Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТЕРНЕНКА ПЕРЕВЕДУТЬ В ОКРЕМУ КАМЕРУ
Актив╕ста Серг╕я Стерненка, який перебува╓ в Одеському С╤ЗО, переведуть в окрему камеру у межах...


ПРАВОЗАХИСНИКИ: НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ ЗНИЩУ╢ТЬСЯ УКРА╥НСЬКА МОВА
«Переважна б╕льш╕сть учител╕в, як╕ ран╕ше викладали укра╖нську мову, змушен╕ викладати...


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗА С╤М РОК╤В ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ ЗАФ╤КСУВАЛИ Б╤ЛЬШ ЯК СОТНЮ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
про це пов╕домила кримська адвокатка, правозахисниця Л╕ля Гемедж╕ п╕д час онлайн-конференц╕╖ "7...


Н╤КОЛИ НЕ В╤ДДАМО КРА╥НИ ОКУПАНТУ!
Нещодавно в Харков╕ вийшла друком книга В╕ктора Черн╕╓нка «Щоденник в╕йськового...


КОНТРРОЗВ╤ДКА СБУ ЗАТРИМАЛА АКТИВ╤СТА ТАК ЗВАНО╥ «КРИМСЬКО╥ ВЕСНИ»
Затриманому оголошено п╕дозру у посяганн╕ на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ недоторканн╕сть Укра╖ни...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 22.01.2021 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 22.01.2021
ЧОМУ ПОВЕРНЕННЯ НАВАЛЬНОГО В РОС╤Ю ТАКЕ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ УКРА╥НИ

Треба нин╕ забути про «Крим-не-бутерброд» – ╕ реально допомогти рос╕янам знести Пут╕на. Це наша власна – очевидна зац╕кавлен╕сть…

Олекс╕й Навальний – лише повернувся у Рос╕ю – уже запроторений на 30 д╕б за грати. Причина – см╕хотворна: перегляд умовного терм╕ну за одн╕╓ю з сфабрикованих справ щодо нього на реальний. ╤ лише там Навальному св╕тить п’ять рок╕в у колон╕╖. Тобто це – гарантований пропуск президентських вибор╕в 2024-го, коли Пут╕н може знову п╕ти на якийсь там св╕й вже терм╕н, та й парламентських 2021-го. Вт╕м, пан Навальний ╕ так не ма╓ права в них брати участь через наявн╕сть умовних терм╕н╕в. Але його отру╓ння у серпн╕ та усе, що сталося п╕сля ╕з викриттям його реальних отруйник╕в, перетворило Навального на крупну пол╕тичну ф╕гуру м╕жнародного масштабу. ╤ Укра╖н╕ з цього ╓ прагматичний зиск, яким не скористатися, то буде печерною дур╕стю. Розберемо по пунктах.

Пункт перший: Рос╕я – не пусте м╕сце
╢ така в нас думка, що ходить блогосферою, що Рос╕я – це дикий ведмежий край, говорити там ╕з кимось не ма╓ сенсу, Мордор – ну ╕ все це в багатьох вар╕ац╕ях. Що домовлятися там н╕ з ким – год╕ й намагатися, що потр╕бна ст╕на назавжди ╕ т. ╕н.
Вигляда╓ це заманливо: от ми так╕ ╓вропейц╕ вже, а там – немит╕ мокшани, наскр╕зь просякнут╕ пропагандою. От якось т╕, хто таке пишуть у соцмережах та на р╕зних сайтах, забувають, що таке ╓ довге перебування особистост╕ в ╕деолог╕чн╕й обробц╕, в лещатах ╕нформац╕йного вакууму, в умовах пропагандистсько╖ ╕стерики, та ще й на тл╕ економ╕чного зростання завдяки дорогим нафт╕ та газу. А саме так було в Рос╕╖ з початку нульових ╕ практично до тих п╕р, коли стали очевидними економ╕чн╕ негаразди п╕сля введення санкц╕й. Чи багато за таких умов виросте опозиц╕онер╕в чи людей нонконформ╕стського напрямку? Ну, небагато. Це ж не Укра╖на, де й опозиц╕я завжди була, причому р╕зна, та й ЗМ╤ под╕лялися на провладн╕ та опозиц╕йн╕, чи взагал╕ – незалежн╕. Тобто, звинувачувати рос╕ян, що вони достатньо довго були лояльними до режиму – це просто емоц╕╖.
З 2014 року, ц╕лком об╜рунтовано, в Укра╖н╕ поселилася ненависть та недружелюбн╕сть до Рос╕╖. Окупац╕я Криму та Донбасу, в╕йна на Сход╕ – це не можна ╕ не треба вибачати саме Рос╕╖, ╖╖ кер╕вництву та й тим 86% рос╕ян, як╕ б╕снувалися з нагоди в╕йни проти Укра╖ни. Але поступово у нас така ╕деологема виникла – Рос╕ю взагал╕ не пом╕чати, н╕би от нема ╖╖ ╕ край – ╕ все, що там в╕дбува╓ться, ма╓ бути Укра╖н╕ та укра╖нцям байдуже, нехай взагал╕ та Рос╕я розвалиться чимшвидше. Але ж – не розвалю╓ться, б╕льше того – що за Порошенка, що за Зеленського – торг╕вля ╕з державою-агресором не припиня╓ться. Отже, щось з цим якось не так? Чи ми щось пропустили?
П╕д розмови про ст╕ну та ╕гнорування Рос╕╖ не можна забувати, що у полон╕ останньо╖ – наш╕ громадяни та територ╕╖. Коли почита╓ш деяких актив╕ст╕в ФБ, то може скластися враження, що для них м╕ф╕чна «справжня укра╖нська Укра╖на» куди важлив╕ша за Укра╖ну, яка ╓, ╕ яка визнана св╕том.
Якщо в Укра╖н╕ ╓ тверезомисляч╕ державники, то вони точно мають розум╕ти, що чекати дива, що Рос╕я сама п╕де та в╕дчепиться, марно. Як марно говорити в середн╕й перспектив╕ про в╕йськовий вар╕ант повернення наших територ╕й. ╤ поки Крим та частина Донбасу окупован╕ – все, що в╕дбува╓ться в Рос╕╖, для нас ╓ важливим принципово.

Пункт другий: Навальний – не пусте м╕сце
╢ ще один ц╕кавий момент: забагато в нас з’явилося «експерт╕в» та «спец╕ал╕ст╕в», що або у сучасн╕й Рос╕╖ не бували дуже давно, або й взагал╕ не бували (ви, мабуть, зна╓ дек╕лькох таких фейсбучних д╕яч╕в особисто), але – теревенити про Рос╕ю та ╖╖ пол╕тику це ╖м не заважа╓. От саме це знову та яскраво проявилося в ╕стор╕╖ з Навальним. Мовляв: та хто в╕н такий, та що в╕н може, та яку реальну шкоду в╕н завда╓ режимов╕ Пут╕на? Це вже не кажучи, про позбавлене, якщо роз╕братися, жодного сенсу визначення про «Крим-бутерброд»…
Зв╕сно, в Рос╕╖ майже нема публ╕чно╖ пол╕тики. Але саме Навальний спром╕гся нав’язати себе рос╕йському режимов╕ в якост╕ реального опонента.
Суд╕ть сам╕ по цифрах: в 2020 роц╕ про його ╕снування знали 78% рос╕ян, 20% – схвалюють д╕яльн╕сть (2019-го таких було лише 9%), популярний Навальний здеб╕льшого серед молод╕ – 30% виборц╕в в╕ком до 24 рок╕в йому симпатизують, ще 25% – у в╕ц╕ до 40 рок╕в. Так, в нього при цьому високий антирейтинг – 50% його д╕яльн╕сть не схвалюють (ус╕ дан╕ – «Левада-центр», опитування жовтня 2020 року). Та будемо в╕дверт╕ – н╕коли б за поверненням «пустого м╕сця» не спостер╕гали б одночасно 550 тисяч ос╕б у нед╕лю, 17 с╕чня – а цей рекорд був заф╕ксований YouTube.
П╕дсуму╓мо: в умовах в╕дкрито╖ диктатури Пут╕на ╓ пол╕тик, який приверта╓ до себе увагу майже кожного п’ятого виборця, причому – здеб╕льшого молодого виборця. В умовах диктатури це мало? Це н╕чого не значить? 
А нумо згада╓мо наш╕ приклади, з укра╖нського пол╕тичного минулого. Ну от, наприклад грудень 2002-го, коли глава Адм╕н╕страц╕╖ президента Кучми пан Медведчук говорить крилату фразу: «Влада зараз сильна як н╕коли». А пот╕м – в╕н же – вл╕тку 2004-го заявля╓ – «Ющенко н╕коли не стане президентом Укра╖ни». Ющенко, до реч╕, тод╕ був л╕дером опозиц╕╖, його стартовий рейтинг був теж десь близько 20%, трохи б╕льше. ╤ де був пан Медведчук ╕з сво╓ю переконан╕стю через п╕вроку? Ну, зв╕сно, то були укра╖нськ╕ 20%, а тут – рос╕йськ╕. ╤ тим не менше.
Чи – знову укра╖нська ╕стор╕я 2011 року: президент - на той момент Янукович - саджа╓ л╕дера опозиц╕╖ Тимошенко до в’язниц╕. Вона могла по╖хати закордон, але – принципово с╕ла. Чим ╕ почала зворотн╕й в╕дл╕к часу президентства Януковича, що зак╕нчився на ╢вромайдан╕ в лютому 2014-го. Але – ан╕ Тимошенко, ан╕ Янукович, ан╕ майбутн╕ л╕дери ╢вромайдану ╕ гадки не могли мати як швидко все може зм╕нитися.
До чого ми все це? А до того, що оце повернення Навального з траг╕фарсом щодо зм╕ни аеропорту прибуття (╕ практичного парал╕чу ус╕х польот╕в над Москвою. - Авт.), вс╕м очевидна роль ФСБ в отру╓нн╕, вс╕ ц╕ «карн╕ справи» проти Навального – це все св╕дчення початку к╕нця рос╕йського пол╕тичного режиму. Тобто, Пут╕н ╕ компан╕я перейшли межу, за якою – розрив ╕з Заходом в принцип╕ – дуже в╕рог╕дне остаточне припинення таких проект╕в як «П╕вн╕чний пот╕к-2», нов╕ санкц╕╖, аж до повторення рейган╕вського сценар╕ю економ╕чного удушення СРСР. ╤ зроблено це буде за активно╖ участ╕ саме Навального. Н╕, далеко не факт, що саме Навальний – це новий майбутн╕й президент Рос╕╖. Але його особиста роль в розхитуванн╕ пут╕н╕зму – безсумн╕вна.
Це розхитування та крах режиму не може бути одномоментним – це справа дек╕лькох, якщо не багатьох рок╕в – але процес п╕шов ╕ вже п╕шов незворотно. Як сказав колись л╕дер найб╕льшо╖ л╕берально╖ рос╕йсько╖ парт╕╖ «Яблуко» Григор╕й Явл╕нський про зм╕ну пол╕тичного режиму в Рос╕╖: «Може скластися так, що в нас не вийде? – Може. Але свою частину роботи ми ма╓мо виконати!». Навальний або стане символом, але не отрима╓ бажано╖ влади (як Юл╕я Тимошенко 2014-го), або л╕дером зм╕ни влади в Рос╕╖ – ╕ тод╕ вже перед ним постануть дуже серйозн╕ виклики. Сьогодн╕ ╕ншо╖ консол╕дуючо╖ ф╕гури в рос╕йського протесту нема, ╕ нав╕ть з-за грат свою м╕с╕ю в╕н викона╓ – це вже доведено його пол╕тичною б╕ограф╕╓ю. А «в.о.» головно╖ ф╕гури протесту ма╓ ус╕ резони взяти пан╕ Юл╕я – дружина Олекс╕я Навального. Ну, будь як╕ аналог╕╖ – що укра╖нськ╕, що б╕лоруськ╕ – кульгають, але все ж таки…

Пункт трет╕й: Що важливе саме для Укра╖ни в ц╕й вс╕й ╕стор╕╖?
А що ж нам з ц╕╓╖ рос╕йсько╖ ╕стор╕╖? А нам – уважно спостер╕гати та допомагати рос╕янам у боротьб╕ проти Пут╕на та його режиму. Сво╖ми, скажемо так, «шинами»: ╕деями, думками, технолог╕ями, формами протесту, досв╕дом боротьби. Нав╕що?
А тому що – ми пам’ята╓мо та н╕коли не в╕дмовимося в╕д Криму та Донбасу та наших громадян у фактичному полон╕. А ╖х повернення реально можливе т╕льки п╕сля або в╕дходу Пут╕на в╕д влади, або – його повалення.
Чому особисто Пут╕н? А тому, що Крим, як ╕ в╕йна на Донбас╕ – це його особиста шизофрен╕я та ╕дея-ф╕кс пос╕сти м╕сце «собирателя земель руських» у п╕дручнику ╕стор╕╖. В╕н сам н╕коли не в╕дмовиться в╕д цього добров╕льно, нав╕ть якщо увесь св╕т припинить купувати нафту ╕ газ у Рос╕╖. Не в╕рите? – а згадайте його ж слова про те, що буде у раз╕ обм╕ну ядерними атаками: мовляв, ми з вами – у рай, а вони вс╕ просто поздихають. Для нього все, що в╕дбулося п╕сля 2014-го – це глибоко особиста ╕стор╕я про власну велич. ╤ без усунення його особисто в╕д влади – справд╕, ус╕ розмови з Рос╕╓ю безглузд╕.
А ось говорити ╕з наступниками Пут╕на – а хто це буде, повна загадка – Навальний, чи той же М╓дв╓д╓в – ╕снують й так╕ прогнози-припущення. (до реч╕, уяв╕ть соб╕, що 2014-го президент РФ – М╓дв╓д╓в, а не Пут╕н. ╤ Пут╕н – не всесильний глава уряду. Схоже, ситуац╕я б розвивалася не так, бо як не крути, М╓дв╓д╓в не кгб╕ст, в╕н взагал╕ з ╕ншого покол╕ння), чи якийсь нев╕домий нам поки що персонаж – вс╕ ц╕ люди не зв’язан╕ ╕з в╕йною проти Укра╖ни особисто. Ба б╕льше – ця в╕йна заважа╓, не т╕льки ╖м, а й ус╕й рос╕йськ╕й ел╕т╕, яка потерпа╓ п╕д санкц╕ями. ╤ тому розмова з такими наступниками буде вже зовс╕м ╕ншою та вестися вона ма╓ в ╕ншому тон╕. Особливо, якщо зараз, внасл╕док посадки Навального, санкц╕╖ будуть посилен╕. Рос╕я п╕сля Пут╕на буде ще слабк╕шою апр╕ор╕. ╤ цим Укра╖н╕ треба прагматично скористатися.
В╕ктор Чопа
(Укр╕нформ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 22.01.2021 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=22950

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков