╕дпов╕дальност╕ за родину. Бо тим батькам були важлив╕ не ви, а те, як переплюнути сус╕да у статках. Не ваше серце, яке бол╕ло в╕д розлуки з батьками, а дорог╕ гаджети, одяг, машини. Плаксив╕ ╕стор╕╖ про матер╕в, яких не прийняли д╕ти, коли вони повернулись ╕з зароб╕тк╕в, хвор╕ й без грошей, мене не зворушують. Прочитайте пов╕сть ╤вана Франка «Для домашнього огнища», де дружина оф╕цера орган╕зову╓ бордель ╕ знищу╓ репутац╕ю свого чолов╕ка ╕ майбутн╓ сво╖х д╕тей.
Усв╕домлення приходить завдяки культур╕ й саморозвитку. ╤ншого шляху нема╓ ╕ бути не може. Д╕ти, як╕ навчались сам╕, не цурались роботи, працювали за коп╕йки, щоб пот╕м достойно заробляти, розраховували не на батьк╕в, а на себе, н╕коли не виростять соц╕альних пристосуванц╕в. Вони знають, як це зробити. Вони знають рецепт щастя, який поляга╓ не у багатств╕, а у вм╕нн╕ жити ц╕каво ╕ активно. ╤ врешт╕ колись д╕йде до протистояння м╕ж покол╕нням куплених диплом╕в ╕ покол╕нням осв╕чених альтру╖ст╕в, яке вир╕шить долю Укра╖ни.
С╕чень 30, 2021 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 05.02.2021 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22980

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков